Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdi tragédia.... Mi a véleményed erről a hírről? Iker babákat gázolt egy autós:( fórum

Érdi tragédia.... Mi a véleményed erről a hírről? Iker babákat gázolt egy autós:( (beszélgetős fórum)


45. Csabi3 (válaszként erre: 33. - Hajnalfény73)
2012. jún. 19. 15:06

Nem mentesíti őt a törvény alól, embert ölt!

Csúnyán meg fogják hurcolni, ebbe belerokkan!

44. 8e9170fe09 (válaszként erre: 38. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:05

Ha így vesszük egyáltalán nem volna szabad baleseteknek történnie. Soha sehol a világban.

A balesetek legtöbbször emberi mulasztásra vezethetők vissza. De történnek balesetek, és történni is fognak, mert az Ember nem tökéletes.

43. Bugs02 (válaszként erre: 41. - Csabi3)
2012. jún. 19. 15:05

nem azt mondom, mert hibázhat bárki, aki volán mögé ül!

De!

60 év fölött már sztem sokkal nagyobb a kockázata, annak, hogy hibázik valaki pl..rossz látás, szívbetegség, magas vérnyomás stb....vannak sajnos olyan betegségek amik kockázatosak...nem mindenkinek adnék jogosítványt, mert igen is vannak alkalmatlan emberek, arra, hogy autót vezessenek!

42. 093a17e5d8 (válaszként erre: 38. - Bugs02)
2012. jún. 19. 15:04

...és a járdára is akár.

Az emberek sérthetetlenségi mítoszban szenvednek, azt hiszik a borzalmak csak mással eshetnek meg, aztán fogják a fejüket.

41. Csabi3 (válaszként erre: 32. - Globus)
2012. jún. 19. 15:03

Szerintem ebben a korban már élet veszélyes a vezetés én úgy látom, hogy be állnak az autópáyán is 50nel, volt rá példa és a belső sávba.

Szívből sajnálom a gyerekeket és a szülőknek ez feldolgozhatatlan!!

40. Bugs02
2012. jún. 19. 15:03
Én úgy látom, hogy a szülőket is előfogják venni, mert ők is hibáztak sajnos.
2012. jún. 19. 15:03

Nem voltam ott, így nem tudhatom, hogy milyen gyorsan ment a hölgy, lehet hogy lassan ment, de elég volt meglöknie a babakocsit az begyorsult...nem tudom.....:(


Ettől függetlenül mindenhol legyen olyan járda, ahol lehet közlekedni. Nem normális, hogy egy iker babakocsival nem lehet elférni és az útra kényszerül az ember...veszélyeztetve az életét...gyerekei életét.

Sok helyen egyáltalán nincs járda, a gyerekek jönnek-mennek az úton az iskolába. Mindenhol használható járdának kéne lennie!!!

Akkor nem történik ilyen szörnyű tragédia!

38. Bugs02 (válaszként erre: 32. - Globus)
2012. jún. 19. 15:02

Nyílt úttesten, azért süthet a nap...attól még látok...vagy lehet a hölgy rosszul lett?

nem volna szabad ilyesmiknek történnie....de ez a babakocsis téma megesik ott is, ahol van zebra lámpa..mert sok suttyó autós akár felhajt még a zebrára is...

37. >Indira< (válaszként erre: 15. - Tücsibogár)
2012. jún. 19. 15:01
Aki meg az úttesten halad, az használjon min. fényvisszaverőt!
36. 8e9170fe09 (válaszként erre: 15. - Tücsibogár)
2012. jún. 19. 15:01
Az még nem biztos hogy elegendő.
35. 093a17e5d8 (válaszként erre: 33. - Hajnalfény73)
2012. jún. 19. 15:01
És ez mentség? Ne viccelj már!
34. >Indira< (válaszként erre: 11. - Tücsibogár)
2012. jún. 19. 15:00
A tábla sajnos nem sokat ér :( A közeli iskolánál tapasztalom. 30as tábla van kint, figyelmeztetés a gyerkekre, aztán zebra, de nem ér semmi. Oda nem járnak büntetni. Vannak országok, ahol régen (vagy talán még most is) iskola kezdés idejében az közeli gyalogosátkelőknél rendőrök felügyelték, hogy az autósok átengedik-e a gyerekeket. Más is a vezetési morál, ott a gyalogos is ember.
2012. jún. 19. 14:59
Mint írtam elvakította a nap....ezért nem látta, hogy mi történt.
32. globus (válaszként erre: 12. - Hajnalfény73)
2012. jún. 19. 14:59
Ha az ember észleli, hogy "megvakult", illene az út-és látási viszonyoknak megfelelően vezetni, nem? :) Mivel nyílegyenes az út, nem mondhatja, hogy rosszkor volt rossz helyen, a babakocsit messziről is látnia kellett.
31. Bugs02 (válaszként erre: 27. - Hajnalfény73)
2012. jún. 19. 14:58
Az idős hölgy minek akpott jogsit ha nem beszámítható? Az utakon túl sok az idős hölgy , és az idős bácsi és a tini drogos..ennyi....
2012. jún. 19. 14:58

50-50


Autós, lassan kéne mennie, van napszeműveg stb..

az anyuka sem látta hogy jön az autó?? illetve akik autók közé megy tudnia kéne h láthatósági mellényt kell viselnie!


Őszinte részvétem a családnak :(

29. Bugs02 (válaszként erre: 21. - Tücsibogár)
2012. jún. 19. 14:56
A szülőkön nem volt láthatósági mellény , ez az egyik gond...a másik este én nem vinném ki a gyerkőceimet...ilyen helyre...
2012. jún. 19. 14:56
Nagyon szomorú és szörnyű ez a hír.:(
27. hajnalfény73 (válaszként erre: 17. - Rencsilany)
2012. jún. 19. 14:56

Nem tudom, hogy milyen gyorsan mehetett az idős hölgy, bár rájuk nem jellemző a gyorsaság. Inkább tétován vezetnek a megfigyeléseim szerint.


Sajnos szörnyű dolog ez. Iszonyatosan sajnálom a szülőket.


Majd érdeklődöm ismerőstől,hogy a szülők is esetleg sérültek-e? Mert az autóval szembe közlekedtek a babakocsival, így a babakocsi mögött sétáltak, miközben tolták a kocsit.


Annyit hallottam, hogy a hölgy azt sem tudta, hogy mi is történt, állítólag a babák a bokrokig repültek, de ezt csak hallomásból hallottam...az idős hölgy azt hitte, hogy valami állatot ütött el és azt nézik ott a bokroknál, csak akkor jött rá,hogy mi történt, amikor az anyuka kiabált, hogy mi történt a gyerekeivel.

2012. jún. 19. 14:55
Én a sofőrt is nagyon sajnálom. Akármennyire is hibás. Elképzelni sem tudom, hogy ezek után, hogy lehet élni.
25. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. jún. 19. 14:55
És van olyan járda, ahol két gyalogos nem fér el egymás mellett csak akkor, ha az egyik lelép az úttestre. Ikres babakocsi pedig el sem fér a járdán.
24. >Indira< (válaszként erre: 10. - Csabi3)
2012. jún. 19. 14:54
A kismamáknak van egy igen érdekes csoportja, akik gondolkás nélkül bármikor letolják az útra a kocsit zebra nélkül is.
23. Bugs02
2012. jún. 19. 14:54
Nem lennék a nő helyében, sem a szülők helyében, mert valahol mind két fél hibázott, nem kicsit:((((
2012. jún. 19. 14:54

Ki lehet-e egy ilyen tragédiát kerülni, védeni?

Egyszer mentem a járdán a kisfiammal, s azt látom, hogy az utca túloldaláról rohan felénk egy elszabadult kerék. Azt nem is láttam, hogy melyik autóról, és hogy, csak gurul a kerék át az úttesten, és tart a járdára, ahol mentünk. Esküszöm, hogy leblokkoltam a pillanatra, hogy hova, merre? Szerencse , hogy a járdára való felugrás megfékezte egy kicsit, oldalára dőlt, forgott még a tengelye körül egy darabig. Ez az erő, ha eltalálja a pici fiút, végez is vele.

Probléma az is, hogy az autósok az ingyen parkolás miatt hosszan felállnak a járdára, a gyalogos kénytelen lehúzódni akár babakocsival is a forgalmas úttestre. Én keményen bűntetném az ilyeneket. Télen meg pláne kínos, lelépni a tisztítatlan, latyakos úttestre. Ott meg, ahol nincs járda, mit is lehet tenni? Szemben a menetiránnyal sem jó, hisz egy óvatlan mozdulat, s már nincs idő elugrani, hátunk mögül meg kész öngyilkosság várni az autókat. Úgy olvastam, hogy az egyik baba meghalt:(( De van egy fogadásom, hogy az autóst nem vonják felelősségre.Biztos szégyellnek ilyen helyen 30-al menni, ha az autójuk bírja a 220-at is. Meg rohanni kell, minden áron.Arról nem szólva, hogy lehetett ittas, vagy kábszeres. Soha nem kapnak olyan bűntetést, hogy elmenjen a bátorságuk részegen beülni a kocsiba.

21. Tücsibogár (válaszként erre: 18. - >Indira<)
2012. jún. 19. 14:54
De hol mennél, ha nincs járda?
20. Bugs02 (válaszként erre: 15. - Tücsibogár)
2012. jún. 19. 14:52

Nincs jogsim!

de én ezt úgy látom, ha olyan helyen közlekedek, ahol nincs járda!!!!! ELEVE JOBBAN FIGYELEK, ÉS ÓVATOSAN VEZETEK!

A NŐI SOFŐRNEK A BÖRTÖNBEN A HELYE!

19. *Aja*
2012. jún. 19. 14:52

És miért találták fel a napszemüveget és a kocsiban a nap "ellenzőt"??? Mindkettő csak egy mozdulat.

És mennyivel ment az autós, hogy a kicsik kirepültek a kocsiból???


Részvétem a családnak, ez egy feldolgozhatatlan tragédia.

18. >Indira< (válaszként erre: 1. - Bugs02)
2012. jún. 19. 14:52
Babakocsival nem mennék az úttesten.
17. rencsilany (válaszként erre: 12. - Hajnalfény73)
2012. jún. 19. 14:51

könnyű utólag okoskodnom.Pálcát nem akarok törni senki felett!!

De ha szemembe süt a nap,akkor lelassítok.

Én nem vezetek,nem tudom mennyivel kell menni ahhoz,hogy úgy elsodorjak valakit,hogy meghajon.De gondolom,hogy nem ment lassan,ha ilyen tragédia történt.:(

16. Bugs02 (válaszként erre: 10. - Csabi3)
2012. jún. 19. 14:51

Én gyalogosként tudok beszélni, mert autóm nincs sem jogsim, de 50-50 vannak nagyon szemtelen gyalogosok, de annál több autós, aki szemrebbenés nélkül száguld ezerrel lakott területen.

megvallom nekem sajnos a sok barom autós miatt kisit utca fóbiám lett, mert igen is mi gyalogosok védtelenek vagyunk az autósokkal szemben!

remélem a nő megkapja a méltó büntijét, ....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook