Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férjem családjának minden nap kell az unokájukat látni, ez normális? fórum

Férjem családjának minden nap kell az unokájukat látni, ez normális? (beszélgetős fórum)


1 2
33. c4da557d31 (válaszként erre: 31. - Plavalaguna)
dec. 17. 16:48
Én már nem haragszom rá, a halálos ágyán megbocsátottam neki, el is búcsúztam tőle. Szóval tényleg: ennyi.
32. plavalaguna (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 16:23
És ezt mondtad neki? mert néma gyereknek. ha szóltél, és kérted, és úgy is letojják, akkor nyilván más
31. plavalaguna (válaszként erre: 24. - C4da557d31)
dec. 17. 16:22
Én se vitatkozni vagyok itt.... neked kell a elszámolni saját magaddal. ha neked ennyi, ennyi
30. birebora (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 16:02
Teljesen megértelek.
29. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 15:57

Azért sem lesz jó, mert majd ők lesznek leginkább meglepődve, amikor a gyerek kamaszként teljesen másfelé akar menni szórakozni és nem a nagyiékhoz.

Anyósodéknak is jobb, ha nem kötődnek annyira hozzá. És persze neked is (nektek is), mert nem lesz napirenden: ha ti nem engedtek majd meg ezt-azt a gyereknek, nagyiék pedig megadják, vagy éppen falaznak majd neki... rengeteg később előforduló problémát okoz(hat) a túlzott kötődés.

dec. 17. 15:57
Tudom más örülne ha a családjával lenne, akár minden nap látná. Tudom jó az ha van mamai segítség, vigyázni a gyerekre, főzni ha épp nem tudok, ez mind rendben van. De az szerintem túl sok hogy férjem szinte mindig ott ül, apukaval megisszák a sörüker, vagy pl hazaérek munkából és ott ül sógornő, észre sem veszi magát, nap mint nap, azért jó lenne úgy nyugiban leülni hogy ne nézzem ki van itt. Na meg arról nem beszélve hogy a szülés után hazaérve nem igazán kellene minden nap ott ülni velünk. Ez miatt össze is vesztem velük. Jó h itt vannak mert legalább férjem családjához nem kell utazni, de az hogy egy napot nem hagynak 3asban, az engem már kiborít.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Amaunet)
dec. 17. 15:48
Úgy zavaró hogy megállítanak, kérdezik hogy van az unokám, erre a gyerek nyűgös be akar menni hozzájuk, fel tartanak, és direkt mintha húznak a gyereket, pedig tudják sietünk. Vagy mikor megyünk haza az én szüleimhez, úgy kiállnak mintha vissza se jönnénk, meg mikor megérkezünk már megint ott állnak.
26. Ágio8405 (válaszként erre: 17. - Halacskaaaa)
dec. 17. 14:12
Miért kéne mindig emiatt rendnek lenni és habtágban állni? Nekem anyósom mindig mondja hogy inkább a gyerekkel játszak meg hogy nagyon jól emlékszik náluk is mekkora káosz tudott lenni pillanatok alatt a gyerekek mellett…. Ez mindenhol így van. Ha neked beszólós anyosod van akkor ugysem tud soha semmi jó lenni, ha rend van kritizál majd mást.
25. Greeneyed (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
dec. 17. 14:11
Jól tetted.
24. c4da557d31 (válaszként erre: 21. - Plavalaguna)
dec. 17. 12:25
😂 Nem vitatkozni vagyok itt. ☕ Demens volt, és ennyi.
23. plavalaguna (válaszként erre: 17. - Halacskaaaa)
dec. 17. 10:36

Miert kene extra rendnek lenni??? Hat ha egyuttelnek az emberek nem az a termeszezes, hogy nem vendeg, es ugyis kat mindent???

Ha vki a kozeli baratok, meg olxan csaladtagpk miwtt haptakba all, akikkel naoi szintu a kapcsolat, az az o gorcse, arrol nem tehet mas.


El kell engedni a tokeletesseg mitoszat

22. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 10:33

Igen normalis. Ha kozelallo emberek egyutt elnek naponta beszelgetnek. Nalunk az en agamon ez tok termeszetes, muterom volt a kivetel akivel senki se tudott egyutt elni. De meg o is jott ment nalunk mert kozel lakott, es nekem ol normalis.


De mi pl kaktunk baratokkal egy udvarban, es semmi bajunk nem volt. Miert lett volna?? Es igen ha lattuk egymast, elmondtuk hova megyunk mikor jovunk. Igy termeszetes.


Mondjuk mi kuscsaladon belul is ha ebredunk, aznap eloszor latjuk egymast, joreggelt kivanunk. Mindenki mondja mikor jon megy, tudunk egymasrol. Ettol meg nem korkatozzuk egymast. Csak megosztjuk a dolgaink. Nem kell engedelyt kernunk, de kommunikacio az fontos.

21. plavalaguna (válaszként erre: 2. - C4da557d31)
dec. 17. 10:28
Nem volt demens max az utso par honapot nem volt ok. Csak voltak dolgok amiket rosszul viselt. A masik ket dedunoka mai napig szeretettel emlekszik ra.
20. Sirga (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
dec. 17. 09:21

Annak idején szívesen laktam volna a sógornőmékkel szomszédos telken. Pár éve kiderült, mekkora butaságot követtünk volna el. :D (Nem tudom, ő változott-e, vagy csak én ismertem meg az idők folyamán, de önző, pletykás kígyó lett.)

Anyámmal élünk egy telken. Annak minden előnyével és hátrányával. Sokszor nehéz, de a lelkemnek jó, hogy tudom: figyelünk/vigyázunk rá.

Anyósomék meg ... le se sz.rják, hogy mi van a fiukkal, unokáikkal. Vannak végletek. Egyik se jó.

dec. 17. 08:40

A közelségnek mindig vannak előnyei és hátrányai is.


Sosem tudhatod előre, hogy amit most tehernek érzel, mikor válik hatalmas előnnyé, segítséggé.

Ha majd tényleg úgy érzed, hogy szinte rátok telepednek a férjed szülei, akkor beszéljetek erről.


Nehéz ügy. Nem látok bele a dolgaitokba, sőt szerintem még hozzád közelebb álló emberek sem tudnak ebben igazán tanácsot adni.


Arra pedig, hogy el kell-e viselned a helyzetet, végképp nem tudok mit mondani. Csak ellentmondásba ütköznék saját magammal. Nem, nem kell mindent elviselni, de van olyan, amikor békésen nem tudsz mást tenni. Ha lázadsz, akkor az már nem békés út, ott lesznek kőkemény viták esetleg.

Próbáld megelőzni, hogy elmérgesedjen a helyzet, elsősorban a férjeddel beszélj erről!

Egy a fontos, a legfontosabb: örülj a kisfiadnak!

18. bnedora (válaszként erre: 17. - Halacskaaaa)
dec. 17. 08:14
Miért kellene mindig haptákban állni? Ilyen erővel más se menjen hozzá. Azért kíváncsi lennék arra, ha az ő szülei csinálnák ezt, akkor is ez lenne a véleménye?
dec. 17. 08:06
Azért elég fárasztó lehet mindig haptákban állni. Sose tudhatod, mikor jelenik meg anyós, a házban mindig rendnek kell lenni, nem csinálhatsz semmit sem úgy, hogy közben meg ne kérdeznék hová mész, mit csinálsz. Ez talán még viszonylag elviselhető lenne FI-nak, ha legalább a férje nem lebzselne mindennap a szüleinél. Én mindig azt mondom, hogy fontos h szoros legyen a kapcsolat a családdal, de a mindennapos egymás seggében vagyunk dolog engem is kikészítene.
16. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 17. 07:46
A kérdésre valszolva,,ha ez neked nem normális,vagy mondjuk úgy sok ,,akkor nem jó.
15. birebora (válaszként erre: 13. - Simple)
dec. 17. 07:40
Akkor és ott az elején biztos mindenkinek optimális. Anyós nem szakad el a gyermekétől, a fiataloknak nem kell hitelt felvenni és törleszteni évtizedekig. De pár év és kibukik, hogy teher, macera és akkor sokan szabadulnának a közös kényszerből. Jól át kell ezt gondolni.
14. birebora (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
dec. 17. 07:37
Egyetértek. Arról nem beszélve, hogy ha valaki berosszul a másikra akkor is ott "kell" élni egymás mellett. Gyakorlatilag nincs vagy elenyésző a magánélet.
13. simple (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
dec. 17. 07:36
Igazad van. sokan ebbe nem gondolnak bele, mielőtt belemenne. Pedig garantáltan a kapcsolat tönkremenéséhez vezet. Legjobb, mikor anyóssal költöznek egy telekre, úgy hogy a telek anyósé.
12. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Greeneyed)
dec. 17. 06:58

Ez köztünk is volt téma. Ugye családi házakat nézegetünk. Párom megjegyezte, hogy milyen jó lenne, ha az unokatesóival laknánk egy telken, külön házban, kertkapcsolattal, mert bármikor át tudnának jönni, meg mi is, meg különben is…

Mondom én ebbe nem megyek bele, ne haragudj. Szeretem őket, ők is minket, de én nem akarok átjáróházat. Mindig rendelkezésre állni, mindent tudni a másik szokásairól, a gyerekek miatt valószînűleg soha nem lennénk kettesben, osztozkodni (nem vagyok irigy, sőt, de így mindig kellene gondolni rájuk is ha valamit készîtek) a saját gondolataimat se hallanám, nyáron nem lehetnénk otthon ruha nélkül, vagy nem eshetünk egymásnak spontán, mert hátha valaki éppen bejön? Szóval mondtam, hogy ronda gyorsan felejtse el. Én nem akarok “közösködni” senkivel. Annak sosincs jó vége.

dec. 17. 06:42

Ez a világ már csak ilyen.

Ha akar unokázni és törődik vele az a baj, ha nem és le sem sz.rja az a baj.

Ha hideg van az a baj, ha meleg van az a baj.

Ha esik az eső az a baj, ha nem esik az a baj.

Ha van hó az a baj, ha nincs az a baj.

Ha karácsony van az a baj, ha nincs karácsony az a baj.

És még sorolhatnám:)

dec. 17. 06:07
Mindennek van előnye és hátránya. A szomszédos teleknek ez.
dec. 17. 03:28
messze nem normalis!
dec. 17. 00:13
Amennyiben ennyire közel vagytok egymáshoz, miért ne láthatnák minden nap az unokát. A nagyszülőknek az unoka nagy boldogság. Amúgy, ha kimegyek az utcára és látok egy szomszédot, akkor a köszönés mellé még pár szót is váltunk, pedig nem rokon. Remélem, nem jön el az az alkalom, amikor hozzád sem fognak szólni.
7. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 23:31

Hát ezért nem kell közel lakni a rokonsághoz, legalábbis ennyire közel...

De a kérdésre válaszolva, igen, el kell viselned, egészen addig, amíg már nem itt panaszkodsz, hanem megmondod nekik is , hogy ez sok. De ettől még oda fognak szólni, ha látnak, mert amúgy meg ez a normális...

6. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 16. 23:21

Gyanítom, téged nem az zavar, hogy látni akarják az unokát, hanem az, hogy _te_ folyton interakcióba kerülsz velük. Vagy nem annyira kedveled őket, vagy egyszerűen introvertáltabb típus vagy.

Én megértelek, mert nekem is sok lenne, hogy minden nap átjönnek. Viszont azt, hogy odaszólnak és beszélgetni kell egy kicsit, még el lehet viselni, és később jó lesz ez a törődés. Legalábbis gondolom, később majd átmehet hozzájuk a gyerek nélküled is, és jól ellesznek, amíg te csinálhatsz mást.

dec. 16. 23:01

Mi az anyai nagyszüleimmel éltünk szomszédos telken. Gyermekként épp olyan otthon éreztük magunkat a nagyszüleinknél, mint a szülői házban.

A két ház között nem is volt kerítés, szabad volt az átjárás.

A két család nagyon jól működött együtt, kölcsönösen segítettünk egymásnak.

Hosszútávon csak előnyei vannak.


Azt gondolom, hogy fi.-nak kicsivel több türelemmel kéne lennie a nagyszülők felé. Más anyukáknak éppen ez a nagyszülői figyelem, segítség hiányzik.


Nem értem ezt a mondatot: "Nem tudok úgy kimenni a kapun h ne szóljanak oda"

Mit szólnak oda?

Megkérdezik, hogy hová mentek?

dec. 16. 22:49

Mi egy házban élünk anyósékkal, de két külön lakás.(alsó szint, felső szint) Én örülnék, ha minden nap kíváncsi lenne az unokákra, de van hogy ki se jön, ha a lépcsőházba megyünk le.

Szóval vannak végletek. Aki kíváncsi, aki alig és aki nem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook