Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehet főiskolára, egyetemre bekerülni ha kb. 20 éve érettségiztem? fórum

Hogy lehet főiskolára, egyetemre bekerülni ha kb. 20 éve érettségiztem? (tudásbázis kérdés)

24. 97f33311ff (válaszként erre: 22. - 211d16142a)
2012. márc. 30. 19:27
Mész fizetősre, vagy újból érettségizel, emelt szinten egyből, vannak felkészítők, de azt hiszem azért is fizetni kell, és nem is olyan keveset... mindenhogy szívás.
23. mmacus (válaszként erre: 22. - 211d16142a)
2012. márc. 30. 16:33
Elvileg lehet javító érettségit tenni, de arra is február közepéig lehetett jelentkezni. Csak nem tudom, ha valaki 18 évesen úgy érettségizett, hogy nem jön össze annyi pont, sok év kihagyás után érdemes-e érettségivel próbálkoznia... Mindenesetre alaposan fel kell ... készülnie.
2012. márc. 30. 16:25
Sziasztok, és mi van akkor, ha a húsz évvel ezelőtti érettségi bizonyítvány pontjai nem elegendőek? Ha azzal nem lehet bekerülni sehova? Akkor mi a teendő?
21. mmacus (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2012. márc. 30. 16:12

Az idei jelentkezési határidőt már lekésted. Egyébként ugyanaz a módja a jelentkezésnek, mint a fiataloknál. Mellékelni kell az érettségi bizonyítvány és a plusz pontokra jogosító dokumentumok másolatát. (Emelt szintű szakképzés, nyelvvizsga bizonyítványa)

Próbáld elérni a munkahelyeden, hogy kössenek veleg tanulmányi szerződést. (A hozzájárulásuk egyébként is kell a továbbtanuláshoz.) Ha van tsz-ed, jó esetben fizetik a tandíjat (legalább részben, ha nem teljesen), valamint jár tanulmányi szabadság. Diákigazolvány a levelezős és esti képzésnél jogszabály szerint jár, csak távoktatásnál nem. Sok sikert, ne habozz! Hidd el, érdemes tanulni. Nem a levegőbe beszélek, én utoljára éppen 40 évesen ültem be az "iskolapadba". Életem egyik legjobb 3 éve volt.

20. 97f33311ff (válaszként erre: 19. - Secret!)
2012. márc. 30. 15:57
De jó, bezzeg itt nem engedik ezt, és ösztöndíjt sem adnak levelezőnek. Szemétség
19. secret! (válaszként erre: 18. - 97f33311ff)
2012. márc. 30. 14:20
Szolnokra jártam, kaptunk diákigazolványt, viszont csak a levelezősöknek járt utazási kedvezmény. Ösztöndíjat kaphatott, akinek elérte az átlaga, a kívánt szintet, sőt állami finanszírozottra is átkerültél, ha nagyon jól tanultál.
18. 97f33311ff (válaszként erre: 16. - Secret!)
2012. márc. 30. 13:31
TE hova jártál? Nálunk a levelezőnek nem adnak diákigazolványt, nincs utazási ktg térítés, és még ösztöndíjt sem kap az, aki nem nappali tagozatos hallgató. (op.kut, matek, analízis, statisztika az tényleg húzós. Nálunk a fizika lesz még egy szép menet :(
17. 97f33311ff (válaszként erre: 9. - SzánI.)
2012. márc. 30. 13:28
van ám, 250 pontot el kell érni, eddig tán 200 volt. Legalábbis amikre én jelentkeztem, ott már mindre felemelték a 250 min pontot. Én levelezőre jelentkeztem, műszaki területre, állami finanszírozásra, ott tavaly 289 volt a pont, levelezőn, rem.nem emelik nagyon fel. (bár gazdász szakon 450 pontot elérnék, de ott meg megszűnt az ingyenes képzés, műszakin máshogy számolnak, meg nem fogadják el a felsőfokú okj-t, mert gazdász területen vagy az enyém, így ott csak 316 pontom van)
16. secret! (válaszként erre: 14. - SzánI.)
2012. márc. 30. 10:49
A pontszámítás ugyanaz, csak a ponthatár nem. Távoktatós, vagy levelezős, ugyanaz, csak más az elnevezése. Ugyanúgy havi egy hétvégén vagy a suliban, csak a levelezősnél jár az utazási kedvezmény is. A lakóhelyed és az intézmény között, diákigazolvány alapján. Bármikor elkezdheted, ha úgy érzed, van hozzá kedved, van rá időd, és energiád és pénzed, mert ha nem nappalos vagy,nagyon sok a plusz munkád vele. Korrepetáló tanárt találni, ahol laksz, pl. mert azért a matek, statisztika, op.kut tantárgyak így lettek 4-5 jegyek, ha nincs külön tanárom, bukom az egész sulit. 6000 ember kezdte a mi szakunkat, és 140-en fejeztük be, a többi kihullott az 1-2 évben.
15. gabika79 (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2012. márc. 30. 10:19
Nekem a férjem most kezdte februárban keresztféléves képzésben a fősulit! Ő se mostanában érettségizett, 93-ban! :)) Simán lehet jelentkezni, de az érettségid, vagy a 3-4.évfolyamon elért pontjaid számítják be, attól függően, hogy melyik a jobb! Már nincs felvételi, az emelt szintű érettségit ezért találták ki!
14. SzánI. (válaszként erre: 13. - Secret!)
2012. márc. 30. 09:55

A levelezőn is ugyanaz a felvételi pontszámítás, mint a nappalin?


Annyira szeretnék kezdeni valamit.

Csak ennyi idősen .... Bár minél tovább húzom, annál nehezebb.

13. secret! (válaszként erre: 12. - Katuss)
2012. márc. 30. 09:41
Egyetértek veled. Aki okos és szegény, ez a párosítás megint nem nyerő. Aki gazdag és hüle, az meg tök mindegy melyik egyetem padjában ül. Fizetős voltam, munka mellett csináltam meg a diplomát (közgazdász) és évfolyam első lettem. Aki akar az meg tudja csinálni, viszont ezek a tandíjak nagyon magasak.
12. katuss (válaszként erre: 7. - 97f33311ff)
2012. márc. 30. 09:29
ha jobban utananezel, akkor szeptembertol nem csak az idosebbek fizetnek, hanem a fiatalok is, mert drasztikusan lecsokkentettek az allami helyek szamat...gyakorlatilag csak a csak a legjobbak tanulhatnk ingyen sajnos...ez nyilvan szemetseg, mert akik ezt a torvenyt hoztak, ok persze ingyen tanulhattak...masfelol meg ha megnezed a mai fiatalokat nagyon sok evekig ellebecol a kreditrendszer elonyeit kihasznalva egy foiskolan az allam penzen es utana abbahagyja...az a baj, hogy megint az sziv aki normalis...
2012. márc. 30. 09:27
A legegyszerűbben, jelentkezel, és viszed a pontjaidat, majd fizetősre úgyis bekerülsz.
10. JudyTim (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2012. márc. 30. 09:26

Szia, ezen az oldalon találsz némi útbaigazítást.

[link]

9. SzánI. (válaszként erre: 7. - 97f33311ff)
2012. márc. 30. 09:22
És a fizetősön is van felvételi és pontbeszámítás?
8. katuss (válaszként erre: 5. - 5674644b5d)
2012. márc. 30. 09:22
igen, pont igy csinaljak...tehat meg jol is jarhatsz..ha pl gazdasagira akarnal menni es toribol meg mondjuk matekbol vagy egy nyelvbol van ket 5os erettsegid, akkor az ket db 100%nak szamit, azt megduplazzak tehat mar van 400 pontod. Ehhez jonnek a plusszpontok (nyelvvizsga)
7. 97f33311ff (válaszként erre: 5. - 5674644b5d)
2012. márc. 30. 09:07
most is így van, a régi mezei érettségit így számolják, nekem is, bár én még 2004-ben érettségiztem, utánam vezették be az emelt szintű érettségit. (de ne sokat reménykedj, szemét a rendszer, mert az emelt szintű rendszer miatt lehet talán választani közép meg felső színt között, és aki felső szintből ment, +25 vagy +50 ponttal többet is kap.) Az állam csak a fiatalakra gondolt, az meg sem fordult a fejében, hogy mi van az idősebb leendő hallgatókkal, gondolom ők fizessenek
2012. márc. 30. 08:52
Úgyis be kell adni a fénymásolatot is, az érettségi dátumát, és az alapján számolnak majd valami potot... a többi a felvételin dől el.
2012. márc. 30. 08:52
Én úgy tudom, hogy ilyenkor a régi érettségin elért eredményeket középszintű érettségi legjobb eredményeként könyvelik el. Tehát ha van egy 5-öd az középszinten 100%-nak felel meg, a 4-es 79%-nak a 3-as 59%-nak és így tovább. Legalábbis pár éve még így oldották meg. A felvi.hu-n érdemes lenne körülnézned!
2012. márc. 30. 08:51

Be kell adni a jelentkezési lapot határidőre, utána pedig felvételizni kell... Minden a rendes menetrend szerint. Nincs különbség.

Kellenek az érettségi jegyek. Ennyi.

3. 2100
2012. márc. 30. 08:51
Ugyanugy kitoltod a felveteli nyomtatvany, befizeted az illeteket. (csak a regebbi erettsegit valahogy maskent pontozzak, de az le is van irva valahol).
2. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2012. márc. 30. 08:51
Gondolom átszámítják a pontjaidat...
2012. márc. 30. 08:48
Hogy lehet főiskolára, egyetemre bekerülni ha kb. 20 éve érettségiztem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook