Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epillálás, gyanta, vagy borotva a jobb? fórum

Epillálás, gyanta, vagy borotva a jobb? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2007. dec. 5. 21:02
milyen gyantát
2007. dec. 5. 21:01

A muffost teljesen borotválom, de szertnék áttérni egy olyan módszerre, amitől nem lesz már másnap borostás, csúnya. Szerintetek az otthoni gyantázással egy full kezdőnek el lehet érnie jó eredményt? Milyen tudtok javallni nekem?

Előre is köszönöm! :)

2007. dec. 5. 20:56

Sziasztok!

Én kb 6 éve epillátorral csinálom a lábam, és egy éve már a hónaljam is. (Ha hetente kétszer megcsinálod, nem fáj, és szép is:)) Persze először kellemetlen.. De én is kibírtam, pedig általában nem bírom a fájdalmat.

441. win (válaszként erre: 440. - Zsuzsa88)
2007. dec. 4. 07:12

Vannak szőrtelenítés utáni nyugtató krémek, gélek. Nézz utána drogériában, érdemes kipróbálni! Nyugtataja bőrt, hamarabb elmúlik a pirossága és érzékenysége is.

Nekem egyébként ugyanígy volt eleinte, hogy epilálás után még napokig érzékeny volt a hónaljam. De ehhez az igénybevételhez is hozzászokik egy idő után a bőr, mint a láb bőre is és akkor már nem olyan kellemetlen.

440. Zsuzsa88 (válaszként erre: 437. - D606bc0fd7)
2007. dec. 3. 23:17
Tény és való, az első epilálás fáj. Én sokáig borotváltam a lábaimon a szőrt, már elég sötét lett a szőr színe. Tavaly karácsonyra kaptam anyuméktól egy epilátort (szintén philips, szép világoslila), és az első epilálás valami borzasztó volt. Erősebb voltam, nem hagytam abba, bár tényleg fájt. A bőröm utána tele volt pici piros pöttyökkel, de ez természetes. A 2. alkalom méh 1 kicsit fájt, de a 3-4-nél már teljesen megszoktam, és a szőrszálak sem olyan mélyről nőttek, tehát már nem olyan mélyről húzza ki a szőrszálakat, ezért nem fáj annyira. Ma már szemrebbenés és minden sziszegés nélkül epilálom a lábaimat. A hónaljamat is szeretném ily módon szőrteleníteni, de az már elviselhetetlenül fáj, és utána 1 egész hétig nagyon érzékeny a bőröm. Ja, 1 jótanács: Ha nagyon szexy akarsz lenni, akkor ne a nagy esemény napján, vagy az az előtti nap epiláld magad, hanem 3-4 nappal előtte. Nem fog olyan gyorsan visszanőni a szőröd, és plusz még a piros pöttyöcskék sem fogják randítani a lábadat...
439. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 438. - Balszerencsés)
2007. nov. 28. 07:12

A szorbenovesrol nem a gyanta tehet, hanem a borod. Probald gyakran koptatni, radirozni, termeszetes olajokkal kenni, mert a nem termeszetesek csak akadalyozzak a termeszetes kopasat a bornek. (sima testapolok, Johnson es tarsai babaolajak nem jok, de lehet kapni mandulaolajat sokfele, az jobb)

Mondjuk en azert szeretem a mezes gyantat, mert nem tartalmaz annyi karos anyagot, mint a tobbi, borbaratabb osszetetelu es nagyon jo az illata.

2007. nov. 27. 20:19

Sziasztok! Ha BÁRKI tud szerezni mézemulziós gyantát, az kérem szóljon! Írjon ide a fórumba (mert sztem sokunkat érdekelné), vagy írjon üzenetet nekem a Hoxa portálra, esetleg küldjön e-mailt (templom@atw.hu). Nagyon jó lenne, ha vki tudna venni ilyet (ismerősök a cégnél, stb.).

Le szeretném magam gyantázni OTT, de a "legérzékenyebb bőrűek számára kifejlesztett" X-Epil vízben oldódó gélgyantától olyan szőrbenövésem lett a combom tetején (itt próbáltam ki), h az vmi hihetetlen.

437. d606bc0fd7 (válaszként erre: 436. - Kata969)
2007. nov. 17. 16:12
Amikor még új volt a gépem (philips) próbálkoztam, de kb 2 másodperc után feladtam...Most még gyüjtöm az erőt, de szeretném kipróbálni, gondolom a második alkalom már nem lesz annyira fájdalmas...
436. kata969 (válaszként erre: 435. - D606bc0fd7)
2007. nov. 17. 16:05
Én most próbáltam, epillátorral. Még most is szőrös vagyok. Hasonló lehet a gyanta is gondolom. Leírhatatlan, a bikinivonal gyaloggalop ehhez képest. Persze van, akinek ez nem olyan fájdalmas, mindenkinek más és más a fájdalomküszöb. Próbáld ki.
2007. nov. 16. 13:19

Gyantát és epilátor vegyesen használok. A hónom alatt eddig borotváltam, de már nagyon unom. Szeretném géppel epilálni azt is.

Van valamilyen trükk, hogy annyira ne legyen fájdalmas vagy egyszerűen csak szorítsam össze a fogam? :)

434. krizsanevi (válaszként erre: 433. - Kata969)
2007. nov. 16. 13:13
Nekem 7910-es van, ez is léghűtéses, szerintem jó, de nem fájdalommentes :)
433. kata969
2007. okt. 6. 17:07
Vett már valaki Rowen.EP8975 léghűtéses epilátort? Most rendeltem, szeretném tudni, hogy valóban olyan jó-e mint, ahogy azt írták. SOS válaszoljon, akinek ilyen van!
432. allonsy
2007. okt. 5. 08:12
Nem tudja véletlenül valamelyikőtök megmondani,hogy mennyibe kerül kozmetikusnál a teljes gyanta?(honci,lábszár,comb,fazon)Csak kíváncsiságképpen érdekelne,én kb 10 éve voltam ilyen műveletekért kozmetikusnál.
431. allonsy
2007. okt. 5. 08:07

Én is az epilátor mellett voksolok,bár nekem hetente egyszer végig kell vele szaladnom,mert azért ennyi idő alatt kinő néhány szőrcsi.Ettől eltekintve viszont nagyon jó komfortérzetet nyújt.Epilátor használat előtt évekik gyantáztam és bizony két gyantázás között eltelt ám 3-4 hét...na ezt nagyon kellemetlen volt kivárni,pláne nyáron.Viszont borotvát semmiféleképpen nem akartam használni,mert ha a pasikat vesszük alapul,bizony megedzi a szőrt.

Persze mind a három "módszernek" vannak előnyei és hátrányai is,na és persze ahányan vagyunk annyifélék,ezért kinek mi jön be.

2007. okt. 4. 22:03
A borotva erősíti a szőrt és 1-2 nap múlva újra kijön. A gyanta nekem valahogy nem jött be. Az epilátor nagyon jó, mert heteken keresztül nem kell szőrteleníteni a lábat, viszont egy kicsit időigényes, és vannak olyan kis szőrszálak amiket nem tud kitépni, mert annyira rövidek. Tehát mindegyiknek van előnye és hátránya is!
2007. szept. 26. 19:26
sziasztok!Én már kb 1 éve gyantázom a lábam!régen borotváltam mint a hónaljamat meg a bikinivonalamat is!De mostanában rászoktam a fazongyantára is, hónaljamhoz még nem volt erőm:(!Szal én is gyanta párti vagyok nekem a borotva erősíti a szőrömet!
428. MelisUK (válaszként erre: 427. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 20. 21:40

Én se vettem észre, h erősödne tőle a szőr, pedig mindenki ezzel jön a borotválkozás ellen. De már hosszú-hosszú évek óta borotválkozom és nem tűnik erősebbnek. Viszont én nem szoktam minden nap borotválkozni, nem nő olyan gyorsan, hogy szükségem lenne rá. Viszont azt észre vettem, hogy ha elkezdem gyakrabban borotválni magam, akkor gyakrabban is igényli a szőröm, valahogy gyorsabban nő. De most használok szőrnövekedést lassító krémet, kb hetente borotválkozom a hónomat leszámítva, azt kb 2-3 naponta szoktam.

Egyébként teljesen egyet értek veled, hogy hozzászokás kérdése a borotválkozás, plusz ez egy fájdalommentes és nagyon gyors szőrtelenítési mód.

427. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 420. - MelisUK)
2007. szept. 20. 13:18
n is hasonló vagyok "szőrileg",és én is borotválok,nekem jó,nem sűrűbb,erősebb tőle,és csak hozzászokás kérdése.Hozzátartozik a napi tisztálkodáshoz,és minimális idővel vesz csak többet igénybe
2007. szept. 20. 06:55
A hónapjamat borotválom.
2007. szept. 20. 05:37
Ja és lemértem, a két lában teljesen kb 25 perc alatt kész van. Ennél sokkal több idő a kozmetikus
424. petrikek (válaszként erre: 417. - Castellina)
2007. szept. 20. 05:36
Főleg ez az előnye, hogy egyszer kell kifizetni. Én epilálom magam, a hónaljamat borotválom, a fazont apa szakállvágójával írtom, alakítom formára. Ha nyár van, akkor a kozmetikus lekapja a hónaljamról, hogy ne kelljen olyan gyakran borotválni, de az az egy-két alkalom/nyár annyiba kerül, mint egy jobb gép.
2007. szept. 19. 21:20
Én epilálok az jó,de nem mindenhol......
422. MelisUK (válaszként erre: 421. - Huncutka84)
2007. szept. 19. 21:18
Mind1, h milyen a szőröm, zavar. Ha valakit zavar a szőr, azt bármilyen szőr zavarja, szóval szinte totál mind1, h milyen, van és kész... :(
421. Huncutka84 (válaszként erre: 420. - MelisUK)
2007. szept. 16. 12:55
Szeretnék ilyen pihe-puha szőrű lenni.... :)
420. MelisUK (válaszként erre: 419. - Huncutka84)
2007. szept. 16. 10:22

Azért kell utána borotválnom, mert nekem nem olyan irdatlan erős a szőröm, emellett még kis pihék is vannak, és az ilyet az epillátor nem tudja nekem kiszedni. Tehát számomra a borotva a legmegfelelőbb.

Próbáltam már szőrtelenítő krémet is, mivel állítőlag mélyebben kiszedi, mint a borotva, de csodák csodája, alig szed le valamit, szintén csak a z erősebbnek nevezhető szőrszálakat szedi ki és nem veszem észre h mélyebben. Tehát jöhet az

utánborotválás. És a bőrnek se tesz jót a szőrtelenítő krém. Egyszer a hónom is bekentem a VE.. márkájúval, ami kifejezetten a hónra való belőle, és egyetlen szőrszálam se jött le tőle, mellesleg egy hétig lángolt tőle a hónom, alig bírtam lezárni... :(

A gyanta ugyanúgy nem tökéletes és még fáj is, mint az epillálás. Még ha a szemöldököt szedi is ki a kozmetikus gyantával, azután is ki kell szednie a maradék szőrt a szemöldökcsipesszel. Szóval nem tökéletes az sem...

Próbáltam lábra is gyantát, kész katasztrófa. Valahogy nekem nem jön össze. A hugom lábaról leszedte a szőrt és ugyanúgy én csináltam neki, mint magamnak, de az enyémről nem szedte ki. A gyanta viszont épp a pihéimnél volt hatásos. Ami igazán szőrnek nevezhető, az megmaratd...

A borotválás pedig egyszerű, ha megfelelő a borotva. Meg se tudom vágni magam vele, mivel annyira jó fajta borotva (férfiaknak való eredetileg), de a legszebb, h egy penge nekem kitart majdnem egy évig belőle, pedig borotválom az alsó lábszáram, a combom, a hónom és a nemiszervem körül teljesen csupaszra. És nekem bevált :)

419. Huncutka84 (válaszként erre: 418. - MelisUK)
2007. szept. 15. 21:44

Miért kéne utána borotválni... én amikor leepillálom, akkor jó ideig nem kell hozzányúlnom!

Amikor borotváltam, akkor volt olyan, h reggel leszedtem, aztán az esti buli elött még 1x átfuthattam rajta:)

418. MelisUK
2007. szept. 14. 12:58
Természetes, hogy a borotva a legjobb, a többi macerás és nem tökéletes, úgyis utána kell borotválni :)
2007. szept. 14. 09:17
Olvasom, sokan szeretik a régi gyantázást. Én vagyok az ellenvélemény. Nekem állandóan leforrázták vele a bőrömet. Volt, hogy utána bedagadt és kivörösödött, szinte égési sérüléseket szenvedtem. A hideg, új eljárással ez már nem fordult elő, de az után rendszeresen epilálni kell, mert nem alapos, akkor meg mi értelme van? Akinek nincs erős szörzete, annak az epilátort ajánlom. Megvesz egy gépet annak az árából, amit egy alkalommal kifizet a teljes gyantára, és éveken keresztül nem kell több pénzt kidobnia rá. Én egyszer voltam idén gyantáztatni, mert nem akartam nyaralásra elvinni az epilátort, de majd leestem a székről az árától...
2007. szept. 14. 09:10
bekenni, nem bekenyni bocsi
2007. szept. 14. 09:08
Úgy látszik itt én vagyok a legtapasztaltabb szörtelenítő, kb 13 éve használok epilátort. Én Phillips satinelle-t vettem anno. Most kezdett el lassúlni már nem működik tökéletesen. De 13 évet kibírt, ez aztán valami, és sose volt semmi baja. Ennek még fémből készültek a fogai, nem úgy, mint a mostaniak műanyagból. Tartósabb is. Most egy braunt kaptam ajándékba. Néhány tanács: Egyébként nem érdemes drágát venni, egy márkás, de olcsó készülék ugyanazt tudja, 4-6000 Ft között tökéletesen megteszi. Minél bonyolultabb kütyük vannak hozzá, annál nagyobb a lehetősége, hogy elromlik. Tehát minél egyszerűbb legyen. Aki még sose próbálta ki magán, annak eleinte fájni fog, csípő, égő érzés, de a bőr hamar megszokja, és 4-5 alkalom után meg se kottyan. Tehát csak edzettség kérdése. Érdemes sűrűn használni testradírt, hogy a kíbuvó szörszálak könnyen kijöhessenek a börfelületen keresztül, mert ha vastag a bőr, akkor visszafelé nőhet és begyullad. Epilálás után érdemes bekenyni hidratáló, nyugtató testápolóval. Epilálásnál a bőrnek száraznak kell lennie, ne használjatok előtte testápolót, és a legjobb, ha fürdés, zuhanyozás után történik, mert a meleg víztől megpuhul a bőr és könnyebben kijön a szőr. Hónalj és bikini vonalat ne epilálja az, aki ott eddig csak borotválta! Mert a borotválástól erősődik a szőr és nagyon fájdalmas utána epilálni, érdemes elmenni előtte gyantázni, utána már könnyebb az epilálása. Igaz, ez a gyantázás nem lesz leányálom, erre mondják, a szépségért meg kell küzdeni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook