Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
42188. benvik (válaszként erre: 42186. - Mandy)
2010. febr. 18. 14:46
Remélem mehetnek melegítőben, mert én azt kezdem gyűjteni:-) Bár ez itt mucsaovi, remélem nincs divatverseny.
42187. mandy
2010. febr. 18. 14:42

Igen, volt már a hálózsák a téma.

Mi csak Lilire használunk, mióta Bálint nem rácsoságyban alszik, és vonul éjszaka, nem adtuk rá.

Bár - tádádádádátám - azt hiszem nem is írtam, de már hónapok óta nem vonul át. Egyik napról a másikra leszokott róla. Így már csak Lili ébreszt éjjel - bár Ő sem mindig :)


Szóval Lili megörökölte Bálint hálózsákját.

Tök egyszerű, ujjatlan. Közepesen vastag, tehát nem csak egy réteg, hanem kívül meg belül egy pamut anyag, és közötte van egy nagyon vékony vatelin réteg, de tényleg vékony. Alatta body és vékony pamutpizsi van.

Bálinton meg body és polárpizsi.

És ha elalszanak, mindkettőt betakarom még (Lilit vékony, Bálintot vastagabb takaróval).


Ja és fogalmam sincs, hány fok van itthon :))

42186. mandy (válaszként erre: 42173. - Pitypang)
2010. febr. 18. 14:38

Persze hogy mehetnek bölcsibe/oviba melegítőben is.

Azért fölösleges trendizni, hogy az udvaron szétcsúszkálja :)


Igen, mikor Benvikkel beszéltük ezt a rossz-evős dolgot, pont Leni jutott eszembe. Hogy mennyit sóhajtoztam, mikor írtad, hogy Lenibaba hány kg...hogy bárcsak Bálint is.....aztán csak utolértünk benneteket.

Már megint volt ebéd, Bálint még csak oda sem ült az asztalhoz. Hihetetlen, hogy nem éhes. Ha felültetem, lemászik. Oda meg mégsem kötözhetem :-/

42185. benvik
2010. febr. 18. 14:22
Ja, Krisztinek meg nagyon lázasnak kell lennie, hogy én vele dokihoz menjek. 1 éves korától valahogy lazább vagyok ezen a téren.
42184. benvik (válaszként erre: 42181. - Pitypang)
2010. febr. 18. 14:21
Dokival én is így vagyok most a köhögés miatt. Ha elviszem, tuti összeszed valamit, le van gyengülve az immunrendszere. Már amennyi van neki... Kijön ha kérem, de minek rángassam ide. Az a dokinak 20 kilóméter furikázás. Ha felhívom, hogy mit csináljak vele, egyből az a válasz, hogy megyek, megnézem. Hiába mondom, hogy nem vészes, nem kell kijönni, kijön. Inkább fel sem hívom.
42183. benvik (válaszként erre: 42181. - Pitypang)
2010. febr. 18. 14:11
Nem iszik ez a rosszcsont:-( Tápi az megy, gyümi, főzelék a pocakban, tea 20 ml, és kész. Kriszti Kubun él, na az megy. Nem baj, tele van C vitaminnal, igya csak.
42182. benvik (válaszként erre: 42180. - Pitypang)
2010. febr. 18. 14:09

Brendonba találtam csak:-((( Radiátoron szárad, 1-1 db van nekik. Most nem száradt meg éjszakára, így Zéti egy vékonyabbat kapott, keltünk is éjszaka rendesen, és hideg volt a keze.

Este pancsi után egyből beleteszem, és úgy hamizik. Nem izzad bele az evésbe ő soha. Aztán vagy elalszik kaja közben, ez ritka, de akkor is felébred, ha felállok vele, vagy nem, de a lényeg, hogy hassal megy az ágyba, be a cumi, és lesz ami lesz. Általában vagy azonnal befordul a fal felé és alszik, vagy forgatja még a fejét, akkor elveszik a cumi, visszaadom, újra forog, vissza a cumi, és szépen elalszik.

42181. Pitypang (válaszként erre: 42179. - Benvik)
2010. febr. 18. 14:03
Akkor csak itatod őket és ennyi? Adsz még valamit azért? Én attól félek, hogy nehogy valami baj legyen, én meg itthon ülök, hogy "majd elmúlik"... Szóval olyan vinnémisdokihozmegnemis érzésem van. Odaviszem és hülyén érzem magam, hogy hiszen nincs is nagy baj, nem kellett volna odamennünk... Itthon meg azon agyalok, nem lesz - e baj, hogy nem bír elmúlni a betegség már?
42180. Pitypang (válaszként erre: 42178. - Benvik)
2010. febr. 18. 14:00

Én ilyen paplan vastagságút még nem láttam eddig. Én Simire adok egy body-t, egy pamut pizsirugit, ezt a teszkós hálózsákot, aztán betakarjuk még a takarójával. Ez elég meleg, de azért nem egy dunyha, na. :D Annyira nem szereti a meleget szerintem, mert amikor nem ez a 21-22 fok volt, hanem kicsit jobban befűtöttünk, át kellett öltöztetni és vékonyabban betakarni, mert kiizzadt, úgy meg nem mertem éjszakára hagyni, nehogy megfázzon.


Ezt a paplanos zsákot hol vetted te?

Hogy alszik el Zéti? Evés közben vagy utána ölben ringatva vagy csak leteszed és egyszer elalszik egyedül? Azért kérdezem, mert Simi este sokszor a szopizásba alszik bele, de ha már hálózsákban lenne, beleizzadna kicsit, mert kimelegszik evés közben.


Hú, most nem tudom, hogy ezt már kérdeztem vagy csak valamiért olyan érzéem van, de mégsem? Mintha Mandy ít volna erre már valamit... Vagy nem? Esküszöm, megőrültem. :D

42179. benvik
2010. febr. 18. 13:53
Pitypang, most ezzel a betegséggel mindenki így van a környezetemben. Na meg én is. Zéti megint kezd köhögni:-( Doki semmit nem ad rá, ezért nem hívom ki. Meg nem is szeretnék neki adni semmit, az antibiotikum a normaflore ellenére is kinyírta a beleit:-(((( Fogy a pelenka rendesen:-(
42178. benvik (válaszként erre: 42177. - Pitypang)
2010. febr. 18. 13:44
Kb olyan vastag, mint egy paplan. Kriszti simán le tudja venni magáról, ha akarja. Ugyan olyan a két gyereknek, csak a méret más.
42177. Pitypang (válaszként erre: 42176. - Benvik)
2010. febr. 18. 13:32

A vastag hálózsák az milyen vastag? Mint amit írok vagy ennél vastagabb is van?


A Lénárdra ha akarok sem tudok adni ilyesmit, mert nem tud benne pisilni menni. A pisi miatt nem tudok egybepizsit sem adni rá. Flanel pizsiben alszik, de a felső alá adok trikót is. Szerintem nem fázik, meleg a takarója is, csak az a baj, amikor kitakarózik. Eddig gyerektakarója volt, de most rendes nagy takarót tettem neki. Azért, mert az ágya kicsi, ez a gyerek méret, szerintem olyan 80X160-170cm lehet, most nem tudom fejből. Szóval a nagy takaróval takarom be és körben kicsit begyömöszölöm a leesésgátló alá. :D Olyan az ágya, hogy körben van ez a magasított rész, csak az ágyvégnél egy kis helyen nincs, ahol le tud mászni.


Nálunk elalváskor 21-22 fok van, reggelre ebből 20-21 lesz. Legalábbis a Simi ágyában, ahol a bébiőr van, az ennyit mutat. Leni ágya ugye lejjebb van, lehet, hogy ott egy fokkal kevesebb, nem tudom.

42176. benvik (válaszként erre: 42175. - Pitypang)
2010. febr. 18. 13:11
Mindkét gyerek vastag hálózsák, és vastag takaró. Olyan 19-20 fok van éjszaka. Nyáron nem volt Krisztinek, de most kéri magától, mert így nem tud kitakarózni, és nem fázik.
42175. Pitypang
2010. febr. 18. 13:08

Lenne egy kérdésem hálózsákosokhoz. Leni nem használt, túl meleg volt a lakás, később meg már nem tudta megszokni. Simit kezdettől hálózsákban altatjuk, kivéve, ha elfelejti a Norbi ráadni ha ő altatja el, olyankor dupla takarót kap, de én aggódok, hogy megfázik ha kitakarózik.

A kérdésem, hogy akik hálózsákoznak, hány fok van kb. éjszaka a szobában és tesztek-e takarót a zsákra még? Nekünk amik vannak zsákok, ezek a teszkósak, kívül-belül pamut, közte vatelin. Illetve egy van, ami kívül plüss, de belül pamut és közte szintés vatelin (gondolom).

Nyáron is hálózsákot adtok rájuk, csak vékonyat? Láttam béleletlen plüssöt is és pamutokat is. Gondolom, hőmérséklet függő, ki mit vesz. Csak na, a lényeg, hogy a zsák felett még van takaró is, ugye?


Onnan jutott eszembe a kérdés, hogy láttam Ancsi kis hajasbabáját a naplójában és ő is hálózsákban álldogál egy képen a kiságyban. Gondolom, ha a nyárra nem vennék majd nyári hálózsákot, az ősztől már nehéz lenne visszaszoktatni rá, nem? Mert ugye Siminek is ez a tavasz-nyár lesz egy hatalmas változás mozgás terén a kora miatt.

42174. benvik (válaszként erre: 42173. - Pitypang)
2010. febr. 18. 13:04
Én is csak ilyen nacikat veszek, de ezt egyszerűen a nagyik nem értik meg:-( Na ébred a kisherceg ahogy hallom.
42173. Pitypang
2010. febr. 18. 13:00

Lénárd is nagy evő volt régen, talán még emlékeztek is rá. Itt a fórumon ők voltak Ancsi Szabijával a "nagyfiúk". :D Lenikém igencsak megtorpant azóta. :)

Az egész evés egy tortúra, már elegem is van a témából amúgy. Ott tartok, hogy éhen csak nem hal, nem könyörgök, mert idegesít a cinikus pofa amit vág a kajaturkálás mellé és csak veszekszek vele. Nem szólok, édességeket nem nagyon adok, aztán eszik ha akar. Van, hogy csak lesünk, mennyit eszik, utána meg pár napig alig valamit...

Azt mondják, majd az oviban más lesz, látja enni a gyerekeket, nem tukmálja senki, megjön a kedve is talán az evéshez. Mondta az óvónő, hogy sok ilyen egykori rosszevő most ott jelentkezik repetáért. :)


A ruhák kapcsán már akartam sokszor írni, hogy én úgy oldom meg ezt a véznagyerek gondok a nadrágokkal, hogy olyan nacikat veszek csak meg, aminek a dereka állítható egy gombolható gumival. Az, hogy nem feszül a seggén, nem is gond mert hülyén is nézne ki. :D Igaz, szinte melegítőnaci kényelmességűek így a nadrágok, mert elég lazán áll rajta, de legalább nem szorít sehol. Ilyen kicsiknek szerintem aranyos ez a fazon. Nyilván nem óriási rajta és azért ha tudok választani, nem a széles szabásúakat veszem meg. A melegítőkből meg azt szeretem, aminek jó erős a gumija, de nem szoros mégsem. A tesco-ban a múltkor le voltak árazva melegíőalsók, vettem is. Egy bajom, hogy ez a thermo anyag és az biztos hamar fog bolyhosodni. Még nem nagyon volt rajta.

Nem tudom, van-e ovis ismerősötök vagy akinek már jár bölcsibe/oviba a gyereke, illetve a nagyoknál mi volt a szokás, de itt látom, hogy melegítőben (is) mennek a gyerekek. Azt mondja az óvónő, hogy szerinte is jó, mert kényelmes, felszabadultan tud játszani, szaladgálni, stb. Hát én vettem 1-2 melegítőt is, de van a Leninek több ilyen fent említett laza farmerje, kordnacija, szerintem én vegyesen adom rá aztán majd meglátom mi válik be és mi a szokás itt. :)

42172. benvik (válaszként erre: 42171. - Mandy)
2010. febr. 18. 09:25
Krisztinek születése óta van megtorpanás....
42171. mandy (válaszként erre: 42170. - Benvik)
2010. febr. 18. 09:24
Én egyébként attól tartok, hogy egy éves kora után Lili is lelassul majd - már ami a súlynövekedést illeti. Bálint is így volt vele, sőt a doktornőnk is mondta, hogy erre számítsunk. Nyilván nem nőhetnek 18 éves korukig ilyen iramban, de egy éves kor után van egy ilyen megtorpanás súly-ügyileg.
42170. benvik (válaszként erre: 42169. - Mandy)
2010. febr. 18. 09:19
Nálunk még 6 kiló van kb, de nem sokáig:-( Tegnap mondta Apa Krisztinek, hogy lassan ő fogja megkapni tesó kinőtt ruháit.... Na ez azért annyira nem tetszett neki:-))))
42169. mandy (válaszként erre: 42167. - Benvik)
2010. febr. 18. 09:05
Nálunk se volt tegnap ebéd (Bálint részéről), pedig a kedvence volt. És nálunk is a kicsi már a többszörösét eszi. Mondjuk nem véletlen, hogy már csak három kiló van közöttük....
42168. benvik
2010. febr. 18. 09:02
Majának boldog szülinapot!!!!
42167. benvik (válaszként erre: 42166. - Pitypang)
2010. febr. 18. 09:02
Krisztinek én már nem merem mondni, hogy ruhát vegyenek, mert olyan sovány, hogy minden nadrág leesik róla, ami hosszra jó:-( Tegnap előtt már odáig fajult a nem evészet, hogy megfenyegettem, hogy vagy eszik valamennyit az ebédből, vagy a fejére borítom az egészet. A kedvence volt, de egy falatot sem akart enni. Nem annyira vicces, de Zéti a maga 5 hónapjával sokkal többet eszik. Most éppen párizsit eszik magában, kenyér nem kell. Ettől sem fog elhízni. Megeszik 1-2 szeletet, és közli, hogy "tele poci, elég volt". Na 1-et evett, és "tele, poci" van:-(
42166. Pitypang
2010. febr. 17. 17:24

Mandy, sok boldogságot Klaunak! :)


Mindig az a nem jó, ami van. :D A lakásból az udvart hiányoltam, most meg van udvar, de épp hideg van, hatalmas hó, de ha most elolvad, lesz helyette sártenger. Igazából nekem azért megy néha az agyamra az itteni lét, mert több mint 1 év alatt nem ismerek senkit a világon. Egyedül akkor szólok valakihez, ha megjön a Norbi vagy a mamája átjött. (Hétfőn műtötték agydaganattal, most ő sincs itt így.) Na, szóval nekem ahhoz, hogy ne a falakat és a kerítést bámuljam, el kell mennem a faluból, mert falun belül meg mi a túrót csináljak? Itt nincs semmi és mint mondtam, senkit sem ismerek.

Lehet, hogy ahogy az ovi megkezdődik, más lesz, mert a többi szülővel azért csak szóba elegyedik az ember.

Most röhöghettek, de engem csak a dilinyósok találnak meg. :D Már egy csomószor volt, hogy mentünk az utcán és ez meg az megszólított. Itthon meséltem a Norbinak, magyaráztam, hogy néz ki, ki is lehetett az. Mindig mondta, hogy jajj, az egy hülye, az egy bolond, stb. Már megkérdeztem, mindenki bolond talán vagy ő nézi le az embereket??? Azt mondta, nem nézi le őket, nem is mindenki bolond, sőt, alig van belőlük a faluban, de engem valahogy sorban mind megtaláltak. :D Zsák a foltját? :D

Nem mintha lenne időm ám haverkodni, csak mégis más, amikor néha igenis van kivel beszélni, stb. Illetve van kivel beszélnem, a Lénárddal. Reggel nekiáll szövegelni és estig lelőni sem lehet. Estére már zsong a fejem tőle. :D Mondtam is neki. Egyik nap közli, hogy most kicsit nem beszéltem, már nem zsong a fejed? :D Az a kicsi volt vagy 1 perc, észre sem vettem, olyan kevés idő volt a csend.


Nekem is tök sok autó tetszik ám. Annyi, hogy én ilyen gyakorlatias dolgokat nem nézek, csak a külcsínt. :D Tetszik a mai napig pl. ez miatt a 206-os "pözsó" is. :) Annyi, hogy ránézésre pici a csomagtartója, nem férne be a babakocsi élére állítva sem. A Clio-ba úgy belefért, annál kisebb csomagtartójú autó azért nem kéne. Pedig van több, ami ilyen kis bevásárlószatyros és tetszene.

Törésteszt. Hát, én ezt sosem követtem, de annyira nem is cserélgetek autókat ugye. Bízom a vak szerencsében, hogy nem kerül sor karambolra és mindegy, mennyire törne az autó vagy nem. :)

Nekem is tetszenek azok a kis Mercik is. Én egyszer majdnem vettem, de egy Golf lett helyette. Azért, mert nem találtam igazán jót, de jött az a Golf és letettem a Merciről. A Golf pl. kényelmes volt, szerettem, de az meg tök drága ahhoz képest, hogy mennyire fapados az alapfelszereltsége.


Rose, igaz, hogy a nagyanyáinknak nem volt autója és buszoztak, de ... A szüleink nem jártak különórákra, nem volt ilyen rohanó a világ, több generáció is élt együtt vagy közel, volt segítségük a napi teendőkben. A másik, hogy nem voltak szerintem ilyen gond sem, hogy havi nagybevásárlást rendeznek a városban, mert ott olcsóbb, hiszen a kis boltban is ugyanaz volt az ár. Legalábbis úgy tudom, minden fixáras volt régen, nem? Itt nálunk a boltban olyan dög drága minden a nagy üzletekhez képest, hogy csak na. És nem jobb, mert ugyanúgy bolti, gyári cuccok. Úgy értem, mindegy hol vennék egy kiló hagymát, mert a teszkós és az itteni bolti is ugyanolyan. Csak árban más.

Szóval régen más volt azért minden. A lehetőségek és az igények is. Lehet, hogy sok minden nem volt, de egy lassúbb életet éltek szerintem. Na nem mintha én itt most anynira pörögnék, de Simi mellett még sok mindent nem tudok csinálni. Nem is akarok. Mindig ezt mondom, de olyan kimerültnek érzem magam, hogy legszívesebben csak elbújnék valami barlangba egy hétre. :D


Játékok... Én most mondtam is, aki kérdezte, hogy nyugodtan kaphat szülinapjára ruhafélét is a Leni, mert nála nem igaz a "csak játéknak örül, mert kicsi" mondás. Ő tiszta boldog a ruháktól, cipőktől is, de komolyan még egy zokninak is örül, ha tetszik a mintája pl. Hurcolja, mutogatja és hónapok múlva is sorolja, kitől melyiket kapta. :) Kap játékot is, de még nem tudom mit, de tuti valami kis dolgot. Méretben és árban is, mert nem fér el és úgysem az ára miatt szereti majd vagy nem.

Inkább egy jó tortát szeretnék, az lesz a "gyerekes" jobban.


Na, felébredt a Simi a kis szépségalvásából. :) Minden nap ilyenkor egy 15 percet alszik. :D

42165. benvik (válaszként erre: 42163. - Fe1fe85329)
2010. febr. 17. 15:50

Megértem a külvilágcsömörödet is. Nem tudom hogy bírod, de csodállak érte. Virágot viszed magaddal mindenhova?

Kicsit szomorúbb, hogy akiktől mi vesszük a tejet, kezdenek becsődölni:-( Pedig éjjel nappal dolgoznak.

42164. benvik (válaszként erre: 42163. - Fe1fe85329)
2010. febr. 17. 13:10

Apának is a Grand Vitara az álma, és most igencsak jól jött volna. Nem kellett volna betelefonálnia, hogy járhatatlan az utcánk, nem tud bemenni dolgozni.

Ignis még baromi drága nekem:-( Swifttel nem szándékozok előzni, 40-es tábla van a faluban, ha meg átmegyek pl Gyömrőre, olyan kis útszakasz, hogy felesleges. Előzzenek csak engem inkább:-) Tehát ide falura tök szuper. Pattog, hát pattog, rövid távon az is mindegy. És legalább nem kell a traffipaxot fizetnem:-)

42163. fe1fe85329
2010. febr. 17. 12:59

Sziasztok!!


Vidéken igen szükséges az autó...bár nem mondom hogy nem lehet nélküle el lenni(na én is majdnem ellettem..DD)...merthát ugye nagyanyáink sejhaja alatt se vót......de én nem is akarok kocsi nélkül lenni..mert időben írtó nagyot spórolok vele.....


Pitypanggal ellentétben nekem meg kezd autó és külvilág csömöröm lenni...jó persze örülök neki nagyon hogy sokat kell menni mert ez egyenlő azzal hogy sok a munkám is, de én nagyon örülök annak is ha itthon maradhatok a fenekemen egy napot....szoktam is nyöszörögni néha hogy ha felnőnek a gyerekek én úúúgy elhúzok az isten háta mögé hogy ihajj..dD


Suzuki...hát igen a mi autónk...én mondhatom hogy nagyon jól jártam vele..az ignis töréstesztje nem annyira szar már.....mielőtt vettem bele voltam habarodva a Honda Jazz-be meg abba kis A osztályos mercibe....hát el kell mondjam hogy töréstesztileg az ignis mögött vannak...pedig szerintem nagyon kis takaros járgányok nekem legalábbis tetszenek....


Régi swiftünk nekünk is volt egy dologért nem szerettem hogy ezres kis motorka volt benne....hát előzésnél volt hogy megizzadt a tenyerem viszont nagyon keveset fogyasztott....és tényleg kis vékonka a karosszériája....viszont 10évesen se volt rajta egy szál rohadás se pedig nem kíméltük...kis távolságokra szerintem jó vele furikázni...


Nekem tetszenek egyébként a kis corsák is a régebbiek abból se lehetnek drágák....


de az én álmom....szintén suzuki..DDDD..a Grand Vitara na addig nem halok meg míg nem lesz egy olyanom.....sőt a hó elintézta hogy ne akarjam mostmár az Ignist eladni úgyhogy eltökélt szándékom hogy az lesz a következő...DD..

egy pár év múlva..DD

42162. mandy (válaszként erre: 42160. - Benvik)
2010. febr. 17. 12:52
köszi :)
42161. Dorka29 (válaszként erre: 42147. - Pitypang)
2010. febr. 17. 12:42

Jaj, már hogyne emlékeznék?!


Amióta dolgozom, egy rakat kölke nálam héderezik, nem tudom elzavarni sehogy...:))

42160. benvik
2010. febr. 17. 09:28
KLAUNAK NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!
42159. benvik (válaszként erre: 42156. - Mariann26)
2010. febr. 17. 08:05
Mi ugye beoltattuk az egész családot, erre valami más szemét vírus kapott el minket. A lényeg, hogy Zétinek ugye a fülére ment, nekem homloküreg gyulladásom lett, plusz még a nyirokcsomók is bedurrantak, meg a doki szerint minden, ami csak elképzelhető. Én is antibiotikum kúrára lettem végül ítélve. Na meg kemény fájdalomcsillapításra, mert különben megőrülök:-( Krisztinek is 40 fokos láza volt, hányt a köhögéstől, több, mint 1 kilót fogyott. Anyós is 3 hete küzd vele, anyukám tegnap alig bírt hazamenni, az orvoshoz már nem tudott elmenni, annyira rosszul volt. Ma viszi nevelőapám. Szomszéd kislányhoz is vasárnap kellett orvost hívni, annyira lázas volt. Sajnos nem kell ehhez H1N1, van itt még hasonló szemét vírus a levegőben:-( Szóval mindenki vigyázzon a picurikra, mert ez már katasztrófa:-(
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook