Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Feketéből szőke fórum

Feketéből szőke (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
217. mengi89
2011. jan. 24. 13:47
Sziasztok! Kérlek, könyörgöm vki adjon egy fodrász címet pesten vhol akiről tudja, hogy ért ehhez,csinált is ilyet mert a környéken mindenki fél ettől, senki nem vállalja be. pedig én csak világosbarnát szeretnék a feketéből, nemis szőkét...:Sés a válasz mindig nem. a fodrászomat esetleg be tudom erre füzni de ő még sosem csinált ilyet..szal nem szívesen! légyszi segitsetek, nem akarok feketén meghalni:)
2011. jan. 23. 12:53
vörös szerintem is, és még nemis tul világos :S kb itt tartottam én 2-3 hónap szökités után :D lesz ittmég festegetés...nekem is hónapok alatt sikerült a szöke (1 évhez közel) de a hossza az nem maradt meg, le kellett vágatni.
215. mkjudit (válaszként erre: 214. - Mfv83)
2011. jan. 20. 13:05
Akkor nem csak én látom vörösnek.Messze még a szőke...
214. mfv83 (válaszként erre: 213. - Mangooo91)
2011. jan. 20. 09:43

Szia! Én megnéztem a képedet, de nekem nem sötétszőkének de még nem is világosbarnának, hanem vörösnek tűnik a hajad. A csíkok azok okésak de a nagyja az vörös.

Vagy te nem igy látod?

2011. jan. 16. 19:41

Sziasztok,2hónappal ezelött keresgéltem a neten hogy lehetek festett KÉKES FEKETÉBŐL SZŐKE

anélkül hogy várnák pár évet hogy lenöljön...Mindenhol azt irták ez lehetetlen de én nagyon elszánt voltam.3évig festettem az eredeti sötétbarnáról kékesfeketére a hajamat..Egy hónapja elhatároztam hogy szöke leszek,de egyik fodrász se merte elválalni.elmentem az egyik drogériába és megvettem 2 darab jó minöségű festékleszedöt rajta hagytam a maximum megengedett ideig.Ilyenkor "szép"répa szine lett a hajamnak.Elmentem fordrászhoz valamilyen hamvasitót kaptam majd sötétszökére festette be.Ezután két héttel elmentem vissza platinaszőke melírcsíkokat huzatni bele igy a hajam 50%világos50%sötét szöke most,az állaga szerintem olyan mint volt és 1 hónap alatt szöke lettem.Nem tudom persze másoknál ez ugyanigy beválna e az én hajam vastagszállú és nagyon strapa biro volt mindig is.

212. Anda39
2010. nov. 24. 19:51
bár nem tudom megnézni a naplódban a képedet, annyit tudok, hogy a 8.3-as az világos aranyszőke. Tehát szerintem pont olyan lett az eredmény, amilyennek lennie kell. Nem lehet, hogy rosszul emlékszel arra, mi lett a hajadra kenve régebben? :)
211. mfv83
2010. nov. 24. 19:10
rakok fel képet a naplómba milyen most:(
210. mfv83
2010. nov. 24. 19:09

Van itt fodrász?

Kérdésem:2-3 centi lenövésem volt,befestettem azzal amivel az egész hossza van festve,(Alfaparf 8.304 aszem ez a szám a hármasig vagyok benne biztos) és nem szivattal le előtte a tövét. Szóval tőfestés után a lenövésem rézvörös árnyalatban pompázik. Fodrászom szombatig nincs, ugyhogy valaki légyszi segitsen, mert ki se merek menni az utcára:(

Mitől lett a töve ilyen ha a többi normális szinű? Mit csináljak vele??????

209. Bryszy (válaszként erre: 208. - Anda39)
2010. nov. 24. 09:50

Igen, én is úgy gondoltam, hogy nem festett hajra van! Egyébként meg nem is találtam sehol, lehet már nincs is ilyen festék!

Le is tettem arról, hogy otthon próbálkozzak ezzel! Majd jövő hónapban szépen elmegyek fodrászhoz! Az a biztos!

208. Anda39 (válaszként erre: 207. - Bryszy)
2010. nov. 23. 14:10

Megnéztem, amiről írsz. Az nincs ráírva, hogy a FESTETT hajat is kivilágosítja/festi egy lépésben. Úgyhogy...

Vannak ún. melírfestékek, amik festett hajon is alkalmazhatók, de azokra is rá van írva, hogy minél sötétebb a haj (a festett haj), annál halványabb lesz az eredmény.

Lehet, hogy mondjuk egy hatos színmélységű hajon látszik a különbség, de a majdnem feketén kétlem.

207. Bryszy (válaszként erre: 201. - Anda39)
2010. nov. 22. 21:58
Hallottam, hogy a Palette-nek van ez az Rf15 hajfestéke, ami sötét hajam szivja és közben meg festi is!Persze vörösre! Kiváncsi lennék mennyire igaz! Volt már aki kipróbálta és állitólag használt neki! Én azért eléggé kételkedem benne! De lehet kipróbálom, csak attól félek, hogy foltos leszek! Nem tudom mennyire szedi le a majdnem fekete hajamat! Holnap fogok kipróbálni, remélem nem bánom meg! :S
206. mfv83 (válaszként erre: 204. - Anda39)
2010. nov. 9. 20:09
Igen, ezért mondtam, hogy mielőtt bárki szőkitené a fekete haját, előtte legyen bizonyos benne, hogy egészséges a haja , mert akkor nem lehet baj:)
205. Anda39 (válaszként erre: 202. - Mkjudit)
2010. nov. 9. 16:40

Kozmetikusok jobban tudják, de emlékeim szerint 1-2 tónusnyi különbség ajánlott a haj és szemöldök között. Természetesen a szemöldök a sötétebb. :)

Én világosítottam rendes hajfestékkel a szemöldököm, de aztán inkább kozmetikusra bíztam, és nem bántam meg, mert így sokkal szebb lett az eredmény.

204. Anda39 (válaszként erre: 203. - Mfv83)
2010. nov. 9. 16:36

Az oxi reload csak a mesterséges pigmenteket szedi ki a hajadból, ezért nem is várhattál utána világosabb alapot.

A Loreal terméke már világosításra is alkalmas, ezért lett azzal más az eredmény. Ez két különböző termék.

Én most is azt mondom, hogy kétszeri 9-es oxis kezelés, plusz a többi esemény a legtöbb embernek igencsak megviselné a haját, még kevesebbtől is lett vattás-szalmás az eredmény.

203. mfv83
2010. nov. 9. 13:40

Sziasztok!

Már jó régóta olvasok feketéből szőke fórumokat,és gondolom megosztom veletek a saját tapasztalatomat.

Szóval eredeti hajszinem sötétbarna. 15 éve festem feketére. Tavaly jött egy ötlet, hogy a derékig érő hajam levágatom. Ugy is lett, ez a frizkó lett vágva akkor és anniyra bejött, hogy azóta is ilyenre vágja a fodrászom mindig. Október elején kitaláltam, hogy milyen szupi lenne ez a haj szőkében:)

Elmenetem a fodrászhoz, megbeszéltük, hogy nem durván elkezdjük szőkíteni, hanem vagy koktél avgy ez az oxy reload nevű izé. Ház az oxy lett belőle, a képeim közt az eredmény. 2szer ment rá 9%-ossal és enniyt tudott vele kezdeni. Kb 4 napig birtam ezzel a hajjal, utána mivel akár menniyre kíméletes ez az oxy dolog, nem akarta szőkiteni ezért rátett egy koktélt. Arról sajna nincs képem, de nem sok változás volt. Azzal a hajjal is kb 4-5 napig birtam,visszamentem és mondtam essen neki szivassa le. Megcsináltunk, befestettük és az eredmény szerintem szuper lett. Durván 2 hét alatt lett feketéből szőke,viszont az én tapasztalatom alapján ez az oxy reload egy vacak. Kb ugyan ennyit értünk volna el akkor is ha az első alkalommal koktélozunk ehelyett. A hajam rendben van, nem nyult meg, nem tört le, nem száraz, tök puha, nem kócolódik, nincs vele semmi bajom. Ugyhogy nem tudom fodrászok mit mondnak de szerintem ha valakinek egészséges a haja, nem feltétlen ég le a szőkítőtől. Ugyhogy az a meglátásom, hogy ha valaki feketéből akar szőke lenni akkor először táplálja a haját, hozza rendbe kivülről belülről és akkor nem lehet baj:)

Van a varga hajcseppnek kifejezetten a kémia anyagok káros hatásai elleni haj és fejbőr ápoló, nagyon tudom ajánlani,én évek óta használom és semmi bajom a hajammal sose. Azért kezdtem el mert azt hallottam, hogy a fekete festék a legkárosabb,nekem bevált. A másik: levágott derékig érő hajamat eltettük, hátha jó lesz m ég valamire. Most hogy ilyen szép szőke lett a hajam, szépen kiszőkitette azt is a fodrázom és holnap felteszük:) Kiváncsi leszek. Azt Loreal effesior(nem tudom pontosan mi a neve) szóval ezzel csinálta meg, 3 zacsi ment rá,illetve ugye szinre kellett azt is festeni. Ezzel a lorealossal csak egyszer kellett megcsinálja. Ugyhogy ezt tudom ajánlani.

Jó szőkülést midnenkinek:)

202. mkjudit
2010. nov. 8. 16:11
Azoktól szeretném kérdezni,akik feketéből világosabb hajra véltottak,mit csináltak a szemöldökükkel? Milyen festéket használtak? Neke sötétbarnábül lett 9.es szőke és a szemöldökökm sötét. A refecto cil barnáját használtam,de az is sötét.Tippek?
201. Anda39 (válaszként erre: 200. - Bryszy)
2010. nov. 8. 10:56
Mivel festékkel nem lehet festett hajat világosítani, ezért jártál úgy, ahogy. Le kell szedni a hajadról a sötétebb színt - ez lehet removerrel vagy szőkítővel -, utána kenheted rá a világosabb tónust.
200. Bryszy (válaszként erre: 199. - A.k.beatrix)
2010. nov. 7. 21:55

Sziasztok!


Nekem is lenne egy gondom!

Befestettem az eredetileg világosbarna hajamat élénkbarnára és majdnemhogy fekete lett, olyan sötét! Aztán vöröset szerettem volna belőle, de szivatás nélkül és ráfestettem rubinvöröset! Persze hogy nem fogta be rendesen csak a tövét!

Nekem elég sok, de vékonyszálú hajam van! Arra lennék kiváncsi, hogy ha megpróbálnám ezt az oxy reloadot és leszedné talán a szint, és rákerülne az intenziv vörös, vajon befogná?

Tudom a topik témája a feketéből szőke, de én vöröset szeretnék!

Valakinek véleménye? Megköszönném!

199. a.k.beatrix (válaszként erre: 198. - Anda39)
2010. aug. 31. 12:19
Tegnap beugrottam egy fodrászhoz és megkérdeztem, hogyan tudna ilyen hajat csinálni: [link] (jobb oldali kép). Azt mondta, hogy átfesti az alapszínemet egy hamvasabbra, közben rak bele melírcsíkokat és a végén összemossa. Szerinted?
198. Anda39 (válaszként erre: 196. - A.k.beatrix)
2010. aug. 27. 12:38
Azt lefelejtettem, hogy fontos, mi a kiindulási alap, tehát eredetileg mennyire sötét a haj.
197. Anda39 (válaszként erre: 196. - A.k.beatrix)
2010. aug. 27. 12:36
Azt gondolom, hogy mindenképpen a hajtól függ. A radírozás után meg kell vizsgálni, károsodott-e (nem nagyon szokott), mert ha igen, jobb nem szőkíteni.
196. a.k.beatrix (válaszként erre: 195. - Anda39)
2010. aug. 27. 11:13
Köszönjük, hogy leírtad az egész folyamatot. Csak egy kérdés! Az oxi reload után még kell szőkíteni szőkítőporral is? Nem elég csak a színt leszedni? Köszi!!!
195. Anda39 (válaszként erre: 191. - Melitom)
2010. aug. 26. 22:46
Azt hiszem, nem véletlenül nem vállalták. Festett feketéből szőke gyakorlott fodrászoknak is kemény dió, nem is mindegyik hajjal lehet megcsinálni. Mivel a te hajad kétféle - lenövése természetes, a maradék festett-, nem lehet egyszerre és ugyanúgy csinálni a szőkítést, hiszen a festett részen még vöröses lenne, míg a hajad tövén már szőke. Első lépésben színleszedővel szabadulj meg a feketétől, csak arra a részre kenve. Ha ez megvan, jöhet a világosítás, de mindenképpen gyenge oxival inkább többször,mint erőssel egyszer, aztán lepotyog a hajad. Szőkítés után nem maradhat el a színezés, ami megadja a végleges árnyalatot. Első nekifutásra ne remélj - vagyis inkább NE AKARJ világosszőkét, mert nagyon igénybeveszi a hajat. Mondjuk 7-esre világosítani elég szerintem. Később lehet egyre világosabbra, fokozatosan. Ha ezt otthon, egyedül akarod megcsinálni, előfordulhat, hogy nagyon nem fog sikerülni, mint már írtam, a fodrászoknak sem megy egyszerűen, pedig ők látják, mit hova, mennyi ideig...stb. Saját felelősséged. Ha nem sikerül, esetleg le kell vágni a hajad rövidre.
194. melitom
2010. aug. 26. 19:51
igen erről már olvastam,és akkor mit csináljak ha csak a tővét szedi le?vagy ha sárga leszek?
193. sysy66 (válaszként erre: 191. - Melitom)
2010. aug. 26. 19:48
oxy reload
192. melitom
2010. aug. 26. 19:44
*HAJFESTÉK
191. melitom
2010. aug. 26. 19:44
sziasztok!:)Lenne 1pár kérdésem:)Fekete vagyok már lassan 5 éve,nagyon elkezdett hullani a hajam,bár nagyon jó mínőségű festéket használok.Szőke szeretnék lenni,már voltam az,Hogyan kezdjek hozzá?Tudom fodrász...de itt a közelbe senki nem válallja el.Vállig érő hajam van.Egyáltalán nem sérült,mert használok hajápolókat.Világos szőke szeretnék lenni.Aki tud az segítsen nekem Légyszíves!!!Hogy kezdjek bele,milyen a jó szőke hajseték stb....KÖSZI!:)
190. Anda39 (válaszként erre: 189. - A.k.beatrix)
2010. aug. 26. 19:20
nagyjából igen, apró eltérések azonban előfordulhatnak - pl. van olyan gyártó, ahol 2-es színmélységű festék nincs, van, amelyikben van 7-es divatszín, másikban nincs, vagy más számon
2010. aug. 26. 18:10
Találtam a neten az Evolution színskála értelmezést. Ez minden festékre igaz,már mint a számozás,vagy csak az Evolution-ra? [link]
188. Anda39 (válaszként erre: 187. - A.k.beatrix)
2010. aug. 26. 16:41

Mindenképpen tompít a hamvas árnyalat a sárgás-vörösesen. Olyat válassz, ami 1 és 2-es keveréke, ez jó mindkét nemkívánt színre. (pl. 10/21)

A hamvasító sampon is jó.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook