Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felnőtt fejjel főiskola - egyetem? fórum

Felnőtt fejjel főiskola - egyetem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
12. nedi (válaszként erre: 10. - Laszlozsu)
2010. júl. 14. 15:36

Szia.

Igazából nekem csak az államilag támogatottra lenne lehetőségem.

Most úgy hallottam,hogy a felvételinél csak egy-két tantárgyból számolják a pontot.Az jó lenne mert a kiírtakból én 5-ös voltam.De nem tudom,hogy ennyi elég e.

Mindenesetre úgy hallottam,hogy 22.-én lesz a pontkiírás és aug.15-ig lehet még jelentkezést leadni.Gondoltam megvárom a ponthatár és utána beadom.

Még azt az egyet nem tudom,hogy a pótfelvételinél több helyre is beadhatom ugyanarra a szakra vagy csak egy helyre.Szerintetek?

2010. júl. 14. 13:28

Sziasztok!


Magam is felnőtt fejjel kezdtem el felsőfokú tanulmányaimat. Érettségi után még nem tudtam milyen szakon, milyen főiskolán/egyetemen érdemes továbbtanulni, így inkább dolgoztam. Közben ahogy teltek az évek rájöttem, hogy úgy könnyíthetem meg helyzetem, ha valamilyen diplomát szerzek. Az élet engem igazolt, valamelyest könnyebb lett a dolgom a munka világában -viszont azt tudomásul kell venni emberi kapcsolatok nélkül, még több diplomával is csak vergődik az ember a munkaerőpiacon (és nem a levegőbe beszélek, saját tapasztalataim is ezt támasztják alá!) Ma már 36 éves vagyok, és 2 diplomát tudhatok magaménak, és a 3-dik megszerzése folyamatban van.


Hiszem és vallom tanulni soha nem késő, és bizony a nyugdíjkorhatár kitolása mind inkább arra sarkall mindenkit, ha teheti képezze magát, mert nem mindegy milyen körülmények között és milyen munka mellett éri el a nyugdíjkorhatárt – már ha eléri az illető, ebben a mai túlhajszolt világban.


Tehát mindenki, aki arra adná a fejét, hogy még szívesen visszaülne az iskolapadba (csak bíztatni tudom) bátra tegye meg, csak nyerhet vele. A tudást soha senki nem veheti el az embertől!

Illúziója senkinek ne legyen, nem lesz könnyű, sok áttanult, végigkínlódott szemesztereket kell átvészelni, szakdolgozatot kell írni, államvizsgát kell tenni, - de a végén mindenki azt mondja majd megérte.

Sok fórumot szoktam olvasni főiskolákról/egyetemekről vannak jó és kevésbé jó vélemények egy-egy intézményről, de véleményt csak annak szabadna nyilvánítani, aki az éppen kritikával illetett intézményben tanul vagy tanult.


Egy dolog biztos sehol nem adják ingyen a diplomát!


Sok sikert, és bátorságot kívánok mindenkinek, akiben megértett a döntés, hogy belevág!

10. laszlozsu (válaszként erre: 9. - Nedi)
2010. júl. 14. 07:24

Szia Nedi!

Biztos sokkal többen vagyunk, csak ennyien fórumozunk. Mi az akadálya a továbbtanulásodnak?

9. nedi
2010. júl. 13. 15:44

De kár,hogy nincs itt senki,én is 34 vok most tettem le az érettségit és szeretnék tovább tanulni.

Ilyen kevesen lennénk,akik ennyi idősen tovább akarnak tanulni?

:(

2009. nov. 29. 19:44
okés, gyere csak át oda:)
7. laszlozsu (válaszként erre: 6. - NataliaWeiss)
2009. nov. 29. 14:30
Ok! Láttam az új fórumodat is, ott talán nagyobb az élet, akár oda is átmehetünk.
2009. nov. 29. 11:54

Szia Laszlozsu!


Én is itt leszek, beszélgethetünk.:)

5. laszlozsu (válaszként erre: 4. - NataliaWeiss)
2009. nov. 29. 10:43
Igen, tulajdonképpen él. Senki nem írt az utolsó bejegyzésem óta, de azért figyelem.
2009. nov. 28. 20:25
Sziasztok! Él még ez a fórum?? Én is csatlakoznék ide hozzátok. Van még itt valaki???
2009. aug. 11. 01:39

Sziasztok!

Hát az idén sajnos lemaradtam a felvételiről, mert a pótfelvételin nincs államilag támogatott alapszak. Későn kaptam észbe, de jövőre megpróbálom. 40 évesen. Még így is jó pár évem marad hátra a munkaerőpiacon, amit jó lenne kicsit könnyebben eltölteni.

2008. aug. 12. 11:13

Szia Safirah!

Én a gyöngyösi KRF-re járok vén fejjel. Ha bármiben tudok, segítek.

2008. jún. 25. 09:23

Sziasztok!


Olyanok tapasztalatait, véleményét várom, akik felnőtt fejjel kezdtek bele egy főiskola vagy egyetem elvégzésébe!

Én most érettségiztem (34 évesen), de nem szeretném itt abbahagyni a tanulást, ha már így belejöttem!

A legapróbb gyakorlati tanácsoktól a véleményekig minden érdekel! Én az egri EKF és a gyöngyösi KRF között hezitálok... Ha épp ezen főiskolák valamelyikén tanulsz méginkább várom a hozzászólásodat a témához!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook