Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől érzem magam rosszul az új szemüvegben? fórum

Mitől érzem magam rosszul az új szemüvegben? (tudásbázis kérdés)


22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 21:17
Benne van, hogy szemüveggel kevésbé korrigálható.
2019. ápr. 25. 21:16

Rákerestem:


[link]

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Amaunet)
2019. ápr. 25. 21:14

Nem mindig ilyen alaposak, illetve van, hogy akkor még nem tűnik fel, mert eleve szokatlan az egész.

Vissza kell vele menni. Ha orvosi recept szerint készült, és tényleg nem tévesztettel el semmit, akkor én megpróbálnék rövid határidővel időpontot kapni a szemészeten.


Nekem nagyon fura, hogy ilyen eltérés legyen a két szem között: egyik rövid-, a másik távollátó.

2019. ápr. 25. 18:19

Minden szemüveget (akár szemész mérte, akár optometrikus) elkészültével, mikor átveszik felpróbálják, olvastatnak vele közel és távol, esetleg ha a kereten kell még igazítani azt is megteszik.

Nem értem, hogy miért vette át a fórumindító, ha nem felelt meg a szemüveg?

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Bless the child)
2019. ápr. 25. 18:04
Én a -2es szemüveget még nem viseltem rendszeresen.
17. Bless the child (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 18:03
A -2 sima rövidlátásom se olyan hű de jó állapot volt. A mostani 3-as még rosszabb
16. Guruljka (válaszként erre: 12. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 25. 18:03

Megint csak az elméleteidre alapozol.


Én meg úgy 40 éve vagyok szemüveges.

Az optikus nem bírálhatja felül a szakorvos leletét.

Szemészetre elmehet, de nem könnyű ügy, mert általában hosszú a várakozási idő.

Ha már felírják a szemüveget, az nem csak azért jó, hogy lássa, milyen kell, hanem akkor esetenként olcsóbb is lehet a lencse.

A szakorvos észlelhet egyéb problémákat is, mint a dioptria.


De azt tényleg nem közölte a kérdező, honnan van ez a fura szemüveg, felírták-e, vagy csak mérték.

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2019. ápr. 25. 17:57
Sima rövidlátásban semmi. Az erős asztigmia már egészen más.
14. andi6020 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2019. ápr. 25. 17:56

2-es semmi?

Nekem 1-es van, erős cilinderes, a gyerekemnek is 1-es, és nem vezethet, csak szemüvegben.


Őszintén remélem, hogy akinek az egyik szeme -2-es másik meg +1-es, és nem hord szemüveget, az nem is vezet. Mondjuk ne is közlekedjen, mert még képes elém lépni, aztán mehetek én a sittre.

13. vidéki3 (válaszként erre: 1. - Felhőimádó)
2019. ápr. 25. 17:30
Szemészeten írták fel, vagy optikus mérte? Nekem 1 és 1,25 dioptriával erősebb lencsét mért/készített az egyik optikai üzlet. Szédültem, majdnem hasra estem. Utána elmentem szemészorvoshoz, akkor derült ki, hogy mennyire "elmérték".
2019. ápr. 25. 17:07
Optikai üzletekben általában azt a szemüveg mérést fogadják el, amit ők díjmentesen bemérnek. De szemészetre is elmehetnél, ott pillanatok alatt bemérik az új üveget. Szemüveget is lehet feliratni, csak lásd hogy milyen kell. Tedd meg. Utána valóban reklamálj, ha az új szemüvegedet esetleg "elcseszték" rossz beméréssel csiszolt lencsékkel.
11. Guruljka (válaszként erre: 7. - Dredd)
2019. ápr. 25. 16:03

Ismerek embert -8 dioptriával, élénk társasági életet él.


A 2-es még szinte semmi. Akár közel-, akár távollátó.

10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Felhőimádó)
2019. ápr. 25. 15:42
Progresszív lencsét kértél?
2019. ápr. 25. 14:22
mert nem megfelelő
8. Bless the child (válaszként erre: 7. - Dredd)
2019. ápr. 25. 14:20
Én is szemüveges vagyok, mindkettő -3. Az emberek közel vannak hozzám, tettem érte, hogy így legyen
2019. ápr. 25. 14:17
én is szemüveges vagyok...2-es, szóval már elég rossz...sajnos nem látok messze. Amúgy is az emberek olyan messze vannak tőlem.
2019. ápr. 25. 13:50

Életem első szemüvegébe az optikus véletlenül +-os lencsét rakott - - os helyett. Elég szar volt.

Amikor cilinderes lett a szemem, meg kellett szoknom az újat.

Vagy vidd vissza az optikushoz, hogy mérje be, hogy tényleg jók benne a lencsék.

2019. ápr. 25. 13:48

Az előző szemüveged milyen volt?


Nekem fura, hogy az egyik szem rövid-, a másik távollátó lenne eszerint.

Cilinderes is esetleg? Mert az az asztigmia.

Néha eltart pár napig, míg az új szemüveget megszokja az ember, de velem előfordult már, hogy rossz szemüveget írt a szemész. Visszamentem a szemészetre, másik orvos volt, az vette észre.


Sajnos azóta drága lett a szemüveg-csináltatás. Igaz, ha az ember kitartó, van ám sok keret 30 ezer alatt is.


Mindenképp meg kellene mutatnod szemésznek a szemüveget, illetve első körben a látszerészhez menj vissza, ahol ellenőrzik, hogy a felírás szerinti -e a szemüveg.

Az is lehet, hogy a fókusz-távolságot mérték be rosszul, meg kell nézetni.

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Felhőimádó)
2019. ápr. 25. 13:48
Hogy bírtál létezni ekkora differenciával? :O El sem hiszem.
3. Felhőimádó (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2019. ápr. 25. 13:37
Gyerekkoromtól kezdve hordtam szemüveget. De kb 5 (maximum 7) éve elhagytam valahol azt a mi volt, és nem vásároltam újat egészen idáig.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Felhőimádó)
2019. ápr. 25. 13:32
Előző szemüvegeddel jobban láttál, mint ezzel a mostanival?
2019. ápr. 25. 13:22
Sziasztok. Egyik szemem -2-es másik szemem +1-es. Nagyon furán látok a szemüveggel, mintha a szemem nehezen találná a "fókuszpontot". Illetve valahogy az az érzésem, hogy távolra nagyon jól látok vele, de ha közelről akarok megnézni valamit, akkor azt sokkal tisztábban látom, ha leveszem a szemüveget. :( Olvasni is úgy könnyebb, ha inkább távolabbról, mert ha közelré hajolok már zavaró. Elég rossz érzés, hogy elköltöttem X összeget és mégsem jó a szemüveg! Vagy majd hozzászokik a szemem? Nem tudom, olyan fura. Mit tanácsoltok? Mitől vannak ezek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook