Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felvételi ponthatárok 2008-ban fórum

Felvételi ponthatárok 2008-ban (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2008. júl. 24. 11:44
Nekem 416 pontom van és Sopronba a gazdálkodási és menedzsment német nyelvű szakára adtam be a jelentkezésem. Vajon elég lesz?
2008. júl. 24. 11:31

Sziasztok!

Tudjátok kb. mikor kerülnek fel a pontszámok a netre?

94. 46665861ad (válaszként erre: 91. - Angelsdeath)
2008. júl. 24. 07:47

tavaly én is bejutottam volna,ha nem szúrom el a jelentkezésemet:S

Bárcsak tényleg 310 körül lenne az átlagpontszám. Húhh,de örülnék annak:D De már csak pár óra;)

Óh jajj nekem:D

93. 46665861ad (válaszként erre: 92. - Andriskaaa)
2008. júl. 24. 07:46

Azért mert a rendszer gáz...ahogy már te is és én is emlitettem.

Kezdek kicsit félni.... pedig tavaly nem voltam ennyire ideges:D

Nekem is kevesebbet érnek a pontjaim,mint tavaly:S

2008. júl. 23. 23:42

Üdv mindenkinek!

Ez az új rendszer nagyon gáz, tudtam hogy mindenki rosszul fog járni, de ennyire...

Tavaly 108 pontom volt és mérnök-infóra jelentkeztem a követkető egyetemeken BMF NIK-re (114pont)Pázmány Péter Katolikus Egyetemre (106pont) Veszprém - Pannon Egyetem (104pont). A tavalyi 108 pont 2duplázással jött ki infó 87%, matek 68% lett, 29*2=58, 25*2=50 58+50=108 így jön ki a tavalyi 108pontom.


87*2=174 68*2=136 most akkor idén ez csak 310pontot ér a 480 pontból??? Hogy lehet hogy most sokkal kevesebbet érnek a pontjaim, mint tavaly???

2008. júl. 23. 22:42

óó nem igaz! tavaly bejutottam volna, szerintetek idén? óóó nem tudom. Valahol azt olvastam hogy 310 körül lesz az átlag pontszám az országban. De valahol azt hogy 400 körül:S

nekem már rémálmaim vannak:S

90. 46665861ad (válaszként erre: 89. - Maszat88)
2008. júl. 21. 21:35

Hát mi sem tehetjük meg igazából, hogy fizetősre mennjek,de valahogy összeszedjük a pénzt(én is besegitek). Most már "muszáj" egyetemre mennem,tavaly sem vettek fel,most már muszáj elkezdenem:S

A rendszerről meg már elmondtam avéleményemet:D:D

2008. júl. 21. 20:16

Hát én már nem tudok optimista lenni.Ebben az új rendszerben meg méginkább nem,senki se tudja mire számíthat...:S Az meg összeteheti a két kezét,akinek van módja fizetősre beadni.Na midn1,én se akarom "végigsírni" a fórumokat,úgyh mindenkinek hajrááá!

Csodák mindig vannak;)

2008. júl. 21. 18:11
na erről van szó káká
2008. júl. 21. 18:01

Sztem marcellka azt akarta mondani, hogy lehetnének kicsit optimistábbak is azok,akiknek 400-440 pontjuk van....Hiszen ő a 304 pontjával pozitivan látja a dolgokat:)

Amúgy én sem bizom magamban és a 360 pontomban,sztem nem vesznek fel,de reménykedem és bizakodom, hátha csoda történik:D

Ha meg nem,akkor meg még van remény a fizetősre-de akkor meg sajnálhatom szüleimet:$

2008. júl. 21. 17:26
jó igazad van csak ...mind1
2008. júl. 21. 14:45
Már megbocsáss marcellka,de azt hiszem,h a 400-440pontosoknak is ugyanúgy joga lenne "siránkozni",mint mondjuk a 300-asoknak.Ők is ugyanúgy feltettek maguknak egy mércét,hova akarnak bejutni leginkább,és nagy a valószínűsége,h közülük is fognak sokan csalódni.Én tavaly tök optimista voltam a kitűnő érettségimmel,meg az egy nyelvvizsgámmal,mégis kihullottam a sorból,és most újra itt.Ennyi
2008. júl. 21. 08:03
mindenki itt siránkozik a kevés 400-440 pontjával....menjetek a francba én tudok optimista lenni 304 ponttal nektek meg a maximum se lenne elég
2008. júl. 19. 23:42

Hali!

Ha vki.jelentkezett komm-médiára budapesten és szeretne "észt osztani",írjon privit!Köcce!

2008. júl. 19. 22:59

Sziasztok!


Én uj vagyok itt. Pécsre jelentkeztem pénzügyre meg gazdálkodási és menedzsmentre.

Elvileg 401 pontom lesz..Ami sztem nemtul jo..Szal szerintem nem sok esélyem lesz bejutni..Tavaly 124 meg 126 volt a ponthatár.

Ti mit gondoltok, van esélyem 401 pontal?

2008. júl. 19. 19:57

Kedves k.k.!

Te még fiatal lehetsz, még nem tudod, hogy nincsenek tökéletes rendszerek. Ha most érettségiznék, én sem tudnám felfogni, miért jár plusz pont pl a gyengénlátóknak, állami gondozottaknak, vagy GYED-en lévő anyukáknak... De most, hogy 30 leszek, Gyeden vagyok,megértem és átélem, hogy kisgyerek mellett anyaként tizedannyit sem lehet tanulni, mint egy olyan fitalnak, akinek aktuálisan ez a feladata. Ebben a korban már az idő másra fordítódik, többnyire arra, hogy a hihetetlen magas GYED mellé még munkát szerezzen az ember, csak hogy a magas számlákat ki tudjuk fizetni. Megértem, ha felháborodsz azon,hogy kaptam plusz 50 pontot. Nekem is kikerekedett a szemem, mikor láttam, hogy ennyit ér az, hogy anya vagyok. De jólesik, bevallom, hogy legalább itt segítve vagyunk az állam által. De lesz olyan esély az életedben, amit nyilván te is kihasználsz majd, ha adódik. AMúgy meg szívből kívánom neked is és a fórumtársaknak is, hogy vegyenek fel benneteket arra a szakra, amit megálmodtatok magatoknak! Sziasztok!

2008. júl. 19. 12:05
semmi baj kápontkápont
2008. júl. 18. 14:53
Elnézést, hogy csúnyán beszéltem:$
78. 46665861ad (válaszként erre: 77. - Angelsdeath)
2008. júl. 18. 14:51

Szia!

Dettó!!!!!

Nekem is van egy felsőfokú nyelvvizsgám,ésemelt szintem nyelvből.... Én is úgy számoltam, hogy akkor a nyelvvizsga mellé kapok még az emelt szintért is pontot:S dehogy kapok:S:S Pedig tavaly asszem igy volt:S Amúgy én is külön csináltam a nyelvvizsgát és külön az emelt szintet....tehát nem az emelt szintből kaptam a felsőfokúmat:S

Én azt mondom,aki teheti,mennjen külföldre tanulni.... amúgy is jobban értékelik a külföldön lediplomázott embereket,mint aki itt Mo-on szerezte a diplomáját.... Vajon miért? Mert mindenki tudja, hogy Mo ilyen téren és még sok más téren is(sajnos) szar:S

Ha meg nem vesznek fel,akkor szüleimnek muszáj kifizetniük a 150 ezer Ft-ot/fél évre:S De emelett kell tankönyvet venni,kollégiumot fizetni,ennem is kell:S Óhh jesszus:S Mi lesz itt még:S

77. angelsdeath (válaszként erre: 75. - 46665861ad)
2008. júl. 18. 14:19

k.k! én azt hittem elszámolták a pontjaimat, 401et számoltam, felvisek 371et:S

na hát kösz, mivel van egy emeltem, és van egy közép nyelvvizsgám németből.. jah, csak hogy egy nyelv ismeretéért csak egyszer jár a pluszpont!! és ezt egy olyan barátnőm sem tudta aki már tűkön ül, és mindig tőle kérdeztük meg hogy ezt meg azt higy kell kiszámolni. Könyörgöm, akkor feleslegses volt lenyelvvizsgáznom 2és fél éve?!?!?!?!

12.évvégén csak a matekom volt 4, többi 5, érettségim is matek 3, többi 5volt. DE EZ KIT ÉRDEKEL?

ha buzi vagy, ha leszbi vagy, ha gyereked van, ha tartós beteg él a családodban, tárt ajtókkal várnak az egyetemen! ÉS AKI TANUL????

ez Magyarország??? nem csak a külföldieknek van meg erről az országról a véleménye.. (elnézést a stílusért, de az oktatási rendzserünk egy nagy kalap szar)

76. Gitta7 (válaszként erre: 46. - Jencyone)
2008. júl. 18. 12:48
tavaly!!! ly-vel írják!
2008. júl. 18. 11:51

Amúgy a véleményem erről a pontrendszerről: egy nagy szar:S

Azt nem értem hogy miért nem lehetne azt csinálni mint a többi országokban? Pszichológiai teszt+elbeszélgetés. Ha bekerülsz,okés,de akkor álld meg a helyed! Ha meg nem vagy odavaló,akkor úgyis kibuksz!!! Ezt miért nem lehet Mo-on megcsinálni? Miért kell itt bonyolultabb rendszert alkalmazni? És miért kell a terheseknek,és a hűátrányos helyzetűeknek pluszpontot adni? Nem a tanulásért kapunk pontot? Lehet jobb lett volna,ha szülök egy gyereket,úgy tuti felvennének egyetemre:S De hát akkor nem a tanulámyomért kapnám a pontot,hanem a gyerekem miatt:S

Ha valaki ezekre a kérdésekre választ tud adni,akkor le a kalappal előtt:):D:D

Asszem most kicsit dühös vagyok,mert a 360 pontom semmit nem fog érni az andragógiára:S klassz:S

2008. júl. 15. 18:47
na ha ennyire nem ir senki átmegyek a libido shopba
2008. júl. 15. 18:46
yesssssssssyesssssssssyesssssss tömény a pálesz
72. ritusss (válaszként erre: 71. - Maszat88)
2008. júl. 15. 00:49

Úgy 20-a körül érdemes megejteni azt a telefont, ha még mindig vannak feldolgozatlan dokumentumok... Igazából, ha mindent rendesen beküldtél, csatoltál, jól töltötted ki a jelentkezési lapot, akkor nem lehet gond. De azt sem felejtsd el, hogy nem csak te hibázhatsz. Nálam is így történt, és jobb félni, mint megilyedni. Én így gondolom. Annyi jelentkezést dolgoznak fel, mint égen a csillag, náluk is előfordul a hiba persze, csak egyikőnknek sem esne jól, ha egy X vagy egy szám miatt veszne el minden.

Tehát én azt tudom mondani, hogy a finish előtt érdemes leellenőrizni a dolgokat, és ha úgy van telefonálni. Veszíteni nem veszítesz semmit, esetlegesen elkerülheted a már nem rajtad múló hibákat, vagy megnyugodhatsz, hogy nincs baj, csak kicsit "lassúak". :)

2008. júl. 14. 19:11
Ritusss,nekem is van még egy két-feldolgozatlan dokumentumom,de ha rájuk is telefonálok,elérek ezzel valamit?Ha jó,úgyis elfogadják még 24-éig,de ha belekötnek,akkor már így utólag úgyse tudnánk semmit se csinálni,nem?Végülis 10-e elmúlt,mostmár csak várni tudunk.Vagy érdemes felhívni?
2008. júl. 13. 22:24
Dettó... Tavaly gond nélkül felvettek volna, HA nem ba..ák el az adataimat. Mivel hibásan regisztráltak, érvénytelen lett a jelentkezésem. A fellebbezési procedúra meg kész agyrém. :S Ezért is mondtam, hogy ne féljetek nyaggatni őket :)
2008. júl. 13. 22:09

köszi! én már írtam nekik hogy miért annyit számoltak mert nekem sehogysem jött ki a 371. maszat te ne félj, neked tuti elég lesz a 420, bárcsak nekem annyi lenne... hmm.. sokmindenkitől hallom hogy minden hülye bejut egyetemre, de ez se sok segítség:S

tavaly bejutottam volna simán most meg.. kész őrület!

2008. júl. 13. 21:47

Sziasztok!

Nem akarok belekotnyeleskedni a dologba, de elég sok helyen utánanéztem a dolognak, és igazából azt kell, hogy mondjam, teljesen felesleges tippelni. Néhány suli vette a fáradtságot, és a tavalyi felvételi ponthatárokat átszámította a 400 pontos rendszer szerint. De, mivel ez évtől a százalékokból jönnek ki a pontok, így nem hasonlítható össze semmilyen mértékben a régi 120-as rendszerrel, és a 3,33-as szorzó sem mérvadó. Vannak bizonyos oldalak, ahol összeszedegették a már előbb említett sulik átszámított eredményeit, és ugyanazon tavalyi ponthatárral teljesen más eredmények jönnek ki. Gondoljatok csak arra, hogy míg anno ha valakinek teszem azt egy középszintű matek érettségije 4-es volt, akkor függetlenül attól, hogy az 61%, vagy 79%, ugyanannyi pontot kapott rá. Idéntől azonban, az a 18% különbség éles ponthatárbeli különbségeket is okozhat. Úgyhogy, én csak azt tudom mondani, feleslegesen izgultok/izgulunk. Persze, ez most már azért nem olyan egyszerű, mint annak idején, hogy a katicás csoportba vesznek majd fel, vagy a pillangósba, de higgyétek el, nem kell filózni :) Én is a tavalyi ponthatárokhoz mérem az eredményem, az előző évek statisztikái alapján figyelembe véve, hogy idén sok helyre jóval kevesebben jelentkeztek, nem gondolnám, hogy túl sokat változna a ponthatár, ha a "régi rendszerben" számolgattok. Persze, ez is csak egy mankó, de megnyugtató tud lenni picit. :)

És még valami, ha már mindenki izgulásra adta a fejét. Tanácsolom, hogy használjátok ki a felvi.hu adta lehetőségeket. Regisztráljatok, és ellenőrizzétek le az adataitokat, nézzétek meg, hogy a beküldött bizonyítványokat feldolgozták-e már, és amennyiben nem, vagy még hiányos a dolog, nem árt rájuk telefonálni, nehogy úgy járjatok, mint én tavaly, hogy egy érvénytelen felvételi eljárás után, annyit kaptam a telefonban, hogy "Upsz, ez a mi hibánk is, volt." ...

Nos, én ezért prószálom idén újra... De a régi sulimból 4-5 ember is így járt.

Tehát, tényleg ne sajnáljatok megejteni egy-egy telefont, még hasznos is lehet. :)

Nem akarok senkit kioktatni, de második éve "űzöm az ipart", van némi tapasztalat. :)

Sok sikert kívánok mindannyiotoknak, ha esetleg segíthetek valamiben, nyugodtan szóljatok! :)

2008. júl. 13. 21:16

Sziasztok!

Hát nem tudom,emberek.Ez a fórum eddig egy picit megnyugtatóbb mint amit eddigolvastam.Én csupa 440-460pontosokkal szembesülök,és kezdem magam egyre rosszabbul érezni...Nekem 420pontom van,de attól félek,h se médiára,se andragógiára,de még szociológiára(mind SZTE-n) se fogok bejutni...:(

Utálom ezt az új rendszert!!!:@ A tavalyt számolások szerint mindenre bejutnék amit jelöltem,de kezdem úgy érezni,hogy kihullok a sok ész közül:S De azért az idegeinket legalább ne őröljük ebben a 11napban...:)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook