Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érettségi után mit érdemes csinálni? fórum

Érettségi után mit érdemes csinálni? (beszélgetős fórum)


1 2
34. grizus
2013. jún. 28. 02:43
OKJ- tanfolyam. 22 év alatt szuperjók vannak tök ingyen, pl. tűzzománc vagy üvegművesség, ezeket is tanulhatod ingyen. Ha most lennék ennyi idős, rohannék, mert így már sokba kerül.
2013. jún. 23. 13:38
nyeleveket tanulni, dolgozni,
2009. jún. 30. 23:03
körülnézek és ha érdekel, szólok ha lesz valami! köszönök szépen mindent!
2009. jún. 30. 22:50

őő még nem mert elkalandoztam itt: [link]


lakberendező, ujságiro, riporter, meg ilyen szinházban öltöztető érdekel. tánctanár is szivesen lennék de ahhoz már kiskorom ota táncolnom kéne :)

2009. jún. 30. 22:44
Hát ahogy gondolod,amúgy azzal nem tom mennyire lehet elhelyezkedni.Ha esetleg ide jelentkezel,akkor szólj nyugodtan szívesen segítek amiben tudok.Megtaláltad a honlapot?
2009. jún. 30. 22:42
az újságírás is érdekel de olyan sulit csak pesten találtam eddig és az nekem nagyon messze van... :S :( tudom van albi meg kolesz de uhh... nem nagyon szné pestre menni.
2009. jún. 30. 22:35
tudom van a divat stilusos én most keresem neten a suli honlapját csak még nem találtam rá de ugy emlékszem h van de igazából nem nagyon szeretném ezt tovább vinni csak ha nagyon érdekes dolgot tudnék vele elérni pl van öltözködés kulturám h régen h öltöztek stb szal ha eltudnék ezzel helyezkedni pl szinházban jelmeztervezőnek v vmi akkor ok de különben váltanék.
2009. jún. 30. 22:32
De ha esetleg ezt a szakirányt akarod tovább vinni az Adyban ennek is van valami technikusi képzése azt hiszem.De utána kéne nézni,mert én 2007-ben végeztem és akkor még indították azt is.
2009. jún. 30. 22:30
baja mellett lakok és baján járok a jelkybe ruhatervező szakközepes vagyok.
2009. jún. 30. 22:29
Amúgy te hol laksz?És most hova jársz suliba?
2009. jún. 30. 22:26
nyolcadikos koromban az adyba jelentkeztem divat stilusra :) sajna az utolsó körben kiestem.. örülök h nem kell hozzá.
23. banyamanka (válaszként erre: 22. - Punkvirág)
2009. jún. 30. 22:19

Tolna megye Szekszárd és Ady Endre Szakközépiskola.

Ez a technikus képzés két éves.Szerencséd van,mert a matekhoz és a fizikához én is hülye vagyok,de a tanárom mindig azt mondta,hogy pl. a statikához tudni kell a fizikát.És érdekes a fizikát nem tudtam,de a statikát igen.Nem kell hozzá.

2009. jún. 30. 22:08
és te ezt hol végezted el? helyileg gondolom. melyik megye, meg hol? és hány éves? meg ilyesmik :) kell hozzá matek? (mond h nem mert az a halálom :D ) én tanultam műszaki rajzt két évig. :)
21. banyamanka (válaszként erre: 20. - Punkvirág)
2009. jún. 30. 22:01
Hát azt nem tom,mert én terhes lettem mikor végeztem és még nem dolgoztam,de sok helyre mehetsz vele szerintem.Mondjuk én folytatom a fősulin is,ha minden jól megy.A magasépítő technikus vizsgával mondjuk múltkor olvastam,hogy kimondottan ilyet kerestek.Szerintem ezzel jól el lehet helyezkedni akár rajzolóként vagy mondjuk belsőépítész cégnél is akár.Szerintem széles a skála és ezzel együtt a kereseti lehetőség is széles.
2009. jún. 30. 21:55
és mennyire lehet ezzel megélni?
19. banyamanka (válaszként erre: 18. - Punkvirág)
2009. jún. 30. 21:54
Én először építész szakmacsoportba jártam szakközépiskolában és utána csináltam meg ezt.De volt olyan is aki előtte tök mást csinált és úgy csinálta meg ezt a szakot.Előképzettség ez nem igényel.Amúgy én 3-4-es tanuló voltam.
2009. jún. 30. 21:50
és te mit végeztél el ehhez. milyen tanuló voltál?
17. banyamanka (válaszként erre: 16. - Punkvirág)
2009. jún. 30. 21:46
Én magasépítő technikus vagyok.Nekem ez bejön,mert én szeretek rajzolni és azt itt nagyon-nagyon-nagyon sokat kell.Nálad az a kérdés,hogy mi érdekel,mert azt lenne érdemes tanulni.Szerintem.
2009. jún. 30. 21:43
jaja van vkinek jo ötlete mi jó dolgok vannak a mai világban? :)
15. banyamanka (válaszként erre: 13. - Punkvirág)
2009. jún. 30. 21:33
Én is megcsináltam érettségi után a technikumot és most megyek majd fősulira,persze ha felvesznek.De ha nem tudod,hogy mit akarsz csinálni,akkor előbb azt kéne eldönteni és utána jöhet az hogy hol is lehet azt tanulni.
14. c95c921ae7 (válaszként erre: 12. - Punkvirág)
2009. jún. 30. 21:25
Szerintem már vége annak a kornak, mikor egy életen át ugyanazzal lehet foglalkozni. Állítólag kb 3-4 szer kell teljesen új dolgot megtanulnia az élete során egy mai pályakezdőnek. De ha van egy diplomád, az sok tanfolyamhoz, másoddiplomához, továbbképzéshez egy jó alap.
2009. jún. 30. 20:44
nem idén érettségiztem, hanem jövőre fogok :) de az hamar itt lesz és még nincs semmi tippem.
2009. jún. 30. 20:43
tovább kell tanulni az nem kérdés egy érettségi ma már semmi... csak nem tudom mégis merre? az hogy mi érdekel annyira, hogy egy életen át azzal foglalkozzak... huha.. :) jókérdés. annyi minden van mégsincs semmi ötletem :D :S
11. porcellán (válaszként erre: 4. - Punkvirág)
2009. jún. 30. 20:33
iparművészeti egyetem, iparművészeti főiskola
2009. jún. 30. 20:32

Ami a szíved vágya, én pl. mindig is vegyész vagy kémia tanár szerettem volna lenni, aztán vegyész szakot végeztem.

Azért manapság megfontolandó, hogy az álláskeresésnél sokat dob az elbírálásodnál bármi ami az érettségi után szerepel az önéletrajzodban és bizonyítvánnyal igazolható, szóval sztem mindenképpen tanulj tovább, ha van rá lehetőséged.

2009. jún. 30. 20:29
A technikum amit említettél az adna konkrét szakmát. Csak megkevertél
2009. jún. 30. 20:28
Bocsi, azt hiszem félreértettem. Ha szakközépbe jártál és idén érettségiztél akkor max. a specializációd lehet női ruha készítő, de az nem konkrét szakma ma már. Csak ún. alapozás. Persze ha szakiskolába jártál(nálunk itt lehet ezt tanulni) akkor esetleg szakma is. Mert ott meg ugy is lehet hogy elöbb tanulnak szakmát és csak utána érettségiznek. Én is szakközépbe jártam de a szak csak specializáció volt, konkrét szakképzettséget nem adott. Régen még el lehett helyezkedni vele mint szaktudású dolgozó de ma már csak alapozás úgy tudom. Ezt meg kéne érdeklődni ha nem vagy benne biztos. Ha van OKJ bizonyitványod akkor szakma, ha csak érettségid van akkor specializáció.
2009. jún. 30. 20:23
OKJ-ből inkább 2 évest javasolok, mert csak az első szakma ingyenes. Ha ez neked már megvan akkor a másodikért lehet hogy fizetni kéne. Bár ezt meg kéne érdeklődni, mert attól függ milyen szintű. A középszinttel mehetsz ingyenesen emeltre, mert egymásra épülnek. Ha emelt OKJ a szakmád akkor nem tudom, az FSZ lehete-e állami. Én kiirtam egy kérdést erről de ott sem tudott senki biztosat mondani erről sajnos. De mivel az FSZ az felsőfokú magasabb mint az emelt a számuk is jelzi. Az FSZ képzések 55ös kezdetűek, az emeltek 54, a középszintűek pedig 53. Esetleg a tanulmányin kéne megérdeklődni ahova jelentkezni szeretnél.
2009. jún. 30. 20:12
technikumot végezhetnék az iskolámban, 2 éves, de nem tudom, utána majd mennyire megyek én azzal? az mégiscsak 2 év varrónőnek felvennének vele, de az meg ha cégnél dolgozik, minimálbér, ha magándolgozó, akkor meg már elég jól kell tudnia a dolgokat, de akkor is menyasszonyi ruhákat érné meg varrni.
2009. jún. 30. 20:06
OKJt vagy technikumot esetleg Felsőfokú szakképzést, ha tovább szeretnél tanulni főiskolán vagy egyetemen. Ez az FSZ felkészít rá és a kreditet is beszámitják igy csökken majd a képzési idő. De jelentkezhetsz egyből főiskolára alapképzésre is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook