Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eskűvőt szeretnék, de a párom nem fórum

Eskűvőt szeretnék, de a párom nem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. jan. 10. 14:20
Megegyszer mondom h igy indult a kapcsolatunk elejen megbeszeltük h gyermeket es házasagot szeretnenk! Hazvasalas utan terveztuk az esküvot kozben kiderult h allapotos vagyok. Majd ezutan ugy dontottunk h ha a kucsi 1 eves lesz utanna nyaron megtartjuk. Ami most nyarra lenne esedekes! 2 szor jott szoba az esküvö! De minthaegkapta volna a hazat gyermeket es nem akarja mar az esküvot! Ezwrt ertem tanacsot h hogy tudnam vele higgattan egbeszelni a dolgokat! Mert mindig csak a vita van mert hirtelen felkapom a vizet! Es igen wkem igeis szamit a papir. Nem erzem azt h a cdalad tagja lennek mas vezeteknevvel mit a fiam es a paron! Lehet dobalni h nem ez szamit meg a hasonlok de nekem igenis ez is szamit! Masnaklehet h nem....
70. M0ncsa (válaszként erre: 59. - Kriszta773)
2014. jan. 10. 13:57
Pontosan. Nem az a gond, ha egyes parok nem akarnak hazasodni, masok meg igen, hanem az, ha ugyanazon par ket fele maskent gondolkodik a dologrol. Ez mindig konfliktusforras.
69. M0ncsa (válaszként erre: 60. - Sanyinak)
2014. jan. 10. 13:55
Nyilvan nem igy :D De ha komolyak a szandekok, akkor ez szerintem abszolut nem kerdes. En a ferjemmel valo kapcsolatom 4. honapjaban lettem benne teljesen biztos, hogy ez az ember velem akarja leelni az eletet (es viszont). Nem kellett kerdezni hulyesegeket :)
68. kriszta773 (válaszként erre: 64. - Sanyinak)
2014. jan. 10. 13:48
hidd el, hogy a gyerek nem tud annyira váratlanul jönni, általában 9 hónap megelőzi :) ha váratlanul is fogan meg, már ekkor felmerülhet a házasság kérdése, ha előtte nem volt idő, alkalom rá, és legalább az egyik fél szeretné :) ha egyiknek sem fontos a házasság, nem kell felmerülnie ekkor sem témának. de itt a fórumindítónak az a problémája, hogy ő szeretne esküvőt, a párja is elviekben, de mindig halogatva, tologatva van, hogy "majd". bár én egy közös gyerek, együttélés után és házvásárlás előtt nem feltételezném, hogy a párja nem akarja elvenni. valószínűleg a férfi férfi módjára tervez, előbb házat veszünk, legyen meg minden, aztán teszünk félre lagzira. míg a nőci úgy gondolhatja, már most is késő az esküvőre :)
67. M0ncsa (válaszként erre: 66. - M0ncsa)
2014. jan. 10. 13:48
Bocsi, kimaradt a virag (csokor es dekoracio) 175 EUR. Ugyhogy a vegosszeg 3825 EUR azaz 956.250 HUF.
66. M0ncsa (válaszként erre: 50. - Nbandus)
2014. jan. 10. 13:44

Ugy, hogy istenno vagyok szervezes teren :D

Najo, viccet felreteve, egyreszt nem vittuk tulzasba a flancolast, masreszt egy csomo mindent egyedul megcsinaltunk.


Durvan az arak:


ruhakolcsonzes: 300 EUR

eskuvo utani pezsgo, plusz az, hogy a parkba szerveztuk, nem a hazassagkoto teremben voltunk: 200 EUR

Esti vacsora kb. 40 fore, itallal, szallassal: 2300 EUR (nem mindenki aludt ott, nyilvan)

Animator (szorakoztatas, zene): 600 EUR

Egyeb aprobb kiadasok: kb. 2-300 EUR (szamoljunk 250-t)

Osszesen: 3650 EUR x akkori arfolyam 250 HUF = 912.500 HUF


Oke, kicsit elszamoltam magam :D De akkorsem 2 milla. Nem mellesleg mi ajandeknak penzt kertunk, es a "bevetel" kb. fedezte is a kiadasokat, ugyhogy nagyjabol nullara jottunk ki a vegen - ergo az egesz eskovoi muri "ingyen" volt.

65. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Edina91)
2014. jan. 10. 13:42

Sehogy! Nincs rosszabb egy kierőszakolt házasságnál.

Fogadd el, hogy a párod még nem érett meg erre a lépésre,nagyon sok férfi gondolja úgy hogy egy gyerek még nem köti le örökre míg a papír viszont már más.. Tudnál boldogan élni a tudattal hogy azért vett csak el mert te erőltetted mindenáron és nem szívből kérte meg a kezed, nem azért vesz el mert komolyan gondolja egy életre? A nagy nap nem csak rólad szól hanem róla is.

Én alig 1 hete mentem férjhez, 9 évet vártam rá.

64. sanyinak (válaszként erre: 63. - Nbandus)
2014. jan. 10. 13:36
Ns igen, a gyerek tud váratlanul - vagy legalábbis konkrét döntés nélkül, "valamikor" jönni - a házasságkötéshez viszont konkrét elhatározás kell.
2014. jan. 10. 13:30
Hát amikor annak idején ismerkedtünk a gyerekem apjával, mindegyik (a gyerek és a házasság is) "MAJD" kategóriába esett, mindkettőnknél. Aztán elég hamar jött a baba, vele a 100%-os felelősségteljes életmód mindkettőnk részéről. A házasság továbbra is MAJD ketagóriába esik. Szóval ember tervez, Isten végez :)
62. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 60. - Sanyinak)
2014. jan. 10. 13:26
Szerintem,nem ere gondolt!Inkább arra,hogy egyáltalán akar e valamikor,esküvőt,gyereket.
61. kriszta773 (válaszként erre: 60. - Sanyinak)
2014. jan. 10. 13:26
egy kapcsolat elején azt sem szokták sokan megbeszélni, hogy hány gyereket szeretnének, mire allergiásak, esti zugevők-e, sírnak-e a filmeken vagy utálják-e a spenótot, mégis megismerik egymást :) úgy gondolom, ha a gyerekvállalás már szóba kerül két ember között, ugyanúgy szóba kerülhet a házasság is. mert előbbi kicsit több felelősséggel jár például :) nem a gyerek születése után kell dühöngeni, hogy a másik nem vesz el :)
60. sanyinak (válaszként erre: 59. - Kriszta773)
2014. jan. 10. 13:23
A kapcsolat elején szögezze neki a kérdést a nő a férfinak, hogy "elveszel-e majd feleségül"? Ez egy férfi számára azért "kényesebb" kérdés a kapcsolat elején :).
59. kriszta773 (válaszként erre: 55. - Nbandus)
2014. jan. 10. 13:14

persze, hogy elfogadható :) de ha én például férjhez akarnék menni és gyereket szülni, akkor nem választanék olyan férfit, aki nem akar házasodni és nem akar gyereket :)

az ilyen dolgoknak már egy kapcsolat elején ki kell derülnie szerintem, nem pár év és pár gyerek után sírni, hogy miért nem vesz el :) az a férfi, aki meg csak ígérget, hogy majd ekkor meg akkor, nagyon furcsa hozzáállású.

58. 1f8eb0a3ba (válaszként erre: 49. - Nbandus)
2014. jan. 10. 13:13
persze hogy nem az esküvőtöl,de szerintem a felelősség az kell az emberekbe ha gyereket vállalnak de ahhoz nem szükséges a papír,de mégis más!!!!!!!
57. Cippora (válaszként erre: 54. - Kriszta773)
2014. jan. 10. 13:11
Igen ebben igazad van.Ha a párom nagyon akarna házasodni,és fontosnak tartaná,akkor belemennék,de szerencsére ugyanúgy gondolkodunk erről (is).
56. Cippora (válaszként erre: 52. - Sanyinak)
2014. jan. 10. 13:10

Aki első szóváltás után elhagyja a párját az meg is érdemli...

Hozzáállás kérdése nem papíré.Én is szakíthattam volna már,okom is lett volna rá,még sem tettem,és ehhez nem kellett sem papír,sem házasság,mert az én elköteleződésem nem ezen múlik,és megkockáztatom,az talán még erősebb is mint sok más házas emberé...

55. nbandus (válaszként erre: 51. - Kriszta773)
2014. jan. 10. 13:09
Nekem a nővérem volt férjnél, gyakorlatilag 2 hónapot. Azóta eldöntötte, hogy SOSEM akar férjhez menni újra, pedig lenne rá lehetősége, de ő nem akarja. Szerintem teljesen elfogadható, hogy valaki nem akar házasodni, akár férfi, akár nő... Gyereket sem szeretne mindenki...
54. kriszta773 (válaszként erre: 47. - Cippora)
2014. jan. 10. 13:09
szerintem ha két ember egyformán gondolkodik házasságban vagy házasság nélküliségben, az teljesen rendben van. az a probléma, ha az egyik fél szeretné, a másik pedig nem. mert ugye ha az egyik félnek nem számít semmit a papír, miért nem tudja a másikért mégis elviselni azt a "semmi" papírt? :)
53. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 48. - M0ncsa)
2014. jan. 10. 13:08
Uhh,az nagyon olcsón megúsztátok,ide tényleg kell 1-1.5 millió...azt hiszem a tesómnak kicsit több volot mint 3.
52. sanyinak (válaszként erre: 47. - Cippora)
2014. jan. 10. 13:07
Azért annak is lehet értelme, ha nem az első szóváltás után hagyják el egymást a párok, hanem még maradnak egy picit egymás mellett "gondolkozni".
51. kriszta773 (válaszként erre: 44. - 18f139611b)
2014. jan. 10. 13:07

hát szerintem az nem egészséges, ha valaki 10 éves kora óta úgy gondolja, a házassági papírnak semmi értelme, minek foglalkoztatott 10 évesen a házasság? :))

érhetnek még téged is meglepetések, engem is kértek már meg többen, nem volt véletlen, mikor nemet mondtam, pedig teljesen jól éltünk együtt, jövőt tervezve :)

50. nbandus (válaszként erre: 48. - M0ncsa)
2014. jan. 10. 13:05
Hát azt meg hogy csináltátok?:)
49. nbandus (válaszként erre: 46. - 1f8eb0a3ba)
2014. jan. 10. 13:05
De a Te férjednek nem csak az esküvőtől lett nagyobb felelősségérzete, hanem a 2 gyerektől IS...
48. M0ncsa (válaszként erre: 43. - Mosolyka1111)
2014. jan. 10. 13:04
Minek ehhez masfe-2 milla? Mi kb. 600.000-bol olyan eskuvot rittyentettunk, hogy ihaj. Magyarorszagon ugyanez a felebe kerult volna. Es ebben minden benne volt, meg a nasznep 1-2 napos elszallasolasa is (a fele kulfoldrol jott).
2014. jan. 10. 13:03

Én biztos fordítva működök,mert nekem a gyerek volt a lényeg,nem a házasság meg a papír,és nem is érzem magunkat kevesebbnek azért mert nem akartunk felhajtást meg semmit.

Lentebb írták,hogy kapcsolatból hamarabb kilépnek mint egy házasságból,de szerintem ilyen szempontból nem előny hanem hátrány az a papír.Ne az tartsa össze az embereket,hanem a szeretet.Nap mint nap hallani olyat,hogy válna,de nem lehet mert nem olyan egyszerű...Ha meg két ember szereti egymást akkor szeretni fogja papírral meg anélkül is.Ettől függetlenül elfogadom azt akinek fontos,de örültem,hogy a párom is hasonlóan gondolkodott,és nem tartotta fontosnak.Anno megbeszéltük,hogy a 10.évfordulónkon majd összeházasodunk,mert az milyen buli lenne,aztán eltelt az is,anélkül,hogy megemlítettük volna...na majd a 20.-on :)

2014. jan. 10. 13:02
Sziasztok! Tökédekes ez a fórum! Én már egyszer voltam férjnél és mitmondjak nem jött össze. Elváltunk 10 év ismeretség után amiböl 5-évig voltunk házasok! szerentsére gyerek nincs azóta sem láttam. Utána ismertem meg a mostani férjemet akihez a rosszul sikerült házasságom miatt nem akartam hozzámenni! De utána csak beattam idő multával a derakamat,azt mondta ő meg akar nősűlni és olyan időpontot akar választani ami idők végezetéig emlékezetes marad! Így házasodtun össze 2003.12.06.-án MIKULÁSKOR! 12 -ÉVE vagyunk együtt és minden olyan mint előtte. csak a felelősségtudata lett nagyobb mert azóta van kettő édes gyermekünk akikkröl gondoskodni kell!! Ez az én történetem szerintem ha egy férfi megérik a házasságra magátol fog kezdeményezni,ha nagyon szeret!
45. forrest2010 (válaszként erre: 39. - Anya4005)
2014. jan. 10. 13:02
Na ez aranyos ! Mi annakidején úgy házasodtunk , h a fiunk 1,5 éves volt + 3 hónapos terhes voltam a lányommal , de január 1-től kellett volna menni házassági tanácsadásra , na erre a férjem nem volt hajlandó , volt egy 20 perces szünet , ahova bedugtak minket 2 tanuval a Tanácsnál / akkor még / tavaly voltunk 40 éves házasok , de ma már nem vagyok benne biztos , h jól tettük ! várhattunk volna 40 évet !
44. 18f139611b (válaszként erre: 38. - Kriszta773)
2014. jan. 10. 13:01
ez hülyeség...nem kivárásra játszom, ahhoz már "öreg vagyok"... és a barátnőm így házasodott, én voltam a tanú. De semmi értelmét nem látom a papírnak.. igaz, ez kb 10 éves korom óta így van, azóta azért eltelt majd 30 év és a véleményem nem változott.
43. mosolyka1111 (válaszként erre: 42. - Mosolyka1111)
2014. jan. 10. 12:57
Mert azt eleve tudja, hogy ilyesmire nemigen lesz mostanság 1,5-2 millája, szóval lehet húzni az időt.
2014. jan. 10. 12:48

Kedves Fórumindító, én nem akarok beleszólni, de ez a szöveg, hogy ha ő egyszer házasodik, annak meg akarja adni a módját, hát ez tipikusan olyan elodázó szöveg. Ezt az ismeretségi körömben látom több helyen.

Jó, akkor menjetek el két tanuú társaságában a városházára. Aztán ha lesz pénz "megadni a módját", akkor lehet népiripittyom is, egyházi esküvővel egybekötve. De attól még Ti ketten megházasodhattok szép csendben akármikor.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook