Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen mozgásformát ajánlanátok, ha fájnak a térdeim? fórum

Milyen mozgásformát ajánlanátok, ha fájnak a térdeim? (beszélgetős fórum)


2010. márc. 4. 17:35
Én is térdfájós vagyok, és a térdész dokim tanácsára kezdem spinningelni (terembiciklizés-féle, spinning.hu). Csodákat művelt, minden fájdalmam elmúlt, még síelni is tudtam utána a sérült térdemmel. Egyébként nekem is a spinningen kívül az úszást ajánlotta a doki. Azt mondta, a lényeg, hogy a combizmaimat erősítsem, mert az némileg tehermentesíti majd a térdemet.
2010. febr. 19. 05:39
Én is rendszeresen tornázok otthon, de nekem sem a legjobbak a térdeim. A kitöréses gyakorlatoknál mindig előre tekerem a lemezt, mert nem bírom. Viszont találtam egy nagyon jó mozgásformát, ami kíméli a térdet, nagyon egyszerű, viszont dinamikus, jól megmozgat. Ez a walk erobik. Általában Leslie Sansone lemezeit lehet a neten megtalálni. Ez egy gyaloglós mozgás különféle lépés variációkkal, kis karmunkával, haspréssel. (csak állva). Van 1-5 mérföldesig többféle változatban, attól függően választhatsz magadnak edzést, hogy mennyire bírod, vagy mennyi időd van. 1 mérföld kb negyed óra.
20. 4b6a2525df (válaszként erre: 19. - 2a033963fa)
2009. szept. 18. 09:27
Miért nem szedsz zöldajkú kagyló kapszulát a recsegés ropogásra?
2009. szept. 13. 23:01
Csakis az úszást.Nézz szét környező hotelekbe ahol van aqvafitness,iszonyat jó.Nekem elég rendesen vannak izületi problémáim (ciki ez így 22 évesen,és nem is vagyok túlsúlyos) és csak a vízben nem recseg-ropog mindenem.
18. 4b6a2525df (válaszként erre: 12. - 9cdee6bb70)
2009. szept. 13. 22:07
Olvasom, hogy fájnak a térdeitek, recsegnek ropognak. Hát én is igy voltam 2 évvel ezelőttig, de akkor rátaláltam a zöldajku kagyló kapszulára és 3 hónap szedés után megszünt a fájdalom, bár azóta rendszeresen szedem.
2009. szept. 10. 19:03
Sziasztok! Pubi korom óta fáj a térdem,kisebb-nagyobb kihagyásokkal.Ma 34 évesen terhellés után fájt.Ropogott,nyikorgott,néha kibicsaklott.Nodolt szedtem,és meloksikam-ot,orvosom javaslatára.Egy 10 napos fizikoterápia után megtanultam a tornákat,és láss csodát!!!Nem fáj!!!Azaz nagyobb megterhellésre fájdalommal reagál.Taposógép,lépcsőzés,futás ki van zárva!!!A comb-erősitése a lényeg.Remélem segitettem.Jobbulást mindenkinek!
2009. aug. 18. 06:32
A lusta tornát ajánlom neked. Ez ülve végezhető, ennek ellenére jól megmozgat.
15. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 14. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 17. 19:10
Sajnos en nem tudok :(.
2009. aug. 17. 18:37
Az úszás az egyik legjobb mozgásforma. Aki tud úszni, semmiképpen se hagyja ki! Minden izmot átmozgat.:)
13. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 12. - 9cdee6bb70)
2009. aug. 17. 15:58

Neked is eleg kellemetlen akkor a terdfajas. Sajnalom. En is epp 167cm vagyok :). Nekem talaltak egy ici pici vizet a terdemnel es a konyokomnel is, de nem csinaltak vele semmit. Ugy kezelte a doki mintha valai normalis lenne, pedig a nover aki a tesztet csinalta nagyon pesszimista volt....


Tejet minden nap iszok, vagy jaoghurtot eszek, foleg mostanaban, miotta a dietat tartom, december otta.

2009. aug. 17. 15:53

Nekem 14 éves korom óta van gondom a térdemmel! Ha leguggoltam akkor recsegett, olyan volt mintha tört volna a csontom!

elmentem a dokihoz, elmondtam, hogy sokat mozgok, kosarazok, focizok, és mi a baja a térdemnek. Az volt a válasza, hogy gyorsan nőttem! Na mármost én 167 centi vagyok, tehát nem vagyok egy égi meszelő! És 3 év alatt kb 4 centit nőttem, szóval eleve kizárt, hogy nagyot nőttem volna!

Felírt dona-port, jó volt, nem fájt, javult is, de ha sokáig mentem akkor elkezdett fájni az izmom! Kérdeztem mitől van! Azt mondta, hogy esetenként megköti az izmokat!

Na jó, szedtem még egy kicsit, de aztán abbahagytam, mert úgy éreztem, hogy kb 1 kilométer után begörcsölt a vádlim.


Elmentem egy másik dokihoz, mondtam neki a dolgokat, akkor fociztam is! Mondta, hogy kicsit hagyjam abba! Abba is hagytam, gondoltam csak egy kis időre kell. Visszamentem fél év múlva mondta jól van! Oké, tök boldog voltam! Elmentem edzésre, persze könnyített volt, és kifordult a térdem! Na szuper!

Visszamentem a dokihoz, és mondta, hogy akkor még se jó teljesen!

Visszamentem mondtam, hogy még fáj, de nem vészes, de szeretnék újra focizni!

Erre az volt a válasza, ha nem sportolok nem fog fájni!


Én csak néztem, hogy egy doki hogy tanácsolhat olyat, hogy ne sportolj!

1 éve nem járok dokihoz, de úgy sportolok, hogy ha érzem,. hogy kicsit fáj, akkor egyből abbahagyom! Abbahagytam a focit, és tekerek helyette!


És juttass a szervezetedbe minél több kálciumot! Főleg a sok tej az hasznos!

2009. aug. 17. 15:12
A 3-as hozzászólóval értek maximálisan egyet!
2009. aug. 17. 14:52

-Elmondtad az orvosnak mennyit edzel gépekkel???

A gépeket nem az "átlagembernek"találták ki....aki gépekkel edz,annak megfelelő tápértékű táplálékra is szüksége van,megfelelő táplálékkiegészítők fogyasztásával.Az átlagos táplálék-átlagon felüli teljesítésre nem elég.A porcok közül kikopik az "olajzóanyag",és X idő után a szervezet nem képes önállóan előállítani azt./MSM-vagyis egy kémiai vegyület,un.Metil Sulfonil Metán/mely jelen van a szervezetben,de kinek-kinek más mennyiségben.Ha ez kevés,vagy elfogyott,pótolni kell!

2009. aug. 17. 14:51

fitlabdával szoktak gyógytornázni is van dvd is és nagy áruházakban 3000 ft körül beszerezhető a labda

és hatásos élvezetes, változatos mozgást nyujt

és még a tartáson is javít...

2009. aug. 17. 14:39

Szia !


Rajtam a vizitorna segit !


Vettem ugynevezett vizi kukacot/ Aquqfittness sport eszköz /és ezzel tornázok vizben.

Uszodákban tartanak Aquafittnes órákat.

7. Geag
2009. aug. 17. 14:38

És egyik orvos sem tudta megmondani, hogy mitől fáj a térded? Érdekes...

Ha szeretsz mozogni, akkor ki kell deríteni, hogy mi a baja a térdednek.

Lehet, hogy tényleg elég csak a porcerősítő tabletta, de lehet, hogy már rosszabb a helyzet.

6. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 4. - Geag)
2009. aug. 17. 14:34
3 kulonbozo orvosnal is voltam es nem javult semmit. Akkor mar meguntam, hogy kiserleteznek rajtam.....
2009. aug. 17. 14:23
Szerintem menj el reumára és kérj beutalót gyógytornára. 10 alakalom után már otthon is fogod tudni csinálni. Ha a gyógytorna rendbe teszi a térdeidet, utána folytathatod a többi tornát is.
4. Geag
2009. aug. 17. 14:21

Szia!

Hogyhogy nem jött rá az orvos, hogy mitől fáj? Olyan nincs, csak le akart rázni!


Porcerősítő tablettát javaslok (proenzi v. porcerő). De mindenféleképpen menj el másik dokihoz is, hogy kiderüljön mi is a baja a térdednek.

2009. aug. 17. 14:20

Ha fáj a térded, akkor lehet bicajozni, úszni, ha szeretsz! Igazából olyat nem szabad csinálni amitől fáj!

Nekem is régóta fáj a térdem, és ugráláson és futáson kívül mindent tudok csinálni! Illetve még olyat sem, hogy négykézláb állsz és a másik lábadat úgy emeled! Mert akkor a térdeden lesz a terhelés!

Ha úgy ropog és nyikorog, hogy a kezedet ráteszed és érzed, akkor valószínű elkopott a porcod!

Mondd meg a dokinak, hogy írjon fel Dona-port az megerősíti a porcokat. De ha nem akar, akkor vegyél Proenzi 3-t! Az is nagyon jó!

És próbáld meg a lazító jógát! attól megnyúlnak az inak és az izmok, és könnyebben mozognak majd!

2009. aug. 17. 14:15
Uszni nem tudok es nincs is hol.
2009. aug. 17. 14:13
Eddig hetente 3-6 szor tornaztam. Minden masnap taposogeppel illetve dvd-re tornaztam, Rubint Reka, Beras Alexandra, Tatarek Rezso, Capoeira aerobic. Maskor is volt problemam a terdeimmel, jartam is orvoshoz fel even keresztul tobb helyre, de nem jottek ra mitol. Dietazom is, fogyokurazok, mar nagyon megszoktam a tornat es nem szeretnek rola lemondani. Megjegyzem, hogy ulo munkat vegzek, 9 orat naponta. Sokszor mikor lepek osszeesek, mert a terdeim mintha nem birnanak. Nagyon ropog es ,,nyikorog". Nem tudom jobban leirni. Kerlek segitsetek!!! Nem akarok allandoan csak hasizomra dolgozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook