Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. fórum

Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
332. gribedli*** (válaszként erre: 331. - Veera)
2014. júl. 24. 17:41
Zöldség, ahogy minden más diétában ilyenkor, amikor korlatozott vagy tiltott a gabona:)
331. Veera (válaszként erre: 325. - Gribedli***)
2014. júl. 24. 17:15

Köszi a hozzászólásokat! :)

A probléma az, hogy a paleolit-ketogén történet nem ajánlja a gabonaféléket, pl.: zabpehely... sőt még a rizst sem. Ezért kérdeztem, hogy ilyenkor mi a szitu? :D Őrölt magokból se lehet akármennyit enni, ráadásul az nem szénhidrát, tehát milyen szénhidrát az, ami megfelel a paleolit elveknek is és alkalmas üzemanyagként egy magas pulzusszámmal járó súlyzós edzéshez? (a gyümölcscukor nem alkalmas, ahogy írtad) Köszi! :)

2014. júl. 24. 11:53
-60%-ával sokszor, akkor nem, csak rostosabb, gyorsabb mozgású, formásabb leszel.
329. Zséka198 (válaszként erre: 317. - Veera)
2014. júl. 24. 11:52
Izomtömeg-növeléshez a táplálkozáson felül a mozgás típusa a meghatározó. A pulzusszám magas legyen, hiszen csak a teljes erőbedobásal végzett gyakorlatok növelik az izmot, a langyos lötyögés nem. DE a pulzust nem kis erővel végzett gyors, hanem nagy erővel végzett lassú gyakorlatokkal kell emelni. Testépítők példáján: ha valaki maximum 120 kilót tud emelni, az ha 6-8-szor emel 110 kilót, akkor nő az izomtömege, ha pedig 40-szer emel 50-60 kilót, akkor szálkásít (kismértékben még fogy is az izomtömegből, viszont kirajzolódottabb, formásabb lesz). Tehát ha teherbírásod 80-90%-ával végzel gyakorlatokat egyszerre csak kevésszer, akkor izomtömeget növelsz, ha teherbírásodnak csak 40
328. Kantara (válaszként erre: 325. - Gribedli***)
2014. júl. 22. 08:47
oké, értem.
327. Kantara (válaszként erre: 324. - Gribedli***)
2014. júl. 22. 08:46
hát eszembe jutott.
2014. júl. 22. 08:06
Feldolgozott elelmiszerbol jovo lassu...=feld. elelmiszerbol jovo GYORS:)
325. gribedli*** (válaszként erre: 323. - Kantara)
2014. júl. 22. 08:05
Ez igaz, es nem is irtam, hogy feldolgozott elelmiszerbol jovo lassu ch-t vigyen be edzes elott de a gyumolcs sem jo, inkabb egy meg lassabban felszivodo ch. A cikkben (most idevag) volt szo a glukagon hormon es az inzulin viszonyarol. A gyumolcs jobban beinditja az inzulintermelest mint egy pici adag barnarizs feherjevel kombinalva. Es attol fugg, milyen edzesrol van szo, de pont testepitesnel ez nem jo, erre irtam, hogy nem lesz olyan az edzese, amilyet elvar, ha gyumolcsot eszik edzes elott. Termeszetesen csokit sem vagy edesseget, ez logikus. Van, aki zabkasat eszik feherjeturmix-al edzes elott, mindegy, csak komplex ch legyen es ne gyumolcs.
324. gribedli*** (válaszként erre: 322. - Kantara)
2014. júl. 22. 07:59
Nem ertem, hogy jon ide a szalkasitas? Igen, szalkasitaskor IS kell edzes elott IS egy kis feherje. Mert edzes kozben nemcsak ch-ra van szukseg hanem feherjere is es ha mar eltelt egy bizonyos ido a legutobbi etkezestol, akkor edzes alatt is hozza fog nyulni a szervezet. Persze, edzes utan meg abszolut igen, es irtam is. Mondjuk nem a forum temaja, Veeranak irtam a kerdese kapcsan.
323. Kantara (válaszként erre: 320. - Gribedli***)
2014. júl. 22. 05:55
a gyümölcs lassabban emeli a vércukrot, úgy tudom, mint a feldolgozott élelmiszerekben lévő gyors felszívódású ch.
322. Kantara (válaszként erre: 321. - Gribedli***)
2014. júl. 22. 05:53
tudatos testépítők edzés után eszik a fehérjét. Akik szálkásodni is akarnak.
321. gribedli*** (válaszként erre: 318. - Kantara)
2014. júl. 21. 18:48
Edzés előtt inkább egy barnarizspufi és kis adag fehérjeturmix. De a legjobb az, ha a legutóbbi komplett étkezés óta eltelt másfél óra és akkor semmi ch nem kell edzés előtt, csak edzés után fehérje azonnal és háromnegyed órán belül egy komplett étkezés (fehérje és komplex ch-bol egy adag)
320. gribedli*** (válaszként erre: 317. - Veera)
2014. júl. 21. 18:44
Jól írtad, hamarabb fog fehérjéhez nyúlni ilyenkor a szervezet, mint zsírhoz, ezért ha nincs szabad fehérje, akkor az izomtól veszi el. Mivel a fehérjét szabad állapotban csak 3 óráig tartalékolja a szervezet, ami nem épült be ezalatt, a vizelettel kiürül, ezért nem az a fontos, hogy bazi nagy adag fehérjéket egyél ha izomtömeget akarsz növelni, hanem az, hogy neked megfelelő adagokat de azt 3 óránként. És szintén az izomnövelés miatt kell a szénhidrát is, ami ne gyümölcsből jöjjön mert a gyümölcsökből hiányzik az az enzim, ami segíti a beépülésüket az izomba, plusz mivel gyorsan emelik a vércukrot, maga az edzés sem úgy alakul, ahogy szeretnéd.
319. biológus (válaszként erre: 311. - Mormota29)
2014. júl. 21. 07:47
"Csak látogató vagyok" leírta neked, hogy ki az illető. Én ajánlom, hogy nézz bele a naplóiba is, mert nem kispályás. :) Nekem példakép forever, bár nem kell lefogynom.
318. Kantara (válaszként erre: 317. - Veera)
2014. júl. 21. 06:36
fehérjét kell enni. Edzés előtt esetleg szénhidrátot, banánt például, utána meg jó sok fehérjét ait az izom beépít. Úgy tudom.
317. Veera
2014. júl. 20. 21:48

Szia! :) Jó lett a cikk.

Mi a helyzet akkor, ha valaki izomzatot szeretne növelni? Energiára van szükségem = egyek sok zsírt. Oké. Én úgy tudom, hogy a zsírt, mint energiaforrást 120 alatti pulzus esetén égeti el a szervezet. Ez a pulzustartomány kb az intenzív gyaloglás mozgásforma. Izomzatot növelni pedig egy nagyon intenzív pulzusszámmal járó edzéssel lehet = súlyzós terhelése az izomszöveteknek. Abban a pulzustartományban viszont a szénhidrátokat keresi a szervezet, hiszen logikus: intenzív edzés folyik = gyorsan forrás kell, mit lehet a leggyorsabban elégetni: szénhidrát. Ha nincs elég szénhidrát, akkor egy ilyen ketogén vagy paleo-ketogén étrend esetében egy intenzív edzés során a szervezet, mivel nem talál elég szénhidrátot, nem a fehérjékből próbál energiát nyerni a zsírok előtt? Mert az izomszövetet könnyebb a szervezetnek lebontania, mint a zsírt.

Arra akarok kilyukadni, hogy ha így kajál valaki, az fogyáshoz jó, mert valóban 120 alatti pulzussal = intenzív gyaloglással zsírból fogy az illető. De ha valaki intenzíven edz izomépítés céllal = magas pulzustartományban, akkor a zsír előtt könnyebben elégethető fehérjéket és izomszövetet fogja lebontani a szervezet, ami nagyon nem jó.

Lehet, hogy nem vagyok elég jól informált, éppen ezért kíváncsi vagyok a véleményedre kedves cikk-író, hátha te jobban tudod.

Úgyhogy: ?

:D

Köszi!

316. gbabi50 (válaszként erre: 313. - 3d0696d927)
2014. júl. 20. 20:14
Lehet hogy nem jol fejeztem ki magam,az a helyzet hogy vannak egyenek akiknel egy nagyobb sulycsokenes utan elofordulhat koszveny roham.Ez persze szerintem eleg ritka eset de megeshet, nincsen osszefuggesben a dieta modjaval hanem inkab a fogyassal,de ez nem torvenyszeru azert nem ertem miert jonnek ilyen meg olyan peldakkal,hogy ki mennyit fogyott es megsem volt rohama vagy koszvenye.Nekem elotte is magas volt egy kicsit a hugysavam aztan meg jott a roham,de ki tudja pontosan megallapitani hogy mi okbol amikor olyan bonyolult az emberi szervezet.Persze hogy az egeszseges eletmod senknek nem art,habar a mai zoldsegek meg gyumolcsok van amikor mergeznek es nem taplalnak,sajna.
315. 3d0696d927 (válaszként erre: 311. - Mormota29)
2014. júl. 20. 14:42
Leírom, mert az adatlapján is fent van a fogyás mértéke is, tehát nem titkos az adat: Tuksy névre hallgat.
314. 3d0696d927 (válaszként erre: 310. - Dodi44)
2014. júl. 20. 14:37

Dodi, valaki meghívott? Én is mennék, ha van egy nyitott paleo-vacsi!


Amúgy nincs olyan paleos az ismeretségi körömben, akit zavarna a kenyérevés látványa. :) A kenyérevők azonban egy-egy vacsoránál folyamatosan a paleosok tányérján vannak leakadva! ;) Pedig csak csendben falatozunk. :)

313. 3d0696d927 (válaszként erre: 309. - Gbabi50)
2014. júl. 20. 14:34

Láttam én már sok érdekes "paleot"! :)


Kevés dolog fontosabb (sőt semmi), annál az egészségünk szempontjából, hogy mit viszünk be a testünkbe, milyen arányban. Hülyeséget, rossz arányokat bármilyen diétában lehet csinálni, betegséget fog okozni.


Ha okosan nézzük, sok tiszta zöldség és némi hús hol okozhat problémát?! Az okozna betegséget, hogy valaki elhagyja az üres szénhidrátot? Nekem ez nem reális.

2014. júl. 20. 13:40
Megneznem az elotte-utana fotot (ha van), motivalonak talalom az ilyen torteneteket :)
311. mormota29 (válaszként erre: 307. - Mariann63)
2014. júl. 20. 13:39
Itt a Hoxa-n volt a 40 kilo fogyas?
310. Dodi44
2014. júl. 19. 23:54

Hany orakkor lesz a vacsora, es megkaphatnam a cimedet?

Hozok friss puha kenyeret magammal!

309. gbabi50 (válaszként erre: 307. - Mariann63)
2014. júl. 19. 22:42
En nem mondtam hogy a paleotol kaptam koszveny rohamot,azonkivul meg nem ertem miert gondolod hogy az emberek egyformak?Meg ugyanaz az ember sem mindig egyforman reagal ugyanazokra a dolgokra.Nem ertem miert kell masokhoz hasonlitgatni. Maskor is fogytam sokat de csak most fordult ez elo,hogy miert csak gyanitjuk,meg csak azt sem mondtam hogy biztos.
308. pomponlány (válaszként erre: 304. - Zséka198)
2014. júl. 19. 22:03

Érdekes, én meg ezt találtam a köszvényről: (az apukám is köszvényes volt)


"Eredetét tekintve a köszvény lehet elsődleges vagy másodlagos. Az elsődleges vagy öröklött forma hátterében genetikai rendellenesség szerepel, amely egyaránt jár fokozott húgysavtermeléssel és csökkent kiválasztással. Minden többi magas húgysavszinttel járó állapot másodlagosnak, szerzett formának tekinthető, amelynek kialakulásában nagyban közrejátszik az elhízás, a környezeti tényezők, így a helytelen bőséges táplálkozás, éhezés, alkoholfogyasztás, valamint egyes gyógyszerek is (pl. diuretikumok, szalicilát, cyclosporin)."


Forrás:

[link]

2014. júl. 19. 20:08
Elég sokan lefogytak már a paleoval, van, aki 40 kg-t is, és még senki nem kapott köszvény rohamot!:)
306. gbabi50 (válaszként erre: 304. - Zséka198)
2014. júl. 17. 23:32
Nekem egy koszveny rohamom azutan volt hogy fogytam 25kg,lanykam aki orvos utanna nezet es azt talalta hogy egy nagyobb fogyas is okozhat koszvenyt.
305. Kantara (válaszként erre: 304. - Zséka198)
2014. júl. 17. 22:06

nem kell idegeskedni, nyugi. Semmi baj.

Igen, van a neten sokminden. Meg annak az ellenkezője.

304. Zséka198 (válaszként erre: 297. - Kantara)
2014. júl. 17. 20:09

A köszvényt nem hús, nem szénhidrát, nem zsír okozza, hanem a túlsok evés!

Ezen belül is nagyrészt a túlságosan magasszinten feldolgozott növényi, állati eredetű élelmiszer, és az emiatti elsavasodás és fehérjedúsulás, hiszen alapból a mi emésztőrendszerünk sokkal közelebb van a növényevőkéhez, nem tud az állati cuccal mit kezdeni.

Nemhiába hívták régen a gazdagok betegségének. Annak lett, aki túl sokat és túl jókat evett.

Amúgymeg, ha már megvan a baj, rengeteg helyen fennvan, mit nem szabad enni, mert vagy sok benne a purin, vagy nincs ugyan benne, de purin-feldúsulást, köszvényes rohamot okoz (például az alkohol, koffein, zsírok), és éppúgy ottvannak a vörös húsok, mint a hüvelyes zöldségek. Egyik okos itt lennebb azt mondta, a szénhidráttól van, de kérdem én, akkor miért ehet a köszvényes ember nyugodtan például rizst? Hiszen szénhidrát van benne úgy 90 %! (Megsúgom: azért, mert purin szinte nincs is benn! Vagy ha van benn, például a szintén szénhidrátdús csokoládéban, az másféle, amiből nem lesz húgysav.)

A tapasztalatok azt mutatják, hogy aki kevesebbet eszik, mint addig, annak enyhül a köszvénye. Aztán hogy az illető hogyan és miért eszik kevesebbet, mert paleózik, mert diétázik, Norbizik vagy csak szegényebb lett, az tökmindegy. A világháborúk alatt szinte megállt a köszvény keletkezése, a régi betegek is ugrásszerűen javultak. Miért? (Ugye aligha tartottak Norbi-diétát vagy paleót!) Hát azért, mert nem zabáltak, mint azelőtt. Nem volt mit.

Ha meg akarjuk előzni a köszvényt, nem kizárni kell étrendünk egyik vagy másik összetevőjét közfelkiáltásra, egyik vagy másik divathullám után bégetve, attól függően, éppen melyik hittérítő hülyíti a népet. Csak kevesebbet kell enni. Ha meg már van, ne együnk sok purint.

303. Zséka198 (válaszként erre: 298. - Derya)
2014. júl. 17. 19:44
Ja, a sokmillió hülye orvos feleslegesen tanul 9 vagy több évet, amikor csak ide kéne jönnie, és itt pár villanyszerelő simán megmondaná neki a frankót!:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook