Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Félek az öregedéstől, az öregségtől is. fórum

Félek az öregedéstől, az öregségtől is. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
49. libikóka (válaszként erre: 46. - Napsugár8)
2023. máj. 4. 16:56

Na most én is így kezdtem a cigivel:)

Haladok,,még mindenki életben körülöttem🙄😀

48. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 16:41

Ha tornázol, mozogsz, akkor sokkal jobban fogod érezni magad, és később öregszel meg!


Ugyan, ugyan!

Ismerek olyan nőt, aki nagyon görbe hátú volt és szépen kiegyenesedett a rendszeres tornától a háta.

A csontvázunkat az izomzatunk tartja, ha az nincs, akkor görnyed az ember.


A hátizomzatot, nagyon gyorsan lehet erősíteni!


Bele kell kezdeni és nem azon sopánkodni, hogy milyen félelmetes az öregség...

2023. máj. 4. 16:10

Emlékszem, a 40.-ik szülinapom közeledtével éreztem azt, hogy megőrülök, én nem akarok 40 éves lenni, és nem akarok megöregedni!!! Aztán mégis csak eljött az a nap, és mint az őrült rohantam a tükörhöz ébredés után, hogy akkor most mennyire vagyok ráncos, vagy ősz, vagy milyen is lettem???

És semmi változást nem láttam magamon. :)) Ment minden tovább, mint egy nappal, egy hónappal, egy évvel korábban... azóta lassan a másik 40 is eltelik már, és még eszembe sincs, lehúzni a rolót. :))

46. Napsugár8 (válaszként erre: 40. - Libikóka)
2023. máj. 4. 16:06

Pontosan ezzel a gondolattal kezdtem neki "leszokni" a cigiről. Nem egyik napról a másikra letenni, és szenvedni, csak minden nap egy kicsivel többet tenni a cél érdekében, egy kicsivel kevesebbet szívni. És nem baj, ha éppen nem úgy sikerült a nap, a következőn már ismét ott folytattam, ahol 2 nappal azelőtt voltam... Négy hónap alatt eljutottam odáig, hogy "elfelejtettem" rágyújtani, és ennek már 13 éve!

A jelszó: ugyanúgy tenni tovább, mintha... csak ne hagyd abba! Ne mondd azt, hogy neked ez nem megy! Megy az neked is, ugyanúgy mint másnak! :))

45. Napsugár8 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 16:00

Helyes!

Nem kell rögtön látványos eredményt várni. Csak szépen, lassan a saját ütemedben. Először csak 5-10 perc, majd később érezni fogod, hogy tudsz, bírsz annál már többet is... aztán veszed a bátorságod, és elmégy olyan közösségekbe, ahol már hasonszőrűekkel együtt!! csináljátok, és újabb gyakorlatokat tanulsz. Ne a végeredményt várd, (az majd eljön valamikor), hanem az adott perc öröméért, az adott nap végén jelentkező jóleső érzésért. Azért, hogy elmondhasd: ez a nap sem telt el hiába!

44. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 15:49

Ahogyan előre eltervezed, hogy a hét egyes napjaira miket fogsz főzni, ugyanúgy csinálj előre tervet, hogy (azon kívül!) mi más egyebet fogsz csinálni.

Olvasgass itt naplókat, főleg az idősebbeknél lehet olyan tevékenységekről olvasni, amelyek már eszünkbe sem jutnak, pedig egyszerű és nagyszerű elfoglaltságok.


És igen: legyenek olyan napok is amikor rendszeresen, hetente elmész nyugdíjas klubba, vagy könyvtár olvasótermébe, barátokkal, barátnőkkel presszóba egy kávéra.

Ha a férjed nem akar veled menni, hát hagyd ott!!! Meglehet, hogy 2-3 hét múlva már másként gondolja. Talán a kíváncsiság, (vagy a ki nem mondott féltékenység miatt) majd mégis csatlakozik hozzád. :))

43. globus (válaszként erre: 38. - Ab443a467a)
2023. máj. 4. 15:40
Azt hogyan? Hány év a határ, amikor ma még élhetek, holnaptól öreg leszek?
42. aszparagusz (válaszként erre: 30. - Timycat)
2023. máj. 4. 15:16

Lehet, ha nem éltél volna egészségesen és sportosan még rosszabb lenne az állapotod.

A sport szerintem sok mindenen átsegít.

41. aszparagusz (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 15:14
Otthon tornázni nem kerül pénzbe. Elmehetsz egyedül gyalogolni is, az is ingyen van.
40. libikóka (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 15:04

Mindenkinek vannak rosszabb napjai,,ha kimarad egy egy nap az sem baj,,nevezd ki pihenősnek.A kertben amúgy is mozogsz hajolgatsz.De a hét javarészében legyen meg,,nem baj ha vannak visszacsúszások,,teszed tovább:))

Menni fog,,:))

39. globus (válaszként erre: 36. - Vigyefene)
2023. máj. 4. 14:27
Csak az hal meg, akit elfelednek.
2023. máj. 4. 14:25
Nem muszáj megöregedni. Én nem fogok.
37. K-né Zsóka (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 14:11
Nekem úgy tűnik, hogy a legnagyobb baj itt az önsajnálat. Ne tedd ezt magaddal! Ne arra fókuszálj és ne azon keseregj, hogy te mennyi mindent nem tudsz megcsinálni. Vannak rokkantaknak, fogyatékkal élőknek, tartós betegeknek, legszázalékoltakat foglalkoztató munkahelyek. Próbálkozz! Nekem van fél lábú, púpos, sánta, menni alig tudó kollégám. Biztos van számodra is valamilyen lehetőség, még fiatal vagy!
36. vigyefene (válaszként erre: 34. - Globus)
2023. máj. 4. 13:47
Vannak olyan vallásos emberek, akik nem halnak meg. Mármint a hitük szerint, a feleségem volt az egyik.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Timycat)
2023. máj. 4. 13:45
Gondolom azért időbe telt míg idáig eljutottál, hogy elfogadd a helyzetedet, főleg ha még egészséges életmódot folytattál. Hátha meggyógyulsz:) kívánom neked, hogy gyógyulj meg :)
34. globus (válaszként erre: 31. - Vigyefene)
2023. máj. 4. 13:42

- Egy nap mind meghalunk, Snoopy.

- Ez igaz, de az összes többin viszont nem.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Amaunet)
2023. máj. 4. 13:41
Sokszor elindultam, hogy teszek magamért, próbálom azt csinálni amit szeretek, több időt szentelek a hobbimnak, de valahogy mindig visszacsúszok. Jön egy rosszabb nap, és máris újra a gödör mélyén vagyok. A tévét ritkán nézem, valóban leépül az ember a mostani műsorokon.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Libikóka)
2023. máj. 4. 13:36
Újrakezdem. Már az is jó, ha nem rosszabbodik az állapotom, sőt teszek magamért. Köszi a biztatást, nagyon kell ez most nekem.:)
2023. máj. 4. 13:12
Aki nem öregszik meg, az fiatalon hal meg.
2023. máj. 4. 13:09
Én nem, nálam már bekövetkezett a gyengeség, betegség... A fene nagy egészséges életmód, sport és élet szeretet ellenére. Így e téren vesztenivalóm már nem sok van, ha így belegondolok egész felszabadító, már nyugodtan bacok a világra...
2023. máj. 4. 11:45

Lehet félni, de minek? Megöregszünk. Ennyi. Fel kell rá készülni. Minél komfortosabbá tenni a környezetünket. Minél jobb fizikai és szellemi erővel átlépni az idős kor küszöbét. Minden nap végezni valami tartalmas, értékteremtő munkát. pl. barkácsolás, kertészkedés, kézimunka.

TV előtt üldögélni sosem volt kifizetődő. Az ember leépül a mostani műsorokon.

Szóval éljünk, míg meg nem halunk, mint a mesében.:)

28. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 11:16

Nem vagy egyedül ezzel a gondolattal.

Én már túl vagyok az innen -en...🤣

27. libikóka (válaszként erre: 26. - Libikóka)
2023. máj. 4. 11:10
Vagy,, ami legborzasztóbb ,,elfogyott😱
26. libikóka (válaszként erre: 25. - 5d8fd6c5cb)
2023. máj. 4. 10:57
Tényleg,,lemaradt😅
25. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 23. - Cicosz)
2023. máj. 4. 10:55
pálinka..-)
24. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 22. - Ágica...)
2023. máj. 4. 10:55
a bibircsókkal elnéző vagyok ha kellő távolságot betartjuk egymás között..-)
23. cicosz
2023. máj. 4. 10:54
Nem baj,majd elmúlik
22. ágica... (válaszként erre: 21. - 5d8fd6c5cb)
2023. máj. 4. 10:51
ohh, remélem bibircsókom is lesz, hogy még ijesztőbb legyek. :P
21. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 16. - Ágica...)
2023. máj. 4. 10:45

A bottal hadonászó öregasszonyok a legrémesebbek..

Némelyiknek a botja mellett még banyatankja is van...

Ezek a legrémísztőbbek..-)

20. libikóka (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 4. 10:44

Ne hagyd abba,,illetve kezd el újra,,lehet jobb nem lesz de szinten tarthat,ami nem kevés.Az orvosok sem jövőbe látók sok esetben.

A tornához aki nem szereti nagy lelkierő kell,,mégis aztán ha megvan akkor frissebb leszel,,és meglesz a ma is tettem magamért valami jót, érzés:))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook