Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mikor és hogy vezettétek be babátoknál az ételek rágását? fórum

Ti mikor és hogy vezettétek be babátoknál az ételek rágását? (beszélgetős fórum)


19. siba22 (válaszként erre: 17. - KataLilla)
2015. aug. 30. 10:21
csak egy ötlet részemről.gondolom már tud ülni.egy kis tányérkára tegyél pl barackot vagy banánt mi puha darabosan.tedd elé,hogy maga foghassa meg,tehesse a szájába.így közbe tud ismerkedni is vele.ne ijedj meg ha netán piszok lesz. de akár sárgarépát is tehetsz elé neki.én Zalánnak alapból a darabosokat adtam elsőre. őszibarackkal kezdtük és igaz sehogy se ízlett neki. de félre tetem egy időre.sárgarépa,krumpli,banán,spenót,rízs,csirke máj,csirke mell amiket adtam neki és imádja.hagyd had ismerkedjen vele saját maga,lehet,hogy ez a titok nyitja.
18. kataLilla (válaszként erre: 16. - Siba22)
2015. jún. 12. 11:57
Őszintén szólva a fogzásos időszakok alatt örülök ha egyáltalán bármilyen kanalas ételt megeszik.... :)
17. kataLilla (válaszként erre: 16. - Siba22)
2015. jún. 12. 11:56
Januárban kezdtem a hozzátáplálást és akkor én így gondoltam jónak, hogy megveszem az üveges bébiételt. Egyrészt nagyobb a választék másrészt meg nem ette meg amit csináltam. többször is főztem neki, de sajnos nem akarta megenni. Aztán maradtam az üvegesnél. Azóta már ugye bevettük a szárnyas húst is. Újra megpróbáltam, de nem kell neki. Gondolom hozzászokott az üvegeshez, de folyamatosan próbálom kínálgatni neki amit én főzök. A gyümölcsöt az én készítem.
16. siba22 (válaszként erre: 15. - KataLilla)
2015. jún. 12. 10:39
csupán érdeklődök :) miért bébi ételt adsz a kicsinek és nem azt amit te csinálsz??
15. kataLilla (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2015. jún. 8. 15:25

Ma próbáltam adni neki ebédre 8. hós üveges bébiételt, pffúúú... elkezdett köhögni tőle. Nagyon úgy látszik, hogy ez még odébb lesz. Az jó ha azt mondod nem kell erőltetni mert a frász kerülgetett. Csak ismerőseim mondták hogy az ő gyerekük már fél évesen elkezdett enni darabosat.

És, hogy mihamarabb mi is kezdjük ezt el mert meg kell tanulnia minél előbb rágni.

Kicsit megijedtem ettől mert én nem nagyon adtam neki eddig, néha próbakép egy-két kanállal, de vagy kitolja a nyelvével vagy visszaöklendezi.

14. trapiti (válaszként erre: 6. - KataLilla)
2015. jún. 8. 14:12
Nekem is kitologatta, úgyhogy amíg nem evett normál darabosat én leturmixoltam ezeket a 8 hós bébiételeket.
2015. jún. 8. 14:10

Nem erőltetném, megkínálnám időnként a nem teljesen pürés dolgokkal, ami csak villával van áttörve de nincsenek benne akkora darabok amiket ne tudna egyben is lenyelni ha nem sikerül megrágni.


Nálunk ez a kiflicsücsög rágcsálás, meg kölyesgolyó és társai egyáltalán nem jöttek be, és foga is nagyon sokára lett, egy évesen törtek át az első fogak, úgyhogy én nem hajszoltam.

Aztán nálunk úgy alakult hogy ez az áttört-kicsit darabos étel ki is maradt, mert 14 hónaposan szinte egyik napról a másikra váltott a kis darabokra kockázott de amúgy normál ételre. Az áttört se nem darabos se nem pépes ételeket a mai napig utálja (7.5 éves).


Nekem az a tapasztalatom, hogy az evéssel jó türelmesnek lenni (pl. a kanalazással is ezt tapasztaltuk, a védőnő örökké a frászt hozta rám, hogy mi minden baj lesz ha nem kanalazik - amíg pépeset evett, kb. 8-10 hónapos koráig nem is fogadta el a kanalat, de nem maradt úgy :) a normáls étellel a kanál használat is beérett)

Ha időnként megkínálod, megmutatod neki hogy mit hogyan lehetne még a pépesen kívül akkor szépen át fog szokni a darabos ételre, nem fog "úgy maradni" :)

A védőnő rémisztgetései sem jöttek be, a lányom szebben eszik mint sok felnőtt, minden évőeszközt kifogástalanul használ és 7 évesen nem pépet eszik cumisüvegből ;) Szóval nyugi, nem kell sietni, és nem kell erőltetni semmit.

Ugyanakkor ha a pépeset le tudja nyelni, az apró darabostól sem fog megfulladni, legfeljebb kiköpi ha nem szimpatikus neki :)

2015. jún. 8. 11:15
5 foga van, akkor fokozatosan próbálom adni neki a darabosat. Főzelékbe főtt krumplit összenyomkodva megpróbálom és meglátjuk. Vagy darabos bébiételt.
2015. jún. 8. 11:11

6 hónapos korától csak összetörtem a kaját,akkor kezdtem el a húst is adni.2 foga volt elöl de félre soha nem nyelt.

Boltba sétálásnál kiflicsücsök volt a kedvence!

9 hónaposan szinte már mindent evett!

2015. jún. 8. 09:51
A fiam nagyon sokáig nem szerette a darabos ételt. Bébiételt (a darabosat) próbáltam neki adni, de folyton kihányta. Nem szerette a főzelékeket se. Nem erőltettem.
9. youlcsi (válaszként erre: 1. - KataLilla)
2015. jún. 8. 09:45

szerintem olyan szűk 6 hósan már csak törtem a kaját neki. krumplit pl, vagy a pépbe tettem kissé szátfőtt cérnametéltet... reszelt almába szétáztatott kekszet, babapiskótát...

de 6 hósan már kapott húst, amit csak belekapartam a kajába, szóval az már mindenképen darabos volt.

2015. jún. 8. 09:40

Hany fognal tartotok? Van akinek a babaja mar fog nelkul is "rag" , de mi sem kezdtuk tul koran. Amikor nonek a fogacskak, kulon szeretik, ha vmi masszirozza az inyuket, mi bio kolesgolyoval kezdtuk, ami natur (nem sos, nem mogyoros stb.)

Nalunk pl. A krumplis dolgok sem jottek be (pedig a legtobb baba szereti) de az en kisfiam rogton visszakuldte.

Szval, kiserletezgess, milyen izeket szeret, mert az a jo, ha hasznalja is a fogakat (mar ,ha vannak :)

2015. jún. 8. 09:21
Ha szépen eszi a darabosat akkor adhatod neki,lányom már akkor ette mikor még foga sem volt (későn jött ki neki) de ínnyel ügyesen szétnyomkodta.De ha nem kell neki így,vagy esetleg öklendezne tőle,akkor majd add neki 1 éves kora után vagy amikor már szépen megeszi úgy is.
2015. jún. 8. 08:48

Ő még nem tud egyedül ülni, de etetőszékben eszik megfelelő háttámasztással. Üveges bébiételből tegnap próbáltam adni neki picit darabosat, de kitolta a nyelvével.

Ami 8 hónapos kortól adható az mindegyik darabosabb már.

2015. jún. 8. 08:41
1 éves kor után: banán, kenyér, piskóta, stb...
2015. jún. 8. 08:37
Blw féle hozzá táplálást tudom ajánlani,hogy olvass utána.A kicsi amikor Mr tud stabilan ülni akkor párolt zöldséget,puha gyümölcsöt nyugodtan tehetsz egy kis tányéron elé,fel csippenti szépen és tudja enni :)
2015. jún. 8. 08:31

a főzelékben páér krumplikockát törj összem, a többit pürésítsd, mint eddig


később növeld a villával tört zöldségek mennyiségét a főzelékben

2015. jún. 8. 08:30

krumplit csak törd össze villával, ne turmixold

répát is jól össze lehet törni


muszáj rászoktatni, nem fog félrenyelni

2015. jún. 8. 08:22

9 hónapos a kislányom eddig még nem mertem neki adni darabos ételt, kicsit félek, hogy félrenyeli.

Igazából nem tudom, hogy kezdjem el és mivel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook