Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha a párom nem szeretne esküvőt? fórum

Mit tegyek, ha a párom nem szeretne esküvőt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. b8103f009a (válaszként erre: 2. - Xyxy)
2013. márc. 23. 12:09

Miért kellene rávenni, ha nem akar feleségül venni? Szerintem fogadd el, hogy nem, és kész.

Aki valóban fontos a számunkra, vele tervezzük leélni az életünket, közös jövőt, családot, ott nem kell erőltetni ezt. Amúgy is a férfi dolga szorgalmazni, neki kell akarni, ha komolyan gondolja. Én nem erőltetném, de még csak szóba sem hoznám. Szerintem gondolkozz el, hogy valóban csak ez az egy dolog e az, ami miatt nem vagy maradéktalanul boldog. Egy kapcsolat sem működik túl sokáig, ahol nem egy felé akarnak menni a felek, nem gondolkoznak hasonlóan az életük fontos dolgairól, lépéseiről, vagy ami az egyik számára fontos, a másik feleslegesnek tartja, nem ugyanazok a céljaik.

2013. márc. 23. 12:00
nem tudsz mit tenni.papir nelkul is lehetsz boldog.
2012. jan. 11. 09:21
Neked miért fontos?
2009. dec. 2. 20:48

Hát nem tehetsz túl sokat. :)

Max hirtelen meggondolod magad, és nem akarsz a felesége lenni, sőt nagyon is ellenzed a gondolatát is, hogy ő legyen a férjed :) Talán elgondolkodik ezen, és rájön, hogy mégis akarja :)

2009. aug. 22. 16:56

Én mindig azt vallottam hogy ha az első 2 évben nem vesznek nőül valakit akkor azt már nem is fogják és ennek egyetlen oka van mégpedig az,hogy a pasi nem akarja a nőt élete végéig és nyitva akarja hagyni saját maga számára a kiskaput.

És valóban úgy van hogy egy pont után már sértés hogy csak egy barátnő a nő akit lehet kefélgetni de akit bármikor következmények nélkül el lehet dobni.

2009. júl. 22. 14:41

Nem szabad erőszakoskodni!

Majd eljön annak is az ideje.

2009. júl. 22. 14:34

Ha már erőnek erejével akarod azt az esküvőt jó vége nem lesz:(

Az csak akkor lehet sikeres, ha mindkét fél egyformán akarja :)

55. sariya
2008. nov. 27. 11:23
Az enyém sem..
54. kisvirág42 (válaszként erre: 53. - 67e1cf1187)
2008. júl. 9. 14:21
Szia! Bocs, hogy irok, igaz mi szeretnénk papírt és jó lenne ha hivatalosan hazzátartoznánk akit szeretünk, de ha már ennyi időt együtt töltöttek papír nélkül lehet, hogy nem kellene szorgalmazni, mert én is így voltam, de végül is összeházasodtunk, és utánna csak 4 évet voltunk még együtt, sanjos talált magának egy másikat egy fiatalabbat. Annak meg lenne értelme, hogy papír után hamar vége legyen. Igaz ez nem törvényszerű, de nem egyedi az esetem. Vagyis sokat ha hosszú idő után házasodnak, könnyen szétmenek utána. Talán élvezni kellene a szeretetét, és hagyni a dolgot. Beszéljünk erről ha akarod.
2008. júl. 5. 20:47

Na ebben atémában nagyon otthon vagyok:( Most már elmúlt tíz éve hogy együtt vagyok a párommal, és még nem vagyunk összeházasodva. Eleinte anyagi megfontolásból, most meg már ő azt mondja hogy papír nélkül is szeret. Én pedig egyre vacakabbul érzem magam a bőrömben. Lehet hogy hülye vagyok de olyan megalázottnak vagy mi. Gyerekek is vannak.

Szóval lehet hogy tényleg nem számít a papír, de azért most már szeretném ha a kapcsolatunk hivatalosan is szentesítve lenne.

52. idnus
2008. júl. 5. 20:19

Bert Hellinger egy nagy mondása: egy ponton túl a házasság nélküli kapcsolat egymás sértegetése. Nagyon igaz..

Én elgondolkodnék azon, vajon azt az embert jelentem-e a másiknak, akivel egy életet akar leélni. bár régi téma, azóta biztos alakultak a dolgok. sok sikert

51. spinneli (válaszként erre: 36. - E8707eeb00)
2008. jún. 30. 17:43
az a férfi aki birtokolni akarja a nőt, beteg.
50. Csigusz 79 (válaszként erre: 31. - E8707eeb00)
2008. jún. 30. 17:42
Ezt én is igy gondolom.
2008. jún. 30. 17:39

tarts a fejehez pisztolyt :D

Hulye kerdes.

48. xyxy
2008. jún. 30. 17:21
6 éve vagyunk együtt, ebből 2 éve együtt is élünk. Olyan, mintha házasok lennénk, én így is főzök rá nap mint nap, mosok, takarítok, stb... És nagyon szeretem. Viszont én is szeretném, ha ő elvenne... De szerintem csak akkor fog elvenni, amikor tényleg jön a baba is. Viszont addig nem szeretnék gyereket, amíg saját házunk vagy lakásunk nincs. Kocsink és rengeteg ingóságunk van, de albiban élünk. Remélem egy éven belül már saját kecó is lesz, akkor pedig jöhet a baba :) Hátha jön vele az esküvő is, nagyon jó lenne már végre... Hátha végre a szülei is elfogadnák, h összetartozunk...
47. erika0313 (válaszként erre: 46. - Pocy88)
2008. ápr. 13. 18:10
Ez így van.
46. Pocy88
2008. ápr. 7. 14:14

A férfiak szerintem vagy nagyon akarják az esküvőt, vagy nagyon nem. A mai pasik pedig amúgy is más elveket vallanak, mint nagyapáink. Akkor természetes volt, hogy 20 évesen házasodtak, ma már tolódik a 30 felé vagy még tovább. Én korán szeretnék családot alapítani, de a 7 évvel idősebb Párom még nem érzi magát készen erre - oké nem is vagyunk régóta együtt, de ez nem jelent semmit -.

Szerintem ne erőltesd semmiképp, mert akkor még jobban meghátrál.

45. Sylvee12 (válaszként erre: 44. - Lupi)
2008. márc. 8. 16:56

Egyetértek veled. Én se egy akarok lenni a sok közül, hanem az, akit ország-világ előtt felvállal.

Én kategorikusan kijelentettem, hogy házasságon kívül nincs gyerek, bármennyire is vágyik rá.

De ami nem megy, azt tényleg nem lehet/kell eröltetni.

44. lupi
2008. márc. 8. 16:50
Nem segít a terhesség, ha nem akarja, úgysem vesz el. Én pont ebben a cipőben járok. Sztem a papír nem formaság. Vagy ha az, akkor miért nem lehet egy kis formasággal örömet okozni a másiknak, akinek ez fontos?? Számomra a házasság egy szinttel feljebb való lépés a kapcsolatban. Együttjárni ő is, én is sokakkal tettük már. Különbséget szeretnék, vállalni egymást, ragaszkodni, és ezt egy "beavatáson" megerősíteni. Aki nem házas, az facér. Én pedig hamarosan leányanya leszek.
43. agis
2008. márc. 6. 09:49

Szvsz vagy fogadd el hogy nem akarja...és élj ezzel együtt, vagy lépj tovább.

Minek erőltetnéd?


Lehetsz buta nő is...hajrá teherbeesés! Biztosan segít:)

2008. márc. 6. 09:25
En házasságban élek, de valóban nem tartom fontosnak a papirt, amikor az tart össze két embert akkor ott már nincs miről beszélni, de ha te fontosnak tartod követeld ki:)
2007. nov. 25. 18:49
NÁLUNK IS PONT FORDITVA VAN DE NEM AZÉRT HOGY NINCS MEG A SZERETET,HANEM ELVI OKOKBÓL NE EGY PAPIR TARTSA ÖSSZE AZ ADANDÓ PÁROKAT HANEM ÖN.ÖNMAGUK RAGASZKODÁSA,ÉS SZERETETE,,,,ÉN 28.ÉVE IGY ÉLEK.ÉS SEMMI HÁTRÁNYA NINCSEN A PAPIR HIÁNYÁNAK.
40. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 39. - E71af41436)
2007. nov. 25. 18:11
hasonlót akartam tanácsolni:))
2007. nov. 25. 17:48
ne menj hozzá :DDDD
38. dogiz (válaszként erre: 20. - Rozália)
2007. nov. 25. 17:36

Egy nagyon kedves történetet hallottam nem olyan régen, egy nagyapa mesélt az unokájának:

"... a nagymamád a menyasszonyom volt, majd a feleségem lett...az én időmben párja a galambnak volt..." és még sok ilyen összehasonlítás.

Hát nem elgondolkodtató?

37. mdóri
2007. nov. 25. 17:25

Ez a téma már nálunk is előkerült, de szerintem a Párom sokkal bizonytalanabb a dologban , mint én!

Pedig már anyuék is rákérdeztek, hogy lesz-e a közeljövőben lagzi!

2007. nov. 25. 16:12
Az a férfi aki valóban szereti a nőt,az minden téren birtokolni akarja és a nevét adja neki.
35. Bcicus
2007. nov. 23. 21:31
Nálunk pont fordítva van. Ő akar esküvőt n nem igazán szerettem volna, de belementem, mert szeretem.
34. Lina79
2007. nov. 23. 21:05

Az esküvőben a jó buli a legjobb! A házasságban meg az, hogy egy kis könnyebbséget okoz mondjuk a baba érkezésénél, mert nem kell apasági nyilatkozat. Tömören ennyi. Hidd el, a tapasztalat beszél belőlem.

Rábeszélni viszont nem szabad! Akkor majd állandóan a fejedhez vágja viccesen. Így viszont Te mondhatod: Bezzeg, ha elvettél volna! :-))

33. spinneli (válaszként erre: 31. - E8707eeb00)
2007. nov. 23. 11:08

alant írták, hogy esküvőt jogi formulák végett szeretnének, erre írtam, hogy hamarosan regisztrált élettársi kapcsolatok is rendelkezni fognak ugyanazzal a jogkörrel.

Tehát ha pusztán ezért szeretne esküvőt, akkor felesleges.

Ebből a szempontból a te véleményed az élettársi kapcsolatokról teljesen felesleges, mert nem ez volt a téma.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook