Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Továbbtanulás érettségi után, merre? fórum

Továbbtanulás érettségi után, merre? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 23. 09:59
Sziaztok :) Ki jár közületek a BGF-re? :)
2012. szept. 15. 13:18

Azt hallottam, hogy a mérlegképes könyvelő tanfolyamért mindenhol fizetni kell. Ez igaz?

Úgy tervezem, hogy elemgyek pénzügyi számviteli ügyintézőnek majd mérlegképes könyvelőnek.

2012. szept. 15. 13:17
Értem, szóval fodrász és fényképész már nem leszek. Az ilyen egszséges dolgok érdekelnek, fitness, egészséges életmód stb. csak az a baj, hogy a környéken ebből nem élnék meg. Angolt tanulok már lassan 8 éve és mégis egy értelmes mondatot alig tudk kinyögni, szóval nyelvizsga elfelejtve. Most (középiskolában közgazdasági szakon) könyvelünk és az megy, meg az elméleti gazdaságtan is viszont matekból 2-es voltam tavaly...így meg sem merem említeni a tanároknak hogy könyvelő szeretnék lenni :D vagy ettől még érdemes belevágni?
31. Veronika27 (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2012. szept. 13. 20:11

Nem úgy értettem, hogy a külföldi a saját anyanyelvén kér, hanem pl. angolul, amit ugye a legtöbben beszélnek.

Ha nyaralni mégy, akkor is megtanulod azt a nyelvet, ahova mégy? Nem hinném.


Természetesen a fizetést is hozzá kellene igazítani a nyelvvizsgához, ez természetes.

30. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Veronika27)
2012. szept. 13. 19:48

De ez külföldön is így van.

Hiába kérek én magyarul a külföldi eladótól, úgy sem érti, így megtanulom azt a nyelvet, ahová megyek.


Nem kell bárgyúnak titulálni senkit, mert nem beszél idegen nyelvet. Az ő végzettségéhez elég és pont ennyire is fizetik meg. Egy CBA eladó keres 70 ezret nettóban. Na a tudása is ennyi.

29. Pen80 (válaszként erre: 28. - Veronika27)
2012. szept. 13. 15:27
Ja, ez mondjuk nem jutott eszembe, igazad van.
28. Veronika27 (válaszként erre: 27. - Pen80)
2012. szept. 13. 15:18

Egyetértek az első felével, a másodikkal viszont nem.

Mondjuk a kereskedelemben dolgozóknak jó lenne, ha kötelezővé tennék. Gondolok itt például egy bolti eladóra, aki csak bárgyún néz, mikor kér tőle egy külföldi 10 deka felvágottat egy hipermarketben...

27. Pen80 (válaszként erre: 26. - Veronika27)
2012. szept. 13. 15:15

Igen, ebben egyetértünk, szerintem is van olyan szakma, amihez kellene, de végülis ha nem is írják elő, a piac úgyis ez alapján is szelektál - tehát nem fog munkát kapni, vagy nem fog olyan jó helyen, jó munkakörülményekkel, megfelelő fizetéssel munkát kapni.


Szóval a fórumindítónak: azért érdemes lenne legalább angolul beszélni, a saját érdekedben.

26. Veronika27 (válaszként erre: 25. - Pen80)
2012. szept. 13. 15:11

Igen, ebben van valami.

Akkor úgy mondom, hogy bizonyos nem diplomás szakmáknál kötelezővé tenném, az meg már az egyénen múlna, hogy mennyire hagyja elkopni, de nyilván akkor munkát nem kapna olyan könnyen.

25. Pen80 (válaszként erre: 24. - Veronika27)
2012. szept. 13. 15:05
Persze, van mindenféle. Csak a nyelvvizsga kötelezővé tételére mondtam, hogy attól még nem fognak nyelveket beszélni az emberek sajnos. Akinek ez belső igénye vagy az élet rákényszeríti, az fog, a többiek pedig hiába teszik le a nyelvvizsgát.
24. Veronika27 (válaszként erre: 22. - Pen80)
2012. szept. 13. 15:00

Akkor hagyták elkopni... Szerintem a mai világban aki nem akarja, hogy elsikkadjon a nyelvtudása, az megtalálja a módját a gyakorlásnak.

Mondjuk nem mindig volt kötelező a nyelvvizsga a diplomához, én sok olyat ismerek, akiknek nincs és velem egykorúak. Meg olyat is, aki sík hülye ahhoz, hogy letegye a vizsgát és már többször meghúzták.

A nyelv nem mindenkinek fekszik.

2012. szept. 13. 14:42
Valóban nagyon sok nyelvvizsgával rendelkező, nyelvet nem beszélő ember van kishazánkban. Én februárban kezdtem újra (minimális alappal) angolul tanulni és az októberi nyelvvizsgát céloztam meg. Arra nem rég kellett volna jelentkezni és abban maradtunk a tanárommal, hogy mégsem megyek, majd csak januárban, mert bár valószínűleg átmennék, lévén amit be kellett nyalni tudom, de még nem magabiztos a nyelvtudásom és én így nem szívesen próbálnám meg.
22. Pen80 (válaszként erre: 21. - Veronika27)
2012. szept. 13. 14:37

Rengeteg diplomást ismerek (velük dolgozom)- nyilván van nyelvvizsgájuk, ha van a zsebükben diploma. Nem tudnak megszólalni semmilyen idegennyelven. De érdemes megnézni a különböző felméréseket is, amelyek mind azt támsztják alá (sajnos), ami az én tapasztalatom is.

Persze nem mindenkire igaz, mint írtam.

Amit benyaltak, azt meg másnapra elfelejtették egyébként.

21. Veronika27 (válaszként erre: 20. - Pen80)
2012. szept. 13. 14:29

Ha valaki már "benyalja" a témaköröket, akkor nem hiszem, hogy annyira hülye lenne, hogy ne boldogulna el szóban.

Nekem ECL közepem van és a szóbeli elég kemény volt, ott párban kellett beszélgetni, tehát aki ott átmegy, az az életben is megállja a helyét, ha nem hagyja elkopni a nyelvtudását.

20. Pen80 (válaszként erre: 19. - Veronika27)
2012. szept. 13. 14:21

Ahogy írtam. :) Simán leteszi bárki a nyelvvizsgát, de ennyi. Benyalta a témákat meg a nyelvtant oszt' jónapot.

Nekem eddig egyik állásinterjún sem kértek nyelvvizsgát - éppen ezért. Kipróbálták, hogy beszélem-e a nyelvet.

Ettől még a diplomához kell a papír is, persze, csak mondom, hogy az az embereknek legalább a felénél sajnos nem egyenlő a nyelvtudással.

19. Veronika27 (válaszként erre: 18. - Pen80)
2012. szept. 13. 14:18
Ezt hogy érted?
18. Pen80 (válaszként erre: 15. - Veronika27)
2012. szept. 13. 14:14
Az a baj ezzel, hogy le tudják tenni a nyelvvizsgát, csak nem beszélik az adott nyelvet...
17. Veronika27 (válaszként erre: 16. - Cippora)
2012. szept. 13. 14:09
Igen, ez így van sajnos :(
16. Cippora (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2012. szept. 13. 13:29
Fodrász ne legyél,évi több száz fodrász,kozmetikus,körmös kerül ki az iskolákból,ennek csak a töredéke tud egyáltalán elhelyezkedni,és még annál is kevesebb megélni belőle.
2012. szept. 13. 13:13

Én is az orvost választanám, magánrendelésem szépen lehet keresni. Nem láttam még szegény orvost...

Másrészt külföldön is keresett, de persze kell a nyelvvizsga.

Nekem is van és milyen jó, ugyanis közben külföldre költöztem.

Szerintem manapság egy idegen nyelv kell, én kötelezővé is tenném a nyelvvizsgát még középiskolában.

2012. szept. 13. 12:51

Tényleg nehéz kérdés, márcsak azért is, mert olyan szakmák keletkeztek, amelyről azt sem tudjuk, hogy használható e valamire. Pl. jogi asszisztens.


Én azt javasolnám, hogy valóban valami olyan szakmát válasz, amit szeretsz és úgy látod, hogy van benne elhelyezkedési esély.


Pénzügy: ez csak diplomásként ér valami, ehhez meg kell a nyelvvizsga és akkor is nehéz bekerülni ebbe a szférába.


Ha újra kezdeném, akkor könyvtáros lennék:) vagy pszichológus, illetve jogász, vagy valamilyen orvos.


Kereskedelemben nem fizetik meg az embert és nagyon megalázzák a dolgozókat.

Fodrász: akkor jó, ha van ismeretség (meglévő hely, ahova mehetsz majd vagy pénzed, hogy betársulj).

Műkörmös: rengeteg van.

Varrónőket nem fizetik meg. Még állás hirdetést sem szoktam látni.

Cukrász?

Fitness edző? Ehhez elég ha jó vagy találsz egy helyet, ahol tarthatod az órákat.

2012. szept. 13. 10:31

Csak ismételni tudom önmagam,bármit is választasz SZERESD!Szeresd tanulni és utána csinálni is...

Amiket írtál engem nem vonzanak egyáltalán,nem is értek hozzájuk ezért buzdítani se tudlak egyikre sem,a te döntésed!

Viszont én ha még egyszer újra kezdhetném akkor tuti az orvosi egyetemen kötnék ki...


Amúgy a nyelvvizsga nem rossz dolog...én pl.imádtam h nem kellett érettségiznem belőle :D És a mi napig nem vettem hasznát,de h van :)

12. 9d7907a17a (válaszként erre: 11. - 0a6ce1d48d)
2012. szept. 13. 08:04
A joggal bevan korlátozva Magyarországra. Ha bármilyen okból felmerülne, hogy külföldre költözik akkor nem lenne elég csak honosítani a diplomát mint szinte bármilyen más szakma esetében. Igen, én is olvastam, hogy nem szeretne nyelvvizsgát, de ez nem azt jelenti, hogy nem alakulhat úgy az élete (párkapcsolat vagy bármi más miatt), hogy nem megy el az országból.
2012. szept. 13. 04:26
jog
2012. szept. 13. 04:25
Szerintem a nyelvvizsga nagyon is jó ha van. Nekem is van, és még nem bántam meg soha.
2012. szept. 13. 00:55
Fényképészt én sem ajánlom, családtag fényképész volt, de ahogy bejöttek a digitális gépek, egyre kevesebb volt a munka, mostanában kb egyáltalán nem:s
2012. szept. 12. 23:12
ja! és amit caterina mond: hiánynyelvet választani szintén főnyeremény, különösen, ha szakmával párosul.
2012. szept. 12. 23:11
bár hozzáteszem, az esküvői fotósok jól keresnek. (és a babafotósok is). ehhez kell: megbízások. megbízást az ember általában a kapcsolatrendszerén keresztül kap, vagy ha van egy szuper honlapja, amin meggyőző fotók szerepelnek, és jó árak.
2012. szept. 12. 23:08

a fényképész igen felejtős, még a práter utcai suliban végzettek is csak ócska munkákat kapnak. a fodrász már értelmesebb ötlet - de az egy kemény világ: ha nincs saját tőkéd stúdióhoz vagy remek kapcsolatrendszered, hamar bedolgozós - alig megélős rendszerben találod magad.


még a pénzügyes részét találom a legjobbnak: a jó pénzügyes kincs! de a jó pénzügyes nem ijed meg a matektól, gondolom, neked se megy rosszul.


egyébként bármilyen irányba mész, ha a matekot jól tudod csinálni, nagyon jók az esélyeid. akkor még marad a közgazdász, a könyvelő, a pénzügy, meg bármi ilyen. a jó matekosnak még a szeme is másképp csillog :) nem kell tőle megijedni, manapság mindenki annyira büszke rá, hogy hülye matekból.. lehet ellenpéldának lenni ;)

2012. szept. 12. 22:33
Ha most kezdeném, akkor is egészségturisztikai közgazdásznak tanulnék, de szereznék mellé egy dietetikus végzettséget is. Ja és nem a franciát választanám első nyelvnek, hanem inkább a kínait, a japánt vagy az oroszt és nem 30 évesen kezdenék angolul tanulni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook