Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kisgyermek bőre nagyon ekcémás, mivel érdemes kezelni, ha orvoshoz nem szeretném vinni? fórum

Kisgyermek bőre nagyon ekcémás, mivel érdemes kezelni, ha orvoshoz nem szeretném vinni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
66. Cemi
2020. szept. 1. 14:38
Szia, az ekcéma sokszor összefügg az étkezéssel is, vezessél naplót róla. Nem mindig az aznapi étel okozza, néha 3 napom belül is okozhat az étel gondot. Ha azonnal gond van akkor allergiás rá, ha később jön ki akkor csak érzékenység, intolerancia van. Az ekcéma nagyon megviseli az embert, feszült, ideges stb. lesz tőle. Kitartást neked is, nehéz lehet nézni a szenvedését a gyerekednek. Ismered ezt az oldalt? [link] Én sokat tanultam a FB.-n, beléptem a Hisztamin intolerancia és társbetegségei csoportba, Kurucz Zsuzsanna a vezetője, nagyon segítőkész, bal oldalt a fájlok közt rengeteg információ van. Ha ezt előbb megteszem, akkor rengeteg pénzt tudtam volna megspórolni, nem fordultam volna hozzánemértő orvosokhoz. Nekem sokat segített az, hogy egy táplálékszakértőhöz fordultam, ő segített összeállítani az étrendemet. A bőrgyógyászi vizsgálat fontos, viszont az általuk mindenre felírt szteroidos krémek veszélyesek, a szteroid nem ürül ki a szervezetből, ha lesz egy komoly betegsége, akkor nem fog hatni a gyógyszer mert telítődött vele a szervezet, ráadásul a szteroidos krém elvékonyítja a bőrt, én már láttam ilyet, ha lehet kerüld el a használatát. Nem irigyellek, nehéz döntés előtt állsz, jó, hogy sokan, sokféleképpen hozzászóltak a témához. Sajnos ahogy a többiek is írták, teljesen át kell alakulnia az életeteknek mindenmentessé, a férjed ruháit mosd külön stb., csak így tudod csökkenteni a kicsi szenvedéseit. Tudom miről beszélek, nagycsaládos anyukaként mondom ezt, nekünk allergiás asztmás volt az egyik gyerekünk, az asztmás rohamhoz tüdőgyulladás társult, amikor nem volt asztmás rohama, akkor ekcémája volt, amit véresre vakart. Sajnos akkor még senki nem beszélt arról, hogy az étkezés is befolyásolhat sok mindent!
65. 5236d12e25 (válaszként erre: 62. - Lilibeth59)
2020. aug. 26. 10:00

Nagyon szépen köszönöm a válaszod.

Férjem kőműves, ami azt jelenti, hogy nem épp patyolat tisztán érkezik haza, ez mellett állatokat tartunk,köztük kecskét, ami eléggé beleivódik az ember ruhájába/bőrébe. Szóval ez a csak vízzel meg minden mentes szagtalan dolog nálunk kizárt.


Leálltunk a tehéntejjel nagylányomnak, azóta nincs gond.

Az óvódának is jeleztem, ha elinsul szeptemberben akkor ne adjanak neki reggelihez. Mert heti 5 napból 3-4x biztos tejet kapnak reggeli mellé.

2020. aug. 25. 21:10

Sziasztok!


Köszönjük a sok hszt.

Képzeljétek a sima sudocrem segített. Amúgy a sudonak most van egy új kimondottan ekcémára való kenőcse.

63. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 57. - 184481d874)
2020. aug. 25. 19:49

Egyetértek!

Én biztos, hogy orvoshoz vinném, nem itt érdeklődnék.

2020. aug. 25. 19:30
El kell hagyni a tus-, vagy habfürdőt, néha lehet kézműves (jó minőségű legyen, meg kell nézni az Inci-t, a Teljes összetevők listáját, ami apró betűkkel van írva. A Krémmánia oldalon ki tudod elemezni, hogy melyik összetevő mit jelent. Pár naponta lehet csak egy sima vizes fürdetés is. Hajat is lehet tiszta vízzel mosni, nem kell sampont használni. Ha mégis muszáj valamivel tisztítani, az lehet tojássárgája párcsepp jó min. szűz olajjal felverve, csak langyos vízzel szabad kiöblíteni, vagy nézz utána a rozslisztes hajmosásnak, az is jó, picit szárít, de pár csepp olajat ehhez is keverhetsz. Hideg vízzel kell folyósra kikeverni. Jók még a növényi hajmosó porok (Shikakai-, Reetha por), és lehet hozzá keverni növényi hajápoló porokat is (Tulsi, Jujube, Kapoor kachli, Amla, Cassia. Én Vörös hennát is belecsempészek mindig,bármit használok, csak egy keveset, mert a Henna nemcsak színez, de kitűnően ápolja is a hajat. De a legjobb, ha a gyermekeket kiskoruk óta tiszta vízzel fürdetjük, tiszta vízzel (ha már tényleg muszáj) mossuk a hajukat. A mosószereket, de főleg az öblítőket is iktasd ki, a szódabikarbóna, mosószóda, vÍzben feloldott citromsavas öblítéssel nagyon szép tisztára mos. Feketéhez nem használok szódabikarbónát, hanem kb. 1/4 dl bio folyékony mosószert, de azt is citromsavas vízzel öblítem. A tisztítószereket is ki tudod váltani vegyszermentesre, a lényeg, hogy ahol csak lehet kerüld a vegyszerek használatát. Remélem segíthettem.
61. globus (válaszként erre: 59. - Valakivagyok1984)
2020. aug. 25. 11:45
Tejfehérje az adókedvezményes jogszabályban sem szerepel. Csak laktóz, röhej...
60. Anvik
2020. aug. 25. 11:42

Szia!

Nekünk a natur kecsketejes szappannal való fürdés és a Bálint Kozmetikum Ligetszépe olajos bőrápoló krém napi kétszeri használata vált be.

59. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 56. - 5236d12e25)
2020. aug. 6. 20:33

Mert olyan volt a doki.

Az én fiam is 2 éves korára kinőtte de addig kaptam az emeltcsaladit.Ilyenkor más dokihoz is érdemes elmenni.

58. 5236d12e25 (válaszként erre: 57. - 184481d874)
2020. aug. 5. 23:17
Miért az orvos mit csinál? Kisérletezik. Én viszon nem szeretném automatikusan tömni szteroiddal. 🙄 Mikor van annyi alternatíva amivel nem okozok még több kárt.
2020. aug. 5. 22:33
A gyermeked nem kisérleti alany.Sajnálom ez a véleményem.
56. 5236d12e25 (válaszként erre: 51. - Channa*)
2020. aug. 5. 22:24

Igen. Valóságban meg nagyon nem szeretik osztogatni ezeket a papírokat.

Kisebbikem tejfehérjés volt. Elnőtte szerencsére most 2 éves korára. A gasztroy doki 2 éves korig nem volt hajlandó papírt adni.. Pedig arra is járt volna az emelt családi és ha jól tudom adókedvezmény is.

55. havanesekutyus (válaszként erre: 53. - Channa*)
2020. aug. 5. 20:14
A foltokra a savas hámlasztók jók. Én ilyeneket még nem használtam, de sztem nézz utána, azt hiszem aha-savas hámlasztás, de többféle van, a paula's choice termék maradt meg bennem, azt szokták dícsérni. Azért mielőtt kezeled valamivel, sztem mutasd meg egy bőrgyógyásznak.
54. NomNom (válaszként erre: 49. - Channa*)
2020. aug. 5. 19:51

Én szerencsére kinőttem, a férjem nem. Neki is nyáron jön ki. Vagy ha télen kint sportolunk, abba a ruhába jól bele lehet izzadni.

Mondjuk ő ha foglalkozna vele egész jól féken lehetne tartani, de nyilván nem izgatja aztán hajnalban hallom ahogy vakaródzik. 🤦‍♀️

53. Channa* (válaszként erre: 52. - Havanesekutyus)
2020. aug. 5. 19:22

Nekem inkább májfoltjaim lettek vagy mik...

Akkor arra nem jó.

Köszi!

52. havanesekutyus (válaszként erre: 50. - Channa*)
2020. aug. 5. 19:15
Világos rózsaszín, és viszketett.
2020. aug. 5. 18:54
Nem tudom, hogy tudják e, de az ekcémás gyerekre emelt családi jár. Ha jól tudom háziorvos vagy bőrgyógyász ad papírt és az alapján lehet igényelni...
50. Channa* (válaszként erre: 47. - Havanesekutyus)
2020. aug. 5. 18:53
Milyen foltod volt? Milyen színű? Nekem is lett az arcomon, ami sötétebb a bőrömnél. Még nem találtam semmit, ami eltüntetné...
49. Channa* (válaszként erre: 43. - NomNom)
2020. aug. 5. 18:51

Én nem nőttem ki és a gyerekem se:S


És erről jutott eszembe, hogy a gyerekemnek bóraxos krémet írtak fel és napok alatt eltűnt róla minden.


Sajnos nekem is és neki is mindig nyáron jön elő leginkább, amikor rövid cuccot hordunk, hogy jól lássa mindenki;)

48. Channa* (válaszként erre: 41. - 5236d12e25)
2020. aug. 5. 18:49

Értem.

A kamilla teát azért próbáld ki. Inni kell.

Persze, ez nem egyik napról a másikra, de talán segít 2-3 hét után.

47. havanesekutyus (válaszként erre: 46. - Valakivagyok1984)
2020. aug. 5. 18:07

A Kasza Tibi dolgot nem tudtam, bár szerintem nincs is jelentősége.

A DN krém nekem egy allergiás foltomat szüntette meg, ami egy mosószerváltásnál keletkezett. Előtte évekig jártam bőrgyógyászhoz vele, különböző kencéket ajánlott, végül az Advantan hatott ideig-óráig, de aztán a folt újra és újra előjött. A DN krémmel EGYSZERI használat után eltűnt, és azóta lekopogom, nincs. Igen, valóban nem olcsó a krém, de szerintem jó.

A Terra Naturi számomra semmi különös, azt hiszem szemkörnyékápolót próbáltam, meg talán még valamit, nem rossz, de semmi extra.

46. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 38. - Havanesekutyus)
2020. aug. 5. 16:43

Nem próbáltam,de ugyanolyan natur termék mint azok.Nézegettem.Szerintem túlvan nagyon árazva csak azért mert Kasza Tibi felesége van az üzletben.Szerintem pofátlanul drágák.

Mi az ami nem jött be a mülleresbe?Folyamatosan jönnek ki újdonságok.

45. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 36. - Pteri)
2020. aug. 5. 16:41

Igen ez a müller saját márkás terméke.Arcradír,arckrém kézkrém minden van.

Ruháimat sokáig mosódióval mostam,utáltam!Ugyanolyan koszos volt minden.Ezért visszaváltottam normálra és az ekcéma nem jött ki.Hála égnek nekem valami más okozza.Sose jövök rá mert miután nem drágábbak mint a hagyományos cuccok így nem is próbálok kisérletezni mi lehetett a baj.

44. pteri (válaszként erre: 39. - Aszparagusz)
2020. aug. 5. 10:09
Én eddig kb.30 orvosnál voltam. Nem azért mert, váltogattam, hanem mert az orvosok elmentek, nyugdíjba mentek, jöttek újak. Felnőtt koromban inkább elmentem magánrendelésre, hogy legalább ne kelljen órákat várni. Most évek óta ugyanahhoz a dokihoz járok. Legalább már ismer. Meg is mondta a tutit. Magának mindenre érzékeny a bőre. De steroidot és antihisztamint írt ki, amihez recept kell. Na , csak ezért kell orvos. Minden évben mást kipróbálni magamtól is tudok.
43. NomNom (válaszként erre: 39. - Aszparagusz)
2020. aug. 5. 09:49

Amúgy ekcémával járhat évekig orvoshoz. Általában inkább kinövik. Gyerekkoromban mindig belobbant télen. Az orvos mindig felírt vmi kotyvasztott izét. Hol hatott, hol nem...

Szomszéd kislányt mindenkihez elvitték akihez csak lehetett ez ügyben, vagyont költöttek vizsgálatokra, krémekre, egész nyáron bent ült míg a többi gyerek kint pancsolt és ugyan úgy az idő oldotta meg végül.

Lehet vele kísérletezni persze, meg tényleg jelen esetben érdemes lenne a lelki oldalát is megnézni a dolognak de korántsem biztos, hogy az orvos segíteni tud. Ők is csak tippelgetnek sajnos. 🤷‍♀️

42. 5236d12e25 (válaszként erre: 39. - Aszparagusz)
2020. aug. 5. 09:48
Nem kérdeztelek.. Ahogy máskor sem.
41. 5236d12e25 (válaszként erre: 35. - Channa*)
2020. aug. 5. 09:47

Nem nagyon szépen köszönöm a hszt. Igazából nem zárkózom el, csak már sok kört futottunk sok mindent próbáltunk 0 javulással.

Miért ilyen a lányom? Sorvadt babaként született, enyhe oxigénhiánnyal fejletlen idegrendszerrel.

Pici korában nagyon megválogatta az embereket, ha csak rá mert nézni valaki aki nem volt szimpatikus már torka szakadtából üvöltött. Egy cérna szálltól is frászt kapott.

Ide haza rengeteget dicsérjük bátorítjuk, mindenbe belevonom korához mérten ahogy a húgát is aki 2.5 éves.

Pici korától fogva nagyon érzékeny baromi hisztis ( de ahogy idősödik ez szerencsére enyhül)

Szóval ez van.

40. pteri (válaszként erre: 38. - Havanesekutyus)
2020. aug. 5. 09:47
Jaj,ne vitatkozzatok, mindenkinek más használ. Nálunk a 2 gyereknek és nekem is egyiknek ugyanaz használ, a másik kettőnek meg nem. Ezért mi is mindent kipróbálunk. Most is gyűjtöm mindenki ötletét!
39. aszparagusz (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2020. aug. 5. 09:44
Nem is kell orvos! Dr. Hoxa majd megmondja a tutit!
38. havanesekutyus (válaszként erre: 32. - Valakivagyok1984)
2020. aug. 5. 09:40
Próbáltad? Mert én igen. Nekem használt, azért ajánlottam. A mülleres cuccot is próbáltam, nekem lópikulát nem ért.
37. pteri (válaszként erre: 35. - Channa*)
2020. aug. 5. 09:37
Én 20 éve öblítő nélkül mosok. Most a munkahelyen mostunk közösen a vírus miatt, persze a többiek miatt öblítővel (munkaruhát). Nyaktól térdig csalánkiütéses lettem. Babáimnak se öblítőztem soha.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook