Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetés)
Idén 95 százalékkal kevesebb magyar diák kezdi az egyetemet az Egyesült Királyságban, mint tavaly. Az uniós diákhitel és az alacsony tandíj nélkül kifizethetetlenné vált az angliai továbbtanulás. Ezzel eltűnik egy több ezer fős magyar diákközösség és vele együtt a kinti szervezetek is, amik eddig képesek voltak hazacsábítani a brit diplomás fiatalokat.
És csak az olcsóbbakat linkeltem be. :-(
Hoppá, itt egy még megfizethető: [link]
Havi 520 Euro szállásköltséggel lehet kalkulálni.
Jó de lássuk be, azért ez így kissé félrevezető volt.
Aquarius kérdése legalábbis abszolút nem erre vonatkozott.
Igen, az úgy van, ahogy írod. A rendelkezésre álló idő a végzéshez a képzés idejének másfélszerese. Ezt követően 20 év áll rendelkezésre a "ledolgozásra".
De van itt, egy másik kitétel - most, hogy még egyszer átfutottam látom, hogy az a nem végzettekre vonatkozik -, abban a két év. Csak a ügyesen a mondat közepére tették, hogy az már nem a végzetteket érinti. Erre gondolok:
"c) * az általa magyar állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban hazai munkaviszonyt fenntartani az adott képzés megszűnésének napjától számítva a magyar állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányi idővel megegyező időtartamot követő két éven belül, ha az a) pontban meghatározott határidőn belül nem szerzi meg a magyar állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben az oklevelet, vagy *
d) * visszafizetni az adott képzésére tekintettel a magyar állam által folyósított 48/C. § (1) bekezdés a) pontja szerinti magyar állami (rész)ösztöndíjnak (e pont tekintetében a továbbiakban: tartozás) - évente a Központi Statisztikai Hivatal által megállapított éves átlagos fogyasztóiár-növekedés mértékével növelt - összegét a magyar államnak, ha az oklevél megszerzését követően nem tart fenn a b) pont szerint hazai munkaviszonyt, illetve visszafizetni a tartozás ötven százalékának megfelelő összeget a magyar államnak, ha nem tart fenn a c) pont szerint hazai munkaviszonyt."
Belgáknál (és Hollandiában) is csak ágyrács volt (lett volna), de matracot neki kellett vennie rá. Higiéniai megfontolásokból ez a protokoll.
(Sógorék legalább adják a martacot is)
Óh, a fenébe, tényleg, elolvastam, márciusban zárul. Sajnálom, pedig ez nagyon jó volt. Hátha lesz még hasonló projekt.
Egyébként hova menne? Ha koleszt sikerül megcsípni, akkor azért nem olyan vészes a helyzet. Fiam egyik haverja járt úgy, hogy megpályázott egy francia riviérás helyet (talán Nizzát), meg is kapta, baromira örült, csak azzal nem számolt, hogy ott egyáltalán nincs kollégium. Úgyhogy nem ment.
Tényleg nem szeretnék kötözködni, de én ezt eddig nem így tudtam... Két éven belül kell, hogy legyen valami hazai munkaviszonya? Mit akar ez jelenteni? Mi az a valami?
Én úgy tudom, hogy ugyanannyit kell ledolgozni, ahány félévet a támogatott képzésben tanult, éspedig 20 éven belül.
És a másik, hogy nem lehet akármeddig húzni-halasztani a képzést, mint Surda haverja tette ugye anno, hanem max. a képzési idő másfélszerese alatt meg kell szerezni a diplomát.
Köszi, tök jólesik, hogy ennyien segítetek. Néztem azt is, de én úgy értem, hogy 2021/22 őszi félév az utolsó, amire még lehet ott pályázni, ő meg a tavasziban menne.
Ugye ti is így értelmezitek?
További ajánlott fórumok:
- Kérdések és félelmek a felnőttkori érettségivel kapcsolatban
- Középiskolai továbbtanulás NEM gimibe készülőknek
- A 2010-es felvételi pontszámításban megmarad e az érettségi pontok duplázása? Valakit érint?
- 2013-ban érettségizők továbbtanulása
- Diakonia érettségi előnyt jelenthet a továbbtanulás szempontjából?
- Érettségi pontok!