Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fél éves babám még mindig 2 óránként kel éjszaka enni, és nappal is két óránként eszik. Normális ez? fórum

Fél éves babám még mindig 2 óránként kel éjszaka enni, és nappal is két óránként eszik. Normális ez? (beszélgetős fórum)


1 2
18. seniko8 (válaszként erre: 3. - Lenor18)
2011. ápr. 1. 08:23
Ezzel egyetértek! :)
17. seniko8 (válaszként erre: 4. - 5221355151)
2011. ápr. 1. 08:22
Az volt a védőnő válasza, hogy igény szerint szoptassak, ha óránként kér-úgy adjak!
16. seniko8 (válaszként erre: 5. - Azure_)
2011. ápr. 1. 08:21
Átgondoltam mi lehet a baja, a pelus cserélve van, a poci nincs mitől fájjon, olyankor másképp sír, de nem igazán hasfájós. 21-22 fok szokott lenni a szobában, sztem ez kellemes, nem túl meleg!
15. seniko8 (válaszként erre: 6. - Msaca)
2011. ápr. 1. 08:18
Nagyon ritkán az első éjszakai alvás 3óra is megvan, de ahogy közeledik a reggel, egyre sűrűbben kel.4-től már félóránként.
14. seniko8 (válaszként erre: 11. - Papp Szilvia)
2011. ápr. 1. 08:16

Gondoltam rá, hogy közénk rakom, de félünk hogy összenyomjuk álmunkban, és persze attól, hogy aztán soha nem akar majd a saját ágyában aludni.

:)

2011. ápr. 1. 08:13

Köszönöm a válaszokat, azért gondolom, hogy elég a tejcsi, mert magától engedi el, és ha akarok még adni, akkor nem kell neki.

Próbáltam párszor adni este rizspépet, de ugyanúgy felkelt két óra múlva, abból 140-et bírt megenni.

Azt mondta a védőnő, ha nem lenne elég a tejem, akkor ez látszódna a babán, de nagyon szépen fejlődik, most 8 kiló. Mondjuk ha két óránként eszik, nem csoda! :)


Tanácstalan vagyok, mit tudnék tenni!


Egyébként nagyon mozgékony, sokan meglepődnek, mennyire izgálga!

2011. márc. 31. 19:59

Az én lányom is fél éves,és nappal ő is sűrűn eszik.Habár az anyatejet akkor lehet adni,amikor igénye van rá,a tápszerrel kell vigyázni.Nálunk már mindkettő van.Néha óránként szopik,de mindig csak keveset,és valószinűleg emiatt 2 óránként igényli a tápszert.Éjszaka viszont megvan az utolsó etetés ideje,és utána elbeszélget a kiságyában a játékokkal,és elalszik.

Néha viszont pont attól sir nagyon,mert nyűgös.Próbáltam etetni,aminek az lett az eredménye,hogy nagyon sokat hizott 1 hónap alatt.Most berakom az ágyába,és kis idő múlva elalszik,ha tényleg az álmosság miatt sir.

Egyébként tényleg meg lehet különböztetni a sirásokat.

2011. márc. 31. 19:57

nehéz kérdés:) én 5hónaposan "untam" meg hogy két óránként keltünk és betettem magam mellé:P azóta velünk alszik, most 13,5hónapos...lényegesen jobb, hisz van úgy hogy fel se kelünk szopizni már, hajnali 3ig kb 1szer kel, ritkán kétszer a fogzáskor, utána többet...ő ilyen...

most jön nálunk a sjaát ágyba szoktatás valszínű cicielhagyással...


nálam ez jött be hogy ne legyek hulla, de egyértelmű hogy ne kövesd a példám:D


kitartást javaslok! minden baba más! én azt hittem ha rendesen kap majd enni 3-4hónapos korától egyre másabbat jó lesz..nem lett jobb...

ez van...

ahogy írta itt valaki, anyák vagyunk ez a sorsunk:D

10. Lisy50 (válaszként erre: 1. - Seniko8)
2011. márc. 31. 19:54
Lehet hogy nem táplál eléggé a tejed, beszélj a gyerekgyógyásszal, próbálj meg szopizás után rátáplálni tápszerrel egy kicsit, lehet hogy azért éhes előbb!
9. a14deb9047 (válaszként erre: 8. - Msaca)
2011. márc. 31. 19:43
Inkább az anyatej, mint a gyári tápszer.
2011. márc. 31. 19:40
A tápszer nehezebben emészthető, jobban eltelíti. Talán jobbat is alszik tőle.
7. azure_ (válaszként erre: 3. - Lenor18)
2011. márc. 31. 19:39

Maximálisan egyetértek minden szavaddal!

Amikor megszületett a kisfiam és elkezdődött a nem alvós időszak, azt gondoltam hűűű ez mennyire fárasztó. Az is volt. Nem hittem volna, hogy így ki lehet purcanni. De volt úgy, hogy álltam az ágya mellett és cumit nyomkodtam. Aztán megtalálta a cumit és vissza tudta tenni, de most is van úgy, hogy koppan a cumi és mehetek keresni hova dobta, a szoba melyik sarkában landolt. :)

1,5 éves a kisfiam és mindig be van kapcsolva a babaőr, ha köhint már fülelek, hogy mi van.

Ez az anyukák sorsa. :) De ez így normális.

6. msaca (válaszként erre: 1. - Seniko8)
2011. márc. 31. 19:38
A még mindig azt jelenti,hogy csecsemő kora ez így van? És még egy éjszakát sem hagyott ki?
2011. márc. 31. 19:36

Az én véleményem az, hogy nem véletlenül kéri a cicit. Konzultálj a védőnőddel, de itt a hoxán is van nagyon jó szopis fórum.

Ha sír akkor valami problémája van. Ő még így tudja értésünkre adni, hogy szeretne valamit. Fázik, melege van, társaságra, babusgatásra vágyik.

Utóbbit a 2. hozzászólásra írtam.

Én soha nem hagyom sírni a gyerekemet. Rendkívül értelmes kisfiú és ha van is hiszti akkor is el lehet terelni valamivel a figyelmét. Most már kezd beszélni, így a sírások is abbamaradtak, ha voltak.

4. 5221355151 (válaszként erre: 1. - Seniko8)
2011. márc. 31. 19:34

Szia!

A védőnődet kérdezted, hogy mit tehetnél? Én sajna nem tudtam sokáig szoptatni, de hallottam már olyat, hogy hosszú ideig, csak azt fogadja el. A cumi dolog náluk is így volt, de aztán megtanulta visszarakni a szájába magától. A foga miatt is lehet, hogy felsír. Az én kisfiamat is megkínozza mindig rendesen. A védőnőt meg sztem kérdezd meg, hátha tud valami tanácsot adni.

3. lenor18 (válaszként erre: 1. - Seniko8)
2011. márc. 31. 19:33
Én nem tudtam sírni hagyni egyiket sem! Akiket sírni hagynak, csak azt tanulják meg, hogy nem érdemes jelezni, úgysem reagál rá senki és ezzel az ősbizalom már ki sem alakul bennük. Mi vagyunk a biztonság nekik, persze, hogy bennünket akarnak! A szopás nem csak az etetésről szól, hanem a mama közelségéről is.
2011. márc. 31. 19:27

szia!

lehet drasztikus módszer, de Én nem kelek fel mindig hozzá és Ő is hozzászokik h nem mindig vezet eredményre a sírás. Lehet ugye hallani a síráson h miért sír, Én szinte csak akkor megyek oda éjszaka ha éhes vagy kaka van. Egy idő után elhallgat, ha megszokja h egyből ugrasz akkor persze h ordít mindenért, mert neki így jó h a mama ott van.

2011. márc. 31. 19:16

Lehet, hogy kicsi a gyomra, és sokszor keveset eszik? Nagyon fáradt vagyok, van, hogy 10 percenként felsír, mert kiesik a cumi, vagy álmában megfordul és csak hason tud aludni, azért sír, vagy a fogzástól.

De a cicit követeli kétóránként! Most kezdem a hozzátáplálást, de csak kicsit eszik és utána rögtön akarja a cicit!

Mit tegyek, hogy kicsit ritkábban legyen szopi?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook