Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 8 éve érettségiztem, emelt szintű bioszra 10 hónap alatt fel lehet készülni? Újra érettségizett így valaki ennyi idő után? fórum

8 éve érettségiztem, emelt szintű bioszra 10 hónap alatt fel lehet készülni? Újra érettségizett így valaki ennyi idő után? (beszélgetős fórum)


30. bummihatka (válaszként erre: 28. - 2f7e180b49)
2016. júl. 12. 18:32

Válaszoltam privátban is, de most olvastam, hogy itt is reagáltál. Ha csak egy dolgot fogadsz meg abból amit írok, akkor az az legyen:


"Azt tanácsolom, hogy ne csak arra koncentrálj, hogy mi az, ami érdekel, hanem arra is, hogy mi az ami piacképes. Mindkettő feltételnek teljesülnie kell, ahhoz, hogy boldog és sikeres legyél és egyiket sem szabad feláldozni. "


Ha nem vagy boldog a marketinggel, akkor ne menj abban az irányba. De milyen lehetőségek vannak még? Kermark az alapvetően gazdász, milyen vagy matekból? Szóba jöhet-e más gazdász, ha mondjuk nem bioszból érettségizel, hanem matekból újra? Játszana-e mondjuk pénzügy?

29. 4331bba7c7 (válaszként erre: 11. - 2f7e180b49)
2016. júl. 12. 10:06

Menne-e? Kérdés, mennyire akarod...! :)

8 hónap alatt sztem bőven!

Gyerünk!

28. 2f7e180b49 (válaszként erre: 23. - Bummihatka)
2016. júl. 12. 08:20
szabad megkérdezni milyen diplomáid vannak ? igen azt én is sejtem , hogy Önmagában a biosz nem egy túl kifizetődő orientáció idehaza...de számomra az sem túl inspiráló, hogy legyek 100 akárhanyadik kereskedelem marketing végzett...bár a mai világban mi az a szakma ami nem telített ? kereskedelem marketing-ről vmi véleményetek van ? vállalatból jó pár versenyképes mozog a piacon, kereskedelem is van dögivel...tudomásom szerint ez egy nagyon felkapott irány volt és még talán most is az egyetemeken, ha ezt választanám szomorú lenne a szívem, mert semmi érdekeset nem találok benne és csak magamra erőszakolnám...de ha észszerűen akarnék dönteni a meglévő okjmal ,lehet ezt a vonalat egyszerűbb lenne tovább vinni...hát nem tudom :D
27. 328e1b30ab (válaszként erre: 26. - 328e1b30ab)
2016. júl. 12. 08:11
Ennyi volt összesen az államvizsgád anyaga, jól látom? Milyen szakon?
26. 328e1b30ab (válaszként erre: 17. - M.Hannika)
2016. júl. 12. 08:10
Ne viccelj, 130 oldalt egy egész hónapig tanulni, mert sok? :)))
2016. júl. 12. 08:02

Az egyetemen vizsgan 3,5 honapon at hallgatja az ember a targyat, valami csak raragad, hogy par nap alatt is konnyen megtanulja. 10 ev utan elovenni valamit ennyire nem friss es konnyu. Nem parnapos anyag, foleg nem az emelt biosz,foleg,ha kozepszinten csinalta. Es egyaltaln nem baj,hogy nincs tetel,aki zud, ugyis tud. Meg jo,hogy mindent kell tudni,nem 20 tetelt.


Amugy sikerulhet, foleg,hogy azert nem tok uj kifrjezesek lesznek,keg ha nagyon meg is kopott, hagynek idot ismetelni is, akar tobbszor. Jo konyvek is kellenek, ha tanar nem is.

2016. júl. 11. 21:30

Biztos, hogy elégnek kell lenni.

Amúgy meg azzal lenne jó foglalkozni, amiben örömödet leled, szóval hajrá.

23. bummihatka (válaszként erre: 7. - 2f7e180b49)
2016. júl. 11. 20:42

Azt tanácsolom, hogy ne csak arra koncentrálj, hogy mi az, ami érdekel, hanem arra is, hogy mi az ami piacképes. Mindkettő feltételnek teljesülnie kell, ahhoz, hogy boldog és sikeres legyél és egyiket sem szabad feláldozni.


10 hónap alatt bármit meg tudsz tanulni, még munka mellett is, még akkor is ha csak hétvégén tanulsz és gyakorolsz. De mindenképpen vedd komolyan.



Veled egykorú vagytok, szintén 27 éves. Az utóbbi fél évben gyökeresen változtattam munkahelyi környezetemen (középvezető voltam közigazgatásban, ezt lecseréltem versenyszférára, ahol tapasztalat nélkül persze ismét elindultam lentről.Másrészt néhány napja szereztem meg a 3. diplomámat, így van némi tapasztalatom a felsőoktatással is. S biológiából érettségiztem, igaz végül csak közép szinten, de 1,5 évig emeltre készültem. Szerintem önmagában a biológia nem lehet alternatíva ma Magyarországon.


Igazából közelítsed meg fordítva: Mi az amivel foglalkozni szeretnél 5-10-20-30 év múlva is? Milyen az a szektor? Milyen állás? Milyen kihívások? Ez alapján pedig találd meg, hogy mit kell tanulnod, ahhoz, hogy elérjed!

2016. júl. 11. 20:17
8 hónap már hogy ne lenne elég? Szerintem 1 hónap is elég lenne, nemhogy 8.
2016. júl. 11. 12:34
Fel, ha komolyan veszed. Vágj bele! Még nagyon fiatal vagy.
20. 2f7e180b49 (válaszként erre: 16. - Arrival)
2016. júl. 11. 12:34
Ti milyen szakon végeztetek ?
19. 388b941089 (válaszként erre: 16. - Arrival)
2016. júl. 11. 12:33
Jaja :D ismeros :D 10 honap alatt 8-szor elfelejtem az anyagot :O
2016. júl. 11. 12:32
Persze hogy fel.
17. M.Hannika (válaszként erre: 16. - Arrival)
2016. júl. 11. 12:27
Nem tudom, nálatok hogy volt, de nálunk is iszonyú sok volt az anyag (a nyomtatott jegyzet volt kb 130 oldal), én is egy hónapot tanultam rá, de legalább voltak tételek, a bioszban az a nehéz, hogy nincsenek az emelt szintűn, tehát kvázi mindent tudni kell. Ráadásul nekem csak a szakiránnyal voltak kapcsolatosak a tételeim, amit csak egy évig tanultam (igaz, összesen 9-10 tárgy volt, nem egy). És két évvel az abszolválás után mentem államvizsgázni, és így is nehéz volt, hogy már olyan "régen" tanultam. Ja, meg mellette ugyan dolgoztam, de csak napi 2:D órában, nem 6-ban. De mondjuk 10 hónap tényleg elég kell, hogy legyen, ha az ember rendesen beütemezi.
2016. júl. 11. 12:21

10 honap alatt ? Egy erettsegire ?

Az allamvizsgara ( nehez szakon ) egy honapom volt.

15. 2f7e180b49 (válaszként erre: 14. - Túrógombócka)
2016. júl. 11. 12:16
:D :))
14. túrógombócka (válaszként erre: 11. - 2f7e180b49)
2016. júl. 11. 12:11

közben elolvastam.

hát, te tudod.

13. túrógombócka (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2016. júl. 11. 12:08
meg tudnád tanulni az anyagot, ezzel nincs baj. csak utána mihez kezdesz a biosz szakkal?
2016. júl. 11. 12:04
Ha kovetted a bioszt meg erdekel akkor siman.
11. 2f7e180b49 (válaszként erre: 10. - M.Hannika)
2016. júl. 11. 11:34

Nem biosz tanár szeretnék lenni az tuti,de a természettudományi területen akár egy környezetmérnök is helyt áll ,ha jó irányba szakosodsz tovább elég szép dolgokról leszel hiper felvilágosult mesterszakon..na persze ezek még szebben dédelgetett álmaim,az lehetséges ,hogy nem Magyarországon a legmotiváltabb szakma...de ahogy olvasgattam laborokban sokan elhelyezkednek vele..környezetvédelemnél, vagy fejlesztési területen


pl.mesterképzésen: Biológus, biofizikus, biotechnológia, hidrobiológus , molekuláris biológia, ..most hirtelen ezek jutottak eszembe de biztos van még pár mester..


és ilyenkor rezelek be , hogy Tejó ég !! de ehhez nagyon tudni kell, ehhez nagyon tanulni kell...és folyton kérdezgetem magam, hogy menne e ? :(

10. M.Hannika (válaszként erre: 7. - 2f7e180b49)
2016. júl. 11. 11:20
Azért én végiggondolnám, hogy hova mehetsz később biosz szakkal. Nem vagyok túl jól tájékozott ebben, de ha életszínvonalt akarsz emelni, akkor csak úgy érdemes belekezdeni, ha nagy eséllyel jobban fizető állás lesz a végén.
2016. júl. 11. 11:20
Én tanítok otthon,volt diákom 2 is akik tizen évek után érettsègiztek újra vagy hiányt pótoltak. Ha komolyan veszed és tényleg időt szakítasz rá akkor 10hónap alatt menni fog! Ha van időd és pénzed akkor esetleg magántanárhoz is érdemes elmenni. Ha utálod a mostani munkádat és van lehetőséged ezen változtatni,akkor hajrá :)
2016. júl. 11. 11:16
10 hónap bőven sok. Az egyetemen majd csak néhány napod lesz sokkal húzósabb vizsgákra felkészülni.
2016. júl. 11. 11:14
:)) de jó is ezt "hallani"..olvasni :)) és Ti változtattatok már gyökeresen az állásotokon ? azon amivel eddig foglalkoztatok? adtatok fel sok mindent ,hogy végül azt csinálhassátok amit szerettek ? nem szabad egy életen át azzal foglalkozni amit utálok ugye ? inkább változtatni kell
2016. júl. 11. 11:02
Hajrá! 8 hónap elég. Csakis azt, amihez kedved van.
2016. júl. 11. 10:46

Még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy "leírd" magad! Mennyi is van nyugdíjig? 35 év kb.


Szerintem láss neki mielőbb! Gyorsan vissza fognak jönni az emlékek, a tudások. Egyszerűbb valamit újra tanulni, mint valami teljesen újat. Jól oszd be az idődet! Ismétlésre, áttekintésre is maradjon a végén! Ennyi időnek elégnek kell lennie.

2016. júl. 11. 10:37
Szerintem simán menne!Hajrá!
2016. júl. 11. 10:35
én tudok olyat, aki fizikából csinálta ugyanezt, és 90% fölött írt.
2016. júl. 11. 10:32
8 hónap, egy ilyen nyúlfarknyi anyagra? Ne viccelj már :)))
2016. júl. 11. 10:18

Érettségim +marketing reklámügyintéző okjm van. Jelenleg irodai munkát végzek pénzügyi-behajtási-jog területen egy nagy cégnél, de az "alja" rögzítgetős munkát végzem..háttér meló, tömérdek papír, lehetett volna fejlődnöm ha nagyobb hitet fektetnek belém , na meg én is magamba, meg talán ha benyalósabban állok a dologhoz és teperek ezerrel ,hogy engem ez érdekel...de nem érdekel...alapból nem a tudásomért vettek fel, 6órában dolgozom mivel van megváltozott munkaképességű papírom így "jól jövök " a cégnek. Arra eszméltem rá,hogy ha ezen a szinten ragadok egész életemben csinálhatom ezt a munkát,beragadhatok ebbe a színvonalba elfogadhatom ezt az életminőséget, vagy még most talán nem késő újra terveznem ,hogy milyen pályán is szeretnék dolgozni.


Alapból bioszból érettségiztem szerettem a kémiát is anno ..annooo, mert most vagyok 27 éves.És nem tudom, hogy ez elég e hozzá, hogy tudom ,hogy szerettem ...de már semmit nem tudok az egész biológiáról. Biztos vagyok benne ,hogy az egyetemen egy Biosz szak piszok nehéz és nem csak kiscicákról meg madárkákról szólna..sok csalódást okoztam már magamnak , mert elkezdtem ezt azt és nem fejeztem be, mentségemre ,hogy a tanulós karrierem 10 évnyi műtét sorozat miatt tört ketté (14 éves koromtól 22-23 éves koromig )...de ez érdekelne,csak nem tudom nincs e már ehhez késő


A másik opcióm (mivel vmit mindenképp tanulni szeretnék ) ... a kereskedelem -marketing szak, oda elméletileg így felvennének beszámolva a marketing okj-m ..dehát az csak ien muszájból lenne


Senki nem fog helyettem dönteni nyilván,nekem kell ezt tudnom mit mennyire akarok, talán az a legnagyobb baj, hogy nem bízok magamban, mégha nagyon szeretném is, hogy képes is lennék e rá...


vélemény, hasonló helyzet ?..köszi ha elolvastad

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook