Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
42278. Pitypang
2010. márc. 1. 12:09

Ancsi, tényleg aranyos ez a harisnyás rövidnaci módi. :) El vagyok maradva divat terén, na. :D

Én még nem láttam senkit így öltözve. Falu, tudjátok... Ide később ér a divat. :DDDD


Én hagyom egyedül Lenit simán. Bent is, kint is. Simivel is akár, de csak pár pillanatra, mert néha nem érzi a kor- és méretkülönbséget.

Szeretem, ha mer önálló lenni és egész jól tudja, mi veszélyes és mit szabad csinálnia. Neki is sokkal jobb, ha önálló és nekem is jobb azért, hogy merem magára hagyni így 3 évesen. Szárazon. :) Egy medence az olyan más azért. Amíg az 5cm-es fűben nem eshet sok baja, egy vizes akármi azért más. Persze nem a kis babapocsolya, de erre írtam, hogy a Siminek az is lehet még veszélyes.


Lehet, hogy én vagyok lusta és trehány, de nem értem, ti hogy csináljátok, hogy mindig magatokkal tudjátok vinni a lakásba a gyerekeket. A házimunka javát nem tudom úgy végezni, hogy a gyerekeket cipeljem közben. Teregetni Simivel az ölemben nem tudok. Porszívózni Simivel nem tudok. Felmosni sem. Főzni sem, mert vagy nem tudom félkézzel tenni a dolgom, vagy ha tudom, de forró a kaja, fröccsen, stb., inkább nem merem.

Amikor kint teregetek, el sem bírom a hatalmas ruháskosarat és a gyereket egyszerre, de az ajtón sem férnék ki ekkora málhával. :)

Amikor kifutok a kutyának kaját vinni, nem vihetem magammal a Simit, mert tele mindkét kezem (kajája, vize), meg még kaput kell nyitnom, stb. ezt is úgy tudom, hogy leteszem a földre a tálját addig.

Ilyen időben, mire mindegyik gyereket felöltöztetem azért, hogy a kutyának kaját vigyek, enyhe túlzás lenne, na..

Vagy ha pl. jön a kukás és ki kell vinnem a kinti kukát a ház elé... Hát gyerekestül én ezt sem tudom.

Na, nem sorolom, de ezer millió dolog van, amit NEM TUDOK gyerekkel a kezemben csinálni.

Amikor jó idő volt, ez volt a helyzet szintén. Naponta főzök, ami nekem nem tud 30 perc lenni sehogy sem. Biztos pancser vagyok, de mire előkészítem, keverem, kavarom, közben én elmosom a nagy edényeket (azokat én nem a gépben szoktam), nem nagyon tudok olyant főzni, ami a kezdettől a végéig belefér fél órába.

Most addig a Leni már rég ki akart menni mindig. Én simán kienegedtem egyedül. Kapu csukva, kutya a hátsó udvarban, pinceajtón retesz, magasan fent, belül, el sem éri. Nincs semmi gödör, vasak, akármi, ami annyira veszélyes lenne. OK, eleshet a járdán is és az kemény, de azért mindig mondtam, hogy óvatosan futkározzon, stb. Annyira ne legyen már szerencsétlen, hogy szivacsot kelljen a járdára fektetnünk. :D Na, ez vicc volt, de közben mégsem.


Én úgy értettem, hogy Mandy a medencére írta, hogy nem hagyja őket egyedül. Nem? Tehát a lakásban azért teszel-veszel és nem mindig egy helyiségben vagytok, nem?

42277. benvik (válaszként erre: 42271. - Mandy)
2010. márc. 1. 11:17
Hoppá, én itt a lakásbna simán leteszem Krisztinke a földre Zétit, és megyek a dolgomra. Tornyot épít neki, zenélteti a játékokat, rázza neki a csörgőt ha le akar gurulni a habtapiról akkor visszagurítja, ha nem tudja, kiabál nekem. Sőt, ha folyik a nyála, akkor előveszi a textilpellust, és letörölgeti neki:-) Ha érzi, hogy bekakilt, szól, stb. Szóval nagyon gondos pótmami:-) Ja és persze soha nem én passzolom át neki, saját magától mondja, hogy tegyem le neki a földre, majd ő játszik vele:-) Kertben én Krisztit sem hagytem kint, tekintve, hogy a kerítés alatt simán befér egy kutyus. Meg kifér egy Kriszti is, de ettől nem tartottam, hanem inkább attól, hogy jött már velem szembe a kertbe kutya. Bár idén ezt szeretném már megcsinálni, csak hát drága a drót alulra.
42276. vandancsi
2010. márc. 1. 10:57

Virkának is nagyon-nagyon boldog 3. születésnapot kívánunk!!!! :D


Pitypang! Tettem fel egy képet a naplómba, ahol Szabi harisnyában és rövidnadrágban van. Bölcsis kép nincs, majd beviszem a fényképezőnket, hogy csináljanak már párat. Csoportképes van csak, de azon szép ruhában vannak, nem játszósban.

de jut eszembe, jövő héten úgyis viszünk be tortát Szabi szülinapjára, akkor majd lesznek képek és megnézheteted az itteni bölcsi "divatot". :D

42275. Dorka29 (válaszként erre: 42274. - Bubbaboo)
2010. márc. 1. 08:08
:)
42274. Bubbaboo
2010. márc. 1. 00:01
És itt a mai huhogi-bagoly : NAGYON-NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT LENIBABÁNAK! Nem azért, hogy valami meghatót írjak, de az jutott eszembe most, ahogy rágondolok, hogy amikor egyszer régen felemeltem Őt és tartogattam, akkor éreztem először, hogy milyen jó is, szívetmelengető is lehet, ha valakinek kisfia van, olyan jó érzés volt tartigálni azt a kis sószsákot...hogy gyorsan csináltam is egyet. :D
42273. mandy (válaszként erre: 42272. - Pitypang)
2010. febr. 28. 21:06
Ezt a fiú-lány különbséget nem lehet még ennyire kihangsúlyozni náluk, tudod. A kisfiúk még hordhatnak harisnyát, de a nagyfiúk már nem fognak, mert szerintük lányos. Szóval náluk még ez belefér. Szerintem :)
42272. Pitypang (válaszként erre: 42262. - Vandancsi)
2010. febr. 28. 19:55

De Hanna kislány. :) Én is hordok úgy rövidnadrágot vagy mit (térd fölött végződik), hogy harisnya van alatta. :))


Na, most már tegyen fel valaki képet, akinek van kis rövidnacis-harisnyás képe. :)

42271. mandy (válaszként erre: 42270. - Benvik)
2010. febr. 28. 19:50
Hát azért kettesben még nem hagynám Őket ott, de én azt csináltam tavaly nyáron, hogy ha esetleg szaladni kellett, akkor Lilivel szaladtam, tehát Őt még nem hagytam ott. És azért Bálintot se sokáig :)
42270. benvik (válaszként erre: 42269. - Pitypang)
2010. febr. 28. 18:53
Azért Leni nyáron már 3,5 éves lesz, egy pancsolóba ennyi idősen már nem tud belefulladni. Simi meg még csak mászni fog tudni, és ha pl csak egy puha falut vesztek, akkor mire belemászna, már ki is folyik a víz:-) Max vizes lesz. De úgyis ott lesz Leni, aki majd rászól:-)
42269. Pitypang (válaszként erre: 42268. - Pitypang)
2010. febr. 28. 18:17
Ennek ellenére jó lenne egy kis pancsoló és lehet, hogy a Norbi erőlteti és lesz is valami, de akkor pl. már hiába a zárt és elvileg biztonságos udvar, nem tudom kint hagyni kicsit sem őket. Így azért tök jó volt, hogy a Leni kint játszott én tettem a dolgom, időnként kinéztem rá és mindenki jól járt. :)
42268. Pitypang (válaszként erre: 42260. - Mandy)
2010. febr. 28. 18:15
Persze, de ha be kell futni valamiért, akkor nincs szülői felügyelet. A fűben, ahol körben nincs semmi leesős dolog, semmi vizes, semmi éles, vagyis semmi veszélyes, akkor OK, pár percre maradhatnak kint simán. De egy kis medencétől én félek. Pedig nem vagyok olyan paragép, de ez a vizes dolog azért nem bizalomgerjesztő. Amikor Leni kicsi volt, nem volt még 1.5 éves sem, akkor a strandon a babamedencében az orrom előtt esett el és nem tudott volna egyedül felállni, úgy megijedt, csak kapálózott a víz alatt. :S
42267. benvik
2010. febr. 28. 15:07
Leninek nagyon boldog 3. szülinapot kívánunk!!!!!
42266. benvik (válaszként erre: 42253. - Pitypang)
2010. febr. 28. 15:03
Lehet egyeltalán ilyen méretben tornacipőt kapni? Na meg nehogymár annyira megizzadjanak, hogy ez külön nadrágot igényeljen. Mert még arra azt mondom, hogy egy polót cseréljenek ok, de gatyát minek?
42265. benvik (válaszként erre: 42257. - Vandancsi)
2010. febr. 28. 15:01
Elképzeltem az ovi udvarán egy 10ezer forintos Next gatyában a gyerekeket:-)))) Vagy Nike pulcsiban a festést:-)
42264. benvik
2010. febr. 28. 14:56

Jaj de jó, volt mit olvasnom. Akkor nem aggódok az öltözésen és társain:-) Bár most úszáson is meglepődött pár anyuka, mert elkéstünk egy picit, és kértem Krisztit, hogy kezdjen el egyedül öltözni, amíg én gyorsan átöltözök. És elkezdett, nekem már csak a fürdőruhát kellett gyorsan ráadnom.

Leni nem semmi ezzel a vitorláshajóval:-))))

Ja és a pancsoló kötelező, abban úgysem hagyon azért ott Simit még egyedül. Bár én Krisztit sem hagytam ott még a pancsolóban sem, a nagy medencében meg végképp nem. Bár a nagyban én csak kintről nézhettem ugye nyáron, ahogy úszkál a karúszóval, de idén bepótolom. Amikor meg nem használtuk, és egyedül volt kint, akkor letakartam őket, így nem tudott volna belefulladni. És nem lett tele bogárral és minden egyébbel:-)

42263. Dorka29 (válaszként erre: 42259. - Pitypang)
2010. febr. 28. 13:48
Hihi, ez a csónak sztori nagyon jó.:))
42262. vandancsi
2010. febr. 28. 09:45

BOLDOG 3. szülinapot LÉNINEK!!!!! :DDD


A harisnya+kisnaci pedig aranyos ám nagyon, nálunk Hanna is sokat így van itthon. Annyival jobb, mint a melegítő, hogy pl. jobban megtartja a beletűrt trikót-pólót, mint a nadrág, abból gyakrabban kicsúszik.

42261. mandy (válaszként erre: 42259. - Pitypang)
2010. febr. 28. 09:22

A harisnya + rövidnaci azért jó, mert odaviszed overálban, alatta harisnya, ott leveszed az overált, ráadod a rövidnacit és kész.

A rövidnaci csak azért kell tulajdonképpen, hogy mégse csak harisnya legyen rajta :)

Ha zoknit adsz rá harisnya helyett, az meg azért nem jó, mert ha felcsúszik az overál alja, kint lehet a lába.

Szóval nálunk is ment ez a harisnya+rövidnaci a fiúknál (lányoknál ugyanígy harisnya....csak nekik kisruha volt fölötte) :)

42260. mandy (válaszként erre: 42258. - Pitypang)
2010. febr. 28. 09:19
A pancsoló szerintem 'kötelező' egy kertbe. Gondold csak meg, milyen jól fog jönni, majd ha megint 40 fok lesz. Szülői felügyelettel nem lehet baj ;-)
42259. Pitypang (válaszként erre: 42257. - Vandancsi)
2010. febr. 27. 23:12

Na, a jele... :D Amikor kaptuk a levelet az ovitól beiratkozás után, volt a levélben egy rajzocska. Egy kis hajó volt árboccal és vitorlával. Alá volt írva, hogy csónak. Néztük, néztük, de nem szóltunk semmit. Mire Lenikém rávágta, ez nem is csónak, ez vitojjás hajó! :D Azóta is köti az ebet a karóhoz, hogy az nem is csónak. Most a családlátogatáson bepróbálkozott az óvónéninél, hogy nem lehetne inkább körte a jele? Mondták, hogy hááát, már csónak lett, meg hogy itt talán nincs is körte. Nem tudom, miért ne lehetne egy körtét gyártani, de mindegy. Erre Lenikém vállat vont és mondta az óvónőknek, hogy de ez a képen nem is csónak, hanem olyan vitojjás hajó féjeség. :D :D :D Alig röhögtek és mondták, hogy OK, akkor ezentúl vitorláshajónak fogják nevezni.

Gondolom vagy 20 éve ezt itt csónaknak hívták, de a Lénárdnak ez nem felel meg. Mondtam is az óvónéniknek, hogy előre elnézést kérek, de ilyesmikre napjában 5x minimum készüljenek, mert neki elég erős elképzelése van a dolgokról, amit közölni is fog. :) Mondták, hogy nem baj, legalább tudják, hogy gondolkozik. Ja, gondoltam magamban, csak egy kis ideig fogjátok élvezni, de sebaj. ;) Szóval a Leni jele VITORLÁS HAJÓ. :D


Szandit fog vinni, ma jött anyu és ő hozta. Ja, mert itt Kanizsán nem láttam olyant, amit akartam. Vagy kínait tudtam volna, vagy tízezer forintosat, de egyikhez sem fűlt a fogam. Kaposváron meg tudom, mit hol lehet venni normális áron. Szandit könnyű, mert könnyű lemérni a belső hosszát, így anyuval tudtam hozatni egyet.


Harisnyában és rövidnaciban vannak a kisfiúk? :))) Vagy szegényes a fantáziám, vagy ódivatú vagyok, de hirtelen el sem tudom képzelni. :) Akkor minek a harisnya? Miért nem lehetnének pl. egy szimpla melegítőnadrágban? Vagy nem tudom, én a harisnyát plusz melegítés miatt adom másik nadrág alá.

Nem olyan kis tiroli gatyás a harisnya + rövidnaci? :)


Én úgy gondolom, hogy ha tiltakozik, az csak nekünk szól büntetésből, hogy milyen szemetek vagyunk és őt odavisszük. Szereti a gyerkeket, szeret játszani, imád verseket mondani, énekelni és pláne imádja a közönséget. Mi ennél ideálisabb hely, mint az ovi? :D Mindig szerepelne szíve szerint. Minél jobban látja az éredklődést, annál nagyobb előadást kerekít. Néha lelőni sem lehet, folyton a középpontban akar lenni. Mondjuk nem biztos, hogy ezt értékelik az oviban, de az is lehet, hogy igen. Nagyon óvónő függő a kérdés. Én csak azt remélem, hogy nem törik le a kis szarvait és a bátor és kezdeményező kisfiamból nem lesz egy szégyenlős kis zárkózott gyerek.

42258. Pitypang (válaszként erre: 42256. - Mandy)
2010. febr. 27. 22:57

Hinta és csúszda van, homokozó nincs, pedig tuti szeretné. Igaz, most már kevesebbet lesz itthon, de ovi után még bőven van idő homokozni. Akkor már úgysem tűz a nap sem annyira. :)

Ja, meg medencénk sincs. :) Nagy nem is lesz egyelőre, de olyan kis gyerekpancsoló jó lenne. Bár én attól félek ám. Simán elesik benne egy kicsi gyerek és ijedtében ki sem tud keveredni a víz alól. A Leni már gondolom nem esne így bele, de a Simi miatt nem tudom, mennyire jó ötlet még.

42257. vandancsi (válaszként erre: 42253. - Pitypang)
2010. febr. 27. 08:15

Na, az oviba nem kell új ruha. Oda tökéletesen megfelel a turis-teszveszes-örökölt ruha. az sem baj, ha van rajta egy-két folt, majd csatlakozik hozzá még pár kimoshatatlan. :D


Nekünk 2 adag váltóruha pihen a szekrényben (alsógatya, harisnya, hosszú ujjú felső, póló, melegítő, zokni), mert bármikor történhet baleset. Vagy bepisil, vagy leeszi-issza magát, összesarazza, bármi. A póló kivételével mozgásban is vannak. :D


Leninek mi is lesz a jele?


Édes Manócska, mindjárt megy oviba!!! :D


Benti cipőnek szandált vegyetek szerintem, ne zártat, mert a szandálban kicsit tud szellőzni a lába. Nálunk a bölcsiben majd 30 fok van, nagyon durván meleg, így a legtöbb kisfiú harisnya+rövidgatya szettben van. Szabin trikó és egy vékony hosszú ujjú felső van még. HA udvarra kimennek, akkor overál. Ahogy az kinéz...Mert a legjobb dolog ilyenkor homokozni...


Ne izgulj Pitypang, még ha esetleg lesz is ellenállás az elején Leni részéről, ez teljesen normális viselkedés, és szeretni fogja. Az első hónapokban egyébként nem is biztos, hogy sokat lesz ott, mi legalábbis 3 hónapig folyton betegek voltunk, most januártól járunk rendesen (kopp-kopp). Valami immunerősítőt adj Leninek mindenképpen, bár gondolom javasolták Nektek is.

42256. mandy (válaszként erre: 42255. - Pitypang)
2010. febr. 26. 22:09
A homokozó szerintem jó, vagy hinta, vagy csúszda, vagy ilyesmi. Ha lenne kertem, tutira ilyet vennék/csináltatnék. Egy újabb, ezredik benti játékra gondolom Nálatok sincs szükség :)
42255. Pitypang (válaszként erre: 42254. - Mandy)
2010. febr. 26. 21:44

Szerintem felszerelik, ha normális a hely. :) Nekünk is cosmagtartón van. Én eleinte irtóztam tőle, mert nem gondoltam stabilnak, de a Norbi szerint erősen van rögzítve, eddig nem volt gond. Nekem az a bajom, hogy a csomagtartó is ugye rögzítve van a vázhoz, meg még akkor erre rátenni egy ülést? Én azt hittem, a vázhoz kell rögzíteni, az olyan biztonságosabbnak hangzik. :D


Kisbicikli. Mi is beszéltünk róla, hogy kéne a Lénárdnak, csak mi a Húsvétot szemeltük ki erre. Még nincs eldöntve, de ez is szóba került.


Mi egyre nehezebben találunk ajándékot. Dugig vagyunk játékokkal, hallani sem akarok már a sok "kacatról". Lenikém mondjuk másképp gondolja, de mindegy.

Ja, meg még szó volt homokozóról is, az tavaly valahogy úgyis elmaradt.

Ha mégis bicaj lesz, akkor családi erőből, mert én csak tök drágákat láttam.

42254. mandy (válaszként erre: 42250. - Fe1fe85329)
2010. febr. 26. 21:29

Tényleg nagyon jól néz ki.

Én teljesen szerelmes vagyok ezekbe a bringákba, már a tavalyi szülinapon megbeszéltük, hogy a következőn ilyet kap Bálint :)

És még az időzítés is tökéletes, nem? Lassan már itt a tavasz végre, lehet bicajozni. Jaj de várom, én is akarok már menni.....

Jaj ha már itt tartunk! Szerintek, ha megvettem a biciklire való babaülést, akkor azt hol tudom felszereltetni a biciklimre? Az a bökkenő, hogy nincs még csomagtartóm se a biciklimen, ezt az ülést meg elvileg arra lehet felszerelni. Vigyem be a biciklisboltba a bicajt meg az ülést, hogy hozzák össze őket, és ennyi? :)

42253. Pitypang (válaszként erre: 42240. - Benvik)
2010. febr. 26. 21:16

A kinti cipő nem külön cipő, hanem amiben megy amúgy is az oviba. Azért kellett új, mert amit az ősszel vettem neki, kicsi. A tél meg már úgyis leáldozóban van, ha minden igaz :), vastag, bélelt cipőben már nem mehet nagyon.

A tornacipőn én is kiakadtam, mert szerintem hülyeség. Nekünk biztos nem volt külön. Most mennyit tornáznak vajon??? Biztos napi 1-2 órákat. :D Az óvónéni ismerősünk mondta, náluk a benti cipőben tornáznak bent, ha meg kint az udvaron, akkor nyilván a kinti cipőben.

Ami kész röhej, hogy külön van tornazsák is, amibe kell tenni melegítőnacit, pólót, meg majd rövidnadrágot, amikor jó idő lesz. Durva, na. Van ezeknek fogalmuk, mi be kerül egy melegítőgatya is? Heti 1x ha felveszi, akkor mondjuk ha kinövi 3 hónap alatt, akkor 12x20 percre vegyen az ember egy nadrágot külön? Mert kell még ugye a váltóruha is, ha leönti magát... Vagyis elve 2 garnitúra ruha ott csücsül az oviban és vagy rá sem lesz adva, vagy alig néha. Marhaságnak tartom, de mindegy.

42252. 7130b15964 (válaszként erre: 42251. - 7130b15964)
2010. febr. 26. 20:57

Jaaaaaaaa, most néztem meg jobban, erről tényleg nem árt, ha leér a lába:DDD


Lehet Dodinak is benevezünk egyre, most mutattam a férjemnek.


Milyen magas Virág?

42251. 7130b15964 (válaszként erre: 42250. - Fe1fe85329)
2010. febr. 26. 20:55
Ne izgulj, ha nem. Ha tetszik neki, megtalálja a módját, hogy hogyan száguldozzon vele. Meg különben is gyorsan megnő :)
42250. fe1fe85329 (válaszként erre: 42248. - 7130b15964)
2010. febr. 26. 20:36
ugye?...remélem a lába leér majd róla..DD
42249. fe1fe85329
2010. febr. 26. 20:36
tépőzárasra voksolok én is....:):)...egyébként vannak nagyon kis aranyos cipellőcskék lányokak aminél a tépőzár fölött van egy kis virág díszítés,így alkalmibbá válk egy kicsit és szoknyához is nagyon aranyos...
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook