Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gerincproblémák mellett milyen mozgásformát ajánlanátok diéta kiegészítésére, ami nem terheli meg a derekat? fórum

Gerincproblémák mellett milyen mozgásformát ajánlanátok diéta kiegészítésére, ami nem terheli meg a derekat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. szept. 25. 05:32

Ilyenkor a szemelyreszabott torna

kell mindenkinek a betegsege szerint

42. emagdi
2017. szept. 24. 21:52
gyógytornász. és majd ő megmondja mit kell csinálni.
41. Rica Maca (válaszként erre: 15. - Gaby76)
2017. szept. 24. 20:57
Régi a téma, de felhozom, mert engem is érdekel a téma. Nekem az orvos azt mondta, hogy a mellúszás nem jó, a hátúszás jó a gerincemre. Pár hónapja eltört egy csigolyám, meggyógyultam, de mozogni muszáj.
40. Szanya (válaszként erre: 31. - 04d410066e)
2009. nov. 21. 17:02
Spec. nekem demkos latexmatracom van, és rettentően fáj a hátam minden reggel... a kemény rugósnál persze jobb.
2009. nov. 20. 17:20
Köszönöm szépen!
38. mendemona (válaszként erre: 37. - Mothertiger)
2009. nov. 20. 15:10
kezdetnek az is jó szerintem, sok sikert, és gyógyulást)
2009. nov. 20. 10:36

Csutkababa: nekem a lábam anélkül is sz@r, sajnos ezt dobta a gép. :(


Mendemona: indokolatlan nyafogásnak tűnhet a részemről, de nem mondhatnám, hogy anyagi oka van. Van uszoda a szomszédos két településen, viszont mindkettő kb. 15 kilométer. Ez valószínűleg nem valami sok, de nincs jogosítványom, vonattal meg nem szeretnék menni ilyen "beteges" időszakban.

Még nem tudom, hogy fogom megoldani, de sort fogok rá keríteni!


Köszönöm a segítséget!

Szerintem jövő héttől el fogom kezdeni a gyógytornát, amit letöltöttem.

36. csutkababa (válaszként erre: 32. - Mothertiger)
2009. nov. 19. 13:08

ha served lenne, tudnal rola, hidd el.

en bena voltam hetekig.

a labomban olyan fajdalmat ereztem, mint ha farkasok teptek volna ejjel nappal,kinyujtani se birtam, egyedul menni se birtam, szoval, csak ovatosan, nehogy az legyen a vege, ha meg nincsen.

35. mendemona (válaszként erre: 28. - Mothertiger)
2009. nov. 19. 10:53
Ha nincs a környéketeken uszoda, vagy gyógyúszás-oktatás,azt tényleg nehéz megoldani, de ha pl anyagi oka van a dolognak, akkor az nem gond, mert doktor felírja receptre, és az OEP támogatja, neked nem kerül pénzbe maga az oktatás.
34. cini1 (válaszként erre: 33. - Tidike)
2009. nov. 19. 10:46
OKÉ:)
33. Tidike (válaszként erre: 30. - Cini1)
2009. nov. 19. 10:30
Ez nagyon jó, de viszont nagyon óvatos légy nehogy valami baj legyen. Ha úgy érzed akkor inkább pihenj közben:)
2009. nov. 19. 10:30

Nem tudom, hogy gerincsérvem van-e. Nemrég készítettek a gerincemről is röntgent, a doki mondta volna, ha sérvem van. Gondolom?

Az az egy biztos, hogy elég "szép" gerincferdülésem van...

31. 04d410066e (válaszként erre: 26. - Mothertiger)
2009. nov. 19. 10:27

MBT cipőt tilos hordani, ha gerincsérved van. :( Ezt biztosan tudom. De akár menjetek fel az MBT-s topikba, ott is írják.

Neked egyébként egy végtelenített zónás latex matrac lenne a legjobb, de sajnos méregdrágák ezek a matracok. (Dolgoztam egy bútorüzletben és ott foglalkoztam sokat matracokkal.) Egy 90x180-as matrac is kb. 80-100 ezer forint. :S Viszont érdemes rá tényleg beruházni, olyan kényelmes a világon nincs, mit az. Sajnos mi is az ikeában vettünk egy közepesen kemény habszivacs matracot, az annyira azért nem szuper, de rendben van, viszont nekünk nincs ilyen komoly problémánk.

30. cini1
2009. nov. 19. 09:02
Megírattam a barátnőmmel a callenetics dvd-t! Este ki is próbálom:):):):):)
2009. nov. 18. 19:14
Én kifogom próbálni a chi gépet egyszer már probáltam és nagyon jól kimozgatja a csigolyákat
2009. nov. 18. 18:37
Sajnos az úszást jelenleg nem tudom megoldani, bár nagyon jó lenne...:(
2009. nov. 18. 18:34
Szia. Én úszáspárti vagyok,az úszást ajánlom, persze nem magad, hanem oktatóval mindenképp, ha gerincproblémád van. Nekem nincs baj a gerincemmel, de ahova járok edzésre, ott velem egyidőben két gerincproblémás ismerősöm edz, vagyis gyógyúszik, persze személyreszabott edzésterv szerint. Nem kimondottan gyors-mell- vagy hátúsznak, hanem ezekre alapozva különböző gyakorlatokat csináltat velük az edző.
2009. nov. 18. 18:25

Tényleg? :OOO Nagyon szépen köszönöm! ♥


Nekünk egy hatalmas franciaágyunk van, kemény matraccal. Nekem kényelmes, de lehetséges, hogy nem éppen egészséges. Ettől függetlenül nem szívesen válnék meg tőle, mert nagyon ritka ilyen nagy ágyat találni. :) Azért utána fogok nézni, mert érdekesnek tűnik.


A cipővel kapcsolatban: sajnos csak speciális, magasított cipőt hordhatok, mivel bal lábam 2 centivel rövidebb. Nem sántítok, csak ha nagyon fáj, és kizárólag akkor használok könyökmankót, ha szintén nagyon fáj. Máskülönben nincs rá szükségem, mert szépen járok. A gyógycipőt hordom jelenleg. Nem a kedvencem, de hát ez van... :@

25. judyt640 (válaszként erre: 24. - Mothertiger)
2009. nov. 18. 18:18
MBT cipö? Nézz utána a neten nincs e nálatok ingyenes ceragem központ azis nagyon jó gerincre.Ez egy ágy sok bottal járo ember gyógyult meg töle.
2009. nov. 18. 17:45

Hajdú-Bihar megye. Sajnos Pest tőlünk "kicsit" messze van, az odajárást elég nehéz lenne megoldani. Nekem az ortopéd dokim nagyon ász, bár a gerincemre igazából még nem tértünk ki. Most tesztüzemmódban fut a gyógycipő, meg nagy reményt fűzök a gyógymasszőr ismerőshöz is. Remélem eljön Karácsonykor... :)


Köszönöm a segítséget! ♥

23. judyt640 (válaszként erre: 22. - Mothertiger)
2009. nov. 18. 17:37
NEmlátom azadatlapodon hogy hol laksz ? Én voltam a honvédkórházban nagyon jó dokik vannak/Bp kirájhágóut /Ambuláns rendelésre kérj idöpontot,vagy KIm professzor néz a neten utána.
2009. nov. 18. 17:29

Iszonyat csúnya a tartásom, már egészen fiatal korom óta. Sajnos 13 évvel ezelőtti balesetem rátett azzal, hogy a bal lábam megrövidült, bokámat elmerevítették. Sokáig nem hordtam gyógycipőt, kis csitri fejjel hiúsági kérdést csináltam a dologból. Most megkaptam a cipőmet, ami másfél centivel magasított, és lelkiismeretesen hordom. Karácsony környékén lejön hozzánk a párom rokona, szerintem vele fogok beszélni erről.


Egyébként nem vágyom jobban másra, mint hogy valaki úgy megmasszírozzon, mint még soha senki. Mióta a lábam miatt a mozgásom beszűkült valamelyest, napi szinten vannak fájdalmaim. Hol a lábam, hol a hátam fájt eddig, de most már jó ideje a hátfájdalmam mindennapos.

21. 04d410066e (válaszként erre: 18. - Mothertiger)
2009. nov. 18. 17:18
Most, hogy elolvastam, mi a bajod, már én sem merném javasolni a jógát sem. :( Keress egy jó dokit, aki megmondja, hogy mit lehet és mit nem. Anyukám csípőficamos, még nem műtötték, és az előző dokija mindig kidobta, hogy ne hisztizzen nem fáj az annyira. Mondtam, hogy kifizetek neki egy magándokit, de nem ment bele. Most másik orvos van a kórházban, rendesen megvizsgálta, csinált neki MR-t, és kiderült, hogy van egy ciszta a forgójába a két csont között, attól fáj szegénynek annyira... Tudom, hogy neked nem ilyen jellegű a problémád, csak azért írtam, mert nagy különbség van orvos és orvos között.
2009. nov. 18. 16:40

Lehet konzultálok a párom rokonával, mert ő gyógymasszőr és természetgyógyász. A húgom hozzá jár más jellegű (lelki eredetű) problémájának orvoslása végett, és sikerrel járt... Emellett gyógyteákat is lehet nála vásárolni, és nagyon érti a dolgát.

Csak kár, hogy kb. 200 km-re lakik innen. :(((

19. cini1 (válaszként erre: 18. - Mothertiger)
2009. nov. 18. 16:32
Egy gyógymasszőr! szerintem csodákat tenne veled! De csak aki tényleg érti a dolgát:)
2009. nov. 18. 16:30

Köszönöm. Valamit nekem is kell csinálnom, mert őrület, hogy nap mint nap milyen fájdalmaim vannak. Ma megemlítettem a házidokinak, hogy van kezdő és haladó gerinctornám... Nem mondott rá semmit. Oltásra mentem, meghallgatta a tüdőmet, de semmit rendelleneset nem hallott. Végignyomkodta a hátamat, és azt mondta, hogy iszonyat kemények a hátamban az izmok, görcsösen össze vannak húzódva, ettől érzek folyamatosan fájdalmat. Nem mondta, hogy nem csinálhatom a tornát.

Abba meg belenéztem, és valami gyógytornász tartja. Talán rosszat nem teszek magammal, ha kipróbálom...


Sajnos úszni nincs lehetőségem, mert nem tudok eljutni olyan könnyen lakhelyemről a másik városba. Nincs olyan messze, de nincs jogosítványom, ebben a járványos, influenzás helyzetben vonatozni meg nincs kedvem...


Mindenkinek jó egészséget kívánok!!!!

17. Szanya (válaszként erre: 12. - Mothertiger)
2009. nov. 18. 16:27

Nekem a tüdőm is szokott fájni, ha a hátam fölül begörcsöl. Sőt, ha nagyon nem múlik a görcs, akkor egy idő után még a gyomrom is megfájdul. Viszont köhögni nem szoktam tőle.

Én kihívtam egy gyógytornászt, és az útmutatása alapján végigcsináltam a tornát kétszer, és utána ezerszer jobban fájt hetekig. Feleslegesen túlerőltette az amúgy is görcsös izomzatot. A sétától és mellúszástól is csak rosszabb.

16. cini1 (válaszként erre: 15. - Gaby76)
2009. nov. 18. 16:26
Szia! Gratulálok a fogyásodhoz! És köszi a tanácsokat!
15. Gaby76
2009. nov. 18. 16:16
hello! most vagyok 33 eves, 24 évesen volt az első idegbecsípődésem, az elmult 4 évem pedig a keresztcsontomrol szol. 24 évesen 58 kg voltam, ebbol lett idén tavaszra 106. Köszönöm dokik, akik nem szoltatok, hogy hizlalnak a csodagyógyszerek!!! Szerintem a gyógytornan kivul semmi sem jo, illetve még az úszás, de csak a hátúszás. Nekem nem javasolnak az orvosok semilyen sportot sem. Ettől még le tudsz fogyni, nézd meg az adatlapomat! Én 25 kilot fogytam kb 7-8 honap alatt sport nélkül. Amikor jol van a gerincem, akkor sokat mászkálok, értem ez alatt a bevásárlást, a lépcsőzést (nem használom a lifteket). A biciklizéstől fájni szokott a nyakam, a mellúszástól szintén.
14. cini1 (válaszként erre: 12. - Mothertiger)
2009. nov. 18. 16:07
Nekem a doki ajánlotta a gerinctornát. A tüdővel kapcsolatban nem tudok semmit! Jobbulást!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook