Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fényre sötétedő szemüvegben vezettetek már? fórum

Fényre sötétedő szemüvegben vezettetek már? (tudásbázis kérdés)


2014. nov. 18. 02:02

Dioptriás "napszeművegről" még nem is hallottam, csak most, itt Tőletek!

Az olcsóbb, mint a sima, fényre sötétedő szemüveg?

2014. nov. 18. 01:58

Nekem is van fényre sötétdő, üveg, mert azt mondta az optikus, az jobb, mint a műanyag. Nem tudom, másik optikusnak mi a véleménye, kb. 3 éve voltam utoljára.


Maszek optikusnál csináltattam, s csak nyáron vettem fel, nagyon ritkán, pedig szuper, kellemes, hogy nem kell napszeműveg, s besötétedik, barnul, egész sötétre.


Sajnos most annyit romlott a szemem, hogy ott van egy újszerű, szép keretben, karc-mentes üveg lencse, s nekem nem jó, mert 2 dioptriát romlott a szemem, az utóbbi 2 évben, az állandó erős stressz miatt valszeg.

Elég bosszantó, kidobtam kb. 60 ezer forintot, s most már használni sem tudom.


Semmivel ne "spóroljatok" ésszerütlenül, hogy legyen szuper szemüvegetek, ha "olyan helyre" kell menni! A legjobbat kell hordani!

Nehogy úgy járjatok, mint én!


Ez volt az én idiótaságom, ezt a fényre sötétedő szemüveget, csak alkalmi viseletnek vettem fel (mert a keret is nagyon klassz) nyáron, pedig hordanom kellett volna, na most meg már késő.


Három dioptria helyett + 5-öst kell csináltatnom, csak azt nem tudom, miből, olyan sokat kérnek.


Hihetetlen, hogy 3 évvel ezelőtt csináltattam, s ennyit változtak az árak! Legalább hordtam volna! Mert nagyon jó, tényleg!

21. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 20. - Kanalasorvosság)
2011. okt. 7. 21:01
és hol csináltattad ennyiért? mert mi mostanában kérdeztük, több helyen is, a legolcsóbb helyen mondtak 50 ezret, csak a lencsére. fényre sötétedős, karcmentes bevonattal, műanyag, és vékonyított. De volt, hogy 97-et mondtak.
20. Kanalasorvosság (válaszként erre: 2. - T_marcsi)
2011. okt. 7. 20:50

Én 38-ért csináltattam. Tükröződésmentes,hogy az oldalról és hátulról jövő fénnyel se legyen baj, a kocsiban is besötétedik, beltérben teljesen átlátsz, semennyi barnasága sem lesz így tökéletesen olyan mint egy sima szemüveg! Természetesen kell pár perc míg bebarnul és ahhoz is hogy épületben visszavilágosodjon!

40%-al olcsóbbért tényleg jó!

De ebből nem jó az olcsó mert olvashattad hogy milyen "mellékhatások" jönnek elő! Szerencsére én egyiket sem tapasztaltam:)

Viszont szembe napfényben kevésbé hatásos mint egy teljesen sötét napszemüveg! De szerintem ezt te is tudod.

2011. okt. 7. 20:36

Engem is érint ez a probléma, én rákérdeztem, azt mondták, kétféle fényre sötétedő lencse van (nem a színére gondolok), az egyik csak kültérben sötétedik, ez kocsiban vezetéshez nem jó, a másik - és persze ez a drágább - beltérben is. Kocsiba, vezetéshez ezt ajánlották. Viszont az lehet, hogy ez utóbbi nem világosodik ki teljesen beltérben.

Én még vacillálok ..... addig marad a dioptriás napszemüvegem .....

2011. okt. 7. 19:47
2 féle színű lencse közül lehetett választani sok éve, van/volt barna és szürke lencse. Csak a szürke volt jó, a barna színű nem világosodott ki rendesen.
17. gattino (válaszként erre: 1. - T_marcsi)
2011. okt. 7. 19:45
mindig abban vezetek, sőt reggeltől estig hordom és nem zavar.
16. levendula972 (válaszként erre: 14. - F5f2cdccb4)
2011. okt. 7. 19:39
Engem pont ez a kis alapszín zavart igazán, a sötétedéssel semmi gondom nem volt. A dioptriás napszemüveg viszont teljesen bevált, annak a hátránya a cserélgetés, mindig 2 szemüveget kell hordanom magammal.
15. malna64 (válaszként erre: 2. - T_marcsi)
2011. okt. 7. 19:25
Nekem kb 17 éve ilyen lencsém van.Én is vezetek.Igaz hogy nem olcsó,de nekem nagyon be vált!Nem is érdeklődtem hogy csinálnak-e dioptriás nap szemüveget,az én dioptriámra valószínűleg nem.
2011. okt. 7. 19:21

Nekem is fényre sötétedő van már évek óta nagyon szeretem. Ha nem valami márkás lencsét választasz, nem olyan drága ám... Én Ofo..ben csináltattam még év elején és kerettel (damilos), sötétedő lencsével (szürke)26 e volt a szemüvegem. Egyébként -1,5-ös mindkét szemem és cilinderes a lencsém. Az is tény, hogy van egy kicsi alapszíne a lencsének.


A kocsiban tényleg nem sötétedik be. :o)

13. andi6020 (válaszként erre: 2. - T_marcsi)
2011. okt. 7. 19:14
Ja, és az sem mindegy, hogy hány dioptriás a szemüveged.
2011. okt. 7. 19:00
en sem szerettem a fenyresotetedos szemuvegem, szerencsere azota mar lecsereltem, es tenyleg nem sotetedik be kocsiban....
11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - T_marcsi)
2011. okt. 7. 18:58
a kupon a lencsére, vagy a keretre vonatkozik? mert csalós lehet.
10. arrival (válaszként erre: 2. - T_marcsi)
2011. okt. 7. 18:56

Mivel UV fényre sötétedik, és a kocsi szélvédője eleve UV szűrős, NEM sötétedik be a szemüveg.

(nekem ilyen van)

2011. okt. 7. 18:40
Azért gondoltam arra, hogy ilyen szemüveget csináltatok, mert van most 40%-os kuponom, és így már nem tűnik olyan horribilisnek az ára.
2011. okt. 7. 18:38
nekem dioptriás napszemüvegem van, abban vezetek, valahogy a fényre sötétedős nem sötétedik be szerintem annyira, mint amilyen egy napszemüveg
7. Naplemente. (válaszként erre: 2. - T_marcsi)
2011. okt. 7. 18:34

Igen, megoldás.

Nekem is ilyen szemüvegem volt, nagyon szerettem. Sajnos, nagyon drága, az új szemüvegem már sima, igaz nagyon ritkán hordom, mivel különben romlana a szemem.

6. andi6020 (válaszként erre: 2. - T_marcsi)
2011. okt. 7. 18:32
Érdeklődj utána, jobban jársz, ha csináltatsz külön dioptriás napszemüveget. Legalábbis nálunk ez volt a helyzet.
2011. okt. 7. 18:25

nyisd ki a pénztárcád.. marha drágák sajna. :(((

de megoldás. a férjemnek is ilyen van.

2011. okt. 7. 18:24
Szia! nekem volt már fényre sötétedő, de én nem szerettem, mert ami nekem volt ha valahol épületen belül voltam nem világosodott vissza teljesen, és engem ez zavart. Biztos van akit ez nem zavar (az apukám pl. már évek óta mást nem hord csak sötétedőt), de én nem szerettem. Csináltattam inkább dioptriás napszemüveget, vagy kb. 1 éve ven napi kontaktlencsém, amit csak alkalmanként rakok be, és ahhoz viszont jó a sima napszemüveg.
2011. okt. 7. 18:22

Igen, megoldas termeszetesen, plane ha dioptriad is van.

De arrol tudnod kell, hogy nem fog tudni maximalisan besotetedni a lencse, mivel a kocsi szelvedojenek eleve van nemi UV szuroje.

2011. okt. 7. 18:18
Most készülök szemüveget csináltatni, és gondolkodom nagyon a fényre sötétedő változaton. Vezetni csak napszemüvegben tudok, mert nagyon bántja a szememet az erős fény. Megoldás ez a fajta lencse erre a problémára?
2011. okt. 7. 18:17
Fényre sötétedő szemüvegben vezettetek már?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook