Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Férjem családja helyesen járt el szerintetek? fórum

Férjem családja helyesen járt el szerintetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
88. New(l) (válaszként erre: 84. - Banános Zselé)
2020. júl. 11. 12:01
Öregapám is így gondolta, amikor megörökölte az anyja budapesti, liszt ferenc téri lakását. Nagyvonalúan jelezte, hogy körbenézhetünk ha valami megtetszene. Ami értékes volt azt természetesen rég felmarkolta, maradtak az öregasszony használati eszközei. Hát köszi, a körömkeféje nem kell, maradjunk a jóízlés határain belül. Miért mentünk el mégis? Mert azt mondta, ha nem visszük el a könyveit, elégeti.
87. df1e1c376c (válaszként erre: 84. - Banános Zselé)
2020. júl. 11. 11:51
Amyam, borogatás! Te kiramolnad a konyhát, miközben a nagybátyád használja azokat?
86. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 79. - Bözsi néni)
2020. júl. 11. 10:46
Nem.Amikor a férjem meghalt ugyanúgy mentek a gyerekek nagyszülőkhöz nagybátyjukhoz.Hisz a gyerekek is szerettek ott lenni, és a férjem családjának is csak mi voltunk.Másik részről sincs sok rokon nekünk se.A nagyszülők amúgy már meghaltak néhány éve.
85. globus (válaszként erre: 82. - Forrest2010)
2020. júl. 11. 10:31

Nem értettem soha az örökségen marakodókat. Én anyu hagyatékiján lemondtam mindenről. Kell a rossebnek föld, erdő, tó, tököm tudja mi, időm és energiám sincs utána ezekkel üzletelni, akárhány aranykorona értékű. Kárpótlási jegyekkel sem mentünk sehova. Eskü, kétszer nem gondoltam ezekre az elmúlt harminc évben, csak ha ilyent olvasok. 🙂

Egy púp, semmi más...

84. Banános Zselé (válaszként erre: 83. - Forrest2010)
2020. júl. 11. 10:24
persze hogy van hiszen emberek esznek, isznak, olvasnak, tehát étkészlet, könyv, magazin, nipp, bútor, szerszám stb
83. forrest2010 (válaszként erre: 80. - Banános Zselé)
2020. júl. 11. 05:24
... úgy gondolod ? h minden esetbe van mit örökölni ? nagyon sokszor nincsen !!!
82. forrest2010 (válaszként erre: 74. - Garabonciás)
2020. júl. 11. 05:22
... tudom h sovány vigasz ! de Te akkor is megtetted a magadét amikor a nagyanyád mást érdemelt volna ! az ember néha olyanokon rágódik amin nem kéne :( 1x éppen egyidőben voltak fent a férjem + a bátyja a Mamánál , a férjem ment előbb :( és a Mama rázendített a szokásos sirámaira h nincs pénz ! ... a férjemnél volt egy 500-as :( odaadta neki :( mikor jöttek el akkor a sógor mutatta Bundynak az 500-ast és megkérdezte : te is kaptál ? erre Bundyba megállt az ütő :( :( és mondta neki h : nem ! én adtam !!! / na akkor utoljára , mert soha többet !!! 1 vasat se ! mikor a Mama legközelebb rákezdte :( megkérdezte tőle : mi van jön a Gy . ?!!! :( :( / nem volt rossz nyd-a 1 bányásznyd , még ha csak özvegyi is , akkor se volt kevés !
81. forrest2010 (válaszként erre: 73. - Garabonciás)
2020. júl. 11. 05:12
... oké ! de ha 1x a Te lelkednek ez volt a legjobb/legmegfelelőbb , h segítettél !! még akkor is , ha amazok nem !!! ne rágódj ezen ! nem Neked kell h fájjon !!!
80. Banános Zselé (válaszként erre: 57. - Forrest2010)
2020. júl. 10. 23:47
én azt kérdeztem, hogy a nagyszülők mit hagyták az unokákra, nem csak ház létezik, ékszer ilyesmik
79. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Magdi985)
2020. júl. 10. 23:46

Szoival amíg ki nem derült, addig csak a várható örökség miatt voltatok vele kedvesek?


Miután kiderült, hogy nincs vagyon, utána már mehet az öreglány a ...?


Hát, szépek vagytok, nem mondom.

78. Banános Zselé (válaszként erre: 55. - Forrest2010)
2020. júl. 10. 23:45
a ház meg van, azért kapta a nő sógora, a szűlői házat
77. Bözsi néni (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2020. júl. 10. 23:40

De csak akkor, ha elhunytak és maradt utánuk ingó v. ingatlan vagyon.


De még élnek ám, így őket illeti a saját vagyonuk és senki mást. És annak adják, akinek akarják.

76. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 10. 23:38

Az a véleményem, hogy valami örökség csak akkor lesz, csak akkor formálhat rá bárki bármiféke igényt, ha az illető(k) mwghal(nak).


Addig a tulajdonosán kívül senkinek semmi köze, jussa nincs hozzá.


És ha a tulajdonos úgy gondolja, hogy eladja, elveri, elkártyázza vagy elajándékozza, az az ő dolga, joga van hozzá, a saját tulajdonával azt tesz, amit akar.

75. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 10. 22:36

Lehet én gondolkodom furán..

De a gyermekeid csak unokák. Nem nekik kell gondoskodniuk róluk, a jövőjükről,hanem neked.


Lehet jönni itt a morális kérdésekkel, de gondolom a saját fiúk szorosabban az életük része mint Te és a gyermekeid.

Joguk van eldönteni, kire mit hagynak,mihez kezdenek életükben a vagyonukkal.

74. Garabonciás (válaszként erre: 72. - Forrest2010)
2020. júl. 10. 20:40
A nagyanyámnak is a tesóm volt a kedves. Kicsinek is. Mert ő olyan kis behízelgő típus volt, tudta mindig mit kell mondani. Én viszont pont az ellentetje vagyok. Néha a pokolba kívánt nagyanyám, hányszor megbántott, megbántottuk egymást, aztán másnap ugyanúgy mentem, mint ha mi se történt volna. Mert csak nem hagyhattam ott 90 évesen magára. Na, de ez az élet .. egyiknek ennyi jut, a másiknak meg annyi.
73. Garabonciás (válaszként erre: 71. - Forrest2010)
2020. júl. 10. 20:33
Ja, elég birka voltam mindig. Mehettem volna inkább én is nyaralni.. :D Na, de mindegy, ez már így alakult. Amúgy se szedtem volna el tőlük semmit, mert csak a testvérem, csak hát na..az ideget én ettem meg, a pénzt meg ők viszik el, mármint a felét. Nem is az anyagi része az ami zavar, hanem az hogy a bajban krvára egyedül voltam, de amikor megszűnt a baj forrása, hirtelen minden visszaállt a régi kerékvágásba.
72. forrest2010 (válaszként erre: 70. - Garabonciás)
2020. júl. 10. 20:28
... persze ! igazad is van !!! de nagyon sokszor éppen az a kedvesebb annak a szülőnek , aki tojik rá magasról !!! ilyenbe is volt része a férjemnek ! :( :(
71. forrest2010 (válaszként erre: 67. - Garabonciás)
2020. júl. 10. 20:26
... jó természeted lehet és mellette birkatürelmed !!!! Anyósomnak nem a legkisebb fia / a férjem / volt a kedvence !!! amikor megkérdezte a Mamát h miért nem szól a Gy.-nak is :) :) azt mondta Anyósom h a Gy. az DOLGOZIK !!! néha 200 körül volt a vérnyomija a Mamától , de végig , mindig ment amikor szüksége volt rá !!! aztán a végén mondta is Anyósom h soha nem gondolta h majd pont az a gyereke fog rajta segíteni akit már nem is akart !!! persze ! a férjem is dolgozott de , a beosztása másabb volt , mint a bátyjának , több volt a szabadideje időnként :)
2020. júl. 10. 20:24
Az hogy látogatsz valakit, megnézed hetente, vagy havonta kétszer, az még semmit nem jelent. De az ha vki tényleg ott van, segít, meg elviseli a másik szeszélyeit, mert azért ilyen is van, akkor én azt mondom hogy jogosan jár neki több. Vagy minden. Mert a család nem csak addig család, amíg minden hepi meg summertime, hanem amikor sorba jönnek a gondok is.
2020. júl. 10. 20:20
Bocs, nem valami. Valaki. Más is segít.
68. forrest2010 (válaszként erre: 66. - Bnedora)
2020. júl. 10. 20:19
... hát igen !!! ha van miből ! egyik kolléganőmnek 9 ? unokája van , segítene ő ! adna ha lenne miből ! :( de sokaknak nincsen !!!! miből !!! neki sincsen !!!
67. Garabonciás (válaszként erre: 65. - Forrest2010)
2020. júl. 10. 20:19
Az úgy érthető lenne, de ez a szomszédos falu. 10 km sincs. Mármint a távolság. Autóval kb. 5 perc. Hétköznap oké, dolgozik mindkettő(nővérem, sógorom), de ott vannak a hétvégék. Fűnyírástól a permetezésig mindent én csináltam, mert akármit mondtam hogy most ebben kéne segíteni vagy abban, meg se hallották. Vagy ha halloták is, nem igazán érdekelte őket. Én meg néha majd megbolondultam, mert az én nagynyám soha nem volt egy egyszerű eset, full süket is volt de nagyothalló készüléket azt nem akart használni soha mert az derogált neki, aztán vmit négyszer-ötször kellett elmondani .. mit elmondani, kiabálni mire megértette. Idegileg néha a toppon voltam. Ilyenkor azért jó lett volna ha vmi más is segít.
66. bnedora (válaszként erre: 53. - Forrest2010)
2020. júl. 10. 20:11
Persze, természetesen, ezt mondtam én is a szomszédnak. Persze, ha szeretem az unokáimat (ha szeretem), akkor őket is lehetne segíteni.
65. forrest2010 (válaszként erre: 58. - Garabonciás)
2020. júl. 10. 20:08
... régebben , mikor még élt Anyósom a polgihivatalba kérdezte a szociális valaki h tényleg nem látogatják a gyerekei ? dehogynem ! ketten itt éltek a faluba és nyilván annak aki a közelbe van annak több jut melóból / is / rendszeresen bevásároltak neki , a keze alá adtak/raktak/vittek mindent ! amire szüksége lehetett , de nyilván amelyik az ország másik szegletébe él , az ha akarna sem tudna hetente jönni :( :(
64. forrest2010 (válaszként erre: 56. - 8d00a82c06)
2020. júl. 10. 20:01

... rengeteg féle történet kering , ilyen is + olyan is :( nemrég volt 1 olyan h a gyerek kiakadt azon h az ő szüleinek a feneke alá tolták a lakást minden földi jóval és volt ott nyaralótól kezdve minden , de a szülőnek esze ágába se volt semmit se segíteni a saját gyerekének , pedig tehette volna , volt rá lehetősége , pénze... azt mondta neki h szerezzen magának !!! na ebben az esetben direkt sajnáltam h a nagyszülő 1 kanalat is adott a kölkének :( :( lehet jobban tette volna ha ő is azt mondta volna h : szerezzen magának ! az élet sokféle :( :(


... Anyósomnak semmi ! nem volt a nevén ! amikor após meghalt a Mama a haszonélvezetet örökölte , a ház a 4 fia nevére került , de Anyóskám kérte a gyerekeit h majd ha már ő nem lesz és eladják a házat , a fele részből az ő lányának is adjanak 1/5-öd részt ! a férjem megígérte neki ! és + is tartotta hárman összedobták azt az 1 részt , ami a Mama után járt volna / a 4. sógor nem adott bele azért adták össze ők hárman !!! /

63. Guruljka (válaszként erre: 54. - Forrest2010)
2020. júl. 10. 19:59

Nem azért említettem meg, mintha ez lenne a legnagyobb bánatom.

Bár élne még az a Tündérke, aki az anyósom volt. Hogy a pesti panellakását a két másik unokája örökölte, az nem zavar. Van és volt is hol laknunk.

62. forrest2010 (válaszként erre: 49. - Semleges)
2020. júl. 10. 19:51
... dehát mit ?! ha csak az volt ? nem voltak nyaralóik , festmények , több kilónyi aranyékszerük ...
61. df1e1c376c (válaszként erre: 56. - 8d00a82c06)
2020. júl. 10. 19:50
Ennyit arról, az otthon de kaka hely :P
60. forrest2010 (válaszként erre: 39. - _Berry_)
2020. júl. 10. 19:47
... azért a nagy átlagnak nincsenek ilyen gondjai h : festmények , értékes bútorok ...
59. df1e1c376c (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 10. 19:47

Ok ezt teljesen elfogadták. Szóval én feltételezem, te jól nevelteed őket, a nagyszülőknek meg volt okuk volt, és ezt megértették.

Hol a baj?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook