Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
42308. mandy (válaszként erre: 42307. - Benvik)
2010. márc. 5. 10:32
Oké, köszi :)
42307. benvik (válaszként erre: 42305. - Mandy)
2010. márc. 5. 10:31
Nem diétás, de engem ilyenkor nem érdekel, ha kívánja. Ha szívesen megeszi, akkor nem lesz baj belőle.
42306. benvik
2010. márc. 5. 10:30
Ahogy olvasom a súlyokat, kezdek megnyugodni. Bár pont tegnap mondtam anyósnak, hogy Krisztinek azért nehéz nadrágot venni, mert ami hosszra jó, az leesik róla. Zétinek meg azért nehéz, mert ami hosszra jó, az nem megy rá a pocijára. Egy átlagos gyerekem nem lehetne??????
42305. mandy
2010. márc. 5. 10:29

Szerintetek a szőlőcukor diétás?

SZERENCSÉRE olyan régen volt nálunk hányós dolog, hogy már nem emlékszem biztosan, hogy mi diétás és mi nem. Eszegetett hamett szeletet, Győri Jóreggelt-et, persze apránként, nem egyszerre, és ivott is - és eddig nem hányt. Most az ágyunkon ugrálnak Lilivel, szóval a kedélye is jó :))

Lekopogom!!!

42304. benvik (válaszként erre: 42302. - Pitypang)
2010. márc. 5. 10:28
Persze hogy mindegy, de Apa teljesen be van hülyülve, hogy neki van egy FIA is:-) És a fiú az más. Amúgy halkan megsúgom, hogy a fiát imádja, a lányába meg "szerelmes":-)
42303. benvik (válaszként erre: 42300. - Mandy)
2010. márc. 5. 10:27
Szegény Bálint:-( Jobbulást neki. Megtömtem amúgy a lányt. Nem erőltetve, hanem Zétinek kapott a gyümijéből, amit imád. Mármint csak az üvegeset imádja, így azt kapott. Na nálunk ez a tömés:-) Meg kapott csokit, és gabonapelyhet. Ezt is imádja:-) Tegnap a mama sütött neki palacsintát, 6 db-ot megevett:-) Szóval ezek ilyen hullámok nála.
42302. Pitypang
2010. márc. 5. 10:11

Szerintem ez tök mindegy, hogy fiú vagy lány... Nekem két fiam van és teljesen mást csinálnak. Leni nagy volt és kényelmesnek hittem. Simi még nagyobb és még kényelmesebb. Pedig fiúk. :) Leni is korán felállt az ölünkben, még aggódtam is, hogy ez nehogy gond legyen a csontjai, ízületei vagy akármi miatt. Nagyon korán elkezdett hintázni is négykézláb. Ennek ellenére csak 9 hónaposan és kb. 1 hetesen állt fel először kapaszkodva. Azért tudom, mert pont Mikuláskor. :) Mászni meg csak utána kezdett a két ünnep között, kb. 10 hónaposan. Aztán meg hiába álldigált az ölemben, 14 hónaposan indult el. Szerintem se korán, se későn, olyan átlagos időben.


Simi már párszor megfordult a hasáról a hátára, de lusta szerintem eléggé. Amikor elunja a hasonfekvést, nyüsszög, nyafog, valakinek a hátára kell gördíteni, mert csak kínlódik, de nem csinál semmit. Még a kis fejét sem teszi le, csak biccentget nagyokat sírdogálva. Kis buksikám. :D

Hátonfekvésből nagy láblendítéssel oldalra billen, de nem marad úgy, hanem visszagurul a hátára. :D Ennyi. Fogni viszont ügyesen tud, nyúl is tárgyakért. Most nem tudom, Leni ezt mennyi idősen csinálta, de én már nagyon vártam, azt tudom. El voltam kenődve, mert már sok baba csinálta és a Lénárd még nem. Most már annyira nem érdekel az egész, mert látom, hogy tök mindegy, ki hány hetesen mit csinál, mert később semmi jelentősége nem lesz. Annyi csak, hogy ha mondjuk már réges rég kéne valamit csinálni és a baba nem csinálja, érdemes aggódni és esetleg tenni valamit. Szerintem Siminél sincs gond, mert már fordult amúgy, de hát lusta. Tudja, de nem akarja valamiért. Nagy a súly biztos.


Leni súlya... most az oviban úgy eszik, mint a sáska. :D Még itthon is kért enni tegnap amikor hazaértünk, pedig az egész uzsonnát megette ott. Sokáig 12kg volt, majdnem 1 teljes évig. Most 13-13.5kg, de ha így folytatja, kicsit lehet, hogy megugrik a súlya felfelé. Csak nehogy jöjjenek az ovis betegségek... :S

42301. Dorka29 (válaszként erre: 42300. - Mandy)
2010. márc. 5. 10:01

Blanka is 12 kg körül van, engem nem zavar, a mamáék meg ritkán látják.:)

Egyébként nem csont és bőr, bár ha betegség miatt lefogyna, akkor azért már aggódnék, mert tartaléka az semmi nincs.


Mandy, jobbulást Bálintnak.

42300. mandy
2010. márc. 5. 07:54

Hát akkor kapaszkodjatok meg! Bálint 13.5 volt a nyárig, amikor volt az a lázas nyavalya (pont a nyaralás alatt, ahogy kell), és lefogyott kereken egy kilót. És azóta se szedte vissza, tehát 12.5. Persze mitől is szedné vissza, mikor nem eszik???


Ja és úgy néz ki, Klau, majd Lili után Őt is elérte a betegség, mert este és éjszaka hányt.

Ha megint lefogy egy kilót, akkor már át lehet majd látni rajta.

De megtömni nem tudnám - és nem is akarom eröltetni, mert a végén mégjobban megutálja az evést.

42299. benvik
2010. márc. 5. 07:00
Jézus, hány kiló Szabi? Na hízókúra lesz kisasszonynak. Most hízta vissza a betegséget, és így is csak 13,3 kiló. Na csak ébredjen fel, megtömöm, mint a libát....
42298. benvik
2010. márc. 5. 06:57
Mariann. Kriszti is 9 hónaposan állt fel, nem korai az egyeltalán. Max a mi anyai szívünknek, hogy lassan vége a kisbaba korszaknak. Zétinél meg tartok tőle, hogy sokkal előbb lesz ez a felállás:-(((( Már próbálkozik....
42297. benvik (válaszként erre: 42293. - Pitypang)
2010. márc. 5. 06:52

Sziasztok!

Haldoklik a gép, ha végleg meghal, akkor jó darabig nem leszek:-(

Hogy mit kell tudnia, fogalmam sincs. Enni, aludni:-) De hogy őszinte legyek, nálunk teljesen más ebben a két gyerek. Kriszti ennyi idősen a hasáról a hátára tudott fordulni, de azt is kb 10 perc szenvedés után. Zéti meg gurul mint az állat, már akkor sem lehet az ágyon, ha ott ülök. Állva simán megtartja a súlyát, és ugrál, mint az állat. Anyósék tegnap teljesen kiakadtak, hogy ennyi idősen milyen ereje van. Ja, Krisztihez képest tuti, aki kb 9 hónaposan produkált ilyeneket. Apja azt mondja, hogy dehát fiú, a fiúk sokkal jobbak a lányoknál:-)))) Kajára kell kitalálnom valamit, mert iszonyat ez a mennyiség. Tegnap anyós mondta, hogy milyen jó, hogy 2 napra főzök Zétinek, mert így több időm marad. Mondom ja, csakhogy ez az egy napi ebédje, ebből egy falat nem fog maradni. Nem hitt a szemének, mert tényleg bevágta a 350grammot. Bár fincsi a sütőtök répa krumpli variáció:-))))

42296. Dorka29 (válaszként erre: 42294. - Pitypang)
2010. márc. 4. 19:02
Én sem kapom már Blankáról, de azt hittem, hogy azért, mert már nagyobb.
42295. mandy
2010. márc. 4. 15:51

Pityi, valamit újítottak a babaszoba.hu-n, azóta én se kapok ám ilyen hírlevelet :(((

Ezért nem is csinálok havonta ilyen összefoglalót, mint anno Bálinttal. Na jó, most időm se lenne rá ;-)

Szóval nem küldik, én keresek rá.


A babaszoba.hu főoldalán van balra a menüben egy olyan, hogy 'az én kicsim' és azon belül van az hogy 'mit tud a baba'. Beírod a szül dátumot, és már ki is adja a cikket! (ha regisztrálva vagy, akkor nem is kell beírni a szül dátumot, mert megjegyzi, akkor csak be kell lépni, és ugyanide kattintani)

42294. Pitypang
2010. márc. 4. 13:49
Most látom Mandy a naplódban ezt az összefoglalót. Én nem találtam a babaszobán, de hiába iratkoztam fel hírlevélre, nem kaptam ám sosem. :S
42293. Pitypang
2010. márc. 4. 13:25

Sziasztok Lyányok! Hova lett megint a brigád? :) Nem mintha én dúskálnék a szabadidőben, sem a témában, de mindegy. ;)


Kérésem lenne, hátha tudtok segíteni. Annak ellenére, hogy marhaság naptár szerint lesni egy kisbabát, mégis érdekelne, hogy elvileg a Siminek mit "illene" produkálni. Nem találtam sehol a neten olyant, ami leírja, hogy ennyi és ennyi idősen kb. mit csinál egy baba. Szoktatok néha a naplótokba másolni ilyent, mellé pedig beírni hogy csinálja vagy nem csinálja a kisasszony, kislegény. :)


Simi nem egy mozgalmas gyerek, le is írom a naplójába a tudományát. Nem érzem sem kétségbeejtőnek, sem kiemelkedően "menőnek" az ügyködéseit. Csak eszembe jutott, mi van, ha ennél többet illene ügyeskedni már? Lehet, hogy noszogatnom kell trükkös játékokkal, vagy az is lehet, hogy így jó, ahogy van. :)

42292. mandy (válaszként erre: 42291. - Pitypang)
2010. márc. 2. 14:02
Naná, hogy érdekel :)
42291. Pitypang
2010. márc. 2. 13:54

Régen én is untam a lakótelepi körözgetést, de már úgy látom, hogy az kész kaland volt kis miháldi sétáinkhoz képest. :D :D :D Igaz, itt időm sincs annyit flangálni, mert több a dolgom és többen is vagyunk ugye, akikről gondoskodnom kell.

Na, ezért szeretem amúgy, hogy amikor tele a bugyrom a prérivel, bepakolom a gyerekeket és megyünk. Mindegy hova, csak el innen. :D Aztán meg jó hazajönni mégis. :)


Jajj, mindjárt öltözünk és indulunk a Lenikémért. Esküszöm, bolond vagyok. Ma a második nap, de szinte görcsben a gyomrom és egész nap a telefont lesem, hogy ha hívnak az oviból, ugorjak azonnal. Persze nem hívtak, ami jó, mert gondolom nincs akkora tragédia.

Na, majd este megírom, mi volt. A naplómban. Hátha érdekel titeket is. :)

42290. mandy (válaszként erre: 42285. - Mariann26)
2010. márc. 1. 19:22

'már annyira unom a lakótelepi körözgetést, 3 éve itt körözök'

JAJ MARIANN! Én is ettől csavarodok be, ha még sokáig tart ez a tél. Tavasszal már többfele lehet menni - akár tömegközlekedve is.

42289. mandy (válaszként erre: 42278. - Pitypang)
2010. márc. 1. 19:19

Hát Pityikém ez úgy működik nálunk, hogy nap közben általában jól elvannak (egymás mellett inkább, ritkán együtt), de nagy dolgokba - mint pl egy felmosás - nem merek belekezdeni, azokat akkor intézem, mikor alszanak. Ami mostanában elég ritka, ezért el is vagyok maradva mindennel szépen :)

Tehát ami elintézhető rövid idő alatt, mint pl hogy kiviszem a szemetet, vagy mosogatok, vagy közben rájuk tudok nézni, mint pl a teregetés, főzés, azt meg tudom csinálni. A többit alvásidőben.

42288. mandy (válaszként erre: 42277. - Benvik)
2010. márc. 1. 19:16

Ne vicceljt, a lakásban én is rengetegszer hagyom Őket kettesben, ahogy Te is írod, szépen elvannak, Bálint atyáskodik Lili fölött, meg minden.

Én a kinti, kerti dolgokra írtam, hogy OTT, mondjuk egy medencében én se merném otthagyni Őket egy pillanatra sem!

42287. benvik (válaszként erre: 42285. - Mariann26)
2010. márc. 1. 17:10
Jaj, de is mond ezt a tesóimádatot. Tegnap nekiment a szomszéd kislánynak, mert az azt mondta, hogy neki kell a baba, és be akart nyúlni a babakocsiba.
42286. benvik
2010. márc. 1. 17:08
De jó, hogy Leni jól érezte magát:-) Tescóba én láttam hosszú ujjú pizsit. Ja és anyud szerint miért nem jó a melegítő? Na meg akkor mibe menjen? Lehet hogy hülye kérdés, de pl farmerban szerintem egyeltalán nem lehet kényelmes egész nap. Más az iskolába, ahol ülnek már egész nap, de az oviba csúsznak-másznak. Én legalábbis pl itthon meg is hülyülnék ha abban kéne lennem egész nap.
42285. Mariann26
2010. márc. 1. 16:28

Hali mindenkinek!


Boldog szülinapot Leninek és Virágnak! Pitypang kíváncsi vagyok hogy érezte magát Leni az oviban, juj lehet nemsoká eljön nekünk is ez az idő? De várom. Nemmintha nem lenne jó így együtt, de már annyira nagy lány Lilla annyira kell neki a társaság, imád gyerekek közt lenni. Első nap, hogy nem voltam "ideláncolva" a lakótelepre, apuci megcsinálta úgy a garázst, hogy betudjam ott tenni a gyerekeket bent, úgy kiállni. Mentünk is mindenhová, viszem a két "kisbatyumat" és megyünk mostmár kirándulni, játszóházba, ha süt a nap délelőttönként, már annyira unom a lakótelepi körözgetést, 3 éve itt körözök.

Szerencsére nekem is Levike elvan magának a földön, ha olyan dolgot kell csinálni, hogy nem tudok ránézni, bele a rugóshintába és rugózzál drágám, tesó játszik közbe vele és én megyek a dolgomra otthon, így akár egy félóra/órát is eljátszanak. Ha főzök, rugóshinta fel a konyhára és ott is elrugózgat egyemmeg vagy kirakom és Lillával bejárják a lakást.Annyira jómár hogy olyan szépen eljátszanak, mindig is attól féltem, hogy soha nem szereti meg a tesóját, mostmegmár a játszótéren senki sem nézheti meg tesót a babakocsiban, mert égtelenül ráordít, utána eltakarja.

Ilyen szép napsütéses időt kívánok mindenkinek egész hétre!

42284. benvik (válaszként erre: 42283. - Pitypang)
2010. márc. 1. 14:50
Mi most jöttünk be. Itt séta közben elment az a csúnya napocska. De azért Zéti jót aludt, Kriszti meg motorozott.
42283. Pitypang (válaszként erre: 42282. - Benvik)
2010. márc. 1. 13:51
Lassan öltöztetem majd Simit, sétálunk kicsit ketten, aztán megyünk a Lénárdért. Késni nem akarok egy percet sem, inkább addig mi babakocsizunk. Szépen süt a nap, Simikémnek is kell a levegő. :)
42282. benvik
2010. márc. 1. 12:49
Kíváncsi vagyok, hogy Leni mit mesél az oviról:-)
42281. benvik (válaszként erre: 42280. - Pitypang)
2010. márc. 1. 12:47

Nem megy le onnan, ha megkérem. De ne egy magas teraszt képzeljetek el. Még egy lépcsőfoknyi sincsen a magassága, tehát leesés veszélye sincsen.

Eddig nálunk sem volt gond a porszívó, de amióta azt használtuk orrszíváshoz, elég nagy ellenség lett:-(((( Felmosni sem sűrűn szoktam úgy, de a fülfájás ideje alatt kénytelen voltam:-( Most sincs kézben. Legalábbis nem hiszem, hogy Kriszti felkapná a földről:-)))) Meglepődnék:-))))) De én régebben Krisztit sem követtem minden hova, amikor mászott már. Vegyszereket elzártam, konnektort bedugtam, azt menjél. Most sem lesz másképp, de már úgyis ott lesz a babysitter, így szól, ha öcsi rosszban sántikál:-)

42280. Pitypang (válaszként erre: 42279. - Benvik)
2010. márc. 1. 12:30

A teraszon van korlát körben? Vagy onnan nem megy el Kriszti?


Én nem porszívózok és mosok fel gyerekkel az ölemben. Az elég derék- és hátgyilkos, nem vállalom. Minek, ha elvan Simi letéve is? :)

42279. benvik (válaszként erre: 42278. - Pitypang)
2010. márc. 1. 12:23
Látod, hogy én is trehány vagyok, de ebben a pillanatban is a másik szobában van a két gyerek. Kriszti szerencsére nagyon óvatos vele, éppen beszélgetnek:-) Szóval én is kirohanok a kukát behozni, krumpliért a garázsba stb. Porszívózni és felmosni tudok gyerekkel a kezembe, de a többi felsoroltat nem:-) Nálunk az a jó, hogy a terasz a konyhából nyílik, így én az előkészületeket simán a teraszon végzem, feldobom főni, de az ablakból pont látom végig a gyereket, aztán csak bemegyek kevergetni időnként, közben kint játszhatunk:-) Szem elől téveszteni két okból nem merem igazából. Az egyik az említett befér simán a kutya probléma, a másik, hogy én elég sok olyat hallottam már, hogy a kertből rabolják el a gyereket:-(Járkálnak itt is néha fura alakok. Sok még az építkezés, ki tudja ki kihez tartozik:-(
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook