Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
42338. benvik (válaszként erre: 42337. - Benvik)
2010. márc. 9. 09:04
Így is fura, mert a ruhatáram kb tized akkora lett még így is, mint a terhességem gondolata előtti időben.
42337. benvik (válaszként erre: 42334. - Dorka29)
2010. márc. 9. 09:02
Ha nincs anyukám, nekem is üres szekrény maradna:-( Tegnap kipakoltam, mielőtt az újakat beraktam volna. Felpróbálgattam mindent, és rá kellett jönnöm, hogy 95%-uk soha a büdös életben nem lesz már jó rám. 5%-ra van még esélyem kb. Azok visszakerültek, a többi az ágyneműtartóban alszik.
42336. benvik (válaszként erre: 42332. - Mandy)
2010. márc. 9. 08:58
Nekem a nődoki mondta, hogy bár baromira csíp, de lopjak a férjem arcszeszéből. Fél percig csíp, de utána nem pattog ki, nem viszket stb.
42335. Pitypang
2010. márc. 8. 17:22

Sziasztok!


Naplókat még nem olvastam, csak az itt olvasottakhoz tudok szólni.


Először is boldog szóletésnapot a kis Szabinak! :)


Ruhák. Nekem is régiek vannak. Az a szerencsém, hogy amikor Kuvaitban dolgoztam, a hülye amcsi műkajától tökre meghíztam, na meg az is ott van, hogy ez a tálcával körbejárkálós megoldás volt a cég ebédlőjében és a kajáért sem fizettünk... Mivel sem megvenni nem kellett, sem megfőzni, csak odaülni és megenni, meg a sok ledolgozott órában ez volt az egyetlen szórakozásunk, így mind ettünk és híztunk... Azok a ruhák, amiket akkor kénytelen voltam venni hogy tudjak miben dolgozni menni, most simán jók rám. Agyonhordva sincsenek, mert amikor hazajöttem, visszafogytam és csak el voltak téve. Meg amit ti is ítok, még más anyagi keretből gazdálkodtam és gyerekek és minden elkötelezettség nélkül, így nem is a legolcsóbb cuccokat vettem meg. :) Na, most ebből ruházkodok. :D

Néha szívesen vennék ezt-azt, még ha nem olyan drágákat, de inkább nem veszek, mert reménykedek, hogy hátha leszek még kisebb méret is.


Kozmetika. Na, én ott tartok, hogy mivel sosem jutok el, magamnak szedem a szemöldököm és a múltkor vettem rá festéket, egyszer már én is festettem be. A szempillát nem tudnám, mert csukott szemmel ugye nem látok, de mindegy, legalább a szemöldök megvan, ami ad egy rendes keretet a fejemnek, mert ritka és világos a saját színe. Láb és hónalj évek óta géppel van epilálva, fazon meg borotvára kényszerült, mert géppel nem esek neki, gyantáztatni meg nincs úgy időm, hogy ne dzsungelesedjek el újra és újra. :D


Én is szívesen venném, ha kapnék ruhákat. Sőt, azt is szívesen venném, ha én magamnak venném őket csak lenne időm és egy akkora keretem, hogy ihajj. :D

42334. Dorka29
2010. márc. 8. 17:01

Ruhák: Épp a hétvégén határoztam el, hogy akármi lesz is, kidobálok mindent, ami csak a helyet foglalja és nem használom. A ruháim átlag életkora 7 év, a terhesség előttiek nem jönnek rám, ami meg korábbi és rámjönne, olyan régi, hogy nem hordom így sem, úgy sem.

Szóval, maradok üres szekrényekkel.


Én is örülnék, ha anyukám benevezne egy ruhatár cserére, de nálunk az a helyzet, hogy még saját magát sem tudja benevezni, nem ám engem.:(

Szóval, Benvik, inkább csak örülj neki!!

42333. Dorka29 (válaszként erre: 42332. - Mandy)
2010. márc. 8. 16:58
Én azóta nem, amióta popsikenőccsel lekezelem utána.:)
42332. mandy (válaszként erre: 42331. - Benvik)
2010. márc. 8. 16:40
Nekem nem. Mindig viszketek tőle :DD
42331. benvik (válaszként erre: 42330. - Mandy)
2010. márc. 8. 15:17
Borotva jó barátom:-)
42330. mandy (válaszként erre: 42329. - Benvik)
2010. márc. 8. 14:57

Én a fazon-epilálással voltam így.

De már azt is megoldom :DDD

42329. benvik (válaszként erre: 42327. - Mandy)
2010. márc. 8. 14:55
Nekem reménytelen magamnak kiszedni:-( Béna vagyok:-(
42328. mandy (válaszként erre: 42323. - Mariann26)
2010. márc. 8. 14:53

Marianan nálatok nincs olyan, hogy Lilla nem veszi figyelembe, hogy öcsi még kisebb?

Nálunk most az a legújabb rossz dolog, hogy Bálint úgy bánik Lilivel, mintha Ő is három éves lenne, pedig hát ugyebár nem az.

Pl Bálint nagyon szereti, ha ül a franciaágyunkon, és valaki (leginkább Klau) hátraborítja. Hanyattesik és kacag. És a drága kisfiam gondolja, hogy hadd legyen Lilinek is jó, és Őt is felborítja. Lili viszont visít tőle,utálja. És egyszerűen nem tudom megértetni Bálinttal, hogy azért mert Neki tetszik, nem biztos hogy Lili is örül neki :-/

42327. mandy (válaszként erre: 42322. - Benvik)
2010. márc. 8. 14:50

Dehogynem, ha megteheted majd, akkor biztos vagyok benne, hogy ennyiért is veszel :)))


Ami engem illet, valószínüleg az lesz belőle, amit írsz. Leszaladok egyik nap, ha apa megjött.

Szemöldökszedés? Hát én kénytelen voltam megtanulni magamnak kiszedni. Könnyebben rászánom azt az öt percet, mintha el kéne mennem - ami minimum egy óra.

42326. benvik (válaszként erre: 42324. - Mariann26)
2010. márc. 8. 13:54
Nekem meg előre gyomorgörcsöm van, ha Krisztinek ebédet kell adni. Valamikor szó nélkül belapátolja, de valamikor szájzár és hiszti még a kedvencére is.
42325. Mariann26
2010. márc. 8. 13:46
elírtam az előtt "súlyok" helyett súly:)
42324. Mariann26 (válaszként erre: 42309. - Vandancsi)
2010. márc. 8. 13:45
Ancsi szép súlya van Karsának, vannak ilyen gyerekek, hogy nem látszik rajtuk a súlyok, izmosak és nehézcsontozatúak. A lányom 13kg, annak ellenére, hogy rengeteget eszik, de szó szerint, képes együltő helyében egy negyed dobostortát bevágni egy nagytál csirkepöri tarhonya után, igaz utána kifekszik, de nem hízik.
42323. Mariann26
2010. márc. 8. 13:43

Hali!


Benvik irigyellek, nekem is fel kéne már frissíteni a ruhatáram, ha még más venné meg helyettem, salalalala de szupi lenne:))))), ne úgy fogd fel, hogy anyukád anyáskodni akar feletted, egyszerűen csak a kedvedbe akar járni, hogy örülni lásson, ilyenek az anyukák, legalábbis ha az enyémre is rájön a kedveskedhetnék, bejelent kozmetikába és én nem is tudok róla csak az utolsó pillanatba hogy mennem kell, örülni kell az ilyeneknek.

Levim egyre jobban áll, már mindenhol feláll, az egyik szemem sír a másik nevet, nevet mert ilyen ügyi, erős fiam van, sír, mert 9 hónappal ezelőtt fogtam csak először karjaimba és úgy érzem, hogy eszméletlenül szalad az idő. Mindjárt menni fog és szaladni, de egynek örülök, ő az az igazi csókosrozi, egyfolytában puszilgat, ölelget, odamászik hozzám, rámmászik, hogy adjon egy írtónyálas puszit az arcomra, imádom. Lillám is azóta egyre puszisabb lett, pedig ő korábban olyan volt, mint egy vad kiscsikó, soha nem jött oda hozzám, sokszor még akkor sem ha szóltam neki. Jóhatással van rá Levi, egyre többet játszanat, vísítoznak együtt, nevetnek.

42322. benvik (válaszként erre: 42321. - Mandy)
2010. márc. 8. 13:03

És nincs a közelben valami szupi butikocska, ahol megveheted a gyerkőcökkel séta közben? Esetleg miután Apa hazajött?

Bár könnyen beszélek, nekem egy szemöldökszedésre sem jut időm elmenni. A falu központjában van, tehát elég messze, de azért volt már itt olyan jó idő, hogy el lehetett volna sétálnunk. Viszont a kozmetikus az emeleten van. Egyszer gyerek nélkül másztam meg, és még az is elég volt. Na meg hol hagyom a babakocsit. Na egyszer legyen szabin Apa. Választhat, hogy vagy sétálgat egyet velünk, és kint megvárnak, vagy itthon marad a két gyerekkel. Utóbbit fogja választani:-)

Most hogy így megfordítottad, ha megtehetem, biztos én is veszek majd a lányomnak ruhát:-) De nem ennyiért....

42321. mandy (válaszként erre: 42320. - Benvik)
2010. márc. 8. 12:33

Ez abszolut így volt nekem is. Tök sokszor csináltam ruha-bevásárlást. De ahogy írod, az már régen volt :)

Anyunak heti egy szabadnapja van hétköznap, azt most ellövi péntekre, mert ő vigyáz a kicsikre - őket nem visszük a diplomaosztóra. Szóval nem tud rájuk vigyázni.

Szerintem ne érezd cikinek, hogy anyukád vásárolt Neked. Örülj neki, és gondolj arra, hogy szerintem Te is veszel majd Krisztinek, ebben biztos vagyok! Mert még 30-40 évesen is Ő lesz a Te kicsi lányod ;-)

42320. benvik (válaszként erre: 42319. - Mandy)
2010. márc. 8. 10:17

De olyan ciki, hogy ennyi idősen még anyukám veszi a ruhámat:-( Na meg hogy ennyiért:-(

Anyukád nem tud vigyázni a gyerekekre?

Én most annak örömére, hogy kell hely az új ruháknak, elkezdem kiválogatni, felpróbálni a ruhatáramat. Hát nem maradt szinte semmi a régiek közül. De azért találtam pár rég elfeledett kincset, ami rámjön ha egy kicsit (na jó nagyon) behúzom a hasamat. A többi megy az ágyneműtartóba. Bár nem hiszem, hogy be fog férni. Hogy én régen mennyi pénzt elszórtam ruhákra..... Sajnos a munkahelyemről hazafelé mindig az Árkád előtt mentem el. Ez fizetéskor hatalmas csábítás volt:-((((( Az tény, hogy amikor a Ferivel még gyerek nélkül éltünk, egész más volt a helyzet. Rengeteg csinos ruhám volt, mindig belőve a hajam, smink stb. De ez már a múlt.

42319. mandy
2010. márc. 8. 10:01

Benvik ne csináld már.

Lehet hogy én is zsugori vagyok, mint anyósod :D de szerintem se vedd már ezt akkora tragédiának, hogy anyukád elvisz és felfrissíti a ruhatáradat. Örülj neki! Meg annak is, hogy anyósod vigyáz a gyerekekre.

Én meg nem tudom hogy mit veszek pénteken a férjem diplomaosztójára :-/ Pénzem még lenne is ruhára (na nem plázásra), csak nem tudom kire bízni a kicsiket....


Szóval irigyellek a problémáidért ;-)

42318. Dorka29
2010. márc. 7. 09:34
Boldog Szabi szülinapot.:)
42317. mandy
2010. márc. 7. 09:22
Szabinak nagyon boldog szülinapot kívánunk :)))
42316. mandy (válaszként erre: 42314. - 7130b15964)
2010. márc. 5. 19:01
Köszi :)
42315. 7130b15964 (válaszként erre: 42307. - Benvik)
2010. márc. 5. 18:17

Olyan értelemben diétás, amire most szüksége van.


Te valószínűleg úgy érted, hogy nem kalóriaszegény, de gyomorrontáshoz való diétába beleillik, mert egyszerű, nem zavarja meg a gyomrot, kalóriát ad és nem utolsó sorban gyorsan felszívódik.

42314. 7130b15964 (válaszként erre: 42305. - Mandy)
2010. márc. 5. 18:16

Hányós időszakban (is) jó, mert gyorsan felszívódik, már a szájbavételkor kezd felszívódni.


Jobbulást!

42313. 7130b15964 (válaszként erre: 42306. - Benvik)
2010. márc. 5. 18:15
A kettő együtt az, kiegészítik egymást :D
42312. Pitypang (válaszként erre: 42311. - Vandancsi)
2010. márc. 5. 17:11

Egy ideig Lenikémre is nagyobb ruha kellett, aztán a címke szerinti kor és az ő kora egyezett, most meg fazontól függ, hogy a 2-3 éves vagy a 3-4 éves jó rá. A Tesco-s cuccok közül kisebb is jó. Pl. az ovis pizsije valami 1 1/2 - 2 évesre való, de külön megnézem, melyik másféléves gyerek akkora. :)


A Norbi tesójának a kisfia is nagyon nagy ám. Nem tudom hány kiló, de 5 éves és olyan 7 évesre való ruha kell neki. Azért, mert ő meg nagyon magas. Mondjuk a családjukban senki sem pici. Az anyukája olyan 175cm, ami nem óriás, de nem is kicsi, viszont az apukája 205cm.

42311. vandancsi (válaszként erre: 42310. - Benvik)
2010. márc. 5. 12:31
Ne izgulj, a fiúk szerintem gyorsabban nőnek ilyen pici korban. Nálunk legalábbis Szabival ez volt. Abszolúte nem értettem, ki a túróra tervezik a babaruhákat, nekünk mindig 1 vagy 2 mérettel nagyobb kellett, mint a normál méret. És most Hannánál látom, aki meg inkább eggyel visszább van (pl most kezdjük a 86-ost, ami elvileg 1-1,5 év), hogy nem véletlen ez a számozás.
42310. benvik (válaszként erre: 42309. - Vandancsi)
2010. márc. 5. 11:50
Jézusom!!!! Bár Zétire leszek kíváncsi, hogy ezt a kajálását mikor fejezi be. A doki szépen fogalmazott. Nem kövér, csak erős:-) Úszáson nem akarták berakni a tesócsoportbe, mert ott már nagyobb gyerekek vannak. Elvittem megmutatni. Egyből bekerült:-) Remélem azért visszavesz a tempóból, ha elindul, mert ahogy Apa foglamazott, az etetése, a ruházása és a pelenkázása anyagi csőd. Anyóstól most kapott egy tündéri Tigrises melegítőt, amit direkt úgy vett, hogy 6-9 hónapig tavaszra. Éppen jó rá. De mire jön az igazi tavaszi meleg, addigra kinövi:-(
42309. vandancsi (válaszként erre: 42299. - Benvik)
2010. márc. 5. 11:37

Akkor mondjak valami tényleg durvát?

Karsa 22 kiló!!!! :D

És esküszöm nektek, nem kövér, csak jó masszív gyerek. 3 éves múlt decemberben.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook