Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdi tragédia.... Mi a véleményed erről a hírről? Iker babákat gázolt egy autós:( fórum

Érdi tragédia.... Mi a véleményed erről a hírről? Iker babákat gázolt egy autós:( (beszélgetős fórum)


105. 4c1a787e8f (válaszként erre: 97. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:43

Eleve kiveri a biztosítékot nálam, ez a "máshol hogy van"... Első helyen szeretni kéne azt, ahol élünk... Onnan lehetne elkezdeni változtatni. Mert amíg mindenki olyan képpel mászkál, hogy jaj de car, hogy itt kell lennem, addig át is fogunk valós és képletes értelemben gázolni a másikon.


Nem úgy kell jobbat akarni, hogy vesszük a hátizsákot... Hanem akkor is segíteni kell a szomszédnéninek, ha morcos.. Hátha legközelebb már nem lesz az, és nem fog idegbetegen vezetni.. Innen indulnak a dolgok..

104. Bugs02 (válaszként erre: 101. - 015b0b76f3)
2012. jún. 19. 15:43

Miért kell?

Hogy beszélgessünk a közlekedésről, hogy okkuljon mindenki...

talán ebből az okból...

és ha itt esetleg két autós lassít ha gyalogost lát, már annyit megért ez a fórum!

103. Bugs02
2012. jún. 19. 15:41

Nincs jogsim, nem is akarok...gyalogosként azt látom, hogy a magyar autósok őrült módjára mennek, az ember az utcán szinte fél....magamból indolok ki!

Amikor olyan helyen, ahol a megengedett a 30 és megy az illető 100 al...ilyenkor kicsit félek...

102. hajnalfény73 (válaszként erre: 87. - Mosolyka1111)
2012. jún. 19. 15:40

Igen, Érd semmire sem képes, max. akkor, amikor megtörtént a baj.


Pár éve az S kanyarban is a fényes úton megcsúszott egy autós,bár gyorsan is vezetett, de ha az út megfelelő, akkor jobb a fékezés hatásfoka is.

A buszmegállóba rohant az autós és elütött ott is több embert.

Érdekes, utána rögtön fel tudták újítani az említett útszakaszt..

2012. jún. 19. 15:40
Az ,hogy tragikus, és miért kell még egy fórumon is csámcsogni rajta .
100. Borsika
2012. jún. 19. 15:40

Szurikata, szivembol szoltal!

Egyebkent, valoszinuleg felfuggesztetett fog kapni a holgy, de jo lenne ponos reszleteket tudni...

Erdekes, hogy itt sokan nagyon konnyelmuen itelkeznek, es ornek palcat elette, amikor igazandibol nem ismerjuk a korulmenyeket.

Persze, mehetett vna lassabban??!!( egyaltalan hany km/ h - val ment??!! A masik, honnan tudjuk, hogy nem pont abban a par masodpercben vakitotta el feny???!!! Tizedmasodpercek elegek ahhoz, hogy megtortenjen egy tragedia...szerencsetkn " veletlenek" ezek...en elsosorban az onkormanyzatot hibaztatnam ( ha lett vna jarda, nem kenyszerultek vna a padkara...)

2012. jún. 19. 15:39
"idősebb"
2012. jún. 19. 15:39

Arról nem beszélve, hogy autóból látom, hogy legalább annyi az eszeveszett gyalogos, öreg, fiatal, babakocsis, meg biciklis, mint amennyi a nem alkalmas autós..


Ez az ország sajna ilyen zsák meg a foltja hely..

97. Bugs02 (válaszként erre: 94. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 19. 15:39
Nem tudom te hol jártál, de eleve ott nincs ennyi roncs mint ebben a kis balkán országunkban:)
96. Csigusz 79 (válaszként erre: 89. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:39

Ott se kéne :(


Az időbben sofőrökhöz annyit tennék hozzá hogy nekik évente kellene szemészetre menni mert engem már párszor a zebra közepén akartak elütni,milliós vadonatúj autó,70-es házaspár én meg a zebra közepén állok mert előttem hajt el a papa és láttam rajtza hogy nem látja hogy ott vagyok mert előre figyel mint a lovak,pfffff

95. Bugs02
2012. jún. 19. 15:38
Anyu most akar jogsit...néztem a kérdéseket elég nehezek...én külön átböngésztem a gyalogos részt.)
94. 4c1a787e8f (válaszként erre: 84. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:37

Van némi úri tartásuk esetenként, de alapból jóval nagyobb állatok, és jóval jobban száguldoznak, főleg a fiatalok... Teljesen felesleges a németeket idekeverni..


Igen, figyelmetlenségből, ami lehet egy pillanatnyi dolog, akármilyen okból, és előfordulhat bárkivel, még akkor is, ha életed felét azzal töltöd, hogy azon görcsölsz, hogy ne forduljon.. A másik felében meg alszol..


Engem hülyéz a férjem, mert mindig kétszer nézem meg, elzártam-e a tűzhelyet, a vizet, stb.. Ezeken is simán múlik élet... De mégis volt már olyan, hogy otthagytam, bár szerencsére csak felesen..


Egyébként meg mindig annak van nagyobb esélye hibázni, aki többet vállal: orvos, mérnök, sokgyerekes anya, stb..


És ez itt igaz sajna a szülőkre is némileg..


De szerintem ez pont az az eset, hogy önmagában az eset miatt mindenki ezerszeresen megkapta a büntetését, ha hibázott..

93. Bugs02
2012. jún. 19. 15:37

Én mikor kilépek az utcára nagyon óvatos vagyok, próbálok ott közlekedni ahol biztonságos!

De tapasztalom, hogy szabálytalan közlekedő van, mert ugye milyen az ember? Azt hiszi vele nem történhet semmi....nagyon észnél kell lenni...mikor kilépünk az utcára, akár gyalogos vagyok, akár autós... VIGYÁZNUNK KÉNE EGYMÁSRA!

92. globus (válaszként erre: 78. - Hajnalfény73)
2012. jún. 19. 15:37
Sőt, kresz-vizsga kell a gyalogságnak is!
91. >Indira< (válaszként erre: 83. - 1f54aa1f71)
2012. jún. 19. 15:36
Itt még nem hallottam/láttam ilyet. Szerintem akik így is, úgy is a közúton kint vannak reggel, azok mehetnének oda rendszeresen. Ilyesmi szerintem változtatna idővel a morálon. Persze biztos van magyarázat, hogy ilyen apró hülyeségekre miért nincs kapacitásuk.
90. globus (válaszként erre: 84. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:36

Most már többen lassítanak a zebra előtt, mióta erre jogszabályilag kényszerítve vannak, de azelőtt leginkább csak külföldi rendszámú autósok engedték át udvariasan a gyalogosokat.

El lehet képzelni, hogy milyen képet vágtak, amikor a gyalogos mégsem ment át, bénázott, mert ugye ő nem ehhez volt szokva... :D

89. Bugs02 (válaszként erre: 86. - Csigusz 79)
2012. jún. 19. 15:34

A németek az autópályán mennek ezerrel, mert mehetnek...de a lakott terület a város ott abszolúte figyelmesek!

Én így tapasztaltam már pár alkalommal!

88. >Indira< (válaszként erre: 77. - 92c7c20f7e)
2012. jún. 19. 15:33
Olyan szomorú, mikor ilyen hülyeség miatt kerülnek emberek veszélybe. Nálunk pl. azért nem tesznek egy útra lámpát, mert arra nincs pénz. Évente több ember hal meg a zebrán, mert lakott területen menthetetlenül elgázolják. Elhinném, hogy nincs pénz, de pl. a belvárosban tettek olyan helyre, ahol 20 (!) méterre sincs a következő. Teljesen értelmetlen. Ugyanazt a készüléket kitehették volna arra az útra, ahol lakott területen belül lazán 80-100 km/h-val mennek rendszeresen.
2012. jún. 19. 15:33

Érden a Vörösmarty gimi előtt négyes kereszteződés van (de még ennél is bonyolultabb, mert az egyik út még kétfelé is ágazik, öt felől jöhetnek a kocsik, és jönnek is, mint állat (tisztelet a kivételnek).

A gimi arra nem tudta rávenni az önkormányzatot, hogy egy zebrát odafessenek.

Mennek a kölkeink, ki a vonathoz, ki a buszhoz, ki a városközpont felé, egy összeszedett felnőttnek is nehéz egyszerre belátni azt a helyet, ahol át kell menni az úton.

5 csíkot nem volt képes az önkormányzat felfestetni zebraként.

Ez Érd:((((

86. Csigusz 79 (válaszként erre: 84. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:33
De ugye nem az autópályára gondoltál a németeknél???
85. Bugs02
2012. jún. 19. 15:33
Én néha még akkor is félek, mikor a zöld lámpén megyek át, mert volt már olyan hogty a zöld lámpán majdnem elgázoltak... Németországban járva meg...ledöbbentem, mennyire figyelmesek az autósok! De a gyalogosok is!:)
84. Bugs02 (válaszként erre: 80. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 19. 15:31

de én még is, azt mondom neked, hogy abalaesetek zöme figyelmetlenségből adódik!

Az ember nem elég türelmes...rohan mindenhova..a németeknél miért közlekednek normálisan????

Akkor azok mégis csak tudnak valamit, amit mi itt nem...ők tökéletesek!

83. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 34. - >Indira<)
2012. jún. 19. 15:31

Győrben is van minden iskolakezdéskor 1 hónapig rendőr az iskoláknál, nem csak más országokban.


Sajnos itt egyszerre hibás mindenki és senki :-(

82. hajnalfény73 (válaszként erre: 72. - 130454e42d)
2012. jún. 19. 15:29
A szülőknek mégis repülnie kéne a babakocsival? VAgy hol közlekedni, ha a járdán nem lehet elférni?
81. Bugs02 (válaszként erre: 78. - Hajnalfény73)
2012. jún. 19. 15:29
Így van!!!
80. 4c1a787e8f (válaszként erre: 57. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:29

Nézd, engem is nagyon megráznak ezek a hírek..


De ezek a dolgok nem így működnek. Akit anya szült, hibázik, hibázhat, én is, Te is, és még csak az sem bizonyított jelen esetben, hogy mennyire hibázott a nő...


Nagyon nagy beképzeltség azt gondolni, hogy Mi kivételek vagyunk ezalól. Persze nem biztos, hogy autóval okoz valaki balesetet. Én pl. építész vagyok, a férjem autószerelő... Nem egyszer gondolok rá, hogy csak elő ne forduljon velünk, hogy a tizedesvessző eggyel odébbmegy...


Aki meg ősállatoz egy 64 évest: Jelenleg a nőknek addig kell dolgozni... Szóval még egy 64 éves dokinéninek, vagy éppen üzletkötőnek simán muszáj mennie, ha esik, ha fúj, ha süt..


Tragédiák meg mindig lesznek, és csak azon lehet imádkozni, hogy ne mi legyünk az elszenvedői, és pláne ne az okozói..


Pl. rosszul vagyok a biciklimánián, naponta látok 3-4 éves gyerekeket a 6 sávos út mellett (Pesten) apuka-anyuka között tekerni..... Előre sírógörcsöm van.. Hát szerintem ez pl. olyan eset, amikor nagyon nagy kockázatnak tesszük ki feleslegesen. Persze, meg kell tanulni közlekedni, minél korábban, de nem akkor hazárdírozunk, amiko még minden idegi funkció fejletlen ehhez, a környező autósok meg extra hülék...

79. Bugs02 (válaszként erre: 74. - Hajnalfény73)
2012. jún. 19. 15:28
Jártam olyan kis faluban, ahol pici járda volt...ott valóban képtelenség babákat tologatni...hátha az önkormányzat elgondolkodik..és csináltat járdát...de sajnos sok helyre kéne járda...figyelmeztető tábla és társai...
78. hajnalfény73 (válaszként erre: 70. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:28
Már a boltba is, iskolába is mindenki láthatósági mellénybe menjen????
2012. jún. 19. 15:27

A mi érdi kerületünkben van egy veszélyes kanyar, cak az egyik oldalon van "járda", a másik oldalon nincs. Ha valaki át akar menni a járdás részre, akkor is nagyon körültekintőnek kell lennie, mert nem látják be az autósok a kanyart, ha azon az oldalon marad akkor sem látják jól a gyalogost. Írtam az önkormányzatnak, hátha... megszánnak bennünket 20 méter járdával, hogy ne kelljen a kocsiúton megtenni azt a nem létező járdaszakaszt, kaptunk egy 30-as táblát, amit vagy betartanak vagy nem.

Amíg otthon éltünk "anyázva" toltam be a babakocsit a kapun, mert járhatatlanok a járdák babakocsival. A nagy esőzések után a homokzsákok torlaszolták el a járdákat, hogy a víz ne menjen be a mélyen fekvő telkekre. Hónapok múlva is ott voltak a homokzsákok, egy szimpla babakocsival sem tudtam ott végigmenni, ki kellett mennem a kocsiútra. A kertkapukra ráparkoló autókról már nem is írok.

Aki érdi, jól tudja, hogy babakocsival az élet elég cudar és akkor még csodaszépen fogalmaztam. Gyakorlatilag bezárhatja magát, aki gyereket vállal, vagy kénytelen a kocsiútra tolni a babakocsit nagyon sok helyen. Közben az égiekhez fohászkodhat, hogy ne essen baja a gyerekének.

Vajon magába néz végre a városvezetés?

76. Bugs02 (válaszként erre: 72. - 130454e42d)
2012. jún. 19. 15:27

Most írtam le, hogy mindkét fél hibás

50-50 % sajnos...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook