Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
42248. 7130b15964
2010. febr. 26. 19:41
Rózi, hú de komoly az a bringa! :)
42247. mandy (válaszként erre: 42225. - Bubbaboo)
2010. febr. 26. 18:09

Bár nekünk (nekem és Klaunak is) nagyon segítőkész óvónénijeink voltak, és most is ebben bízom, de biztos ami biztos én is a tépőzárasra szavazok.

Amúgy mi a tépőzárassal a bajod? Én szeretem, mikor öltözünk, nekem is könnyebb csak 'betapasztani'.

42246. Dorka29 (válaszként erre: 42244. - Dorka29)
2010. febr. 26. 18:08
Szóval, utánanéztem, Blankának van egy tépőzáras spanglis cipője. De legalább már tudom, hogyan nevezik.:)
42245. mandy (válaszként erre: 42223. - Benvik)
2010. febr. 26. 18:08

Én is ezt kérdezem. Benvik, ugye viccelsz?

Bálint nem öltözik egyedül, egyszerűen lusta rá. De többek között azért van a két óvónéni + a dadus, hogy öltöztesse őket. Később aztán megtanítják őket cipőtkötni is, de az szerintem csak nagycsoportban.

Kiszedni a kaját???? A levest örülök, ha Bálint a szájába be tudja tenni, mert még mindig előfordul, hogy elcsöpögteti az egészet azon a hosszú úton a tányértól a szájáig :DDD

Még nagycsoportban is szedik nekik!

42244. Dorka29 (válaszként erre: 42242. - Bubbaboo)
2010. febr. 26. 17:44

Blankának van egy tépőzáras szoknyás-cipőcskéje, vagy hogy is nevezzem. Nem szandi, mert nem nyitott, sem az eleje, sem a hátulja, de nem is teljesen zárt.

Lefényképezem és beleteszem a naplóba én is.:)

42243. Dorka29 (válaszként erre: 42235. - Bubbaboo)
2010. febr. 26. 17:38

Én sem gondoltam, amíg nem laktam együtt egy két évessel.:O


Blanka addig kapargatta szép csöndben a szobája magányába zárkózva (persze nem egyszerre vitte véghez), amíg meg nem kezdte a varrást, aztán meg már szinte gyerekjáték volt leszedni. Igaz, ami igaz, nem egy drága darab volt.

42242. Bubbaboo (válaszként erre: 42241. - Pitypang)
2010. febr. 26. 15:27

Teljesen meggyőztetek! :) Persze, hogy Anya hiúsága nem olyan fontos mint a Kicsilány lelkivilága! Pont ebbe gondoltam bele én is, hogy amennyire szeret benne lenni minden "buliban" és együtt lenni/menni a többiekkel, ne keserítse az életét egy hülye fűző.

Úgyhogy marad a tépőzáras, legalábbis oviba biztos. Köszi szépen az eszmecserét! :) Márciusban megyek az oviba körülnézni/megbeszélni, majd mondja biztos a diri, hogy bentre mit javasol.

42241. Pitypang (válaszként erre: 42235. - Bubbaboo)
2010. febr. 26. 15:14

Lánycipőkben nem vagyok jártas, nem is nézem őket árgus szemekkel, mert hát nincs kire adnom. :) Azért el tudok képzelni magam előtt egy kis aranyos szandikát, amin mittudomén ilyen hímzett kis apró virágok vannak, szépek a színei, minőségi az anyaga és uram bocsá', de tépőzáras. :) Van olyan kis finom tépőzár is, ami nem lóg fél méter hosszan még a szükségesnél hosszabban.

Na, ez tényleg nem az asztalom, nem akarok beleszólni, de tuti biztos, hogy vannak aranyos és csinos tépőzárasok is.


Én még azért is szeretem, mert a cipőfűzőt hiába kötöm meg én vagy valaki, de hát kioldódik és lóg, sáros lesz, stb. Egy ilyen ksifiúnak, mint a Leni, jobban való a tépőzár. Minden szempontból. Ő sem lesz idegbajos tőle és én sem. ;)

42240. benvik (válaszként erre: 42238. - Pitypang)
2010. febr. 26. 15:05
Hány cipő kell az oviba? Benti cipő, kinti cipő torna cipő. Jézus:-((((
42239. benvik (válaszként erre: 42236. - Pitypang)
2010. febr. 26. 14:53
Na olyan gyerek tényleg nincs, aki ne mtanulna meg öltözni. Kriszti tud egyedül vetkőzni teljesen, és ha nincs gomb pattent, akkor fel is öltözik teljesen. Én csak kirakom reggel a ruháját az ágyára, megmutatom melyik az eleje, és jön felöltözv. Ha van rajta valami, akkor jön, hogy kész, csak gomboljam be. A harisnya nem szokott még sikerülni neki, de mindig mondogatja, hogy "egyedül, egyedül, ne segíts". Aztán csak feladja egy idő után:-) A zippzárt is csak össze kell neki alul kapcsolni, és simán felhúzza.
42238. Pitypang (válaszként erre: 42225. - Bubbaboo)
2010. febr. 26. 14:48

Ja, még a benti cipő... Én vettem egy szandit, ami 3 pántos, a felső tépőzáras, hogy tudja egyedül használni. Az alső kettő nem érdekes, azt nem kell állígatni mindig. Vettem egy ilyen kis zippzáras mamuszt is, de azt mondják, meleg van az oviban, így az jó lesz itthon. Nem mintha olyan hideg lenne, de pl. ahol járólap van, ott elkel.

Szerintem attól függ, hogy szandi elég vagy kell-e zárt, meleg benti cipő, hogy milyen az oviban a hőmérséklet. Ők lent játszanak, biztos nem padlófűtés van azért. Egy ismerősünk óvónő és mondta, náluk elég hideg van lent ahhoz, hogy szandiban legyenek, de télen van harisnya is a gyerekeken a naci alatt. Azért ők egész nap a padlót csússzák-másszák. :) Itt viszont mondták, hogy meleg van, pláne a nyáron szigetelték az ovit, most még melegebb van, mint az előző években. Szóval ez hely függő. Mondjuk örülök, hogy a szandi kell, mert a "mamusz" nem is tartja úgy a lábát. Ha zárt kellett volna, lehet,hogy jobb lett volna egy rendes cipőt vennem, amit kinevezünk bentinek.

42237. Pitypang (válaszként erre: 42225. - Bubbaboo)
2010. febr. 26. 14:43

Figyi, nem élete végéig kell tépőzárasban lennie, csak mondjuk "kiscsoportban" (tudom, már nem így nevezik, de na, az első évre gondolok). Lehet, hogy ő meg szereti a tépőzárat a praktikussága miatt és akkor meg tök mindegy, hogy te nem szereted, nem? ;)

Igen, szerintem szivatás egy fűzős cipő annak, aki még nem tud egyedül fűzőt kötni, mert ahogy írod, a többiek már rég szaladgálnak, csak ne adj' Isten Maja ücsörög ott a kis lógó cipőfűzőjével.

Én Leniből indulok ki, hogy az ősszel már tudott cipőthúzni egyedül is, meg hát előtte a nyári szandija is tépőzáras volt. Erre télre fűzős bakancsot kapott, amit utál, mert nem tudja egyedül megkötni. Pedig már olyan büszke volt magára... Most egy ideig nem veszek többet fűzőset, az fix. :) Majd ha már érdekli a fűzögetés, kötözgetés és nem csak behisztizik tőle. :D

Nem akarom, hogy ez miatt utálja meg az ovit, hogy mindenkinek olyan könnyű csak felöltözni és rohanni ki, ő meg ott duzzogjon, morogjon egyedül.

42236. Pitypang (válaszként erre: 42227. - Benvik)
2010. febr. 26. 14:37

Brutál ovi lehetett. :)) Na, viccet félretéve, én nem ismerek olyan kis háromévest, aki ezeket mind egyedül csinálja, amit te soroltál. A dadusok mire valók? Hát erre is. Ők segítenek a piciknek öltözni.

Mondjuk én azért direkt olyan nadrágokat szedtem össze, amiknek gumis a dereka, nem kell gombolni. A cipői mind tépőzárasak, amiket visz bentinek, tornázni és amiben megy, az is tépőzáras. Ráér cipőfűzővel tökölni, amikor már ügyesebb lesz picit.

Én akiket kérdeztem a környezetemben, egyik gyerek sem tud egyedül öltözni. Ovisok, igaz, fiúk, ők azt mondják nem olyan profik ezek a téren. :D A barátnőm kisfia sem tud öltözni, de még vetkőzni is csak alul, mint a Lénárd. Ez nem tragikus, hanem normális dolog. Pedig nem lemaradott gyerekekről van szó, hanem teljesen értelmesekről. Legalábbis szerintem.

Nem fogom most még idomítani is gyorsan a sok teendőre, mert hogy mit szólnak az oviban. :D Épp elég lesz megszokni, hogy egy gyerekközösségben van, ahova innentől mindig menni kell, nem csak ha olyan lábbal kelünk fel. Majd a többieket látja öltözni és az motiválja őt is, megtanul biztos a Leni is öltözködni. Én nem ismerek egy olyan embert sem, aki ne tanult volna meg felöltözni egyszer. ;)

42235. Bubbaboo (válaszként erre: 42231. - Dorka29)
2010. febr. 26. 12:09

A tépőzárat el lehet rontani? :O

Engem egyrészt a hangjától ver a víz, utálom, hogy szöszös lesz, meg valahogy nekem nem is olyan csinos, mondjuk szoknyához kimondottan görény - bocsi, magánvélemény. :) Úgyhogy mégegy szempont, ami miatt még egyel több cipője lesz egy méretből, mert tuti venni fogok egy fűzőset is mindig ovin kívülre...persze ha tehetem.

42234. Bubbaboo (válaszként erre: 42231. - Dorka29)
2010. febr. 26. 11:48

Hihihi, tényleg! Joffan, régen voltam már fiatal! ;)

Anyám hívta így a pántos, balerina-szerű cipőt.

Szereztem most a teszen Majának egy gyönyörűségeset, felteszem a naplóba és akkor láthatod is. :)

42233. fe1fe85329 (válaszként erre: 42223. - Benvik)
2010. febr. 26. 11:48

Sziasztok!!



Benvik ne aggódj ezeket a dolgokat kb középsőtől forszírozzák és akkor is csak az év második felében.....Viki most itt tart, és mostanra kell ezeket a dolgokat tudnia

42232. benvik (válaszként erre: 42230. - Dorka29)
2010. febr. 26. 11:30
Éljen a katonai óvoda. És nem vicc, tényleg az volt. Utána meg katonai általános iskola. Profin tudok menetelni, tisztelegni és sorolhatnám. A mai napig emlékszem: Csoport vigy-gyázzzzz! Balra ÁT! Lépés in-dulj! Bal, bal, bal, jobb, bal.... Így mentünk pl udvarra stb. De Lenin és társai szobrot is profin tudnék koszorúzni díszlépéssel:-))))
42231. Dorka29 (válaszként erre: 42225. - Bubbaboo)
2010. febr. 26. 11:29

Én is utálom a tépőzáras cipőket, Blanka addig piszkáljam, amíg tönkre nem teszi.


Nálunk is szóltak a bölcsiben, hogy lehetőleg ilyet vigyünk. a fentiek miatt csatos szandit vittem neki, és az oviba is ezt fogok. Már most is önállóan fel tudja venni és becsatolja,két havi bölcsi után olyan tempóban csinálja, hogy hagyni is lehet neki.


A kinti cipője fűzős, a bölcsiben nem okozott gondot, igaz, a télen nem jártak ki, de nem hiszem, hogy ez volt a fő ok.


A spangliról egész más jut az eszembe... Mi a csuda az a spanglis cipő?:)

42230. Dorka29 (válaszként erre: 42223. - Benvik)
2010. febr. 26. 11:25

:))


Nem, ilyen elvárások nincsenek, és nagyons szomorú, hogy annak idején a Te óvónénid/dadusod ilyen elvárásokat támasztott veled szemben...

42229. Dorka29 (válaszként erre: 42222. - Benvik)
2010. febr. 26. 11:22

Az 5 év olyan értelemben kötelező felvétel, hogy akkor már tanköteles a gyerek, hisz a nagycsoport iskolaelőkészítő, olyan foglalkozások vannak, amelyek elősegítik az iskolában való boldogulást, az olvasáshoz, íráshoz szükséges készségek begyakorlását.


A felvétel esetében nem várnak 5 éves korig, akkor minden óvoda bezárhatna, ők is a fejkvótából tartják fenn magukat.


Abban viszont igazad van, hogy adott óvodában a felvételnél elsőbbséget élveznek azok (legalábbis nálunk), akik:


- nagyobb testvére már odajár,

- ha a szülő dolgozik (vagyis nincs otthon gyes-en kisebb tesóval)

- már betöltötték a 3. évet (ez azóta, amióta az új rendelet szerint 2.5 éves kortól felvehetőek a gyerekek)


Nem tudom a pontos törvényi szabályozást, de az biztos, hogy jelentkezés esetén ha van hely, és a többi feltétel is teljesül, akkor kötelesek felvenni azt a 3. életévét betöltött gyereket, akit beirattak.


(Ami még számítani szokott, az a lakcím, vagyis, hogy van-e az adott településen körzetesítés.)

42228. Dorka29 (válaszként erre: 42221. - 7130b15964)
2010. febr. 26. 11:15
Igen, ez így van.
42227. benvik (válaszként erre: 42224. - Pitypang)
2010. febr. 26. 11:00
Nem, mert emlékszem, hogy nekünk sem segítettek az oviban, és a mai napig emlékszem, hogy sírtam mert nem tudtam a nadrágomat begombolni:-(
42226. benvik (válaszként erre: 42225. - Bubbaboo)
2010. febr. 26. 10:59
Tépőzárasra szavazok, nekem még van emlékképem arról, hogy bizony az ovónő nem segített bekötni a cipőmet, hanem csak veszekedett, hogy oldjam meg:-( Ezért kérdeztem a cipő bekötést és társait.
42225. Bubbaboo
2010. febr. 26. 10:56

Sziasztok!


Nagyon-nagyon szeretnék visszaolvasni, de most nem megy,Petike egy veszedelem és folyton balhéznak Majával mint két kiskakas. :(

De most az utolsó hozzászóláshoz és a témához is stimmel a kérdésem!


Szerintetek...mi a helyzet a cipőkkel, merjek-e majd fűzőset venni az óvodába, mert olyat is hallottam, hogy az óvónők ragaszkodnak a tépőzárashoz, nem szívesen segítenek/nem hajlandók segíteni a gyereknek cipőt kötni.

Esetleg magával a gyerekkel is kicseszek a fűzőssel??? Részemről nem vagyok nagyon a tépőzár híve, konkrétan utálom. :/ De ha minden gyerek szalad már ki játszani az én kicsimnek meg még ott kell szenvednie a fűzögetéssel, az is ciki és nem akarom direkt kitenni ilyennek - akkor inkább fejet hajtok és jöjjön a tépőzár. :S


Ti milyet vettetek/vesztek a gyerekeknek az oviba? Kintre kisbakancsot, magasszárú cipőt gondoltam majd, de bentre milyen a szokás? Kis spanglis cipő?


Nagyon köszi!!!

42224. Pitypang (válaszként erre: 42223. - Benvik)
2010. febr. 26. 10:52
Te most viccelsz, ugye? :D
42223. benvik (válaszként erre: 42220. - Dorka29)
2010. febr. 26. 09:00
Szóval nincs olyan, hogy egyedül tudjon öltözni, kaját szedni, popsit törölni stb? Mert pl Kriszti tud egyedül öltözni, de abban segíteni kell sokszor, melyik a ruha eleje, meg a gombokkal, pattenttal, cipőkötéssel van még gond. Enni tud egyedül, de kiszedni pl tuti ne tudná a kaját vagy a húst összevágni. Vagy legalábbis még nem próbáltuk. Popsitörlsét meg pisi után ok, de kaki után nem alapos a dolog.
42222. benvik (válaszként erre: 42220. - Dorka29)
2010. febr. 26. 08:55
5 év sajnos a kötelező felvétel:-( Krisztit valószínű ezért fel sem fogják venni, mert amúgy is itthon vagyok, és hely sincsen. Protekciót meg nem fogok igénybe venni, mert akkor nehogy olyan elől vegyük el a helyet, akinek az anyukája menne vissza dolgozni, és miattunk nem tud. Várólistára mindenképpen jelentekzünk, aztán szeptemberben eldől mi lesz.
42221. 7130b15964 (válaszként erre: 42220. - Dorka29)
2010. febr. 26. 08:39
3 évtől óvodai ellátásra jogosult, ha a feltételek teljesülnek, de a felvételről mindig az intézmény vezetője dönt (nincsenek kötelezve csak 5 éves kortól).
42220. Dorka29 (válaszként erre: 42219. - Benvik)
2010. febr. 26. 08:37
A szobatisztaság mellett, amikor már kötelező felvenni: betöltött 3. év, egyéb feltétel nincs.
42219. benvik
2010. febr. 26. 08:25
Amúgy mi az oviba járás feltétele? Mit kell tudniuk? Szobatisztaság az ok, és ezen kívül?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook