Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ekcéma? fórum

Ekcéma? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 8. 00:45
áh nemhiszem...vagyis egyiken kijött a másikon meg nem?
16. hobnobs (válaszként erre: 15. - Lexysz15)
2011. jan. 7. 08:06

igen láttam !! bizti :)

lehet, hogy a zokni miatt mert nem szellőzik ott a bőr...

2011. jan. 6. 21:31

bizti láttál bokán is???

mert álltalába kézn szoktam látni...tesómnak is ott van... vagyisneki is talán az....igaz enyém kicsit másmilyen mert enyém alatta jóval pirosabb.....

de remélem nem bőrrák ....

14. hobnobs (válaszként erre: 13. - Lexysz15)
2011. jan. 5. 16:42
lehet a doki szteroidot írna fel. sima krém hamar csodákra nem képes szerintem. azt lenne jó megtudni, hogy van-e a háttérben ételallergia. sztem menj orvoshoz. bár általában hajlatban szokott kijönni. de már láttam bokán is most jut eszembe
2011. jan. 4. 22:20

sziasztok

egy jó ideje megjelent a bokám mellett egy folt.....először nemtudtam mi az,de a neten utánakerestem és aszem ekcéma az......viszket néha és piros a bőröm,és persze érdes a bőr mert kivan száradva...igaz egy kis kör alakú,de akkor is idegesítő....orvosnál nem voltam vele---

nemtudtok vmi jó gyógymódot,kenőcsöt amivel elmúlik?????

1hete kenem valamivel..talán mintha elakarna múlni..... már nem érdes,de lehet csak azért van mert kenőcs és.....de azért még mindig piros-vöröses a színe....

12. katic (válaszként erre: 11. - Hobnobs)
2010. aug. 12. 21:38

Nem. Szlovákiában élek. Pozsonyban történt, a másik eset pedig Dunaszerdahelyen... :-(((

Nem hiszem, azonban, hogy Magyarországon ilyesmi ritkaságszámba megy, sajnos...

11. hobnobs (válaszként erre: 10. - Katic)
2010. aug. 7. 08:00
jesszum milyen szörnyű amit írsz! melyik kórház volt ez, Bp?
10. katic (válaszként erre: 9. - Db4f1eff6b)
2010. aug. 6. 22:25

Minket érdekel, jó hogy leírtad. :-)

Sajnos az orvosoknál ez mindig így van. Én a 20 hónapos fiammal vártam 3 és fél órát, a büfébe sem szaladhattam, mert a nővér azt mondta, már várjak, egy-kettő rám kerül a sor. :-(((

Most pedig kórházban voltunk és ott a 3 éves kisfiú műtét előtt hajnali 4-től étlen-szomjan kellett legyen, mert 9 re rendelték műtétre. 12.30 kor még az osztályon sírt, hogy éhes... :-(

2010. aug. 4. 08:11
Nekem is van allergiám: fekete festékre és gumira vagyok érzékeny. Ha kijön az allergia, akkor viszket is rettentően, és hetekig eltart, amíg elmúlik. Ezért óvakodom attól, hogy gumikesztyűt húzzak, vagy befőttes gumival érintkezzem. A volt kollégám aztán még ki is figurázott, azt mondta: -És ha az asszonnyal vagy? -Már nem kell -mondtam. Viccet félretéve, amikor allergológiai vizsgálaton voltam, akkor 26-féle anyagot ragasztottak a hátamra két csík formájában. Az már más történet, ahogy akkor bántak velem, de elmondom. Berendeltek 9 órára, de csak délután 4-kor került rám a sor, mert a doktornő azt mondta, hogy a hölgyeké az elsőbbség. Egyedül voltam férfi, előttem meg vagy 15 nő! Nagyon bosszankodtam, ráadásul amikor reklamáltam, a doktornő megkérdezte, hogy itt voltam-e időben! Na, akkor nagyon bepipultam, de nem szóltam, csak annyit mondtam: -itt! Szörnyű volt kivárni étlen-szomjan. Olyan, de olyan éhes voltam, dehát a kutyát sem érdekli az ilyesmi!
8. hobnobs (válaszként erre: 7. - Kostyi79)
2010. aug. 4. 07:53

Köszi, nálunk már nincs ekcéma. mi elvittük ételallergia vizsgálatra, ott kijött a max tojás allergia. azóta nem kapja, elmúlt tünetmentes. Nemcsak az éppen akkor adott ételtől jöhet ki ekcéma hanem amit folyamatosan kap és telítődik a szervezete. (doki mondta).

Gyógyulást Nektek!

7. kostyi79 (válaszként erre: 1. - 2e0264df59)
2010. aug. 3. 08:39

Az eneymeknek alt a hajlatokban szokott kijonni, ez alapjan elkepzelheto. Nagyon viszket.

En ugy vettem eszre, hogy semmi koze hozza, hogy mit esznek, akkor szokott kijonni rajtuk, amikor magas a pollen-koncentracio. Mar csak azert sem gyanakszok etelre, mert egy idoben szokott kijonni nekik egyik ismerosunk kisfiaval, es persze nem ugyan azzal etetjuk oket.

Igazibol semmi olyat nem talaltam, ami hatasos lenne, meg a hydrocortison sem mulasztja el. Ahogy csokken a levego pollentartalma, elmulik nekik. Oliva olajjal szoktam kenegetni, hogy ne szaradjon ki nekik nagyon, meg attol csokken a viszketes is. A furdovizbe is szoktam oliva olajat tenni. A legidosebb mar szol, ha olajat szeretne a borere, mert viszket neki, ugyhogy biztos segit neki. Az olajat te is megprobalhatod, ha nem ekcema, akkor sem artasz vele.

6. hobnobs (válaszként erre: 1. - 2e0264df59)
2010. aug. 3. 08:20
Viszket is neki? mert az az ekcéma. súlyosabb eseten aludni sem tud tőle. Nálunk ez volt.
2010. aug. 1. 22:52

Az ekcéma - ha már egyszer volt, és tényleg az volt -, akkor nem múlik el. :-( Tapasztalatból tudom. Sajnos... és most úgy veszem észre, az alig 2 éves fiam örökölte. :-(((

Az érintett bőrfelület azonban nem csak piros, hanem száraz, foltos, kifehéredik. Vagy pedig épp ellenkezője, apró hólyagok keletkeznek, amelyekből ragacsos "valami" folyik. Aztán ez is megszárad. :-(

Nagyon viszket...

Remélem, nem ekcémás a kislányod!

4. 2e0264df59 (válaszként erre: 2. - Ritapam)
2010. aug. 1. 21:26
remélem... bár nála eddig az sem ilyen volt
2010. aug. 1. 21:25
nekem is szokott melegkiütésem lenni, babahintőzporozd
2010. aug. 1. 21:23
sztem ez melegkiütés...
2010. aug. 1. 21:18
Sziasztok! Kislányom hajlataiban és hasán ma délutánra bőrpír jelent meg. Az elmúlt két napban tudomásom szerint nem evett olyat amit még soha. Próbáltam böngészni a neten. Lehet, hogy ez is ekcéma? Volt már neki a tél végén de az egész máhogy nézett ki. És nem ezeken a bőrterületeken volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook