Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdi tragédia.... Mi a véleményed erről a hírről? Iker babákat gázolt egy autós:( fórum

Érdi tragédia.... Mi a véleményed erről a hírről? Iker babákat gázolt egy autós:( (beszélgetős fórum)


75. mosolyka1111 (válaszként erre: 63. - Hajnalfény73)
2012. jún. 19. 15:27
Mert ez Érd. Tudod, máshol kevesebbet lopnak, és azért van járda.
74. hajnalfény73 (válaszként erre: 64. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:26

Meg fogják bizonyára büntetni a hölgyet, hiszen balesetet okozott...max. mérlegelik a helyzetet, enyhítve a büntetését.


CSak engem idegesít, hogy nem lehet közlekedni. Télen a hídon is, ami ott van, nem lehetett gyalogosan anélkül menni, hogy ne mentem volna le az útra...mivel a járdaként elkerített valamit senki nem takarította le és nem lehetett ott közlekedni.


Miért nem adottak a feltételek, hogy mind az autós és mind a gyalogos tudjon közlekedni?

73. Bugs02 (válaszként erre: 69. - >Indira<)
2012. jún. 19. 15:26

Végül is így van!

a közlekedés erről szól, mindenki megpróbál figyelmesen közlekedni!

72. 130454e42d (válaszként erre: 65. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:25
A szülők felelőssége hol marad? nem vitatom, hogy hibás a sofőr, de az is aki úttesten tolta a babakocsit elővigyázatlanul. És elsősorban hibás a városvezetés, mert ezek szerint nem teremti meg a biztonságos közlekedés alapfeltételeit.
71. mosolyka1111 (válaszként erre: 59. - Syria)
2012. jún. 19. 15:25

Szerintem meg kell, hogy kapja.

Szép is lenne, ha azért úszná meg minden közlekedési baleset okozója, hogy nehogy már még az ő családja is tönkremenjen, ha már tönkretett egy másik családot. Nehogy már:(

70. Bugs02 (válaszként erre: 67. - Vigyorex6)
2012. jún. 19. 15:24

itt ebben az esetben igen is a felnőttet lehet hibáztatni!

1. A szülő annyit vétett, hogy nem használt semmiféle láthatósági mellényt! neki ennyi a hibája

2. Az autós nem volt kellően figyelmes, nem nézett körül, nincs mentség, hogy jé sütött a nap...én a két babát sajnálom, mert ők magukat megóvni még nem tudják!

felelőtlen felnőttek egyértelműen!

69. >Indira< (válaszként erre: 60. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:23
A közlekedés nem így működik. Felelünk magunkért és egymásért. A vezető óvatosan vezessen, de a gyalogos is éljen azzal a minimummal, hogy látttatni magunkat. Nem így korrekt?
68. Bugs02
2012. jún. 19. 15:22
Remélem a másik pici megmarad,,,
67. Vigyorex6 (válaszként erre: 64. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:21

Te a sofőrt is okolod, a szülőket is ...

Sose kerülj még csak hasonló helyzetbe sem! Szívből kívánom!

66. hajnalfény73 (válaszként erre: 62. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:21
Szigor??? Magyarország élen áll a büntetésekkel. Megbújnak és lesik, hogy az embert mivel tudják büntetni.
65. Bugs02
2012. jún. 19. 15:21
itt több ágon problémás az eset, mert itt lehet ujjal mutogatni mindenkire, de egy ember vezette az autót a hölgy...egyedül ő tudja mitől sodort el egy ikerbabakocsi:(((((
64. Bugs02 (válaszként erre: 61. - Vigyorex6)
2012. jún. 19. 15:20

Miért te nem reméled?

Vagy engedjék el, ugyan már...nem hibázott...így véled?

2012. jún. 19. 15:19

Ha van normális járda, ahol elférnek a szülők a babakocsival, akkor ott közlekednek bizonyára, ennek hiányába az útra kényszerültek...


Így az önkormányzat is hibáztatható...Miért nincsenek meg a megfelelő feltételek?


Más országba ilyen elő nem fordulhatna...itt olyan pénzeket szednek be az állampolgártól...Érd nagyrésze pedig amióta Érd Érd, azóta a föld útak vannak...ősszel-télen előre meg kell tervezni, hogy merre induljon az ember, hol nem süllyed nyakig a sárba.....nem 2012-öt írunk??????

62. Bugs02 (válaszként erre: 59. - Syria)
2012. jún. 19. 15:19

engem minden egyes ilyen eset fel háborít képzeld!

Minden egyes ilyen eseten fel vagyok pörögve, mert zavar, hogy egy gyalogost gázoló kap 1 év börtönt és utána él mint Marci hevesen!

akik az utakon közlekednek..annak zömének nem adnék jogosítványt a kezébe!!!!!!

nagyon kevés olyan ember vezet aki valóban profi vezető!

Pár hét alatt jogsit lehet szerezni?

Én jártam Német országban..tudod mit csinál ott az autós?

Megáll elenged...türelmes...csak ebben az országban rohannak az emberek....és még sok ilyen eset fog történni, amíg ilyen gyenge a szigor...

61. Vigyorex6 (válaszként erre: 55. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:15

A 16-os hozzászólásból kiemelve:

"remélem a nő megkapja a méltó büntijét, . . . ."

60. Bugs02
2012. jún. 19. 15:14

Nincs mentsége annak aki embert gázol!

Igen is minden autós úgy üljön volán mögé, hogy gondolkozzon, és ne bóbiskoljon, ne mobilozzon, HA NEM FIGYELJE AZ UTAT!FÜGGETLEN ATTÓL, HOGY MILYEN AZ ÚT!

59. syria (válaszként erre: 20. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:14

Miért? Hogy egy csald helyett kettő menjen tönkre? Éppen elég büntetés lesz neki egy életen át a halálos baleset okozásának tudatával élnie.


Az anyuka felelősségét erőteljesen megkérdőjelezem.


Egyébként naponta történnek brutális közlekedési balesetek, ahol többnyire a vétlenek halnak meg, lesznek egy életre nyomorékok. Azok az esetek nem háborítanak fel? Mert engem igen.

58. >Indira< (válaszként erre: 26. - 093a17e5d8)
2012. jún. 19. 15:12
Biztos nem úgy indult otthonról, hogy kivasalok két babát :(
57. Bugs02 (válaszként erre: 54. - Hajnalfény73)
2012. jún. 19. 15:12

Figyelj ebben az esetben nem beszélhetünk véletlenről!

mert egy autós véletlenül nem gázol el egy babakocsit!

itt egyszerűen figyelmetlenségről beszélünk!!!!!!

56. >Indira< (válaszként erre: 22. - Klarika5)
2012. jún. 19. 15:11
Én nem hiszem, hogy ilyet büntetés nélkül meg lehetne úszi, és azt sem feltéttelezem, hogy ittas meg kábszeres volt. Előfordul, hogy egy pillanatra nem lát. Ha nem ismeri a terepet, még nem is számít rá az ember. Én még soha nem okoztam balesetet, de voltam már olyan helyzetben, hogy egy hajszálom múlt, és nem feltétlen az én hibámból történt.
55. Bugs02 (válaszként erre: 46. - Vigyorex6)
2012. jún. 19. 15:10

nem ítél el senki senkit...csak mindenki kicsit döbbenten áll, hogy hány ilyen esetnek még megtörténnie?

Valóban egy másod perc....de ha az illető hölgy kicsit lassabban ment volna nem történt volna tragédia....minden autós gondolja végig, hogy ha beül abba a a vacak autóba figyeljen oda!

mert egy pillanat műve...igen....

54. hajnalfény73 (válaszként erre: 45. - Csabi3)
2012. jún. 19. 15:10

Nem is mondom, hogy mentesíti. Csak beleérzek, hogy milyen rossz érzés lehet a számára. Ezentúl ezzel a tudattal élni, hogy véletlenül történt és ő oltotta ki egy pici lányka életét...a másik babácska is életveszélyes állapotban fekszik a kórházban.


Vannak véletlen hibák is sajnos....


De az Önkormányzat is hibáztatható, hiszen csak a pénzt szedi el, de nem tesz semmit a városban!

2012. jún. 19. 15:10

Bocsánat, most kitört belőlem az őstermészet, a véleményem:

Érd a jelképes járdáival együtt egy undorító szarhalom, úgy, ahogy van.

18 éve élek itt, (hiába, a szerelem, na...)

A mi utcánkban van járda, de a járda közepére beba...-va a villanyoszlopok végig, úgyhogy nem iker, e normális babakocsival nem fértem el a járdán soha.

Az autósok pedig (ezt általánosságban írom), mennek, mint az állat, ahol egyenes útszakasz van,ott csak barom módjára tudnak hajtani.

52. Vigyorex6 (válaszként erre: 38. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:10

Rosszul gondolod.

Van, hogy úgy süt a nap, és annyira tükröződik az úttest, hogy semmit sem látni az autóból.

2012. jún. 19. 15:10

Ilyen esetben rekonstruálják újra a balesetet: sebesség, időpont, időjárás, stb.

Sajnos a tényeken nem változtat.

Nehéz lesz mind a családnak, mind a gépkocsivezetőjének. Még akkor is, ha nem hibás.

A lelkiismeret furdalás megmarad.

50. 093a17e5d8 (válaszként erre: 49. - 093a17e5d8)
2012. jún. 19. 15:08
jav. erről, többet
49. 093a17e5d8 (válaszként erre: 46. - Vigyorex6)
2012. jún. 19. 15:08
Szerintem is. Ennyi. Nem is kellene erőől itt sem töbet beszélnünk.
48. Bugs02
2012. jún. 19. 15:07

Én meg azt mondom, hogy ajárda sem minden...a paraszt autós nevezzük így....felhajt a a járdára is ha kell....több rendőr kéne és szigorú büntetések!

Aki elgázolt egy embert nem 1 év felfüggesztetett adnék neki, hanem olyan 10 évet...hogy gondolja végig mit tett!

47. >Indira< (válaszként erre: 21. - Tücsibogár)
2012. jún. 19. 15:06
Kerülnék. Én csak egydül járok biciklivel. Vannak utcák, amik veszélyesek biciklicel, mert kevés a hely, és gyorsan szoktak menni. Én inkább kerülök, és megyek egy kevésbé forgalmas, veszélye úton.
2012. jún. 19. 15:06

Igaz a mondás: "Ne ítélkezz, hogy ne ítéltess!"


Jelen esetben sem a szülők, sem a gázoló nő életéből nem kérnék egy pillanatot sem.

Az ilyen esetek a másodperc töredéket alatt következnek be. Óránként ezer meg egyszer fogják felidézni magukban a történteket, és nem fognak válaszokat találni. Elég nekik elviselni a létezést most ..., és túlélni ezt, hogy ne bolonduljanak meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook