Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Feketéből szőke fórum

Feketéből szőke (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
37. Majkó
2008. aug. 26. 11:35
Kedves Powerpuffemo! Teljesen igazad volt! A hajamat a fodrász színtelenítette,de nem oxy reloaddal,hanem egy másik ilyen színtelenítő termékkel.Utána 5-ös mélységű festékkel festettük,barnára.Nagyon jó színe lett,és az állaga...mint ha semmi nem történt volna a hajammal.A feketéhez képest sokkal világosabb,az eredetihez képest azért még sötétebb,én sötétszőke vagyok. Most azt nem tudom eldönteni mit csináljak.13.-án voltam a fodrásznál,de szept. 6.-án esküvőre megyünk. Kenjek rá itthon világosítót,és fessem be utána természetes hamvas árnyalatú sötétszőkére,vagy hagyjam most pihenni,örüljek,h. ez van (egyébként nagyon örülök)és majd a legközelebbi festésnél fessem sötétszőkére? Addig úgyis kopik még.Mitévő legyek? Köszönöm a tanácsodat,leszivatni már nem mertem volna még egyszer.Most úgyis rettentően elkezdett hullani a hajam,biztos amiatt,h. már egy éve szoptatom a babámat.Szép napot:Majkó.
36. 32ed4c1137 (válaszként erre: 32. - Anonimgirl)
2008. aug. 25. 10:04

Nem kellett, de tény, hogy kb vállig érő hajam volt, tehát a végei nem voltak olyan öregek és töredezettek.

Az igaz, hogy bátorság kell ahhoz, hogy otthon hozzákezdj, mert nagyon függ a hajad minőségétól /nem ápoltság, hanem adottság kérdése persze/ Nekem szerencsém van, hogy bírja. :)

35. 319cd6978b (válaszként erre: 34. - Anonimgirl)
2008. aug. 24. 23:31
Okés. Én is kipróbálom. Amúgy meg ha nem kapsz akkor rendelhetsz netről is. A goldwellnek is van ugyan ilyen terméke és csak 2000 ft.
2008. aug. 24. 22:41
Köszi a linket.Tetszik,h megmarad az eredeti hajszínem!!:) Remélem találok ilyet a városban,és jó lesz az eredmény!!Mégegyszer köszi!Majd megírom mi lett a hajammal!!:)
33. 319cd6978b (válaszként erre: 32. - Anonimgirl)
2008. aug. 24. 22:20

Anonimgirl. Van egy jó hírem. De nem írom le mert már vagy százszor leírtam. Inkább itt egy link. Anynit hogy ezzel házilag, kockázatmentesen visszakaphatod az eredeti hajszínedet, amit utána újra festhetsz és nem károsít egyáltalán. kapható 2000 ft-tól. Lehet hogy nem ismeri még a fodrászod. Elég új dolog de hatásos.


[link]


Majd írd le a véleményedet.

2008. aug. 24. 22:09

Voltam fodrásznál a héten,és aztmondta h. felejtsem el,h. mostanában szőke legyek.Maximum sötétbarnát tud a hajamból csinálni,de igen borsos az ára.Nem szeretném otthon leszívni a hajam,mert félek,h. elrontom!!Tudom,h. ő a szakember és hallgatok is rá,de az unokatesóm fekete haját letudta szívni egyből a fodrásza és utána világosbarna volt!!

Mami30:

A te hajadból kellett vágatnod,miután szőkítettétek?

2008. aug. 24. 15:43
Jó. nem is azért írtam hogy téged lehúzzalak, csak úgy. Igazából szinte mindenre írok valami, csak nem ezen, hanem a hajfestés fórumon.
30. 32ed4c1137 (válaszként erre: 29. - 319cd6978b)
2008. aug. 24. 14:29

Igazad van, én nem vagyok fodrász, a barátnőm az, vele szőkítettük ki az én fekete hajamat többször, mert mindig visszafestettem sötétre. Egyébként fodrász /legalábbis az én ismerettségi körömben/ nem is vállal el fekete hajról teljes szőkítést, pontosan azért, mert ha elroncsolódik a haj, nem vállal felelősséget, vagy csak egyszerűen enyhe szereket használ, ami nem hatékony és nem lesz kielégítő a végeredmény. Ennek tudatában voltam én kénytelen otthon csinálni, de még így is fodrásszal. Természetesen nem kell a tanácsaimat megfogadni, én csak leírtam a tapasztalataimat.

A haj szerkezetével tisztában vagyok, tanultam bőrgyógyászatot.

2008. aug. 24. 11:38
Intenzív szőkítésre mégvalami. Ha fekete vagy nagyon sötét színt szeretnénk szőkítéssel eltünktetni akkor eredményesebb ha először 3%os oxival keverjük a blansport és azzal kezdjük a szőkítést, majd 20 perc múlva a nagyját letöröljük de nem mossuk és akár ha szükség van rá 12%os erőssségű szőkítő készítményt kenünk rá. Így sokkal hatékonyabb a szőkítés és nem roncsoja annyira a haj külső részét.(cuticula) A 3%os oxi megnyitja a haj szerkezetét és így az erős 12%os szőkítő rögtön elkezdi a pigmentek eltávolítását. viszotn ha így csináljuk akkor ne hagyjuk a második adag szőkítőt 45 percig csak maximum 30 ig.
2008. aug. 24. 11:34
Mami30. Ezt a szőkíésre írtad, ugye. Gondolom, mert az oxy reloadot többször meg lehet ismételni egymás után. A szőkítést meg lehet hogy egyáltalán nem kéne ajánlgatni otthonra. Még jótanácsokkal sem. Esetleg egy kis melírra. A többször szőkített haj hamar tönkremegy. Még fodrászok is van hogy nem figyelnek kellőképpen és kocsonyás állapotig hagyják szőkülni a hajat. ilyen inkább akkor szokott előállni, ha a kuncsaft minden hónapban visszafeste a haja alapszínét és utána újra kimelíroztatja. És így leszenk olyan részek amik már akár 5ször is ki voltak világosítva. Ja és a szőkítőt először a festett részre vigyük föl ha már otthon próbálkozunk. Láttam már jónéhány olyat hogy a haj töve platinaszőke volt a többi része meg narancssárga.
2008. aug. 24. 10:58
Ja, a festések között várj legalább 1 hetet!! Használj rengeteg pakolást, ne fésüld sűrűn, inkább tűzd fel - az sem baj, ha reggel sem fésülködsz. :) A hajvégekre használj szilikont. A festéket a hajadon dunsztold be /nejlonzacsi, örölköző/, ez olyan, mintha klimazonban lennél. De ne hagyd rajta a hatóidőn túl semmiképp. De ha az első alkalom után azt látod, így roncsolja a hajad, akkor inkább a dunsztot hagyd ki. Sajnos 1-2 hét kendő lehet, de úgy láttam, jól áll a hajpánt. :)
2008. aug. 24. 10:52
Az eredmény attól függ, mennyi a vörös pigment a hajadban. Sajnos, ha nincs szerencséd, akkor sok és sárga leszel, ha kevés, akkor nem biztos. Persze akkor vagy a legszerencsésebb, ha sikerül visszaállítani az eredeti színedet, de ez nem biztos. Ha nem sikerül, az első kiszőkítés után tuti a sárga, de több réteg ezüstszőke festék elnyomja. /Itt jön a vörös pigment, hogy hány réteg kell rá az ezüstből./ Soha ne természetes szőke vagy világos szőke árnyalatokkal fesd újra, mindig csak szigorúan ezüst vagy hamvas megnevezésűt használj. /Itt is visszaüthet a vörös pigment még utánfestésnél is és sárga lehet a hajtöved/
25. anonimgirl (válaszként erre: 21. - 319cd6978b)
2008. aug. 24. 10:25
Köszii!!De nemtudom,h. itt nálunk Zegen hol lehet ilyet biztosan venni!!?Majd érdeklődöm!
24. 46fb572284 (válaszként erre: 23. - 319cd6978b)
2008. aug. 21. 07:26
köszi,majd benézek akkor oda:)
23. 319cd6978b (válaszként erre: 22. - 46fb572284)
2008. aug. 20. 18:33
Fodrászkellékesben. Vagy rendelhetsz netről is. A legolcsóbb a goldwell. Látom kecskeméti vagy. goldwell termékeket árulnak a Wesselényi utcán. Ami a nagykőrösit és a Rákóczit köti össze. Nem biztos hogy árulják de lehetséges. Vagy van még fodrászkellékes a lordok alatti Pomádé fodrászkellékben, bár sztem itt nem kapsz. Vagy nagy eséllyel kapsz még a Malomban a Roma fodrászkellékben. Ez a legjobb hely kecskeméten. És nem csak fodrászok vásárolnak ott. Az eladók pedig készségesek. Nagyon jó hely.
22. 46fb572284 (válaszként erre: 21. - 319cd6978b)
2008. aug. 20. 17:04
és ilyen szert hol lehet venni?
21. 319cd6978b (válaszként erre: 17. - Anonimgirl)
2008. aug. 20. 13:53
Van már rá módszer hogy feketéből szőkét csináljunk károsodás nélkül. A szer neve oxy reload. Ez a cucc két komponensű és eltávolítja csak a kozmetikai pigmenteket. szóval csak azt amit utólag festetttél rá és nem a sajátod. Visszakapod a természetes hajszíned és azt már olyanra fested amilyenre csak akarod. A szer a goldwellnél a legolcsóbb 2000 ft de átalában inkább 3-4000. Otthon is elvégezhető, mivel nem roncsolja a hajat. Nem olyan mint a szőkítés. A depigmentálás után a haj fogékonyabb a festékre szóval egyel világosabb árnyalatot kell a hajra kenni, mert sötétebbre fogja be. Kérdésre válaszolok.
20. alyce
2008. aug. 20. 13:38
Hát nehéz dolog...én ugyanebben a cipőben jártam, és kb. másfél évembe került, hogy visszavilágosíttattam a hajam. Ha a feketét leszívatja valaki egyből szőkére, annak nagyon csúnya következményei is lehetnek:S A fodrászom tanácsolásával én úgy oldottam meg, hogy amikor elhatároztam, hogy már nem szeretnék fekete lenni, a tövét nem feketére festettem, hanem a legsötétebb barnára, majd folyamatosan melírcsíkokat rakattam bele. És nagyon szép átmenetes lett, nem is látszik a különbség. De mint mondtam, nekem ez majdnem 2 évembe került...
2008. aug. 20. 07:57

Feketéből szőkét? Soha!!!

Sötétszőkéből feketét? Minek? Mind szép!!! A szín nem számít, csak természetes legyen, és ÁPOLT!

2008. aug. 15. 15:43
sziasztok,én is ki szeretném szőkittetni a hajam,csak nem tudom jól állna e..szerintetek?
2008. aug. 15. 12:01

Sziasztok!!

Valaki tudna nekem segíteni?

Eredetileg sötétszőke hajam van!Tavaly márciusban befestettem házilag feketére a hajam!Nagyon szép lett,és örültem,h valamivel idősebbnek nézek ki!Jó pár hónapig a bnőm festette be,de februárban elmentem fodrászhoz,és ott [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]pink[{[{[/A]}]}] csíkokat raktunk bele!Már a csíkok érdekében a hajam leszívása nagyon nehezen ment!Amióta fekete a hajam,nagyon erősen hullik és töredezett lett!!Visszaszeretném kapni az egészséges,szép és csillogó hajam,de nemtudom mit csináljak vele!A fodrászom nem vállalja,mert lekéne vágatnom,és nagyon sok munkájában lenne,h a hajamból szőkét varázsoljon!Valaki tud hasznos tanácsot adni,hogyan lehetnék szőke?

16. zhanet
2008. márc. 15. 13:33

sziasztok!


Nekem is eredetileg sötét a hajam, és feketére volt festve.. mikor világositani akartam, a fodrász elcseszte, és narancssárga lettem..

- nem ajánlom a radikális váltást ezért senkinek-

Most szőke vagyok..( a képen sötétebbnek néz ki mint valójában-) melirral értem ezt el.. jah és hajhosszabbítással ;)

2008. márc. 13. 20:56
A lányomnak most csinálja a fodrász a feketéből barnát, a fodrászok a szivatást nem igen merik vállalni , úgyhogy mi a fekete hajába szőke csikokat húztak ,most jelenleg vöröses, de a jövőhéten lesz a barnátra festés, sajn os ez nem megy olyan könnyen hogy a feketétől meg lehessen szabadulni.
2008. márc. 13. 20:45

Sziasztok!


Ha szőkítetni szeretnék csak jó szalonokba menjetek ahol minőségi festékeket használnak. A hajatok nem fog örüni az biztos.

13. nitchka (válaszként erre: 10. - Yvettebaby)
2008. márc. 13. 20:21
A vorosbol egesz biztosan narancssarga lesz. DE talan tobb szokitessel elered a kivant hajszint. En most mar evek ota festett fekete vagyok.....es annyira meguntam mar...., de sajnos ezt nekem senki nem szokiti mar ki, sot, egyaltalan nem tudom vilagositani....ugyhogy varni kell, h lenojjon:(
12. eni113
2008. febr. 5. 14:54
Nálam meg kattant és a középszőke hajam átfestettem L'oreal tahiti gesztenyebarnára.Azóta könnyes szemmel nézek tükörbe.2x mostam és dobja ki folyamatosan.Ha átmennék vele lehúzóval sztetek kuhullana?Mit tegyek?Kegyetlenül áll,ahogy megkopott.És pedig csak 1 hete festettem.Vissza szeretném kapni a szőkeségemet,de a hajamat se akarom "elhullatni".
2008. jan. 30. 09:58
Én nem feketéből,hanem sötétbarnábol lettem szőke/nem sárga,inkább fehéres/
2008. jan. 7. 19:21
Nekem eredetileg nagyon sötét barna hajam van,nemrég be lett festve vörösre.Legjobban a tövét fogta be,de amúgy egész jó lett.Nagy álmom,hogy szőke legyek,El is határoztam,hogy a napokban befestetem fodrásszal.Világosszőkét szeretnék elérni.Olyat is hallottam,hogy fokozatosan kell szőkítenini,és olyat is,hogy valakinek feketéből egyből szőke lett.Nem tudom minek higyjek.Sötétebb árnyalatú vörösből el tudom érni,hogy teljesen kiszőküljek?Sok embert ismerek akinek sötét barna haja van és leszívás nélkül befestette fodrász a haját szőkére.Szeretném,hogy nekem is sikerüljön.Előre is köszi a tanácsokat!
2007. dec. 13. 01:25
Nem ajánlom. Nekem egyszer sikerült, festett feketéből. A fodrászom kiakadt az ötlettől, 2 hónap alatt 3szor lettem szőkítve, azután le kellett vágatnom a hajam, annyira hullott. Most már 3 éve nem merem festeni a hajamat, féltem h egyszer kihullik az egész!
2007. dec. 13. 00:27
szia, én kb 5 hónap alatt lettem feketéből szőke :D Nem használt a hajamnak, de nem is tört le.. szóval megoldható, de sztem az aljából vagy 10 centiről le kéne mondanod. Mi l'oreal efassor-ral(radír) szedtük le a feketét, utána pár hónapig középbarna voltam, aztán még 1 radírozás, és szőke lettem :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook