Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek megérné jogot tanulnom az érettségi után? fórum

Szerintetek megérné jogot tanulnom az érettségi után? (beszélgetős fórum)


1 2
52. 7939578846 (válaszként erre: 41. - Emily32)
2009. júl. 3. 15:39
én nem a jogra jártam,de azért ez az erős idegrendszer megfogalmazás túlzás!!!:))))) lenne pár ötletem hová kellene az igazán erős...ráadásul,az életben bármikor adódhat olyan szituáció,amikor nagyon keménynek kell lennünk!tehát ne pont egy iskola fogjon már ki rajtunk,főleg ne akkor amikor erőnk teljében vagyunk huszonévesen!!!
51. 7939578846 (válaszként erre: 50. - F4ca57e54f)
2009. júl. 3. 15:31

a jogi tárgyakat és a gazd.i tárgykat szerintem nem lehet ilyen formában összevetni,nem tudom értesz e,s most nem a kettő "kapcsolatára" gondolok,úgy mint pl. gazd.i bcs-k,hanem a kétféle vonal elsajátítására :) huh,már teljesen benne vagyok a magyarázás "sűrűjében" :) szóval,a jogi rész elsajátításához tényleg "segg" kell,a gazd.i részét pedig igencsak át kell látni minden szempontból,látni kell az összefüggéseket,nem elég arra alapozni,h majd a területen (a tényleges munka során) belejövök!én így gondolom!


...majd kapom a hidegzuhanyt,h a jogot is érteni kell!!!PERSZE!de a kettőt (jog és gazd.) alapjaiban szét kell választani,aztán profin egy egészet alkotni belőlük!:D


legjobb megoldás,főleg ha van rá affinitás:elvégezni a jogot+egy gazd.i sulit (preferálnám a pszf vonalat) vagy jog+rendőrtiszti ---> TUTI befutó!:D

2008. okt. 13. 22:01

Szia! Már a múltkor olvastalak. Ma megkérdeztem a jog tanárnőmet bent. Azt mondja, hogy igen, érdemes. Mivel szerinte, idézem: "ez az ország is "el Amerikásodik", itt is sokkal több lesz a bűncselekmény. Egyre több JÓ ügyvédre lesz szükség." :)

Csak ennyit tudtam kihúzni belőle.:) A jog NEM könnyű. Rosszabbul sikerülnek a feleleteim, mint gazdaságismeretből.O.o


De, ha komolyan gondolod vágj bele.:) Igazából ezek olyan dolgok, amiket alapból kell tudnia az embernek, mi ezért is tanuljuk most.

49. Mion
2008. szept. 30. 16:27
Köszönöm a hozzászólást :) Megfontolandó.
2008. szept. 30. 00:24

Szerintem megéri,ha tudatosan tervezel. Az egyetem után nézz körül,csinálj meg egy kurrens szakjogászit,két év. Majd azt követően a jogtanácsosit. Még akkor is megnézheted mi a menő. Abban egyetértek,hogy ma nem üzlet az ügyvéd. Van több olyan nézet,hogy a jogász szakma prostijai. Menő ma a közjegyző. Oda bejutni nehéz. Talán lesz jövője a biróknak is. Átalakulás előtt áll.

Van választék.

Hogy én mit csinálok. Jó 20 év közigazgatás a központi államigazgatásban. Most tanácsadó iroda. Van két ügyvéd,ha szükség van rájuk,én nem léptem be a kamarába. Én munkajogi és nyugdijszakjogász vagyok. Ez utóbbi ritka,ezért megélek. Tehát te is majd nézz egy általánost és egy speciálist.

Sok sikert!

47. e71af41436 (válaszként erre: 29. - Spinneli)
2008. szept. 25. 16:14
:DDDDDDDDD
2008. szept. 24. 23:25
Túl képzés van!!!!!!!!!!!!!!!!!
45. Mion
2008. szept. 24. 23:01
Köszönöm, hogy ezt leírtátok!
2008. szept. 24. 22:34
Csak ha nagyon elhivatott vagy. Az egyetem min. 5 év szívás (a jó részének több). A szakvizsga nekem kerek 1 év szívás volt. Nem érte meg. Amennyi energia benne van, még rágondolni is rossz. Évekig gürizel nulla pénzért, utána próbálod megteremteni a saját kis irodádat vagy bármit és amikor már majdnem beindulna szülsz 1-2 gyerkőcöt és kezdhetnéd előről 38 ébvesen, de persze akkor már nem ölheted ebbe a családi vagyont. Szóvakl ha ügyvéd akarsz lenni nőként nem éri meg ha köztisztviselőként, bíróként elvagy és élvezed, hát rajta.
43. cypern
2008. szept. 24. 22:24

rémhírek?->valószínű

Szívatás?->egyértelmű

Megéri-e?->kizárt


Saját tapasztalat, magyarországon minden nap nyílik, legalább egy ügyvédi iroda, de be is zár egy.csak pesten annyi ügyvéd van, ami Magyarországnak elég lenne. Lehet, hogy jól csengő, de már rég nem siker szakma. Ha nem akarsz elpocsékolni több évet az életedből, válassz mást.

42. Mion
2008. szept. 24. 22:12

A gimiben eléggé karbantartják az idegeinket. Legalább már megvan az előnye XD

A nyáron voltam dolgozni egy kórházban, ott kérdezték. Idegállapota? Poénból rávágtam, hogy edzett.... mindenki elkezdett röhögni :o) Nyilván ők arra gondoltak, h pszichopata vagyok-e pl... meg szedek-e gyógyszert :o)

2008. szept. 24. 22:07
A rémhír sajna igaz...Azonban erős idegrendszerrel túl lehet élni!
40. Mion
2008. szept. 24. 22:05

Ja :)


Egyébként rengeteg rémhírt hallottam már a jogi karhoz kötődő vizsgákról, hogy totál beégetik az embert, meg totál kikészítik. Bár ez nem csak ott van így, gondolom...

2008. szept. 24. 22:00
Na most már jobb :):)
2008. szept. 24. 21:57
Én csak azt tudom neked mondani,h.a joghoz(tanulásához)nagyon sok kitartás,erő, kell,mert 1-1 vizsgaidőszak eléggé leszívja az embert!És nagyon kell tudni akár egy kettesért is...
37. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 34. - Mion)
2008. szept. 24. 21:55
Tényleg csak az ismerettségen múlik az egész, de mire beis indul a pályafutása valakinek addigra eléri a 30at, mire lesz belőle valaki. De ha bíró akarsz lenni, akkor még több idő, mert ahhoz még sokkal többet kell tanulni.
36. Mion
2008. szept. 24. 21:55
Elhiszem, h sokat kell tanulni... magolni viszont sose tudtam, de eddig nem volt bajom nélküle.
35. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 34. - Mion)
2008. szept. 24. 21:52
függ egymástól minden. Nem, de GTK-s vagyok, és a BSc-ben mindenki tanul gazdasági jogot, kötelező tárgy. Ezen kívül még 1-2 jogot, nálunk pl munkajog és közigazgatási jog volt még. Nekem 2 ismerősöm jár ELTE ÁJK ra bírják, de hát az tény, hogy nagyon nehéz, sokat kell magolni.
34. Mion (válaszként erre: 32. - 5f3b9a27bc)
2008. szept. 24. 21:47

Eddig is így értettem, nyilván nem fogalmaztam számodra világosan.... de érted, összefüggnek, tehát valamilyen szemszögből része... de ne menjünk bele, mert ez végeláthatatlan vita.

Egyébként joghallgató vagy?

2008. szept. 24. 21:45
zs
32. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 31. - Mion)
2008. szept. 24. 21:44
hiearchia, végre kapisgálod :o)
31. Mion
2008. szept. 24. 21:44
Nade, egyébként nézőpont kérdése, hogy ki szerint része, ki szerint nem. A lényeg, hogy összefüggnek, mert egyik a másik nélkül nagyon semmire se menne. A bíróság bizonyítékok, a rendőrség ítélet nélkül....
30. Mion (válaszként erre: 29. - Spinneli)
2008. szept. 24. 21:43
:o)
29. spinneli (válaszként erre: 27. - 5f3b9a27bc)
2008. szept. 24. 21:35
ó azt hittem a szimbolumrendszered elég fejlett ennek a mondatnak a megfejtéséhez, de látom hasonló színvonalon van az önkritikáddal.
2008. szept. 24. 21:34
nem értem miért kell ilyennek lenni, feltesz valaki egy kérdést, az nem azt jelenti, hogy kötelező mindenkinek válaszolni...
27. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 26. - Spinneli)
2008. szept. 24. 21:33
Ezt mondja spinneli, mert Te aztán tudod, hogy nézek ki!
26. spinneli (válaszként erre: 24. - Mion)
2008. szept. 24. 21:30

mindenkivel így tárgyal, ne vedd magadra.

van akinél nem lehet sem szebb, sem okosabb lenni.

ignoráld és kész, ahogy sokan tesszük.

2008. szept. 24. 21:29
te egyszerűen annyira határtalanul buta vagy, hogy arra nincsenek szavak! Kimásolom neked és még most sem érted?! Nemtudom, hogy lehetne még elmagyarázni....
24. Mion (válaszként erre: 23. - 5f3b9a27bc)
2008. szept. 24. 21:24

Most miért kell bunkózni?

Nem azt mondtam, hogy a rendőrség maga az igazságszolgáltatás, hanem hogy része annak! Szerinted majd a bíróság fog nyomozni az ügyekben, meg elfogni a tettest???? Kik "adnak" munkát a tényleges igazságszolgáltatásnak??

Ne nézzük már egymást hülyének pls.

2008. szept. 24. 21:20
Ha ezek után nem érted, kérdezd meg anyucit!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook