Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fényre sötétedő szemüveglencse tapasztalatok fórum

Fényre sötétedő szemüveglencse tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2011. febr. 27. 21:47

Sziasztok!


Én augusztusba csináltattam meg... kicsit nekem azért furi,mert ahogy megyek pl. sétálni, akkor a szemüvegen kívül világos és homályos minden,a lencsén átnézve pedig szürkésebb és éles... de hozzá lehet szokni :) Csak akkor lepődök meg,mikor a sötétebb felhők viharfelhőknek látszanak :) De nagyon jó,az egész megvolt 40ezerböl... kerettel együtt... én csak ajánlani tudom :)

2010. ápr. 17. 12:52
Én a lányomnak (9 éves) már másodszor készíttetek ilyen szemüveget. Szerintem nagyon praktikus és nagyon szereti. Ugyan drágább, de annak, aki használja sokkal komfortosabb.
17. sztolyka (válaszként erre: 16. - Drnéni)
2010. ápr. 17. 11:21
Ugyanolyan lencsét tettek,mint ami volt előzőleg.
16. drnéni (válaszként erre: 15. - Sztolyka)
2010. ápr. 16. 15:54
És élesen látsz? Nekem egyszer túl erős lencsét készítettek, akkor volt ilyen bajom, a sötétedés miatt nem. Viszont a sötétedő borzasztóan visszatükröz, erős fényben alig látok benne.
2010. ápr. 16. 08:37

Tegnap lett kész a szemüvegem,de könnyezik és kicsit fáj a szemem tőle.

Ez normális és később hozzászokik a szemem?

2009. nov. 23. 19:09
Nekem is volt már fényre sötétedő szemüvegem. Nekem végül is bevált, de több ismerősöm is megjegyezte annak idején, hogy nem tud miatta a szemembe nézni. Másoknak inkább zavaró mint a viselőjének.
2009. aug. 25. 07:30

Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra, s rögtön a segítségeteket is kérném. A nyáron vettem egy Solano szemüveget mágnessel felcsíptethető napellenzővel(olyan, mint Eszteré). A optikában külön felhívták rá a figyelmem, hogy vigyázzak rá, mert a napszemüveg részét nem lehet pótolni. Én vigyáztam is, mindig tokban volt, s nagyon óvatosan törölgettem. Hétvégén viszont az 1 éves kislányom megkaparintotta vhogy a tokot, s kivette belőle a szemcsit, s ketté törte. Megragaszottam vhogy, de gondolom ez csak ideiglenes megoldás. Azóta a NET-et bújom, hol tudnék ilyet rendelni, de nem találok sehol. Ha vki tudna nekem ebben segíteni, nagyon hálás lennék. Előre is köszi. Üdv. Mindenkinek!- Dóra

2009. aug. 6. 18:51
Én május óta viselek ilyen szemüveget, bifokális kivitelben. Egyébként pedig kb. 25 éve. A gyakorlatban úgy nézett ki, hogy fényvédős szemüveget napsütésben használtam. Ennek a csere-berének vége, minden időjárási viszonyban 1 szemüveget viselek, a fényviszonyok változását nem érzékelem, csupán a szemüveg /teszi a dolgát/ Bátran ajánlom az ára szerintem megtérül 2 helyett 1 szemüveg szükséges.
11. eszter_good (válaszként erre: 9. - Vvicus)
2009. jún. 18. 13:31

Nekem polaroid lencsés solano keretem van és 20.000 ft az ára.

Az orrában van két picike mágnes, azzal erősíted rá a napszemcsi lencsét :)

10. drnéni (válaszként erre: 9. - Vvicus)
2009. máj. 21. 14:01
A zofotértnél 31-ig hatalmas akció van a keretekre, szerintem én ott csináltatom majd.
9. vvicus (válaszként erre: 8. - 3e0ba54fb8)
2009. máj. 20. 19:24
Na jó, de ahhoz keretet kéne vennem, és az sem olcsó mulatság. Jelenleg örülök, hogy sikerült összegyűjtenem a pénzt az új szemüveglencsémre, amit a több éves keretembe rakattam be. Így is 32ezer volt...:-C Majd legközelebb, úgy két év múlva. :-)
8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 7. - Vvicus)
2009. máj. 20. 11:20
Szinte bármelyik optikusnál. Kapsz hozzá két napszemüveg lencsét, amit simán rápattintasz a szemüvegre és máris kész a dioptriás napszemüveg :))
7. vvicus (válaszként erre: 6. - 3e0ba54fb8)
2009. máj. 19. 21:16
soha nem hallottam ilyenről, és most sem igazán értem, hogy is működik ez. hol lehet utána nézni?
6. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Vvicus)
2009. máj. 19. 18:55
miért nem veszel clip-es keretet? azt hiszem, így hívják azt, amikor egy fényvédő lencsét lehet a keretre rárakni? Egészen normálisakat lehet kapni.
5. vvicus (válaszként erre: 2. - Drnéni)
2009. máj. 19. 18:27
Én nemrég csináltattam meg a szemüvegemet, de csak simára, mert a legolcsóbb fényre sötétedő 80ezer lett volna, plusz keret. Szóval nem önmagukat fenntartó főiskolásoknak találták ki a dolgot, maradjunk finoman ennyiben...:-/ HElyette kontaktlencsét akartam, háromhavi 10ezer lett volna, erre nem bírta a szemem semelyiket, végigpróbáltam az összeset. Most továbbra is hunyorgok napsütésben, ez van, ezt kell szeressem.
2009. máj. 19. 14:36
Nagyon kényelmes, nem kell folyton szemüveget cserélgetni. Az ár a lencse mibőségétől "funkciójától" is függ. A progresszív lencse akár százezernél is többe kerülhet. A legtöbb esetben a keret ára eltörpül a lencse mellett.
3. barai (válaszként erre: 2. - Drnéni)
2009. máj. 19. 14:19
Két éve használom, nagyon jó! Nem zavar. Az árat hiába is irom...
2009. máj. 19. 13:41
Gondolkodom ilyen szemüvegen. Akinek már van, mennyire jött be? Nem zavaró-e otthon? És ki mennyiért csináltatta? Előre is köszi
2009. máj. 19. 13:40
Fényre sötétedő szemüveglencse tapasztalatok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook