Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Agresszív a férjem az egész családjával. fórum

Agresszív a férjem az egész családjával. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2013. ápr. 25. 23:08
Én is szeretnék hozzászólni, én egy ilyen családban nőttem fel. Apám rohadtul alkoholista volt, és a durvaságnak minden fokozatát kiélte Anyámon, ez egy magatehetetlen, önmagát ellátni nem képes, szerencsétlen, kb egy 5 éves eszével megáldott fószer. Minden volt, szúrás meg ablakon kidobás épp nem. Pokol volt, kihatott a sulira, nem voltak barátaink, nem tudtunk mit beszélni a többiekkel és nem tudtuk hogyha hazamegyünk ott mi vár. A bátyám volt a "férfi" a 9 éves eszével lelkitámaszt kellett nyújtania és tanácsot adnia Anyámnak, Apámat tudni kellett kezelni, hazatámogatni az utcán, engem nevelni, mivel Anyám reggeltől estig dolgozott, Apám meg csinált amit csinált. Sokszor feküdtünk úgy le aludni hogy nem tudtuk vajon Anyám él-e még másnap. Volt olyan is hogy Apám összetolta az ágyamat az övéükkel (én lány vagyok) és végig éreztem az erőszakot, a lökéseket a szagokat az ütéseket, mindent. Volt olyan hogy remegtek a falak, Anyám meg alig tudott másnap menni. Akkor Anyám félt hogy fater megtalálja ha elmegy és bosszútáll, meg szerinte ha vannak gyerekek is akkor nem olyan egyszerű elválni anyagiak miatt. Most felnőtt vagyok, én és a bátyám pánikbetegséggel küzdünk, hol beleesünk hol kijövünk, bátyám egy kiegyensúlyozatlan önbizalomhiányos önútáló ember (nagyjából én is), én nekem meg még soha nem volt viszonyom pasival, nem is jártam soha eggyel sem, nem vagyok rá képes, próbáltam de undorordom az egésztől. Eközben Anyám arról beszél hogy milyen felhőtlen gyerekkort biztosított, mennyire imádja a férjét (időközben legalább az alkoholról leszokott, minden más maradt). Én mindig azt hittem hogy szegény Anyám áldozat meg mártír, közben kiderült hogy neki tetszett is hogy ő talpon tudott így is maradni, milyen erős, meg mondom, azt mondja teljes őszintén hogy imádja a fatert. Őrület.
197. henobeno (válaszként erre: 194. - Tamianyu)
2010. febr. 23. 18:08

Persze jól döntöttél anno!

Reméljük Bandika is jól fog és, hogy tényleg nincs semmi baj!

2010. febr. 23. 12:47
Én is remélem.
195. puritan
2010. febr. 23. 07:56
Bandika71 már nem tagja a hoxának. Remélem nincs semmi baj.
194. Tamianyu (válaszként erre: 191. - Henobeno)
2010. febr. 21. 17:59

Erre még annyit írnék,hogy van személyes tapasztalatom is.Igaz meg nem vert az első férjem sosem,de ha hagyom megteszi.Csakhogy én amikor először emelte volna rám a kezét,rögtön akkorát adtam neki,hogy úgy meghökkent köpni nyelni nem tudott.Aztán azzal vége is volt a házasságunknak,beadtam a válópert.Természetesen nálunk volt ennek előzménye is.Mert ő mindent akart csak dolgozni nem,jól éni viszont igen...stb...nem volt jó apa jó férj.

És igen,baromi nehéz változtatni,de lehet csak elhatározás kérdése.Az én életemet csak a beleegyezésemmel tehetik tönkre.Akkor pedig még fiatal voltam,és 2 éves házasok voltunk.Ennek már 15 éve lassan.Ha nem válok el akkor,ki tudja hová fajul a dolog,milyen életünk lenne most.Elvettem volna a lehetőséget magamtól és a gyerekemtől,hogy boldogok lehessünk.

Így viszont 10 éve élek boldog harmonikus házasságban,szeretetben békességben 3 gyerekkel.

De ehhez lépnem kellett anno....

Az a alegnagyobb butaság,amikor valaki hisz abban,.hgy az olyan férfi megváltozik.Hát nem,csak rosszabb lesz.Az én exem totál lecsúszott.Most csúsztunk volna vele mi is??Mert ha nincs eszem akkor így járok...

193. Tamianyu (válaszként erre: 191. - Henobeno)
2010. febr. 21. 17:36

Náluk is csak pár pofonnal indult az első években néha-néha.Aztán évek múlva egyre durvult.Az elején meg amikor udvarolt,az egész család főnyereménynek hitte,annyira bűbáj tudott lenni.Én azt mondom,aki a második pofon után is marad,az maga tehet róla,hogy olyan helyzetben van.Én ajtót mutatnék a férjemnek akkor is ha ordít,kint ordítozhatna.Mert az oké,hogy ahhoz,hogy változtatni tudjon az ember kellenek bizonyos körülmények,pl hova menni,anyagi biztonság...stb...de olyan nincs,hogy sosincs lehetőség a változtatásra.Legvégső esetben tényleg anya otthon.Én nem lennék szívbajos feljelenteni azt a férfit aki megverne.Azt meg lehetetlennek tartom,hogy továbbra is a felesége legyek,egy ágyban aludjak vele.(ezt kérdeztem is,de nincs rá válsz eddig)

Csak sajnos mit szajkóznak általában ezek a nők???De hát szeretem....na most aki ennyire buta,az megérdemli a sorsát.Csak a gyerekek nem...

2010. febr. 21. 17:30
Mind ez nem csak nagyon durva,hanem szomorú is!
191. henobeno (válaszként erre: 190. - Tamianyu)
2010. febr. 21. 17:21

Úristen te nagyon durvákat írsz.

Semmi értelme sem volt, persze egyetértek.

Én is azt gondolom, hogy én ha csak egy pofont is kapnék ott lenne vége mindennek. Csak én nem vagyok és nem is voltam soha ebben a helyzetben, szóval így könnyen nyilatkozom.

Ez olyan mint a megcsalás (na jó durvább persze), ott is azt gondolom, hogy ha megcsalnának akkor vége válás minden, mégis sokan maradnak olyanok is akik előtte szintén így vélekedtek.

190. Tamianyu (válaszként erre: 187. - Henobeno)
2010. febr. 21. 17:12

Nem volt még időm végig olvasni,csak be-be lesegetek,és megragadott,hogy már kb 6x brutálisan megvertek valakit,és még mindig együtt van az illetővel.Ezen döbbentem le,mert számomra ez érthetetlen.Félelemből pedig egyetlen percig sem maradnék.Egyébként anyám tesójának a 30 év alatt több kg látlelete volt,többször került kórházba.Állt már villa a hasába,kés a hátába,repült ki ablakon...stb...Ezek után még nem tudom mitől félhetett volna ha válik.

Aztán mégis csak elváltak kb 10 éve,és kénytelen volt a pasi bele törődni.Akkor mi értelme volt tönkretenni az életét,és a gyerekei gyerekkorát???

2010. febr. 21. 17:02
Van egy olyan érzésem, hogy vannak nők akik nem is érzik jól magukat, ha nem kapják meg a napi verést. Bizonyára azok, akik így nőttek fel, hogy verték őket. A gondoskodás egy formájának tudják be.
2010. febr. 21. 16:58
És egy látlelettel a kezében azért többet ér. Persze ezt előbb meg kellett volna csináltatni, mert ez így elég gáz, hogy várja, hogy mikor verik meg és akkor tud lépni.
187. henobeno (válaszként erre: 185. - Tamianyu)
2010. febr. 21. 16:56

Oké, ebben az esetben igazad van, hogy az anya is hibázott, hogy nem volt elég határozott, főleg hogy ivott a nő. De azért a főkolompos mégiscsak a férj. De akkor ebben az esetben ő teljesen rossz anya-ember volt mert mi az hogy ott felejti a gyereket.

De a fórum indítójánál azért nem ez a helyzet. Ő már elhatározta a válás, pont a gyerekek miatt. De amikor ilyen agresszív vki attól nem lehet csak úgy elválni, hogy akkor most veled végezetm stb. Jó, hogy fél az ember, hogy mi lesz utána. Lehet úgy megveri, hogy komolyabb sérülések is lesznek nem "csak" kék-zöld foltok. Vagy ki tudja milyen bosszú jár az ilyen emberek eszében. Én megértem, hogy fél, de az is biztos, hogy a lépést meg kell tennie.

186. Tamianyu (válaszként erre: 184. - Tündér74)
2010. febr. 21. 16:24

Na,erről beszélek én is,egyet értek maximálisan.

És nehogy megharagudjon aki érintett,ez nem bántás.El kell gondolkodni rajta,mert van benne igazság.

185. Tamianyu (válaszként erre: 183. - Henobeno)
2010. febr. 21. 16:23

Tudod eleinte amikor néha-néha megverte mindenki az egész család sajnálta,hogy szegénynek mit el kell tűrnie.De a segítséget sosem fogadta el,feláldozta a gyerekeit.Az apjukkal nem is tartják a kapcsolatot a gyerekek....

Nagymamánk nagyon sokszor felajánlotta költözzön hozzá a gyerekekkel,kezdjen új életet.Lett volna rá lehetősége.De ezek mindig úgy néztek ki,hogy jól megverte,aztán felugrott az első vonatra jött haza a gyerekekkel,majd vissza is ment pár nap hét múlva.De nem vált.Majd később inii kezdett,teljesen tönkremnet.Volt eset nem egy,hogy a gyerekek 8-10 évesek voltak,elmenekültek az apjuk elől albérletbe verés után,majd az anyuka ottfelejtette a gyerekeket.Mert teljesen ki volt idegileg fizikailag,mindenhogy.És igenis ez az Ő hibája is volt,mert volt választása,nem volt neki muszáj így leélni 30 évet.Csak ami a sajnos,hogy a gyerekeknek ilyen hányattatottan kellett felnőniük,és persze később őket is verte az a barom.Most szerinted,akkor nem tehetett erről az anyjuk??Dehogynem.Áldozat volt ő is,de a saját áldozata is nemcsak a férjéé.

Félt válni??A gyerekeit nem féltette?Igenis jogosan haragszanak az anyjukra is,mert nem védte meg Őket,nem volt jó anya.

Áááá,olyan nincs,hogy egy fél életet így muszáj leélni!

184. tündér74 (válaszként erre: 176. - 9a0e10771f)
2010. febr. 21. 16:18

Akkor tényleg baj van veled, és nagyon felelőtlen anyának tartalak, mert nem gondolsz a gyermekeidre.

A függőség súlyos formája, amikor elviselhetetlenül önző, durva, agresszív emberhez kötjük az életünket.

183. henobeno (válaszként erre: 179. - Tamianyu)
2010. febr. 21. 15:46

Hát rohadtul nincs igazuk!

A szegény anyjukat hibáztatják aki bántalmazva volt, ahelyett hogy a rohadék apjukat okolnák? És ez szerinted normális?

Úgy kellett neki mert tűrte?

Mindjárt eldobom az agyam.

Nagyon sokan élnek így, nem is hinnénk menyien. De én senkiről nem gondolom, hogy úgy kell neki.

Vannak akik félnek válni.

182. puritan (válaszként erre: 176. - 9a0e10771f)
2010. febr. 21. 15:45

Bandika, a volt férjed nem félti a lányát?

Azt írtad, korábban próbált segíteni, az ő lánya (közös lányotok) is veletek él, nem lehetne, ha újra megpróbálnád és szépen pontról-pontra előadnád neki, amit itt a fórumon leírtál, akkor elhinné, hogy ezek után te is reménytelennek látod a helyzetet és segítene?

181. judy47
2010. febr. 21. 15:35

Bennem felmerül a kérdés,hogy a nök miért türnek?

Nincs barát,szülö,testvér esetleg valaki aki segit? Miért kell megvárni mig a nö totálkáros lesz gyerekkel együtt.Vannak anyaotthonok is.Jo tudom nem a legjobb megoldás,de szerintem jobb a semminél.Azt a biroság dönti el,hogy kié lesz a közös lakás.Ha agressziv az apa és a nö tett feljelentést látlettel együtt akkor még a láthatást sem engedik vagy ha engedik akkor is felügyelettel!

180. judy47 (válaszként erre: 76. - 9a0e10771f)
2010. febr. 21. 15:27
Az ilyen tipusu ember soha nem fogja belátni,hogy a házasság nem müködik.( Szerintem) Itt én azonnal cselekednék.Napközben kereshetsz munkát,megkérsz elötte valakit,hogy vigyázzon a gyerekre.Mert a gyereknek csak árt a rettegés és komoly idegrendszeri problémái lehetnek késöbb.
179. Tamianyu (válaszként erre: 176. - 9a0e10771f)
2010. febr. 21. 15:26

Ennyi neked nem volt elég?Szereted ha vernek???

Most komolyan,nehogy megharagudj,csak egyszerűen nem értem,hogy ezt hogyan lehet elviselni,hogy lehet így élni.

Ha a férjem megütne,nem hiszem,hogy tudnám még azután szeretni,hogy eltűrném akár csak az érintését is.Azt hiszem a ház előtt találná hamar a csomagját.Bocs,hogy ilyet kérdezek,de ezek után Te még le tudsz vele feküdni,tudod szeretni mintha mi sem történt volna?Kedves szerető felesége tudtál maradni?Ő meg cserébe ha olyanja van,jól elver.Mert számomra ez elképzelhetetlen.

Még nem tudtam végig olvasni a fórumot,de amint lesz időm olvasok.Csak megragadott ahogy beleolvastam.Én nem tenném ki a gyerekeimet egy ilyen állatnak.Mert a saját életét mindenkinek joga van úgy tönkre tenni ahogy akarja,de ártatlan gyerekekét nem.Felelősek vagyunk értük,hogy hogyan nőnek fel.

A mi családunkban is volt ilyen,anyám nővére 30 év után vált el,addig sokszor és nagyon brutálisan meg szokta verni a férje,többször került kórházba,volt életveszélybe.Neki úgy kellett mert tűrte,nem volt muszáj,viszont az unokatesóimnak így kellett felnőni.És most a felnőtt gyerekei őt hibáztatják a nyomorult gyerekkorukért,mert nem volt képes nyugalmat biztosítani nekik az anyjuk.És igazuk van.

178. Zeusz33 (válaszként erre: 176. - 9a0e10771f)
2010. febr. 21. 15:16
Én tuti nem várnák sőt feljelenteném családon belüli eröszak.
177. ria0712 (válaszként erre: 176. - 9a0e10771f)
2010. febr. 21. 15:02
És mi lesz,ha a "következő alkalom" után már késő?
176. 9a0e10771f (válaszként erre: 174. - Tamianyu)
2010. febr. 21. 14:48
Lehet hogy baj van velem, mert megvárom a következő alkalmat és csak akkor lépek.
175. Tamianyu (válaszként erre: 19. - 9a0e10771f)
2010. febr. 21. 12:25
Elmebeteg,kezeltesse magát!!!
174. Tamianyu (válaszként erre: 8. - 9a0e10771f)
2010. febr. 21. 12:24

Sziasztok!

Most akadtam rá a fórumra,ki vagyok akadva teljesen,hogy miért tűrik ezt el a nők?????

Nincs hova menned,nem élnétek meg nélküle?

Mert mást nem tudok elképzelni.

Én azt mondom,hogy aki a második pofon után is marad önszántából,ott baj van a bántalmazottal is nem csak a bántalmazóval.

173. 241a129651 (válaszként erre: 172. - Dbc526ea53)
2010. febr. 20. 20:52
Semmi baj :)
172. dbc526ea53 (válaszként erre: 160. - 241a129651)
2010. febr. 20. 20:51
Bocsi bandika 71-nek akartam,elvétettem a célt :D
171. 9a0e10771f (válaszként erre: 170. - Dbc526ea53)
2010. febr. 20. 20:48
Jól van lányok, lépni fogok én a családsegítőt választom.
170. dbc526ea53 (válaszként erre: 145. - B393c24117)
2010. febr. 20. 20:48
Azért mert átmentem ezen,bár az én esetemben testileg nem fajultak eddíg a dolgok,de a lelki terrortól roszabb nem kell! Igaz,hogy mégis van:(
169. dbc526ea53 (válaszként erre: 140. - 9a0e10771f)
2010. febr. 20. 20:44
Ha bemész a bíróságra el fogják mondani hány dologban kell megeggyeznetek,gyerekelhelyezés tartásdij,létezik olyan hogy asszonytartás,kérhetnéd,ingo és ingatlan vagyon és rá kell venni a közös megeggyezésre,láthatás,nagyon figyelj oda az alkalmakra amiket bevesznek a bírósági végzésbe mert azt be kell tartanod. Mivel két kiskorú gyerek van így is soká elhúzódhat,főlleg ha sikerül elérned a költségmentességet,mert azokat az ügyeket összevárják és így hosszadalmasabb,DE HA EZEKBEN A PONTOKBAN,MEGEGGYEZTEK/LEHETHOGY VALAMIT KIHAGYTAM JÁRJ UTÁNNA,/ VALAMENNYIT GYORSÍT AZ ELJÁRÁSON.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook