Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák fórum

Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bőrgyulladások, ekcémák, allergiák

1 2 3 4 5 6 7
192. inf3rno
2015. febr. 8. 00:02
Azt hiszem megtaláltam, hogy mi ez: [link] angolul chilblain a neve, magyarul fagydaganat. Valószínűleg ennek egy enyhébb formája. Sajnos ülőmunkát tolok, úgyhogy állandóan hideg a lábam, gyenge a keringése. Valószínűleg ez van a hátterében, hogy ennyire nem bírja a hideget.
191. inf3rno
2015. febr. 7. 21:54
Ránézésre alig észrevehető, úgyhogy bekarikáztam az utolsó képen a fájó pontokat. Nem is igazán tudom, hogy ez most bőrfelszíni probléma, vagy valahol alatta gyulladt be a lábujjam, mert a felszínről alig látszik valami, csak egy kis pirosság meg egy enyhe duzzanat.
190. inf3rno
2015. febr. 7. 21:51

Sziasztok!


Kb egy hete elkezdett fájni jobb oldalt a nagy lábujjam alja. Kívülről semmi nem látszott, tapintásra olyan volt, mintha lenne ott egy kisebb duzzanat, egy enyhe gyulladás. Mostanra ott tartok vele, hogy már több lábujjamon is rajt van alul, felül, és most már kapott egy klasszikus piros gyulladt színt, járásra meg nem túl kellemes. Próbálkoztam gombaölőkkel, nem használtak. Most éppen betadinnal kentem le az egészet, hátha. Ha más nem, akkor marad a bőrgyógyász. :S


Csatoltam néhány képet, hátha van ötletetek, hogy mi lehet:


[link]

[link]

[link]

[link]


[link]


Egyébként ekcémás vagyok, de az egyáltalán nem ilyen, meg a lábujjaimon még sosem volt.

189. akiss (válaszként erre: 178. - V10R1C4)
2013. szept. 14. 11:11

Tiszteletem

Nem tudom, március óta változtak-e esetleg,jobb irányba a tünetek és találtál-e megoldást?! Ha a tünetek okozója az ekcéma,esetleg neuro dermatitis vagy más allergia, ajánlhatok számodra egy megbízható krémet, kecsketej szappannal kiegészítve,igencsak hatásosak e kellemetlen betegségek kezelésére (saját tapasztalat)?!

Ha gondolod,hogy segíthetek,írj bátran, akár privát üzenetben...

üdv.

188. Emóka (válaszként erre: 187. - Zizabella)
2013. jún. 27. 09:22
Még mindig nincsenek kiütéseim, de bőrgyógyászhoz fordulok mindenképpen köszönöm a segítséget.
187. zizabella (válaszként erre: 186. - Emóka)
2013. jún. 26. 15:42

Lehet hogy ideggyulladás, vagyis övsömör kezd kialakulni. Ha kiütéseid lesznek abban az irányban, akkor menj orvoshoz, még az elején jól kezelhető megfelelő gyógyszerrel.

Jobbulást neked!

186. Emóka
2013. jún. 26. 10:02

Sziasztok!

16 éves lány vagyok pár napja érintésre fáj a bőröm külső jel nincs a bal lapockámon át egésszen a bal mellemig terjed és folyamatosan terjed mi lehet ez? Gyogyszert nem szedek. Előre is köszönöm ha valaki hasznos utasitást vagy tanácsot tud adni.

2013. jún. 24. 22:01

Sziasztok! Gondoltam megírom az én rövid történetemet, hátha valaki hasznát veszi.

Márciusban három ujjamon kijött az ekcéma. Nem tudom mitől, de csak nem akart elmúlni. Viszketett, feldagadt, száraz volt a bőröm. Körömvirágos-, kamillás krémmel és aloe verás géllel ápoltam. Néha javult, néha pedig arra ébredtem éjjel, hogy borzalmasan viszket. Persze reggelre megint feldagadt a kisujjam, és kezdődött minden elölről. Orvosnál nem jártam vele. Aztán pár napja ezt találtam a neten: "A lányomnak 4 éves koráig az egész teste tele volt ekcémával. Egyszer beleesett egy hatalmas csalánbokorba, alig bírt kikecmeregni belőle. Borzalmasan nézett ki, alaposan össze volt marva mindenhol. Aztán másnap azt vettem észre, hogy nem vakarózik megállíthatatlanul. A következő napon megjelent rajta az első forintosnyi ép bőrfelület, és egy hét múlva teljesen elmúlt az ekcémája. Azóta is csak párszor jött elő."

Hát én kipróbáltam szombaton reggel, beleraktam a kezem a csalánba. Ezután csak zsíros krémmel (körömvirág) kentem, mert nagyon kiszáradt. Ma hétfő van, délelőtt lehámlott róla a kissé megvastagodott bőr, és most már majdnem teljesen sima a bőröm. Szóval nekem a csaláncsípés segített. Remélem, többé nem jön ki rajtam.

184. brigott (válaszként erre: 183. - Cookie_petrova)
2013. máj. 13. 11:38
Vannak nagyon jó allergiát nem okozó tusfürdők és testápolók amik lehámlasztják és ápolják a bőrt.A kislányom most 8 éves, 2 éves kora óta küzdünk vele.Idén télen is előjött és csak most találtam meg a nekünk nagyon bevált tusfürdőt és testápolót.Ha érdekel írj privát üzenetet és megírom,hogy mit használunk mi.Szia
2013. ápr. 7. 19:15
Sziasztok. Ti mit tudtok arrol hogy mikor elmulik az ekcéma akkor a helye megmarad , fehér foltok. Azt ellehet távolitani ? A szolárium jó rá ?
182. hamyka
2013. márc. 14. 23:23
sehol senki??
181. hamyka
2013. márc. 14. 19:23
találtam itthon betadin kenőcsöt, bekentem vele a problémás részt, remélem hatni fog :)
180. hamyka
2013. márc. 14. 01:36

szépestét :)


szeretnék érdeklődni hogy száj herpeszre mit javasoltok ?


találtam itthon dalacin t lötyit, anno irták fel a képemre, de nem használtam el és most a száj herpeszemre használom mikor felkenem marja, remélem jó lesz!! vattával viszem fel a felületre, igaz a kupak vatás akármi, de külön vattával nagyobb erővel tudom bedörzsölni és igy talán jobban hat, mindég várok hogy száradjon és csak akkor kenem, félek túlzásba viszem és bevérzik azt pedig nem szeretném


írjatok és üdv: Hamyka


ui: azt kifelejtettem hogy 26 éves srác vagyok és az ajkamon van a száj herpesz jobb oldalt oldalt

2013. márc. 8. 11:07
Mindenkinek aki allergiával külzd ajánlom a kineziológiát, nekem nagyon sok ismerősöm teljesen tünetmentes lett. Nem is hittem volna, de rögtön hatásos volt. és egészségesebb mint rakat pénzért sok gyógyszert meg krémet venni.
178. V10R1C4
2013. márc. 4. 23:15

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem van, hogy a jobb kezemen szokott az ujjakon egy-egy ponton kicsit felpúposodni és viszketni a bőr. Nem hámlik, csak olyan, mintha meegdagadna kicsit és viszket. Pár hónapja van, én a stresszre fogtam rá eddig. Amikor hideg volt, akkor jött ki, először a lábamon. Akkor azt hittem, hogy gombafertőzés, mondjuk nem tudom, honnan lett volna az, de mit tudhatja azt az ember. Használtam rá canestent meg egyfajta kék hámképzőt, a kéktől kicsit enyhült is a betegség, sőt, a lábamon most egyáltalán nem jön ki. Azért mondom, hogy a kék használt, mert a kezemen is kicsit jobb szokott lenni, ha azt teszem rá, de hát az nem ekcémagyógyszer.

Nem nagyon bogarásztam eddig, nem szeretek "betegeskedni", úgy vagyok vele, hogy annyira nem zavar, hogy tényleg nagy drámaian nekiálljak orvoshoz rohangálni stb. De már kezd érdekelni, hogy mivel lehet megszüntetni. Amit olvastam róla, az az, hogy ha ez ekcéma, akkor lehet allergiás tünet is. Sose voltam semmire allergiás, se ételtől nem lesz semmi bajom, se növényektől, állatoktól, úgyhogy tényleg nem tudom, mi lehet ez. Azt is írja valahol, hogy pszichés - ami kb bármit jelenthet, ha így van, akkor nem baromság a stressz-teóriám se...

Na, azt akartam megkérdezni, hogy a Fenistil segít-e. Tudnivalók:

- kb két hónapos a dolog

- nulla előzmény, se allergia, se ételintolerancia

- hajlamos vagyok a szorongásos zavarokra (alvászavar stb) és az utóbbi időben egyik munkahelyről a másikra ugrálok, vagy munkanélküli vagyok és futok a pénzem után - ehhez kell egyfajta humorérzék, és azért néha érzem, hogy bosssszantóóóó. ŰMagyarul lehet a dolog stresszes tünet is lehet.

177. Stella81 (válaszként erre: 168. - Takiman)
2012. jún. 11. 13:55

Helló Takiman!


Sajnos egy orvos sem hajlandó semmilyen vizsgálatot elvégezni talán ha magán úton próbálkozok.hogy tényleg kontakt e az ekcéma nem tudom biztosan állítani mert van mikor egész sokáig nem jelentkezik és akkor sem változik semmit a kicsi életmódja, de ettől még elképzelhető.talán sikerül nemsokára egy új bőrgyógyászhoz elmennünk aztán majd meglátjuk mennyire fog foglalkozni a problémával.most pl már kb 2 hete hólyagos a gyerek keze de nem vakarja nem is babrálja csak ha nagyobb bőr darab válik le róla.

176. fildus (válaszként erre: 165. - Stella81)
2011. okt. 19. 22:08
Úgy tudom, hogy a Heim Pál kórházban van olyan részleg, ahol ezzel foglalkoznak...
2011. jún. 19. 13:43
sziasztok.Nekem is van egy elég régóta tartó bőrproblémám amire eddig nem sikerült megoldást találni.Az arcom folyamatosan nagyon száraz,hámlik és vörös foltok is kijönnek rajta.Olykor nagyon vörös mintha nagyon elpirultam volna..Az életminőségemről ne is beszéljünk..mert már lassan nincs is.Bőrgyógyászatra járok folyamatosan volt már allergia vizsgálatom,folyamatos vérvizsgálat,nőgyógyászat is és SEMMI..az antibiotikumos kúra segített egyedül..nah meg a protopic krém.Hamarosan lesz hormonvizsgálatom mert eddig még csak az nem volt.Nem viszket csak ég és a szárazság miatt feszül.Lehet h csak a fogamzásgátló segítene.?Már minden krémet kipróbáltam ami létezik..A kakaóvaj amúgy nagyon jó hatással van rá..és a bepanthen kenőcs..a szárazságon nagyon sokat segít.Az 5-6 ezer ft-os krémek mind a polcon sorakoznak,eredménytelenül.Csak gondoltam leírom az én tüneteimet és tapasztalataimat.Örülnék bármilyen ötletnek,tanácsnak,sorstársnak. :)
174. estheeke (válaszként erre: 172. - B486c9cf7d)
2011. máj. 23. 21:46
Candidára gondolsz..?Csináltam a diétát,de annak ellenére nem múlt..Most találtam egy csak gyógynövény alapú krémet,4 napja használom és lekopogom egészen jól bevált..Meglátjuk.De köszönöm szépen a válaszodat!! :)
173. zizabella (válaszként erre: 170. - Takiman)
2011. máj. 21. 14:23

Köszi a választ.

Mivel Hoxa engedélyezte, akkor leírom a krém nevét, hogy minél többen tudjanak róla, hátha segítünk embertársainkon.

A kék dobozos Nívea krémről van szó.

Egyébként régen én is használtam, de csak az arcomra. Az illatát is nagyon szerettem:))

172. b486c9cf7d (válaszként erre: 167. - Estheeke)
2011. máj. 21. 11:14
Probald ki, hogy kis ideig nem eszel semmi cukrot es szenhidratot.
171. Hoxa
2011. máj. 21. 10:56
Márkanevet lehet leírni, árusítani, direkt reklámozni nem szabad.
170. Takiman (válaszként erre: 169. - Zizabella)
2011. máj. 21. 10:04

Szia.

Privát üzi ment.

Megjegyzem, elég nehéz tanácsot adni egy olyan site-on, ahol nem lehet leírni semmilyen márkanevet.

169. zizabella (válaszként erre: 168. - Takiman)
2011. máj. 17. 14:46

Elárulnád a kenőcs nevét?

Priviben is lehet.

168. Takiman (válaszként erre: 165. - Stella81)
2011. máj. 16. 02:29

Szia Stella.

Problémátok, megjelenése alapján, allergiás, kontakt dermatitisznek látszik. A legfontosabb egy allergia teszt elvégzése lenne. Gyakori probléma a gyapjú, műszál, gumi(latex), műgumi, fém, és még tucat anyagra adott allergén reakció. Ezen anyagok némelyikével a baba bőre is gyakran kapcsolatba kerülhet. A kontakt dermatitisztől szenvedők - a fentiek mellett - érzékenyek a zsírldó, tisztító, és tisztálkodó szerek némelyikére is.

A szteroidos kenőcs orvosi javallatát - különösen ebben a korban - nem minősíteném. Allergia teszt után, a felderített allergén anyag egész életen át kerülendő. A bőr védelmére nem gyógyszert, hanem egy bevált, a világ minden táján ismert, száz éve forgalomban lévő kenőcsöt ajánlok.

2011. máj. 10. 17:56

Sziasztok!


Én 33 éves nő vagyok,iszonyat bőrrel.Kb. 17 éves korom óta pattanásos a bőröm.Már mindent kipróbáltam.12 évig jártam egyhuzamba kozmetikushoz,aki kitsztitotta a bőröm,de folyton azt hallottam emnnyi van..szép sebeket hagyott minden alkalommal.Jártam bőrgyógyásznál,belgyógyásznál,nőgyógyásznál,fogorvosnál,fül orr gégésznél,egyszerűen mindenhol.Nincs olyan krém,amit ki ne próbáltam volna.Jelenleg is piros pattik vannak a hátamon,főleg az államon és az orca részen,a nyakaom,a fültőnél..ááá...tudtok ezeken kívül még valamit ajánlani nekem?Valami újdonságot esetleg,vagy valami egyszerű,de hatásos gyógymódot.Kezdem feladni..Az a gond,hogy fogamzásgátlót szedek és még ez mellett is ilyen csúf.Mi lesz velem,ha újra abba kell hagynom..ááá

Ötletek...?Köszi :)

166. letadia
2011. ápr. 18. 11:55
A kézfejemen piros foltok jelentek meg, eléggé hasonlít az ekcémához, de nem vagyok benne biztos, hogy az, lehet, hogy csak kiszáradt vagy valami allergia . Tud valaki segíteni, hogy mit kenjek magamra. Vagy legjobb, ha egyből felkeresek egy orvost?
2011. márc. 30. 16:44

11 hónapos kislányomnak diagnosztizáltak diszhidrózis ekcémát ami kb 3 hónapos korától megvolt.fenistil cseppeket írtak és szteroidos (elocom)krémet.a cseppeket fél évig kell szedni a krémet ha tünete van.a bőre hol jobb hol rosszabb, szerettem volna kivizsgáltatni de nem hajlandó egyik orvos sem beutalni.

Van e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?Esetleg valamilyen krém vagy gyógynövény ami hatásos lehetne?

előre is köszönöm!!

164. 9b7634fae0 (válaszként erre: 137. - Eb673dfdcb)
2010. dec. 5. 16:00
Nem vagyok szakmabeli, de aktívan edzem konditerembe, és volt olyan élményem, hogy hamar megnőttem és ezt a bőröm nem tudta követni. Utána olvastam interneten, hogy hogyan lehet kezelni a striákat és rábukattantam egy oldalra, ahol egy hasonló "gyúrós" srácnak megrepedt a bőre és elment egy nőhöz, aki szépen helyretette. Kémiai peelingnek hívják. Ugyanakkor én (még) személyesen nem próbáltam. Honlap priviben.
2010. nov. 21. 15:07
Sziasztok. Valaki tudna nekem véleményt mondani a Skinoren krémről? Pattanásos a bőröm de kiis van száradva és attol félek h ez mégjobban kiszáritaná. Pár évvel ezelőtt a Duac gélt használtam az nagyon bevált. Remélem tud valaki segíteni:)
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook