Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi idő alatt lehet angol alapfokot letenni és ha megvan akkor is kell érettségizni belőle?A nyáron meglehet csinálni? fórum

Mennyi idő alatt lehet angol alapfokot letenni és ha megvan akkor is kell érettségizni belőle?A nyáron meglehet csinálni? (tudásbázis kérdés)

2009. máj. 9. 16:57
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt nekem.:-)
2009. ápr. 29. 22:09

ha a beszédet kell fejleszteni, akkor biztos, hogy jobb a magántanár. Azonban, ha nyelvtani összefoglalóra van szükséged, vagy speciálisan nyelvvizsgafeladatot kell csinálnod, vagy akár egy tankönyvet veszel végig, akkor olcsóbb a tanfolyam.

Egyébként amikor németet tanultam tanfolyamon, számomra nagy motivációt jelentett a csoport, nagyon jó tanárom volt.

2009. ápr. 29. 13:00

Én tavaly nyáron voltam eny nyelviskola tanfolyamán, 2hónap alatt felkészültünk a középfokra, mindnyájunknak meglett. 8an vtunk a csoportban, és vt h 2tanár is foglalkozott velünk. Nekem bejött, és most csináltam megint egy ilyet, és megvan a felsőfokúm:)

De szerintem a tanfolyamnak és a magántanárnak is +van az előnye-hátránya...

2009. ápr. 28. 22:30

Szia!

Én tavaly nyáron csináltam meg az alapfokot. 1 hónapon keresztül jártam egy 100 órás tanfolyamra (napi 5 óra), majd ez után még ugyanettől a tanártól vettem 20 óra magánórát. Hát meg kell, hogy mondjam, hogy az a 20 óra magánóra sokkal többet ért, mint a 100 óra. Ott csak rám koncentrált, sokat beszéltünk és ez nagyon jó volt. Én a helyedbe tanfolyamra nem is járnék, csak magántanárhoz.

Sok sikert!

7. Binky (válaszként erre: 6. - 88bdb83f99)
2009. ápr. 28. 22:18

Hát akkor neked hajrá, mert ugyan a tanfolyamon LEADJÁK az anyagot, de ennyi idő alatt te NEM TUDOD megtanulni.

Elég tanfolyamon voltam már, hogy mindezt ésszel felfogjam.

Ráadásul csoportban vagy 20 másik emberkével együtt, senki nem fog külön veled foglalkozni, vagy a csoport halad kevésbé, vagy te vagy épp lemaradva...

ha érdemes csoportba járni, akkor azt egy nyelviskolában (1100-1300 ft-ért már egy négyes csoportban, nyelviskolában 1 tanár foglalkozik veletek), ahol INTENZÍVEN folyik a felkészítés, de nem lóhalálában. Tapasztalataim szerint ez sokkal többet segít

Nem egy korábbi diákom beiratkozott nyelvtanfolyamra, és amellett kezdett hozzám járni. Utána már be se mentek a tanfolyamra, és inkább hozzám jöttek háromszor egy héten egy-másfél órát.

2009. ápr. 28. 22:03

Szerintem egy intenzív nyári tanfolyam (pl.:120 óra egy hónap alatt) igenis hasznos, pláne ha még otthon is tudsz majdnem ennyit gyakorolni. Nem találsz tanárt, aki ennyi órát tudna neked tartani egy hónap alatt.


Egy középfokú nyelvvizsgára való felkészüléshez elvileg 600 órát szoktak mondani, persze ez egyénileg változó.

2009. ápr. 28. 21:36
Jah és a tanfolyamokat hagyd a fenébe...különtanár intenzíven.
2009. ápr. 28. 21:35

Alapfok semmit nem ér, amellett, hogy azt a legtöbb helyen nem is ismerik el tényleges nyelvvizsgának. Ráadásul ugyan volt egy akció középfokú nyelvvizsgára, amelyért automatica megkaptad az emelt szintű 100%-os angol érettségi 5-öst, ennek már rég vége, és mindenképpen kell érettségizni egy nyelvből.

Szorgalomtól függ inkább, mint tényleges nyelvtudástól. Nekem jelenleg három tanítványom van, és ebből az egyiknek hatalmas nyelvtehetsége van, de sz@rik házit csinálni, nem jön időben, nem figyel oda, ha kell. Egy másik pedig nem kiemelkedő tehetség, de még önszorgalomból is tanul, és pár hét alatt felkészíthető volt alapfokra(bár már középfokra is mehetett volna).

2009. ápr. 28. 21:34

Szia!

Érettségit nem lehet sehogysem megúszni:(

Ha minél előbb szeretnél vizsgázni sztem keress nyárra egy intenzív tanfolyamto, és ha szorgalmas vagy az alapfok meglesz hamar:)

2009. ápr. 28. 21:30

Kell érettségizni, még középfok mellett is. A vizsgára a bejelentkezési határidőket az adott vizsgáztató intézet honlapján, vagy személyesen az irodájukban tudhatod meg.

Hogy kinek mennyi idő felkészülni, az egyéni. Van ismerősöm, aki 8 év alatt képtelen volt megtanulni alapfokon a nyelvet, és volt, aki 2 hónap alatt szintre hozta magát, persze előzetes tanulmányok után. Nyelvérzék kérdése az egész

2009. ápr. 28. 21:26
Mennyi idő alatt lehet angol alapfokot letenni és ha megvan akkor is kell érettségizni belőle?A nyáron meglehet csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook