Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Férjem családja helyesen járt el szerintetek? fórum

Férjem családja helyesen járt el szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2020. júl. 10. 18:13
Nem tudjuk sógor hány éves,nős-e,lehet még gyereke?Az is lehet,hogy ha sógornak nem lesz örököse,még visszaszállhat minden a ti gyerekeitekre.A nagyszülők szerintem nem jártak el korrektül,főleg az unokákkal szemben,mivel nekik ugye két gyerekük volt.Egyiket így figyelmen kívül hagyták.
27. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Bless the child)
2020. júl. 10. 18:11
Ezt mondom én is! Ha az unoka szülője már meghalt, és a nagyszülők mindent a másik gyermekük nevére írattak mindent, akkor az annyi, mintha az unokák szüleit kitagadták volna... nincs mit örökölniük.
26. Piroska52 (válaszként erre: 24. - Semleges)
2020. júl. 10. 18:10
Ez már veszett fejsze nyele.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Df1e1c376c)
2020. júl. 10. 18:10

Ismétlem amit az elején írtam, soha nem érdekelt, de miután többen felhozták ezt ismerősök, kíváncsi lettem.


A nagyszülők már nem élnek, és a gyerekeim eszükbe sem jutott , hogy egyáltalán valamikor járna nekik valami, és senkitől soha nem kérnek pénzt a megélhetésükhöz.És én sem kértem soha.Megvagyunk mindhárman.

24. semleges (válaszként erre: 20. - Df1e1c376c)
2020. júl. 10. 18:09

Én meg azt mondom, hogy a gyerekeiért igenis "szaglásszon" ha jár nekik valami akkor járja ki.

De én is azt gondolom, hogy ez a hajó már elment. A nagyszülőket én sem értem de valamiért így döntöttek ami már lehet soha nem fog kiderülni.

23. Bless the child (válaszként erre: 19. - Banános Zselé)
2020. júl. 10. 18:07
Ha ráiratta a fiára, akkor nem a nagyszülőé a ház, hanem a fiáé. Így nincs miről berszélni
2020. júl. 10. 18:07

En nagymamámnak kettő lánya volt. Anyukám aki sajnos meghalt, és egy másik. Anyukám után a mama vagyonát nyilván én és a húgom örököltük volna, ha egyszer meghal.

Volna, mivel nemrég kiderült, hogy mindent ráíratott az életben levő lányára, fel éve kb.

Húgom meg èn ezután úgy állunk hozza, ahogy.

Jogosan azt csinál, amit akar, de azért persze, hogy rosszul esik. Azt hittük eddig, hogy jóban vagyunk.

21. Banános Zselé (válaszként erre: 20. - Df1e1c376c)
2020. júl. 10. 18:04
hát még jó hogy utánéz, hogy mi lesz a gyerekeivel
20. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 10. 18:02
Mivel nem tudom, milyen megfontolásból tették, inkább nem velemenyeznem a nagyszülők az átiratast. Viszont, hogy te így nekiallasz szaglaszni, hogy majd ha feldobják a pacskert, mi jut nektek... Hát, ez nem szimpi.
19. Banános Zselé (válaszként erre: 18. - Bless the child)
2020. júl. 10. 18:00
a ház nagy szülőkké, csak ráíratták a fiúkra, csak unokák nem kapnak semmit
18. Bless the child (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2020. júl. 10. 17:58
A sógor nevén van a ház, így nincs örökség, se köteles rész
17. semleges (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. júl. 10. 17:38
Értem én csak fura.
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Semleges)
2020. júl. 10. 17:36

Ha a szülők még életükben a másik fiukra íratták a házukat, akkor nincs ingatlan-örökség, amelynek lehetne köteles része.

Hacsak nem gondoskodtak haláluk esetére az unokákról, mondjuk ingóságokkal, takarékbetéttel vagy más módon.

15. semleges (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2020. júl. 10. 17:29

Pedig érzelmi alapon azt gondolnám, hogy a halott fia emlékére adhatna a két unokának is.

Szerintem nem biztos, hogy nem jár az unokáknak legalább a köteles rész.

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2020. júl. 10. 17:28

[link]

Itt az írott törvény.

13. Guruljka (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2020. júl. 10. 17:27

Már csak Mama élt, ő írta alá.

Az örökösödési szerződésnek meghatározott formája és követelményei vannak. Tény, hogy ők, szintén budapestiek lévén, rendszeresen látogatták és gondozák Mamát.

Az anyagi körülményeket nem veszik figyelembe.

Az unokának (a mi fiunknak) sem járt köteles rész. Senkinek.

2020. júl. 10. 17:23

Néhány évvel ezelőtt az egyik szülő kitagadta az első házasságából származó gyermekeit az örökségből, de az unokákról nem szólt a végrendelet.

Ezen az alapon pereltek az unokák, a bírósági végzés: nagyszülők után a gyermekek számítanak egyenesági rokonnak addig, amíg a nagyszülők gyermekei (=unokák szülei) élnek. Ha ők nem örökölnek semmit, akkor az unokáknak nem jár semmi, mert a saját szüleik nem hagynak rájuk semmit.

2020. júl. 10. 17:19
Nem lehet, hogy fennálló anyagi körülményeket is figyelembe vettek?
2020. júl. 10. 17:15
Az unokáknak semmi nem jár?
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2020. júl. 10. 17:11
Ezek szerint még a szülők életében készült egy külön, írásos megállapodás, ami akár végrendeletnek is tekinthető.
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2020. júl. 10. 17:04

Ezt én is így tudtam, míg a sógoromék alá nem íratták a férjem és a sógorom édesanyjával az örökösödési szerződést.

Az kizárja a köteles részt, mintha nem is lett volna.

2020. júl. 10. 16:57

Valószínű megállapodtak abban, hogy ennek fejében öregkorukra majd ez a gyermekük fog róluk gondoskodni.


Viszont ha külön végrendelet nem készült, egyéb ingó és ingatlan vagyon értékének 50%-a gyermekeidet illeti.

2020. júl. 10. 16:54
Az én anyám még életében ráiratott mindent az öcsémre,ennyi,még hagyatéki tárgyalás se kellett,minek.
2020. júl. 10. 16:50
Hasonló az eset a szomszédomban. Azért az unokáknak járhatna valami.
2020. júl. 10. 16:50
Joguk van annak adni a vagyont,vagyontárgyakat,ingatlanjaikat akinek akarják.Akár a szomszédnak is,ha úgy tarja kedvük.Haláluk esetén,ha nem végrendelkeztek,akkor lépnek életbe az örökösödési szabályok.Ebben az esetben a házat utánuk senki nem örökli,mert nekik nincs is házuk.
2020. júl. 10. 16:44
Morálisan kifogásolható, de csak ennyi. Gondoskodtak az élő gyerekükről.
2020. júl. 10. 16:36
Joga van hozzá.
2020. júl. 10. 16:31

Akkor,amikor a házukat anyósomék ráíratták a sógoromra?

Röviden a történet:A férjem első gyerekként született. Aztán lett neki egy fiútestvére.Nagyon szerette egymást a két fiú.Anyósoméknak unoka nem született több, csak az én két gyermekem.A férjem sajnos hirtelen meghalt, de mi tartottuk továbbra is a kapcsolatot a férjem családjával.Én nem mentem újra férjhez, a gyerekek apa nélkül nőttek fel.A gyermekeim lettek volna a nagyszüleik fél házának az örököse, amivel ők sosem foglalkoztak, és én sem, de mivel többen kérdezték már tőlem, utánajártam, és megtudtam rég át lett íratva az anyósomék háza a sógoromra, aki a házban él.

Mi a véleményetek erről?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook