Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hetes babám felcseréli a nappalt az éjszakával. Hogy lehetne átszoktatni? fórum

2 hetes babám felcseréli a nappalt az éjszakával. Hogy lehetne átszoktatni? (tudásbázis kérdés)


22. eperlevél (válaszként erre: 21. - Eperlevél)
2010. dec. 15. 13:11
vagyis ennyi idősen cserélődik vissza a nappal-éjszaka, ha szerencséd van akkor korábban :)
21. eperlevél (válaszként erre: 9. - Evicaka)
2010. dec. 15. 13:08

Az én lányom dettó ugyan ez. Délelőtt alszik mint a mormota, délután kevésbé, este pedig nem ritka,h. 11 után alszik el, addig nem. Csak az enyém már 2 hónapos....


3-4 hónapos korukra veszik fel a család többi tagjának alvás ritmusát.

20. apa40
2010. dec. 15. 13:08
mi az első hónapot szenvedtük át, volt ringatás, dalolás, zenehallgatás, nekünk sem aludt éjszaka, max 1-1,5 óra, és üvöltés. Barry White-ot hallgattunk, de javaslom Tracy Hogg: A suttogó mindent megold című könyvét, Ő azt javasolná, hogy vedd fel, ha sír, tedd le amikor elhallgat, ha 2-3 hétig tart, akkor is megéri, mert megszokja, hogy, ha alvás, akkor alvás. Nálunk a Picúr a II. hónaptól átalussza az éjszakát:))TÜRELEM!
19. csucsumucsu (válaszként erre: 5. - Kocska)
2010. dec. 15. 12:40

Ekkora hülyeséget már régen nem olvastam. A baba KÉT hetes. Ne hagyja aludni?!

Minél fáradtabb napközben, annál nyűgösebb lesz éjjel. Az én gyerekeim ennyi idősen 3-4-szer aludtak nappal, 1-2 órákat. Az éjszakai alvása majd kialakul magától. Figyelj rá, hogy ne tedd le éhesen-szomjasan, ne legyen túl meleg. A ringatásra való rászoktatás is rossz, mert hozzászokik. Ezzel szépen megalapozod, hogy a jövőben is nehéz legyen elaltatni. Az első hetek, hónapok marha nehezek egy babával, de kitartás el fognak múlni. Minél inkább rágörcsölsz erre a problémára, annál nehezebb lesz. Próbálj akkor pihenni, amikor ő.

2010. dec. 14. 07:31
nálunk két hónap kellett ahhoz hogy átálljon. bevettem magamhoz az ágyba eleinten két órát volt fent hajnalban, majd átszokott az éjszakai alvásra, de napközben alig alszik és nagyon rossz alvó a mai napig
17. addi66
2010. dec. 14. 01:23
Sehogy.Majd magától.Addig próbálj nappal aludni vele.Mást nem tudsz csinálni,türelem.
16. k.monik (válaszként erre: 1. - Evicaka)
2010. dec. 14. 00:24

majd magától átáll!nekem is van 2 gyerek,mindkettővel éjszakáztam,volt,hogy reggel 8kor aludt el,de kibírtam!hozzáteszem a2.kal sosem aludtam nappal,mert még a lány csak 2 éves volt.

szóval fel afejjel!

2010. dec. 14. 00:00

Tényleg az a legjobb, amit tehetsz, hogy megpróbálod nappal ébren tartani, bármilyen jól is jönne egy kis csend.

Nappal legyen világos és némi hangzavar, éjjelre viszont félhomály és csend.

És figyelj oda az esti tévére is!!! Ugyanis a villogó fény is ébren tarthatja.

Esetleg a férjed nem tudna a nagyobbik szobájában aludni, míg legalább nagyjából átáll a pici?

14. bige (válaszként erre: 10. - Evicaka)
2010. dec. 13. 23:48

...és ha szopizik, akkor azért ő is kávézik.


Vannak babák, akik ún. inverz alvók. Nappal menekülnek az alvásba az ingerek elől, éjjel meg ingerkeresővé válnak.

Valóban a nappalját kell ingergazdaggá tenni, este pedig a rituálé, és előbb-utóbb megtanulja, hogy mikor van az alvás.

2010. dec. 13. 23:47
Igen, az elsőre én is rácsuktam fürdés után az ajtót, hogy aludjon és be is vált szépen. A mai napig tudja mi a rend. esti mese után egy hangja sincs, alszik el szépen egyedül. De most apa és a nagy miatt nem tehetem.
12. Kocska (válaszként erre: 9. - Evicaka)
2010. dec. 13. 23:45

na ilyet is csinált enyém is,hogy 4 kor aludt el,akkor azt ne hagyd, vagy altasd el előbb és 4kor már keltsd fel.persze ott van az a hozzáállás,h.sose keltsük fel...én se tettem :)

inkább az előbb altatás.de igazábol nekem is másfél évesen álltunk be, bár éjjel nekem max.egyszer kelt fel szerencsére.De volt olyan időszakunk is amikor éjfélig fent volt, de bekeményítettem :)

11. Kocska (válaszként erre: 7. - Szabokisandi)
2010. dec. 13. 23:43

tényleg ezt én is próbáltam, első nap majd egy óra üvöltés, marha nehéz volt kibirni,d e meglepően másnap csak fél óra, majd harmad nap alig 10 perc és alud egyedül:)

csak kemény, gonosz és elég lustának kell érezned magad:))

10. evicaka (válaszként erre: 8. - Tneksz)
2010. dec. 13. 23:42
3 hét? remélem nálunk is elmúlik, egy hetet még csak kihúzok valahogy. Az a baj, hogy nap közben sincs aki elbírna két gyerekkel amíg pihenek egy kicsit. Apa dolgozik, mamák dolgoznak... a kávé az egyetlen barátom.
2010. dec. 13. 23:40
Ma délelőtt 10-től délután 4-ig ébren volt. Aludt utána fél hétig. Most még mindig itt fekszik mellettem és néz rám a nagy boci szemeivel. Nem csinál semmit, csak nézelődik, ha ágyba rakom üvölt. Két szobánk van, egyikben a nagy tesó alszik, a másikban most mi hárman apával. De neki ugye dolgozni kell, így nem üvölthet a gyerek egész éjszaka... Nem tudom külön rakni, majd ha nagyobb lesz megy tesóhoz.
8. tneksz (válaszként erre: 1. - Evicaka)
2010. dec. 13. 23:38

Szia nekem is most van pici babám nálunk is ez volt a helyzet most 4 hetesek vagyunk és már elég jól beállt az éjszakai alvásra,remélem nálatok is hamarosan átvált a babó.

Megértelek iszonyat fárasztó pedig nekem csak ő van milyen lehet 2 gyerkőccel???Az első 3 hét nálunk is így volt.

2010. dec. 13. 23:36
Szerintem tedd külön szobába és ne foglalkozz vele, ha felébred. Természetesen ha éhes, akkor etesd meg, de legyen meg a megszokott ritmus, amihez tartod magad. És ha ordít, menj be, vigasztald meg, de aztán gyere ki. Következetesen. Lehet, hogy beletelik pár napba, egy hétbe, de megéri, mert utána aludni fog. És te is.
2010. dec. 13. 23:28
Nálam sajnos nem jött be semmi praktika, egyéves kora után kezdett éjszaka aludni. A mai napig éjszaka aktívabb, de én is éjszaka vagyok pl. tanulásban is fogékonyabb.
2010. dec. 13. 23:23

Próbáld meg ingergazdaggá tenni a nappaljait,hogy még véletlen sem aludjon el.És az esti alvást meg megszokott rituáléval kialakítani,hogy fürdés után,ha fene fenét eszik,akkor is alvás van.Addig ringasd énekelj neki, vagy akár adjátok kézről kézre csak aludjon el.Estére megtömni,hogy bealudjon.Hirtelen nincs más ötletem,mert minden gyerek más és más.

Mennyire nem alszik?vagy mit csinál helyette?

2010. dec. 13. 23:23
féltem ettől a választól. DE MIKOR???
2010. dec. 13. 23:22
hát szerintem magától fog átállni...
2010. dec. 13. 23:14
Nappal általában alszik, éjszaka több órán keresztül ébren van. Van egy 2,5 éves kislányunk, nappal ő leköti minden maradék figyelmemet, éjszaka meg a kicsi... Idejét se tudom, mikor aludtam 3 órát egyhuzamban. Már két napja nappal felébresztem, de tök mindegy neki, éjszaka akkor sem alszik. Nem hasfájós.
2010. dec. 13. 23:14
2 hetes babám felcseréli a nappalt az éjszakával. Hogy lehetne átszoktatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook