Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eskűvőt szeretnék, de a párom nem fórum

Eskűvőt szeretnék, de a párom nem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
41. M0ncsa (válaszként erre: 33. - Kangaroo Island)
2014. jan. 10. 12:44

Pontosan errol van szo. Hogy varhatnek el valakitol felelossegteljes hozzaallast a gyerekvallalashoz, ha meg a hazassagtol is be van tojva? Egy gyerek ezerszer nagyobb felelosseg.


En ugyanigy megmondtam a (leendo) ferjemnek, hogy hazassag nelkul nem vagyok hajlando belemenni a gyerekesdibe. Csak vigyorgott, nem tunt tul remultnek :D El is vett, gyerek is lett, mindenki boldog. Rajta is latom a buszkeseget, amikor ugy mutat be: "a felesegem" :)

40. sanyinak (válaszként erre: 39. - Anya4005)
2014. jan. 10. 12:44
Csak időben szólj neki még előtte... :)
39. anya4005 (válaszként erre: 1. - Edina91)
2014. jan. 10. 12:40
Nekünk 2 gyerekünk van,én esküvőznék,a párom nem! Kompromisszumot kötöttünk: még halálom elött elvesz.
38. kriszta773 (válaszként erre: 30. - 18f139611b)
2014. jan. 10. 12:34
pedig biztosan nem attól pánikolsz, hogy egy gyűrűt húznak az ujjadra :) egy ebédszünetben, kettesben is össze lehet házasodni. lehet, hogy csak szeretnéd azt hinni, hogy ő vele akarod leélni az életedet, tudat alatt meg kivársz, hogy mi jön még :)
37. Krisz42 (válaszként erre: 35. - Edina91)
2014. jan. 10. 12:33
Én is úgy gondolom,h igenis vegyen el,főleg,h ő sem ódzkodott.Nálunk a fèrjem akarta az esküvőt és szerintem ez a normális.Ha szereted a párod,gyereked,akkor igenis vállald fel őket,vállalj felelősséget èrtük,nehogy már a ffi független marad.Akkor éljen egyedül vagy ne tartós,családi kapcsolatban.Nálunk nem volt ellustulás sem,hanem felerősödött a felelősségvâllalás és a másik megbecsülése,h felvállalom mások előtt.
2014. jan. 10. 12:27

Nálunk a családban három verzió fordult elő, mivel hárman vagyunk testvérek. :-)


1., a Húgomék csak azért házasodtak össze, mert nekik bonyolultabb volt az, hogy el kell ismernie a párjának az apaságot, mint az, hogy megszervezzenek egy szűk családos polgári esküvőt

2., én azért halogatom évek óta, hogy hozzámenjek a barátomhoz, mert rosszak a tapasztalataim. A házasságban mindenki vhogy "ellustul" a kapcsolatot illetően, mert mindketten érzelmileg nagyobb biztonságban érzik magukat.

3., az öcsém nem ugrik az ötletért, hogy elvegye az élettársát, mert sok vita van közöttük és nem biztos az érzéseiben


Ha nem akar, nem lehet rákényszeríteni.

Lehet rágni a fülét, de vagy beadja a derekát (kényszerből) vagy egyre nagyobb lesz benne az ellenállás.

35. Edina91 (válaszként erre: 31. - 7ff5dc369b)
2014. jan. 10. 12:24
Köszönöm! Vegre valaki aki eggyetért velem! Nekem igenis sokat jelentene! :)
34. kriszta773 (válaszként erre: 20. - Edina91)
2014. jan. 10. 12:21

lehet, hogy számára egyáltalán nem fontos a házasság, nem foglalkoztatja. ha tervben volt, beszéltetek róla, és te már türelmetlen vagy, kérdezz rá egyenesen, normálisan, hogy ő akarja-e a házasságot, mert te nagyon szeretnéd. együtt éltek, van egy gyereketek, miért ne beszélhetnétek erről nyíltan, normálisan ahelyett, hogy te idegeskednél emiatt :)

vannak házasságellenes férfiak (és nők), csak ők tudják megmondani ennek az igazi okát :)

33. Kangaroo Island (válaszként erre: 13. - Tilbog)
2014. jan. 10. 12:21

van különbség, egy házasságból nem lehet csak úgy kilépni, persze valamilyen szinten lehet, de felelősség elvenni valakit, az egy döntés, amit papírra vetnek és hivatalos, az együttélés olyan, hogy amikor kedved van, elköltözöl és nem tartozol senkinek magyarázattal, csak a lelkiismeretednek, ha otthagyod a gyerekedet. Sokkal könnyebben kilép az ember egy szimpla együttélésből, mint egy házasságból.

szerintem.


Mindenesetre én megmondtam a férjemnek, hogy ha gyereket szeretne, akkor vegyen el, el is vett, gyerek is lett. :-)

2014. jan. 10. 12:21
Azert az anyagiakat emlegetbi mindig mert legutobb mikor beszeltunk erröl.ő azt mondta h nin s ellenére a hàzasàg de ha mar egyszer hazasodik akkor megadja a modjàt! Amire most meg nincs meg az anyagi hatter! De ha erre varunk akkor soha nem hazasodunk ossze! :(
31. 7ff5dc369b (válaszként erre: 13. - Tilbog)
2014. jan. 10. 12:20

Semmi csak egy papir , ugye?

Nwem tudom milyen életet éltek, de egy icipicit más úgy bemutatni őt, vagy ő téged, hogy a feleségem vagy férjem, mint az, hogy élettársam/párom/kedvesem...stb.

nÁLUNK IGY ALAKULT:

10 ÉVE VAGYUNK EGYÜTT, 6 ÉVES A LÁNYUNK, 4 ÉVE VAGYunk házasok. Semmi különbség? Nem tudom,szerintem van. Sokkal jobb:)

Pedig boldogok voltunk előtte is, volt már gyerek, annál ugysem szorosabb semmi, de mégis igen, változtatott és sokkal de sokkal jobb mint előtte volt, pedig előtte se volt rossz:)

A házasságkötéskor kötöjelesen választottamnevet, de annyira bejött a dolog, hogy megváltoztattam, lehagyva a kötőjelet és a sajátomat,és csak az ő vezetéknevézhagytam meg.És imádom.

Igenis számit!

2014. jan. 10. 12:10

hm... nálunk ez épp fordítva van. A párom akarja a házasságot én nem. És nem azért mert nem szeretem, csak egyszerűen ha meghallom, hogy mikor lesz már feláll a szőr a hátamon, görcsbe rándul a gyomrom... kész pánikroham.

Nagyon szeretem a párom és remélem vele élem le az életemet, de nem akarok esküvőt.

29. Cippora (válaszként erre: 27. - Edina91)
2014. jan. 10. 12:08
Arra hogy a gyerek előtt kellett volna összeházasodni:...
28. sanyinak (válaszként erre: 1. - Edina91)
2014. jan. 10. 12:06
És hány éves a párod?
27. Edina91 (válaszként erre: 25. - M0ncsa)
2014. jan. 10. 12:06
Eztire èrted Leendő gyerekei annyat?
26. csvmarcsi (válaszként erre: 25. - M0ncsa)
2014. jan. 10. 12:03
Örülök! :) Én is így gondoltam, csak rosszul fogalmaztam. :)
25. M0ncsa (válaszként erre: 23. - Csvmarcsi)
2014. jan. 10. 12:01
Nem szolunk le. En sem vagyok regimodi, de szerintem egy valamirevalo ferfi a LEENDO gyermekei anyjat veszi el felesegul.
2014. jan. 10. 12:01
Persze, ha egyikőjük se akarja akkor bánom is én hogy csinálják!
2014. jan. 10. 11:58
Ne szóljatok le, nem vagyok régimódi, de az én szememben egy valamire való férfi igenis feleségül veszi a gyerekei anyját!
22. Cippora (válaszként erre: 19. - Edina91)
2014. jan. 10. 11:58

Akkor eddig úgy volt,hogy elvesz,de mindig csak a kifogásokat gyártja.Hát akkor nem akar elvenni!

Kérdés,hogy azért mert nem akar papírt,házasságot,cécót,vagy pedig nem veled képzeli el az életét?

21. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Edina91)
2014. jan. 10. 11:57
Hja, kislanyom, altalaban eloszor ugrunk, utana mondjuk, hogy hopp. Te a hoppot mar kimondtad, akkor meg ne ugralj. Penz csak kifogas, ha hazasodni akarna, magatol is rajott volna a polgari eskuvos megoldasra.
20. Edina91 (válaszként erre: 18. - 4fbd4b2862)
2014. jan. 10. 11:56
Nem 2* emlitettem meg neki.
19. Edina91 (válaszként erre: 14. - Cippora)
2014. jan. 10. 11:55
Most hàborodom fel mert eddig az volt megbeszelve h vegyunk hazat ami 2 eve megva majd kiderült h àllapotos vagyok akkor azt mondta ha kicsi 1 eves lesz! Most pedig az anyagiak a kifofas!
18. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 1. - Edina91)
2014. jan. 10. 11:55

Hmmm,és ő,hogy értesse meg veled,hogy nem akarja?

Az erőltetett menetnek nincs értelme,szerintem.

A pasik nem szeretik,ezt mikor veszel már el,miért nem veszel el,és miért nincs gyűrű még,pedig én nagyon szeretném,című sorozatot.

Lehet,hogy hamarabb célba érsz,ha hagyod egy kicsit!Sokszor hallja tőled?

17. nbandus (válaszként erre: 13. - Tilbog)
2014. jan. 10. 11:55
Egyáltalán nem akarja, vagy egyelőre nem? Egyébként sok férfi ugyanígy van vele, köztük a párom is...:) De én nem erőlködöm, előbb-utóbb csak megérik a gondolat benne :)
16. andi6020 (válaszként erre: 1. - Edina91)
2014. jan. 10. 11:54
Változtasd meg a neved.
15. tilbog (válaszként erre: 12. - Mirror)
2014. jan. 10. 11:52
Ez jó :D
14. Cippora (válaszként erre: 9. - Edina91)
2014. jan. 10. 11:51

Akkor menjetek el egy polgárira ketten.

Ha ez se jó nekik,akkor nem az anyagiak a gond,de az sem jelent feltétlenül bajt.Nem házasulandó típus,van ilyen.Azért ezen nem most kellene felháborodnod,gondolom tudtad...

13. tilbog
2014. jan. 10. 11:51
Az én párom szerint semmi különbség az együttélés és a házasság között, akkor meg minek.
12. mirror
2014. jan. 10. 11:51
A polgari hetkoznap ingyenes! ;)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook