Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalos arcbőr fórum

Fiatalos arcbőr (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
95. peonia53 (válaszként erre: 93. - Gribedli***)
2014. ápr. 18. 09:30

Szia!


A dokinőm a cordes vas krémet írta fel.

Nem akartam kavarni, szó fogadtam neki igyekeztem csak azt használni. A végén igaz nem fogadtam meg a tanácsát mondta hogy az egész tubust használjam el 50 ml.

Marad belőle, majd ősszel elhasználom.

Nem tudom még ősszel mi lesz szeretnék egy lézert, meg esetleg kozmetikussal dermorollert kipróbálnám.

Júnisba szicilia a lányomékkal úgy minttavaly akkor caralbria.

Előtte a túl erős savakat mellőzöm, mert biztos a napoot kicsit kihasználjuk.

94. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Lukkkrécia)
2014. ápr. 18. 09:00
En biztos nehezen fogom elviselni a rancokat ha lesznek majd...
93. gribedli*** (válaszként erre: 92. - Peonia53)
2014. ápr. 18. 08:24
Én tovabbra is ugyanazokat. Nekem a retinolos nem tunt annyira hamlasztonak, vagy bor megujitonak, de jól hidratal, maszkban hasznalom.
92. peonia53 (válaszként erre: 91. - Gribedli***)
2014. ápr. 17. 21:40

Szia!


Igen beszéltünk róla.

A neostrata nagyon tetszik, volt sok mintám.

nagyon jók. Utána a Tca fórumon rendeltek a forumozók különböző savakat, én is rendetem pár dolgot az 5 %-os glicol krémet és az 5 %-os glicol tonikot szerettem el is használtam.

Aztán jött az ősz, lett volna több lehetőség dermorollert (ezen is gondolkoztam hogy kipróbálom) meg rendeltem 20 %-os glivol savat és 20 %-os mandulasavat (ezek még meg vannak elkéne használni)

A 20 %-os savakat azért nem használtam el, mert a bőr dokit megkértem írjon retin a krémet,ezt még nem próbáltam soha, így ez mellett döntöttem. Ősztől- tavaszig ezt használtam, mellette a bőrdoki jóformán semmit nem javasolt.

Kicsit csökkent a börömbe lévő zsírcsomók mennyisége.

A paula krémeket se próbáltam. Van tapasztalatod ezekről?

Te változtattál vagy megmaradtál azoknál a krémeknél amikről írtál és bevált neked.

Ma jó lefáradtam 4 fiú unokám itt volt.

Dóra

91. gribedli*** (válaszként erre: 90. - Peonia53)
2014. ápr. 17. 18:20
Most is csinalhatod es nyarig el is fogy majdnem egy krem. Amugy hebe-hoba feltenni egy eros hamlasztot es varni a csodat nem erdemes, ez csak arra jó, hogy megorizd az eredmenyeket. Nyaron visszavennek 10%osra es fenyvedot fole, de ez onmagaban nem eleg, mondjuk emlekszem, hogy mar tavaly nyaron is beszeltunk rola, szeptembertol mostanaig mit hasznaltal? Lett volna ido 2 kurara is.
90. peonia53 (válaszként erre: 89. - Gribedli***)
2014. ápr. 17. 09:17

zia!


Nyárra melyiket ajánlatos a 15-20 %-os közül.

Esetleg amikor boros idő van, mert tudom nyáron ezeket savakat nem a legjobb használni.

89. gribedli*** (válaszként erre: 86. - Peonia53)
2014. ápr. 17. 08:34
De elhiheted, csak nem megy azonnal, a mitesszerek sem egy nap alatt alakultak ki es a porus hozza tagul meg jobban, ha huzamosabb ideig eltomiti a faggyu es a keratin. A mitesszerek teteje egy keratinos reteg, ezert feketedik meg es ezt a keratint oldja a sav. Csak nem 5%osat kellene hasznalnod, hanem 15-20%ot huzamosabb ideig, naponta kenegetve. Sajnos az 5% glikolsav az semmi, szinte csak hidratal, semmit nem hamlaszt, ne varj tole csodat. Minimum 10 kell a hamlasztashoz es csunya borre pedig 15-20. Ezt meg ki kell egesziteni mechanikus hamlasztassal (borradir, dermoabrazio)
88. grizus (válaszként erre: 86. - Peonia53)
2014. ápr. 17. 03:23
Van Magyaroszágon is egy nyomkodás nélküli tisztító módszer, én nem voltam rajta, csak olvastam mert volt kuponnal. Elég jónak tűnik, olyan 12 ezer lehet az ára vagy valamivel több.
87. grizus (válaszként erre: 82. - F5cd9eff0f)
2014. ápr. 17. 03:23
Nem. Nem keverik ki, azt mondják, nincs nekik hyaluronsavjuk.
86. peonia53 (válaszként erre: 85. - Gribedli***)
2014. ápr. 16. 14:25

Szia!


Else tudom hinni hogy nyomkodás nélkül kitisztul a bőr.

Akkor a savas hámlasztások is jók erre, hogy eltünjenek a miteszerek (esetleg kioldja a sav, vagy hülyeséget mondok?)

Sajnos már majdnem 50 éve nyomkodom magam 61 éves vagyok.

Megpróbálok leszokni. Melyik sav lenne a legjobb a hámlasztásra, most nálunk esős borus idő van.

Van kép feltéve a titkosba, ott látszik a böröm állapota is.

Köszi!

85. gribedli*** (válaszként erre: 84. - Peonia53)
2014. ápr. 16. 10:26

Van tobb modszer, a gepek kozul kiemelkedik a vakumos modszer, a vakummal szippantjak ki, de ez sem mindenkinek jó, ezert a hamlasztas elterjedtebb, addig addig hamlasztunk, amig a porusok olyan picik lesznek, hogy nem alakul ki mitesszer. A porus tolcser alaku, hamlasztassal egyre kisebb ez a tolcser, nem tudom, hogy magyarazzam.


Ahol nincs nyomkodas, ott is van gozoles a tisztito kezelesnel csak a goz utan max az orrodat nyomkodjak meg egy picit, az összes tobbi zonat beken hagyjak, egybol pakolast tesznek ra. Szoval egy lepest kihagynak.

84. peonia53 (válaszként erre: 76. - F758a7200f)
2014. ápr. 15. 23:18

Szia!


Írtad itt a fórumon, hogy nem nyomkodnak mint magyarországon, akkor hogy tüntetik el a miteszereket?

83. 973d9d6ecf (válaszként erre: 81. - F758a7200f)
2013. febr. 28. 16:36
köszi...
2013. febr. 28. 16:32
Köszönjük gribedli! Ha valaki próbálkozna kikevertetni, légyszi írja meg sikerrel járt-e itthon.
2013. febr. 27. 19:46

Én 17 eurot fizetek érte és 3 hónapig elég. Szerintem ez nem sok, ahhoz képest ami, egy ilyen hatású krém illatszerboltban 5O-12O euróig terjed, ami a nagyobb márkákat illeti, egy 17 eurós bolti krém, ami a kisebb márkájú krémekre vonatkozik, hát 17 eurot ott is elkölt az ember egy nappali vagy éjszakai krémre és megnéztem, sz-ros 5% hialuronsavat bele mernek tenni! Az eszem megáll, az összes pénzt a reklámra, csomagolásra és polcpénzre fizeti ki az ember és nem különbözik a helyzet azoktól a krémektől sem, amit a kozmetikusoknál lehet megrendelni, megvenni.


Leírom az összetételt, valaki kérte már priviben, de leírom, ami a zselében van, szerintem publikus, igen, mert a flakonján rajta van és kötelező feltüntetni, bocs, ha kicsit értelmetlen lesz, de gyógyszerész, a segítőkészebbje meg fogja érteni. Kétlem, hogy pont Magyarországon ne lennének ezek az összetevők, Európa hentes-országa ami a plasztikai sebészetet, injekciókat, botoxokat és minden mást illet, sztem sokan külföldről is oda járnak mert olcsóbb is. Szóval alapanyag az biztos, hogy van.


AQUA

GLYCERIN

DIMETHICONE

DIMETHICONE CROSSPOLYMER

SODIUM HIALURONATE (ez a hialuronsav 4O% di soluzione concentrata 1O%°)

TOCOPHERYL ACETATE

AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER

ISOHEXADECANE

CAPRYLOYL GLYCINE

CAPRYLOYL GLYCOL

CYCLOPENTASILOXANE

DEHIDROXANTHAN GUM

POLYSORBATE 8O

SODIUM ACRYLATE

SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER

PARFUM

SODIUM HIDROXIDE

80. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 78. - F758a7200f)
2013. febr. 27. 14:28
Mennyi a patikai ár? Publikus?
79. f5cd9eff0f (válaszként erre: 78. - F758a7200f)
2013. febr. 27. 13:28

Szia! Ezt a krémet ki kell iratni, vagy csak simàn kérhetem igy: 40% h tartalmú zselét szetetnék. Ha van még jó ötlet a tarsolyodban, örömmel vennêm.

Köszönet érte!

2013. febr. 27. 11:39
Én is imádom a hialuronsavat, de én zselé formájában egyelőre csak kenem, az injekciókra egyrészt még nincs szükségem, másrészt lehet, hogy soha nem is lesz rá szükségem, ha így haladok. A gyógyszertárban 4O%-os hialuronsavas zselét a bolti krémek árának egyharmadáért kikevernek, a bolti krémekben 5% van max (rá is van írva)
2013. febr. 26. 19:44
Nekem anyu a hialuronsavas bőrmegújító kezelésre esküszik:D neki használ,szép a bőre,pedig már lassan ötven lesz:)
76. f758a7200f (válaszként erre: 74. - Nissi)
2013. febr. 26. 09:19

Igen, mert régen ez volt a szokás de ma már jobban elterjedtek a nyomással végzett masszázsok, shiatsu, egyéb.


A clarins egy francia márka, ők teljesen máshogy kezelik a bőrt, mint Magyarországon, pl. nincs nyomkodás, pattanást nem nyomkodnak soha, és nincs masszírozás, inkább ilyen "taperászás", arc nyomkodása tenyérrel, stb. ezt a szalonjaikban is így csinálják, de még ha valaki jár kozmetikushoz rendszeresen és masszíroztat is, nem is az a baj. A lényeg azon van, hogy ha otthon naponta kétszer hozzányúlsz rosszul az arcodhoz, mert napi 2x tisztítás ugye, 2x törülközés, 2x krémezés, akkor ugye add össze, 1 év alatt több mint kétezer huzigálás, EZ az ami megnyújtja igazán a szöveteket.


Léteznek olyan otthoni masszírozók is, amik úgy élénkítik a vérkerinkést, hogy közben nincs ilyen húzó-nyújtó mozdulat, ezek azok amik ilyen kis hengerek, amiket végiggörgetsz az arcon, ezek szuperek és elérhető áron is vannak. Ha már mindenáron valaki masszírozni akar.


De amit leírtam, az az önmasszázs is nagyon jól élénkíti a vérkeringést, legalábbis utána látható, hogy egészséges (nem túlzott) rózsás az arc.

75. f758a7200f (válaszként erre: 73. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 26. 09:09

Erre nehéz így válaszolni, azt sem tudom, hogy milyen a bőrtípusod és azt sem, hogy milyen krémektől pattogsz ki. Bármilyen krém, az nagyon tág fogalom.


Szerintem jó évente egy felmérést csinálni, amivel elemzik a bőrt, hidratáltság, oxigénellátás és hámréteg vastagsága, ph-érték


Ez annyit segít, hogy rögtön tudod, merre indulj, mi a gyenge pontod. Annak idején mikor dohányoztam, nekem a ph-érték volt túl savas és az oxigénellátottság nagyon gyér. Abbahagytam azonnal és 1 év alatt visszatért a normába minden. Fontos a ph-értéke egy arclemosónak is, nem mindenre írják rá, pedig fontos lenne, és a krémekre is rá kellene írni.


Pl. ha szerinted azért pattogsz ki, mert bármilyen krémet teszel, először a bőrtípusra való krémet választanék, de amúgy is, nem kell sokat tenni, hanem borsószemnyit. Max 2 borsószemnyit de akkor már nyakra és dekoltázsra is jut. Másik, hogy betartani a lépéseket: arctisztítás, tonik, és csak utána krém. Léteznek emulziók is, ezek könnyebb állagúak mint egy krém, és inkább hidratálnak és nem lesz tőlük.


Oxigénellátás hiánya: cigi (mert érszűkítő), stressz (érszűkítő, de ez nem mindig rajtunk múlik), hámréteg túl vastag (ezt bőrradírral, glikolsavas krémekkel lehet ellensúlyozni).


Ph-érték: a tonik normalizálja a ph-értéket, ezért ha nem vagy biztos az arclemosó ph-értékében, akkor is a tonik az orvosolja ezt is. A tonikon múlik egyébként az is, hogy hogy fogadja be a krémet utána a bőr, mégis sokan ezt a lépést mindig kifelejtik


Ha sminkelsz, és nehéznek érzed a sminket, az is attól van, hogy túl sok a cucc, nem kell egymásra tenni többféle krémet (van, aki ezt is teheti, de nem mindenkinél jó), ha pl. alapozót teszel, és krémes, akkor azt azonnal a tonik után.

74. Nissi (válaszként erre: 66. - F758a7200f)
2013. febr. 25. 19:59
Megnéztem, mondjuk nem az olasz oldalon hanem az angolon mert nem tudok olaszul, de aztán láttam hogy nem beszélnek benne egy mukkot sem.:) A modell tényleg nagyon szép és a böre és a keze is. Ez az ütögetés csak azért furcsa mert a kozmetikusnál meg pont massziroznak nem is keveset.
73. 973d9d6ecf (válaszként erre: 56. - F758a7200f)
2013. febr. 25. 18:42
Nekem az a nagy bajom bármilyen krémet teszek az arcomra ...pattanásos leszek tőle...pedig amúgy nincs egy sem ...nem ismerem a gyógyszertárban keverteket...most nem bírtam visszaolvasni mit is javasoltál...ha van valami jó amitől nem leszek ragyás ...azt leírhatnád nekem...mármint ha van időd..persze én is megpróbálok visszaolvasni is...
72. 06718ca650 (válaszként erre: 71. - 06718ca650)
2013. febr. 25. 18:28
mármint ezt arra értettem, hogy nekem fiatalabb koromban is nagyon zsíros volt, meg most is az. ha nem mosnám meg reggel, akkor nem is tudom milyen lenne. :)
71. 06718ca650 (válaszként erre: 64. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 25. 18:26
szerintem ez függ az arctípusodtól is, hogy ennyi elég-e.
70. f758a7200f (válaszként erre: 69. - B486c9cf7d)
2013. febr. 25. 18:20
Igen
69. b486c9cf7d (válaszként erre: 66. - F758a7200f)
2013. febr. 25. 13:14
Most nem tudom megnezni, de ez az, amikor a tenyeret rateszi sorban az arcara a nyakaig es vissza?
68. f758a7200f (válaszként erre: 64. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 25. 11:13
:)
2013. febr. 25. 11:12
Ja, és hogy ne essen szét az oldal, én szétszabdaltam, de egyszerre kell beírni az egészet
2013. febr. 25. 11:11

[link]

demandware.store/Sites-clrit-Site/

it_IT/Clarins-WhyClarins?cid=why_clarins-

expertise_advice-application_methods


Ezt a linket megnyitva megjelenik kicsit lejjebb 3 arcmasszázs, hogy kell feltenni a krémet, a lány gyönyörű, de mielőtt rohantok megvenni valamelyik krémet, csak elmondom, hogy más krémekkel is működik ez a módszer, nem kötelező megvenni clarins-t és ha esetleg nem telik rá, nem kell sóvárogni, a gesztusokon van a hangsúly!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook