Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felnőtt fejjel főiskola - egyetem? fórum

Felnőtt fejjel főiskola - egyetem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
42. psycheee (válaszként erre: 40. - Tixtina)
2010. júl. 29. 01:59

Oh, hát ezzel mi is így voltunk.

Te mit tanulnál szívesen?

41. psycheee (válaszként erre: 39. - Nedi)
2010. júl. 29. 01:57

Igen, szerintem pont jó arra, hogy elvégezd az egyetemet. :)

Kicsit bánom, hogy ilyen nagy hansúlyt kap egyetlen vizsga, hisz nem lehet minden nap ugyanúgy teljesíteni. Látható az évközi jegyeidből, hogy többet tudsz, mint amit a vizsgán előhoztak belőled. :(

A PTE-re 400 pont kell, amit csak emeltekkel lehet elérni, de azt is magas százalékkal. :( Azért megpróbálom, hogy megnyugodjon a lelkem: én megtettem, amit tudtam.

El sem tudom képzelni, hogy csinálták azok a fiatalok, akik a max pontszámot hozták össze (480)..

2010. júl. 29. 00:49

Nagyon örülök ennek a fórumnak.


Bár én 18 évesen érettségiztem-aztán a kozmetikus sulit 28 évesen végeztem el.

Most 37 vagyok,és szívesen tanulnék tovább-már elég nagyok a gyerekeim-fiam suliba,lányom oviba megy-

Úgyhogy lenne időm a tanulásra.

Csak attól tartok,hogy a memóriám már nem a régi-és több,mint 10 éve voltam iskolapadban:D

39. nedi
2010. júl. 28. 23:39

296.

Nem tudom mennyire számít jónak?

Mindenesetre államira nem elég(386) azt tudom,de a költségesre meg bőven jó(200),úgyhogy gondolom olyan közepesnek számít,pedig az iskolai osztályzataim 4-5,érettségi:2db:3(angol,matek),3db:4(föci,töri,magyar).Gondolom a 386-ot emelt szinten lehet elérni.

38. psycheee (válaszként erre: 37. - Nedi)
2010. júl. 28. 23:34

Igen, így tényleg vállalható.

Kiszámoltad már a pontjaid?

37. nedi (válaszként erre: 36. - Psycheee)
2010. júl. 28. 23:27

Olyan messze szerencsére nincs,hogy ne tudjak minden alkalommal haza jönni.Kb:1 óra kocsival.

Nagyon távol nem tudok azért menni,mert a család nem lenne túl boldog tőle:)

Persze naponta nem tudnám csinálni.(már,ha csak a benzin árakat nézem)

36. psycheee (válaszként erre: 35. - Nedi)
2010. júl. 28. 23:06

Mennék én nappalira szívesen, de már sok mindenhez kell alkalmazkodnom. Nem hiszem, hogy ez belefér.

És úgy meg tudod oldani, ha 3 hetente 2 napot máshol kell töltened?

35. nedi (válaszként erre: 34. - Psycheee)
2010. júl. 28. 22:33

Levelezőre szeretnék menni,így mivel 2 hetente van talán kicsit könnyebb.

Te nappalira szeretnél menni?

34. psycheee (válaszként erre: 33. - Nedi)
2010. júl. 28. 22:28
És ott nem találsz kedvedre valót? Mennyit kellene utaznod a következő szabad bölcsész szakig? Megéri ingázni? Úgy értem, megnehezíti a helyzetet, hogy mindenhol ott akarunk lenni: suliban, család mellett, munkahelyen, stb.
33. nedi (válaszként erre: 32. - Psycheee)
2010. júl. 28. 22:20
Na igen az jó,ha közel van a suli,nekem a SZIE lenne jó,de ott nincs szabad bölcsész,csak alkalmazott bölcsész kar.
32. psycheee (válaszként erre: 31. - Nedi)
2010. júl. 28. 22:10

A várost. Mivel nem tehetem meg, hogy ingázzak, ide kell járnom egyetemre is, ha akarok (Pécs-PTE).

Hát hogy ügyi vagyok-e, az majd elválik. Munka mellett nem sok esélyem van rá, tudom, de ha nem próbálom meg, akkor biztos nem sikerül.

31. nedi (válaszként erre: 30. - Psycheee)
2010. júl. 28. 22:06

A "nálunk",alatt a városodat vagy a sulidat érted?

Emelt szint?

Ügyi vagy:)

30. psycheee (válaszként erre: 29. - Nedi)
2010. júl. 28. 21:55

Úgy gondoltam, hogy az egyik elvégzése után a másikat. :) Bár ismerek olyan fiatal lányt, aki matekra járt és 1 év múlva felvette a fizikát is, így elsőéves fizikás és másodéves matekos lett. Aki megteheti, annak hajrá!

Idén már tettem le előrehozott érettségi vizsgát, tudom, mi vár rám. Inkább az emelt szinttől tartok, vajon lesz-e időm eleget tanulni, vagy csak dödögök majd a szóbeliken. :/

Engem a filozófia és a művészettörténet érdekel leginkább, de ez utóbbiból nem indítanak szakot nálunk. :(

29. nedi (válaszként erre: 28. - Psycheee)
2010. júl. 28. 21:23

Na ezt sem tudtam.Lehet két szakot egyszerre.És akkor duplán kell fizetni?Már bocsi,hogy ilyen hüle:) kérdéseket teszek fel,de tényleg nincs tapasztalatom.Mindent innen-onnan mazsolázok össze.

Az érettségihez meg sok sikert neked.Tényleg nem annyira vészes:)

28. psycheee (válaszként erre: 27. - Nedi)
2010. júl. 28. 15:07

Igen, értettem, csak több esélyed van a "normál" beiratkozási időszakban. Nálunk például a pótfelvételin csak nappali költségtérítésesre lehet beutni, így aki ezt választja, annak fel van adva a lecke.

Én úgy gondolom, hogy mindenképp érdemes az alapképzés után továbbtanulni, vagy más szakkal kombinálni a választott szakodat. Nem lehet hogy erre gondolt a tanárod is?

A cipőnk hasonló, 2011-ben érettségizem. Most meg agyalhatok azon hogy szedjek össze annyi pontot, amennyit csak tudok.

27. nedi (válaszként erre: 26. - Psycheee)
2010. júl. 28. 14:11

Szia.

Először is én valószínűleg későn érő típus vagyok:)

Most raktam le az érettségit és most jött meg NAGYON a kedvem a tanuláshoz is.

Másrészről valahogy mostanra forrt ki bennem az,hogy mi az ami igazán érdekel.

És azt gondoltam,hogy talán a pontszámok tudatában könnyebb lesz most jelentkezni.Tévedtem.Most már tudom,hogy kihagytam egy-két esélyt ezzel.Igen többek között a volt töri tanárom próbált(nem gorombán vagy ilyesmi),csak elmondta a saját véleményét és volt aki egyetértett vele.Mindegy,mert én úgy érzem,hogy én ezt szeretném,de nagyon:D

Szia

26. psycheee (válaszként erre: 25. - Nedi)
2010. júl. 28. 13:25

Végre egy leendő szabad bölcsész! :) Én jövőre szeretnék beiratkozni, de nincs egy ismerősöm se, aki oda járna.

Tényleg volt, aki le akart beszélni erről?

Hogy-hogy nem jelentkeztél februárban?

Milyen szakot választottál?

Bocs, ha túl kíváncsi vagyok. :)

25. nedi
2010. júl. 28. 10:05

Szia Ditti16.

De jó,hogy ezt írod,mert volt aki azt mondta,hogy hülyeség,mert ezzel a szakkal nem tudok majd mit kezdeni.De nekem ez a szimpi:D

Szia.Neked is szép napot.

nedi

2010. júl. 28. 09:29

Szia nedi!


Köszönöm, hidd el te is meg tudod csinálni.

Ezek szerint szabad bölcsész szakra jelentkezel, az jó - én sok jót hallottam róla, sok választási lehetőséged lesz vele, ha tovább akarsz menni majd.


Szép napot.

Ditti

23. nedi
2010. júl. 27. 21:50

Szia.

Köszi a drukkolást.

De te milyen ügyi vagy!!!

Nagy gratula neked.

A SZIE nekem is közel lett volna,de ott nincs szabad bölcsész szak:(

Szia.

nedi

2010. júl. 27. 21:13

Szia!


Szorítok neked, hogy sikerüljön. Én a Zsigmond Király Főiskolán szereztem bölcsész diplomát, majd a Pécsi Tudományegyetemen közgazdász diplomát, most pedig a Szent István Egyetemen tanulok.


Kitartás!

Ditti

21. Ditti16 (válaszként erre: 20. - Nedi)
2010. júl. 25. 10:27

Szia nedi!


Drukkolok neked, hogy sikerrel járj.Megkérdezhetem melyik suliba szeretnél felvételizni és milyen szakra - már ha nem titok.


Igen sajnos az államilag támogatott és a költségtérítéses képzések között igen nagy az eltérés a ponthatároknál. De azt hiszem ez mindig is így volt.

Akkor hétfőn már többet tudsz!

ADDIG IS SZÉP NAPOT NEKED!


Üdv: Ditti

20. nedi
2010. júl. 24. 16:26

Szia Ditti16.

Megnéztem.Min:200 költségtérítésesen,386 államin.

Már beszéltem tegnap a sulival ahova szeretnék jelentkezni,azt mondták hétfőn hívjam őket vissza,akkor tudják megmondani,hogy indul e a szak.

(és akkor már csak spórolnom kell:)

Szia.

nedi

2010. júl. 22. 09:59

Szia nedi!


Ma este már fent lesznek a ponthatárok a neten a felvi honlapján.

Ott tudsz tájékozódni.


Üdv. Ditti

18. nedi (válaszként erre: 17. - Ditti16)
2010. júl. 21. 15:06

Szia.

Köszi az infót ezt nem is tudtam(nov.15)megnézem,hogy van e az én választásomban is ilyen.

Elvileg még 1 nap a pontokig:)

Üdv:nedi

17. Ditti16 (válaszként erre: 16. - Nedi)
2010. júl. 21. 07:48

Jó reggelt nedi!


Még néhány nap és itt lesznek a ponthatárok is.

Nagyon drukkolok!

Ha pótjelentkezésre adod be ott nem számít a korod mert a felsőoktatási törvény mondja ki, hogy pótfelvételi eljárásban csak egy intézménybe és csak 1 szakra és csak költsélgtérítéses képzésre lehet jelentkezni. Ez kortól teljesen független!

Ha úgy gondolod akkor várd meg a következő jelentkezési határidőt(nov.15), akkor hírdetik meg a keresztféléves képzéseket, oda tudsz jelentkezni költségtérítéses képzésre is, ha indul olyan képzés amire jelentkeznél.

Ez csak 1 tanács volt, gondolkodj rajta!


Én mindenképp arra bíztatlak ne add fel, és kitartást!


Üdv: Ditti

16. nedi (válaszként erre: 15. - Ditti16)
2010. júl. 20. 19:02

Szia Ditti16.

Köszi.

Már nagyon várom a ponthatár kiírást.

A korom miatt nem lehetek támogatott?

15. Ditti16 (válaszként erre: 13. - Nedi)
2010. júl. 15. 12:03

Kedves nedi!


Mivel két egyforma ember nincs így ki előbb, ki utóbb gondol arra, hogy továbbtanuljon.

A lényeg az, hogy megért benned a gondolat, hogy esetleg többre is képes vagy, és ez által lehetőségeidet is növeled. Ráadásul nagyon klassz kis csoportok szoktak kialakulni egy fősulin/egyetemen, ami nagy segítség a tanulásban.

Én drukkolok neked!


Kérdésed, hogy pótfelvételinél hány helyre jelentkezhetsz? Válasz: Csak 1 helyre jelentkezhetsz és csak költségtérítéses képzésre.


Szerintem nézz körül majd, hogy milyen lehetőségek vannak, illetve utána alaposan gondold át hova adod be a jelentkezésedet.

Látogass el a felvi honlapjára, ott sok mindenről tájékozódhatsz.


www.felvi.hu


Sok sikert!

14. 778dc2edcd (válaszként erre: 1. - Safirah)
2010. júl. 14. 15:39

szia!

én fiatalon tanári diplomát szereztem, de az ugye sajnos nem a legjövedelmezőbb munka.

házasként, gyerekkel vágtam bele az egyetembe ,mert muszály volt valami jövedelmezőbb állást találnom!

ha kellő támogatást kapsz akkor sikerülhet!

vágj bele, mert megéri!

13. nedi (válaszként erre: 11. - Ditti16)
2010. júl. 14. 15:37
Gratulálok nagyon ügyes vagy.Igazából én azt hiszem,hogy későn érő típus vagyok,mert nekem meg most jött meg a kedvem a tanuláshoz:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook