Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Expocakos Anyukák fórum

Expocakos Anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
42458. benvik (válaszként erre: 42456. - Vandancsi)
2010. ápr. 16. 12:44
Biztos ezer dolga van.
42457. Dorka29 (válaszként erre: 42456. - Vandancsi)
2010. ápr. 15. 15:24
én semmit, remélem, "csak" sok a dolga
42456. vandancsi
2010. ápr. 15. 10:44

Lányok!


Rose hova tűnt? Márc.29-én jelentkezett be utoljára. Tud valaki valamit róla? :(

42455. mandy (válaszként erre: 42454. - Dmolnar)
2010. ápr. 14. 08:21

Szia :)

Hát ha ilyen ügyes vagy, hogy felüléseket csinálsz (de jó is lenne, ha lenne hozzá akaraterőm), akkor szerintem le fog menni.

Császárhoz nem tudok hozzászólni, én mindháromszor simán szültem. Majd a többiek... :)

42454. Dmolnar
2010. ápr. 13. 21:42

Sziasztok. van közöttetek olyan aki császárral szült? Már 13 hónapja hogy így szültem de a vágás fölött még mindíg érzékeny és kemény a sebem.

Ez normális? A másik problémám: világ életemben lapos volt a hasam és most egyszerűen olyan mintha 5 ónapos terhes lennék. Ez már így marad?

Van valakinek valami jó ötlete rá? A felüléseken kívül. Csinálom őket:) Köszi

42453. benvik (válaszként erre: 42452. - Pitypang)
2010. ápr. 12. 17:13
Babakocsi kizárt, akármilyen könnyű is. Elől fellszállni, jegyet venni, addig lennthagyni, majd hátrarohanni, feltenni. Na nem!!!! Itt a faluban is kenguruval sétálunk, mert a terepviszonyok borzalmasak. Terepbabakocsi sem megy el mindenhol, annyira ráz, hogy Zéti nem bírja.:-( Tehát a hátam maxi edzett már, Zéti meg élvezi. Meg általában az erdő az uticél, ott meg ugye végképp felejtős a babakocsi:-)
42452. Pitypang
2010. ápr. 10. 14:00

Szerintem is szeretik a gyerekek a buszt, vonatot, stb. Én is szerettem gyerekként, de most sem lenne bajom vele, ha használnom kellene. Mivel a menetrend nem programbarát, azaz mire végzel valahol, pont elment a buszod vagy várhatsz egy évig a következőre, nem is erőltetem a gyerekekkel. Nem beszélve arról, hogy Simit az autóban megetetem simán egy félreeső helyen, de a buszon ciki lenne. :D :D :D

Közben eszembe jutott, hogy a Leni már két kemény alkalommal ült buszon. :) Egyszer helyijáraton Anyuval Kaposváron. Tavaly meg egyszer elmentünk Kanizsára busszal, haza meg már a Norbival. Nagyon tetszett neki és hetekig mesélte. :)


Benvik, én mondjuk lehet, hogy nem kenguruban vinném a kicsit buszon, hanem kisebb babakocsiban, amit tényleg könnyen fel tudok tenni a buszra. A mi sportkocsink mondjuk szerintem elég könnyű (bár van ennél pille súlyúbb is, de nem nehéz, na), meg teljesen vízszintesre dönthető a támlája. Több összevásárolt marhaságot megbántam anyukás pályafutásom alatt, de ez a kicsi-kocsi jól sült el, csak áldani tudom. :)

Szóval a kenguru szép és jó, de ha szétmegy a hátad, hova teszel ekkora gyereket? A babakocsiban még ha a tálcát oldalra hajtod, akár pelust is tudsz cserélni. Tud aludni fekve, tud ülni és nézegelődni, stb. A kengurut én csak ilyen lótifuti eszköznek tartom, mondjuk mikor autóval megyek és csak ki-be járkálok üzletekből. Ami kész röhej, hogy a Simivel az évszakok miatt jobban tudnám használni, de esküszöm, a Leni 10x annyit volt a kenguruban, mint most a Simi. Más így, hogy falun lakunk és eleve autóval megyek, akkor viszem a babakocsit inkább, mert mégis praktikusabb, stb.

Közben leesett, hogy Kaposváron pl. a belvárosban, a sétáló utcán használtam, ahol egyik helyről a másikra gyalog mentem. Itt Kanizsán szinte mindig az van, hogy autóból ugrálunk ki-be, a babakocsi még egyszerűbb, mint belevarázsolni a kenguruba a gyereket, kiszedni belőle...


Na, megint szófosi van nálam. Alszik mindkét gyerek, férj meg dolgozik. Lenikémnek keresek olyan tépőzáras cipőt a teszveszen, amit itthon az udvaron használhatna, de nem leharcolt, nem túl vékony, nem túl meleg, de olcsó is. :Csoda, hogy nem találok semmit ennyi kritériummal? :D

42451. Dorka29 (válaszként erre: 42440. - Pitypang)
2010. ápr. 9. 08:56
Hehehe, én is ilyen vagyok.;)
42450. benvik (válaszként erre: 42449. - Mandy)
2010. ápr. 8. 11:08
Egyszer buszoztak két megállót:-)))) Tehát tudja, hogy Kriszti élvezi, magyarázom neki, hogy majd az óvodával, iskolával is kell menni tömegközlekedési eszközökön, és addigra jó ha megtanulja. Krisztivel én nagyon sokat buszoztam, vonatoztam. Már szerinem Zéti is elég nagy hozzá, de ő annyira félti, hogy az valami katasztrófa. Szerinte Zéti még mindig egy kis csecsemő, nem bírja feldolgozni, hogy bizony nő, mint a gomba minden téren, és már kezd lassan kinőni a csecsemő korból. Ráadásul valami félelmetesen gyorsan fejlődik, minden érdekli. Kriszti nem volt ilyen érdeklődő. Mindenre azt mondja, hogy Zéti kicsi még ehhet. Szerencse, hogy van fényképalbum bedátumozva, mert ilyenkor szoktam mutatni, hogy Kriszti sokkal kisebb volt, amikor itt meg itt voltunk, ezt meg azt csináltuk:-))) Pl nyaralásnál teljesen kiakadt, amikor Zétire ráadtam az úszópellust, hogy csak nem akarom bevinni a medencébe. De be fogom vinni. De hát még kicsi. Kriszti másfél hónappal volt kisebb, amikor úszni vittük. És Zéti annyira élvezte:-))))
42449. mandy (válaszként erre: 42447. - Benvik)
2010. ápr. 8. 10:56

Mondd meg Neki, hogy Kriszti élvezni fogja, ne fossza meg egy ilyen élménytől! :)

És az élmény szót komolyan írom. Nekünk felnőtteknek alig hihető, de egyszer vigye el Krisztit, és meglátja. Én se élvezem különösebben a tömegközlekedést, de Bálint annyira imádja, hogy hihetetlen.

Tegnap úgy volt, hogy elkísérjük Klaut fogszabályzóra (két hévmegálló). Aztán kiderült, hogy nem kedd van hanem szerda -megkavart a húsvét-, így nem mentünk. Na Bálint olyan hisztit csapott, hogy nem hévezünk mégsem..... :)

42448. benvik (válaszként erre: 42447. - Benvik)
2010. ápr. 8. 10:49
Ja, meg védi ám az apját a vezetés terén. Apja soha nem vezetett sokat, mindig Trabijuk volt, amit még a lányom is tudna kb vezetni. Én csak dodzsemnek hívom:-) Megkapta az Ignist, na katasztrófa a köbön. Ott kezdődött, hogy elindulni sem tudott vele.... 3 éve van náluk, de a kertünkből nem tud kiállni, ha a Feri beáll. De a Feri védi, hogy hát rosszúl lehet belőle kilátni. (Van benne tolatóradar:-)) Erre csak annyit kérdeztem, hogy az Apjának kölcsön adná a Toyotát? NEM!!!! És nekem? Persze vigyem. Ja, és az utóbbi 1 éveben bevallom kb kétszer vezettem, de nekem odaadja minden kétség nélkül, az Apjának aki azért hetente egyszer vezet nem. Ja és még mielőtt kapnék sűrű priviket, nem , nem vinném el egyedül ennyi vezetéskihagyás nélkül az autót, tehát nem kell a környéken félve közlekedni:-)))) Folyamatban van a visszaszokás szigorúan gyerekek nélkül kis mellékutcákban, határban stb. Csak ugyebár ritkán van bébicsősz ilyen alkalomra.
42447. benvik (válaszként erre: 42446. - Mandy)
2010. ápr. 8. 10:39
Persze, nem ugyanaz, de az ő szemében kb ugyanaz:-((( Mert nem tudok figyelni annyira Krisztire, beesik az ajtóba, fékezésnél leesik az ülésről stb. Komolyan, olyan horrortörténeteket ki tud találni. Ja amúgy van két kezem, Zéti kengurúban, tehát eggyel tudok kapaszkodni, másikkal Kriszti kezét fogni:-)))) Na de a háború még nincs lezárva, csak fegyverszünet van:-))))
42446. mandy (válaszként erre: 42445. - Benvik)
2010. ápr. 8. 10:33

Azért ez nem ugyanaz a súlycsoport.

Nem ugyanaz, ha tényleg egy rosszul vezető valaki mögé odaülteti valaki a gyereket......vagy ha fel mer ülni vele egy buszra vagy vonatra :)

42445. benvik (válaszként erre: 42440. - Pitypang)
2010. ápr. 8. 09:53
Valahol azért bennem van, hogy az ő gyerekei is, és én is kiakadnék, ha azt mondanám, hogy nem viheti ide vagy oda a lányát, és mégis elvinné. Fiát még nem írok, mert őt azért még nem viszi el egyedül, max úszásról anyukámékhoz stb. De pl én nem engedem a gyerekeket az apjával beülni autóba, mert katasztrófa ahogy vezet. Ennek ellenére nagyon kiakadnék, ha ő a tudtomon kívül elengedné vele. Szóval meg kell beszélni, meg kell egymást győzni, de jelenleg zsákutca. De a háború még nincs elvesztve:-)))) Minden hónapban úgysem jöhet szabira, amikor Zétit dokihoz kell vinni:-)))) Ahhoz meg már buszra kell szállni:-))))
42444. benvik (válaszként erre: 42439. - Pitypang)
2010. ápr. 8. 09:47
Zétiében van minden, mint a bucsúban. Még gyermekbántalmazásos képek is. Krisztiében nem voltak ilyenek.
42443. Pitypang (válaszként erre: 42442. - Mandy)
2010. ápr. 7. 22:00

Fura, hogy már évekkel ezelőtt is küldözgettük ezt a táblázatot, nem? Az a 2007.aug.9. pont olyan, mint most ez az április 7. :) Leni ugye aug.28-án lett 6 hónapos, Simi meg most ápr.21-én lesz 6 hónapos. Akkor is ilyen tájt kapcsoltunk kaja ügyben, mint most. :))


Mához 2 hétre lesz a Simi fél éves, kíváncsi vagyok, mit szól a kajákhoz. Lenikém, kicsi kis puffancsom megevett mindent, amit elé tettem. :D Lehet, hogy most a Simivel nem lesz ilyen mázlim?

42442. mandy (válaszként erre: 42438. - Pitypang)
2010. ápr. 7. 21:12

Vettem észre, hogy nem jó, már vissza is kaptam a hibaüzenetet :)

Ment a jó címre.

42441. Pitypang (válaszként erre: 42431. - Benvik)
2010. ápr. 7. 21:00

Először Simi könyvében néztem, de abban semmi sincs. Nem tudom, Zétinek milyen van, de a Simi könyve már ez a tök sima fehér, az oltások egy külön kis könyvben vannak, amit a kiskönyv hátsó lapjára ragasztott kis tokban kell tartani.

A Leni könyve meg olyan, mint a "naggyerekeinké" itt, az a csacsis, nem? Abban sem látok táblázatot, pedig átnéztem azt is most.

42440. Pitypang
2010. ápr. 7. 16:52
Ja, és én is utálnám, ha megmondanák, hova és mivel mehetek. Nem hogy nem tartanám be, hanem dacból, csak azért is mennék. Hülye egy természetem van, tudom. :D
42439. Pitypang (válaszként erre: 42431. - Benvik)
2010. ápr. 7. 16:50
Nem is néztem, hogy abban is van táblázat? Megnézem még ma majd, csak most ezer még a teendőm, mielőtt fürdetni kell. OK, még 2 óra addig, de na. :D
42438. Pitypang (válaszként erre: 42434. - Mandy)
2010. ápr. 7. 16:25

nem jó, mert az t-online vagy mi volt még... a bozsokiedit@yahoo.com a jó. illetve ez is volt régen is, most meg csak ezt használom már egy jó ideje.

köszi :)


(1-2 ujjal pötyögök,itt a Simi)

42437. benvik (válaszként erre: 42436. - Mandy)
2010. ápr. 7. 15:34
Na ez az, hogy én teljesen megoldhatónak látom, semmi akadállyal. Kenguru és kész. Margit szigetet akarok!!!!! De Apa már a gondolatától is a plafonon van. Majd elmegyünk a válasza. Állatkert, majd elmegyünk. Mondom, jó időt mond, elviszem én őket. Kb, mintha azt mondtam volna, hogy a gyerekeit az északi sarkra akarom ruha nélkül vinni gyalog. De végre itt a jó idő, nem fogok itthon ülni!!!!!
42436. mandy (válaszként erre: 42435. - Benvik)
2010. ápr. 7. 15:27

Na ezaz.

A férfiak nem is sejtik ám, hogy mi anyukák mi mindenre vagyunk képesek. Tudod, magukból indulnak ki ;-)

(neeeeeeeeeem vagyok ám férfigyűlölő, de tény hogy ilyen szempontból mi, nők többre vagyunk képesek)

42435. benvik (válaszként erre: 42433. - Mandy)
2010. ápr. 7. 15:16
Mondtam én is neki, hogy próbálkozni lehet:-) Meg azt is, hogy akkor vegyen nekem autót. Ja, hogy arra nincs pénz? Akkor a csórók meg utazzanak busszal:-)))) Kriszti is életben maradt:-))) (Bár már akkor ki volt akadva, hogy én buszra teszem az ő gyerekét) Szerinte viszont két gyerekkel megoldhatatlan. Na majd megmutatom neki:-)))))
42434. mandy
2010. ápr. 7. 15:15

2007. aug. 9-es levél Pitypang :))

Visszaküldtem. A porcelanbaba emailcímed még jó?

42433. mandy
2010. ápr. 7. 15:13

Hahó :)


Pityi, nekem megvan még, Lilivel is azt használtam :)

Mindjárt vissza is küldöm, mert még ereditben is megvan a freemail-emen :)


Benvik ilyen próbálkozásai az én férjemnek is voltak. Próbálkozott.....bár szerencsére ismer már annyira, hogy nekem NEM fogja előírni senki, hogy hova (illetve mivel) mehetek :DDDD

Az kéne még csak, hogy be legyek zárva ide!

42432. benvik
2010. ápr. 7. 15:05
Ja és autót is akarok, de izibe, mert kezdek lassan bekattani. Apa: "Két gyerekkel szó sem lehet róla, hogy buszra, vonatra szálljál!!!" Csak tudnám miért??????
42431. benvik (válaszként erre: 42429. - Pitypang)
2010. ápr. 7. 15:03
Kiskönyv közepe?
42430. benvik (válaszként erre: 42428. - Pitypang)
2010. ápr. 7. 15:03
Általában Kriszti igyekszik megelőzni, hogys Zéti sírjon. Meg amíg nem lovalja bele magát, addig el tudja terelni. (Néha jobban, mint én.) Akkor van igazi ciki, ha mind a kettő rossz kedvében van. Akkor ki tudnék szaladni a világból.
42429. Pitypang
2010. ápr. 7. 14:55
Megvan még vkinek a régi hozzátáplálási táblázat, amit itt körbeküldtünk? Nekem azóta volt gond a gépemmel és nincs meg már. Légyszi' küldje el valaki! Vagy ha van másik, ami jó, azt is szívesen fogadom. Köszi.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook