Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


12223. levia (válaszként erre: 12221. - Chelsey)
2021. szept. 25. 15:52
Nem. Egyaltalán nem érettségizett termeszettudományos tárgyból.
12222. levia (válaszként erre: 12215. - Sütanapocska)
2021. szept. 25. 15:49
Baratnő (is) egész messzire kellett menjen az álmai miatt. Szerencsésen még pénzügyileg pont időben. Itt tanul: [link]
12221. Chelsey (válaszként erre: 12220. - Levia)
2021. szept. 25. 15:43
Már nem emlékszem, de végül a lányod biológiából már nem is emeltezett?
12220. levia (válaszként erre: 12217. - Sütanapocska)
2021. szept. 25. 15:34

Klassz az írásaidat újra olvasni. :-)

Az E5 (és remélem nem tévedek, hogy talán a Majornak is) sok pozitívumának egyike a szinte teljes szak korrekciós szabadság a faktok kivalasztasakor. Jó is az. Nálunk a biosz minden felett elképzelésből lett a gimi végere jobb híján gazdasagi tovabbtanulás. Egy gazdmen. szakon reményeink szerint a gimis évrk alatt nyilvánvalóan megmutatkozó és megerősödő jó szervezőkészség majd szakmai sikerre váltható.

12219. Chelsey (válaszként erre: 12218. - Sütanapocska)
2021. szept. 25. 15:29

Ezt láttátok már, bár ez általánosabbnak tűnik nekem első ránézésből, de gondolom lehet specializálódni és VFX irányba elmenni?

[link]

12218. Sütanapocska (válaszként erre: 12216. - Chelsey)
2021. szept. 25. 14:55
Ezt csinálja valójában már 7 éve. Így jutott ide, hogy 15 évesen egy nemzetközi VFX csapat gyakornoka lehetett. Látod, erre nem is gondoltam….a saját maga menedzselése….körülnézek mit jelent ez a gyakorlati képzésben.
12217. Sütanapocska (válaszként erre: 12214. - Levia)
2021. szept. 25. 14:50
A fiam az Apáczaiban, mint hal a vízben. De, ha újra kezdhetnénk, semmiképp nem támogatnám az előre lefixált tagozatos vonalat. Túl a felén egyértelművé vált számára, hogy nem akar fizikával foglalkozni. Na most, matfizesként ez azt jelenti, hogy még két évig emelten kell nyomja azt, amit utál. A matekkal minden ok, csak ugye neki a műszaki vonal volt a távoli cél, a matekkal meg inkább a gazdaságira volna esély, de az oly távol áll tőle…. Hogy miért írom mégis, hogy, mint hal a vízben? 🙂 Ifis, gólyatáboroztató főügyintéző, vitaklubos, DÖKös és indul az elnökválasztáson 😁. Néha elgondolkodom, ezt nekem látnom kellett volna előre? Én rontottam el vmit? Annyira akarta azt a műszaki vonalat….éveken át hordtam minden nyavalyára a BME-re. És még mindig nem látja, amit én. 🙂 Az az ötletem támadt a minap, hogy összehozom egy a területén meglehetősen sikeres fejvadász ismerősömmel, akinek a fő területe a marketing vonal. Mert tőlem ez nagyon távol áll. Nem tudok segíteni. És a zsigereimben érzem, hogy az az ő útja. Nem tudom pontosan mi. De ki kell állítani egy tér közepére és beszélni hagyni. 🤣
12216. Chelsey (válaszként erre: 12215. - Sütanapocska)
2021. szept. 25. 14:44
Olyasmit is érdemes lehet átnézni, átgondolni, hogy a szerelem szakmát iskolán kívül tanulja, az egyetemen pedig saját maga vagy mások menedzselését tanulja meg.
12215. Sütanapocska (válaszként erre: 12214. - Levia)
2021. szept. 25. 14:31
A lányomnál a Trefort szerelem. Nagyon jól tette, hogy küzdött az iskoláért, nincs egy rossz szavunk még 3 év után sem. A tervek viszont kicsit bonyolultak. Egyre inkább letisztul a cél: a 3D mellett a VFX. Két kisebb munka után a nyáron gyakornokként részt vehetett egy am./jpn. koprodukcióban. Viszont nálunk nincs jelenleg egyetemi oktatás ezen a területen. Van egy Mesharray akadémiánk az igaz, de amikor ott járt a lányom, miután látták a referencia anyagát, azt mondták, ha akar, máris kezdhet egy esti vagy hétvégi kurzuson. Ezek valójában egy éves komoly tanfolyamok, mert ugye van több, és kemény vizsgával….. az én bajom az, hogy mégiscsak tanfolyamok. De akkor milyen egyetem legyen a cél, ha azért jó lenne egy diploma? Na, ez a mi nagy gondunk! A MOME animáción elvetemült művészfazonok rajzfilmeket csinálnak, és nem ez az, amit az én lányom akar. Beszélünk itthon a média design/fotó szakokról, de ezek divatszakok, őrült túljelentkezéssel, most komolyan álljon rá egy ilyen vonalra keményen, csak azért, hogy legyen esélye bejutni és elvégezni, amit aztán nem fog csinálni? 😳
12214. levia (válaszként erre: 12213. - Sütanapocska)
2021. szept. 25. 08:53

Szia!

Bevaltak az iskolak? Tervek, celok kezdenek alakulni?

2021. szept. 25. 07:48

Szervusztok! Jó reggelt!

Visszatértem. 🙂

Gondoltam, az álomgimikbe bejutás okozta stresszes időszak után nekem jár a hátradőlés és a szépségszalon 😁, a gyerekek meg tegyék a dolgukat!

Most azonban, hogy fiam a 11., lányom a 10. évfolyamot kezdte meg, szeretnélek újra olvasni Benneteket, a nyugtalanítóra megnyugvást, a bizonytalanságra bizonyosságot találni, mint régen. 😁

12212. Chelsey (válaszként erre: 12210. - Somam)
2021. szept. 24. 12:42
Itt most a tanár-diák arányról volt szó alapvetően és egy 4-5 éves célkitűzésről, ami szerintem nem rossz dolog. Nyilván van hová fejlődnie a Corvinusnak, különben nem ők követnének előrébb járókat, hanem fordítva.
12211. levia (válaszként erre: 12210. - Somam)
2021. szept. 24. 12:28
Valóban. ~1700 km.
12210. Somam (válaszként erre: 12203. - Levia)
2021. szept. 24. 11:15
azért a corvinus még messze van az LSEtől....(én a Corvinusra jártam, a lányom most jár az LSE-re)
12209. levia (válaszként erre: 12207. - Eleonóra123)
2021. szept. 24. 11:01
OKJ vizsgán is (amíg ez a szisztéma él még) saját tanár vizsgáztat. Nem kis előny ez.
12208. levia (válaszként erre: 12205. - Eleonóra123)
2021. szept. 24. 10:59
Ilyen csak emelt erettségin és nyelvvizsgán gond.
12207. eleonóra123 (válaszként erre: 12206. - Akinomuj)
2021. szept. 24. 10:57
Akkor megnyugodtam. Köszi!
12206. akinomuj (válaszként erre: 12205. - Eleonóra123)
2021. szept. 24. 10:28
Középszinten valóban nem gond.
12205. eleonóra123 (válaszként erre: 12013. - Levia)
2021. szept. 24. 07:17

Tegnap a fiam átvette a Leöveyben az értesítőt az előrehozott érettségiről.

A Leövey valóban importált tanárt. Pont a DNG-ből, a saját tanárát. Kérdeztem hogy ebből nem lesz-e gond? A gyerek azt mondta miért lenne, a rendes érettségin is így szokott lenni.

12204. akinomuj (válaszként erre: 12203. - Levia)
2021. szept. 22. 10:16

Jó lenne ott tanuló diákot is kérdezni, hogy ebből mennyi jön be, tényleg értelmes-e a terhelés.


Az sem utolsó szempont, hogy a BCE kistrafírozva megteheti, hogy kevés diákot vezs föl (és azok is fizetnek, ha nem tévedek).

12203. levia
2021. szept. 22. 08:11

Ezért (is) emelkedtek idén annyit a BCE-n a pontok:

"...Nem tett jót a magyar egyetemeknek, hogy a mennyiségi szemlélet uralkodott el. Az egyetemek a hallgatók után kapták a fejpénzt, így az volt az érdekük, hogy minél több diákot vegyenek fel. A Corvinus idén júliusban már csak annyi embert vett fel az alapképzésre, hogy így 2025-2026-ra olyan lesz az oktató-hallgató arány nálunk, mint a London School of Economicson. Hihetetlen erősek egyébként a hallgatóink. Az oktatóktól azt kérem, tanítsák, terheljék őket. De ne értelmetlenül, hanem azért, hogy a kimenő kompetenciáik fejlődjenek annyit, amennyit a képességeik megengednek..."

[link]

12202. eleonóra123 (válaszként erre: 12190. - Turbónyuszi)
2021. szept. 22. 06:39

Nagyon sajnálom!

Nekünk is volt részünk hasonló élményben és a gyerekeket (is) rendesen meg tudja billenteni a veszteség. Az iskolaváltás mindig rizikós és a kettó egyidóben sokmindent megmagyaráz. Mi pszichológust is megkerestünk és sokat segített. (Meg az idő.) És talán a párbeszéd a tanáraival - ez is segíthet hogy más fényben is lássák a gyerekét.

12201. akinomuj (válaszként erre: 12199. - Levia)
2021. szept. 21. 20:01

Nálunk két ffi SZMK-s van a gimiben, és idén már majdnem sikerült 60 perc alá szorítani a szülőit. De ez esetben az ofő a ludas, miatta nyúlik el.

Nagyfiam ofője nagyon jól kézben tartotta a dológokat, de a kisebbiké se a szülőik, se az órái kereteit nem tudja tartani. Sajnos.

12200. Chelsey (válaszként erre: 12199. - Levia)
2021. szept. 21. 15:24
Majdnem beleköptem a kávémat a billentyűzetbe, miattad! :D
12199. levia (válaszként erre: 12189. - Virgilius)
2021. szept. 21. 15:11

Egy ffi barátunk (többek közt lean szakember) egyszer elment a felesége helyett a szülőire (5. oszt).

20 percig tűrt, azután felállt, hogy a kotkodácsolast be lehetne fejezni végre, hagyjuk már a tanárnőt végigmondja amit akart. A mókás az, hogy ezután felkérték és el is vállalta, hogy szmks lesz.

12198. Chelsey (válaszként erre: 12195. - Turbónyuszi)
2021. szept. 21. 14:26
Jaj, ez tényleg váratlan lehetett! Persze, attól még, hogy nem gondolta komolyan, meg nem is nagyon gondolt bele az egészbe, az ő rajzai voltak. Jó, hogy elmentetek a múzeumba, talán picit máshogy közelíti meg a témát. Vannak holokauszt túlélőkkel riportok, azok tudnak még megrendítően érdekesek lenni (ha egyáltalán szabad ilyet mondani, írni). Mi az osztállyal bementünk az egyik látogatható auschwitzi táborba. Miután kijöttünk nagy csend volt a buszon visszafelé, pedig általában többször ránk kellett szólni, hogy elviselhetetlenül hangosak vagyunk. Felfoghatatlan, ami ott volt.
12197. Aquarius76 (válaszként erre: 12190. - Turbónyuszi)
2021. szept. 21. 14:25

Fogadd részvétemet!

Szerintem anyukád elvesztése+az új suli+a kamaszodás mind közrejátszik fiad viselkedésében.

Szerintem nagyon figyelni kell rá, tiltani sokat, de nem mindent. Pl. haverokkal való találkozást azért ne tiltsd, de ne vigyen haza alkoholt. Olyat is hallottam ahol a szülő adott egy üveg bort a gyereknek, hogy azzal menjen házibuliba, ne rövidezzenek. Persze így is előfordulhatott rövidital. Ne héz ügy. Ne legyen az ember túl megengedő de túl vaskalapos sem.

12196. Chelsey (válaszként erre: 12193. - Virgilius)
2021. szept. 21. 14:16

:DDD vagy inkább :(((


Nálunk olyan kicsi a suli, hogy nem kerül elő és persze, nem beszélem rá, hogy bukjon meg inkább.

12195. turbónyuszi (válaszként erre: 12192. - Chelsey)
2021. szept. 21. 14:16

Az enyém eddig nem cigizett és nem is ivott, lenézte a cigiző, vagy bogyókat bekapdosó volt osztálytársnőit.


Hát a legutolsó eset pedig rettentően kínosra sikerült. Egy teljesen felháborodott hangú e-mail üzenet a tanárnőtől 2 családnak, hogy a gyerekeik legyen szívesek írni kézzel sok oldalt a holokausztról, mert órán kirekesztő jellegű vicceket, vagy rajzokat készítettek, ami vállalhatatlan (enyém rajzolt). Hát ezen nagyon elképedtünk, nálunk ez nem divat otthon. Úgyhogy el is mentünk a Holokauszt Múzeumba a gyerekkel és így már lesz olyan élménye, amiről írhat.

12194. levia (válaszként erre: 12190. - Turbónyuszi)
2021. szept. 21. 13:49
Együttérzek Veled.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook