Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Érdemes egy 5 éves kapcsolatot felrúgni az igazi szerelemért? fórum

Érdemes egy 5 éves kapcsolatot felrúgni az igazi szerelemért? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
66. biológus (válaszként erre: 64. - Giggio)
2008. aug. 29. 14:31
Köszönöm a hozzászólást, főleg azért, mert emlékeztetsz arra, hogy a szótáramban nem létezik a lehetetlen szó! :)
2008. aug. 29. 13:41
Szerintem érdemes! Nem tudnék olyan emberrel együtt élni akit nem szeretek, no meg keseregni sem szeretek, hogy milyen szar az életem, holott ÉN irányítom!
64. Giggio (válaszként erre: 60. - Biológus)
2008. aug. 29. 13:34
mindenki arra vágyik, amit nem kaphat meg, ez az emberi természet :(
63. Giggio
2008. aug. 29. 13:33
te érzed, hogy mi a fontos ...
62. biológus (válaszként erre: 60. - Biológus)
2008. aug. 29. 13:29
Látom, egy kicsit behalt ez a fórum. Pedig várnék hozzászólásokat! :(
2008. aug. 25. 13:33
Persze,hogy érdemes,de csak,ha tényleg úgy érzed!!!
60. biológus (válaszként erre: 50. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 25. 12:28

Szia!


Lenne egy kérdésem hozzád! Azt hiszem egy másik fórumon olvastam, hogy neked már sikerült. a következő a problémám: a mostani párom nagyon rendes ember, szeretem, tisztességes és nem tudok rá rosszat mondani. Jól élünk, kedveljük egymás társaságát, alapjaiban baráti a viszonyunk és ő is tudja, hogy ez azért nem egy nagy lángolás részemről.

De még mielőtt a kapcsolatunk elkezdődött volna, beleszerettem valakibe és ez az érzés nem változott annak ellenére, hogy nagyon ritkán látjuk egymást és csak mailben tartjuk a kapcsolatot. Sosem történt köztünk semmi, de ez nem von le az érzelmeink mértékéből, úgy gondolom!

Most, két év után kezdjük mindketten belátni, hogy elrontottuk, történnie kellett volna a dolgoknak, fel kellett volna adni az akkori életünket egymásért. De nem tettük. És még most is hülyének érzem magam, bár már éreztettem vele, hogy ezt nem rontanám el még egyszer.

Ugyanakkor furdal a lelkiismeret, mert a mostani párom nagyon jó ember, nem érdemli meg, hogy elhagyjam, bár tudja, nem ez a nagy lángolás a részemről, de bízik benne, hogy összekopunk az évek alatt (ami gyakorlatilag nem elképzelhetetlen...)

További probléma, hogy ha így is döntenék, a szerelmemmel még évekig csak távkapcsolatban tudnánk élni a munkánk miatt. De azt a pár évet nem érzem olyan rossznak, mint így ezt az egészet.

Megköszönném a véleményed, és bárki más tanácsát is, ha van!

2008. aug. 25. 11:21

Sziasztok!

Köszönöm a rengetek hozzászólást és tapasztalatmegosztást!Igen született döntés ami azt jelenti hogy kiléptem a régi kapcsolatból és az újat választottam amit nem bánok hiszen már a babát várjuk!Boldog vagyok!

58. petka
2008. aug. 3. 13:26
Igen.
2008. aug. 3. 13:22
Bármit érdemes, az igaziért..
2008. aug. 3. 11:43

Biztos született döntés! Miért nem osztod meg!


Amúgy érdekes kérdés! Tudod, érzed, hogy ő az igazi? 22 évesen még nem kell agyalni, vágj bele!


ÉN 7 éves kapcsolatban vagyok, teljesen felkavarta a lelkivilágom egy mások pasi...de nincs még vele semmi...pedig ha meglátom görcsbe rándul a gyomrom, remeg a kezem....nem gondoltam, hogy ezt tizenéves korom után is tudom érezni...fura!

Persze ilyenkor az okosak azt mondják, ha a mostani kapcsolat nem működik, ha már más pasikat megnézel, akkor mindenképpen ki kell lépni! De...azért az ember biztonságra törekszik. Valaki megalkuszik. A kevésbé felkavaró biztost választja a sok felkavaró érzést nyújtó új helyett. És talán csak az új iránti izgalom, talán más!

De ha már korábban is volt kapcsolatotok, azt miért nem folytattátok...

2008. aug. 3. 11:29
aha :-)
2008. júl. 12. 10:53
Hajajaj,hogyne lenne érdemes.Én egy 17 éves házasságot rúgtam fel,a mostani párom 20 éveset.Nem voltam boldog a 17 évből kb:5-ig,de azt tanították a szüleim és azt regélte a környezetemben mindenki,hogy mindenhol vannak gondok.Milyen csúnya ha valaki elvált.Az nem csúnya ha valakit lépten -nyomon megaláznak ??? Hü..e egy felfogás.De mindegy is ,én léptem, és működik.Soha nem voltam ilyen boldog,mint most.Előbb kellett volna.
2008. júl. 5. 07:52
A szíved úgyis megmondja, hogy az igazi e... Ha igen, akár az eddigi életet is érdemes....
52. Rosa
2008. júl. 1. 18:01

Hogy döntöttél?

Még sehogy?

2008. máj. 24. 19:14
Ha ugy érzi, hogy már nincs meg az összhang köztük, érdemesebb felrúgni, hisz mindenki a boldogságot keresi, s oly rövid az élet.
2008. máj. 23. 11:36

Na, most végig visszaolvastam. Eleinte nem akartam, hogy befolyásoljon, így csak a feltett kérdésre válaszoltam :)


Szóval, az olvasottak tükrében: én úgy érzem, hogy az öt éves kacsolatodban nem szerelemből vagy benne, hanem - mint írod - "Szeretem őt is, csak másképp" - nem lehet, hogy ez amolyan testvéri/baráti szeretet? Hiszen még testi kapcsolat sem volt köztetek, ha jól értelmezem. Akkor meg valóban nincs mire várni! Tedd meg az első lépést a szerelem felé! Úgy érzem félsz egy kicsit tőle :)

49. vmágika (válaszként erre: 1. - Anikamanó)
2008. máj. 23. 11:27

Az igaz szerelmet és a boldogságot nem időben mérik.Ha boldogtalan vagy a mostani,5 éve tartó kapcsolatodban és az új jelölt valóban megdobogtatja a szívedet,akkor nem értem miért gondolkozol ennyit?

Én tuti lépnék!

2008. máj. 23. 11:24
40 éves házasságot is érdemes:)
2008. máj. 23. 11:23
De vajon mi a biztosíték rá, hogy valóban ő az igazi? Most ezt érzi. 5 éve is ezt érezte. Mondjuk, ha boldogtalan a mostani kapcsolatában és jól meghányta-vetette magában a dolgot, akkor az a korrekt, ha mindent elmond a párjának...
2008. ápr. 18. 22:55
Az igaz szerelemért bármit! De csak ha tényleg az.
2008. ápr. 18. 22:39
Nem tudnék egy olyan kapcsolatban benne lenni, ahol szerelmes vagyok valaki másba, aki nem a párom. Hazugság lenne.
2008. ápr. 18. 22:34

persze!sztem,nem az számit hány éve vagytok együtt,hanem hogy mekkora (még)a szerelem.

Én 7 év után váltottam,nem bántam meg.Sőt sosem gondoltam arra hogy mégse kéne hisz már 7 éve vagyunk együtt.

43. Droma
2008. ápr. 18. 22:21
Furcsa kérdés.Ha igazi szerelemről van szó,akkor szerintem fel sem kellene tenni a kérdést,és nincs is min gondolkodni...
2008. ápr. 18. 22:14
Sokan egy életen át keresik az igaz szerelmet és nem találják. Mit meg nem adnának érte...
2008. ápr. 18. 21:52
Ilyen értelmetlen kérdést feltenni....PERSZE, HOGY ÉRDEMES!
2008. ápr. 18. 21:48
Sziasztok szerintem érdemes én is most szeretnem a 7 éves házaságomat.Amiben kb 1 év boldogság volt.Most megtaláltam életem párját aki a villág összes kincsénél többet ér nekem.A mostan páromnak kihaltak az érzelmei,én mindent megtettem,hogy boldog legyen.Amikor nem kapsz vissza semmit sőt még azt monda tulzásba viszem a szeretetet,szerinte akkor már nem érdemes fojtatni.
2008. ápr. 18. 12:33
Azt gondolom, megéri felrúgni az ötéves kapcsolatot a szerelemért... Én is ezt tettem két évvel ezelőtt, megérte! Hogy végül azzal az emberrel, akiért otthagytam a hosszú kapcsolatot, nem lett semmi, az már egy másik mese, hozzáteszem az én döntésem volt az is. Végül is most egy harmadik emberrel vagyok, eljegyeztük egymást, és nagyon szeretem.
38. puma75
2008. márc. 19. 10:54
És ha tiszta szívből szerettem,és ő meg átver.Később meg, megtudom miket tett a hátam mögött.akkor már annyi..
37. puma75
2008. márc. 19. 10:51
Igen ,de nem tudhatod hogy tényleg az igazi,tényleg szeretem.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook