Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Meg lehet-e gyógyítani az ekcémát? Mivel? fórum

Meg lehet-e gyógyítani az ekcémát? Mivel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2016. máj. 11. 15:35
Sziasztok! 11 év után elmúlt az ekcémám. Nagyon sokat kellett olvasnom utána, és tanulnom, mert az orvosok sajnos már csak a vállukat vonták. Ami biztos, aki meg akar gyógyulni az ekcémából, annak nem elég kenegetni a felszíni sebet. Belül kell csinálni egy nagytakarítást, és amellett kell külsőleg is ápolni, gyógyítani. Nekem ami bevált, az a Reg-enor tisztítókúra. Akit érdekel, írjon privit nyugodtan. Remélem minél többünknek sikerül meggyógyulni ebből a borzalomból. :)
2015. máj. 18. 17:09

Mi a családban évek óta közdünk ezzel a nyanvadék ekcémával.. Fél éve próbáltuk ki a hillvital krémeket az ekcéma kezelésére. [link]

Nekünk idáig ez jött be a legjobban. Ajánlom nektek is.

2014. szept. 15. 00:38

Elkezdtem több gyümit, zöldséget enni, turmixot készítek belőlük, vizet iszom, sokat, üdítőt nem.

Vékonyan rétegesen öltözni, pamutot hordani, ágyneműt 3naponta cserélni. A hajamat ugy mosom az Eucerin érzékeny bőrre samponnal mosni, hogy víz ne follyon a nyakamra, arcomra. Kecsketejes szappannal tusolok, száraz bőre valóval, kezet is azzal mosok, nincs öblítő mosáskor, nincs parfüm és dezodor a testemen, nem is lelgzem be, ha nem muszáj. Szalonna és sonka van az étrendben minden nap.

Arcomra Avene trixera balzsamot használok, amit a végén a kezemen szétkezek, nagyon jó, ráncok is halványodtak, habár sosem volt sok. Naponta többször megmosdok és bekenem. Segit enyhén hámlasztani.

Ezenkívül, halzsírral (jekoderm) kenem, ami éjszaka jobban hidratál (?), de néha éjjel is kenem, mert ugy beissza a bőröm.

Kéz és kar- kecskeszappan száraz bőrre, himalájai kősót simogatok, és zeolit porral bedörzsölöm az egész kezem, akár a karom is, ritkábban az arcomra is teszek. A zeolit por óvatosan lepolírozza az elhalt hámló bőrt, ajánlott hagyni rászáradni, majd lemosni, hidratálni.

A-derma Exomegát is használtam, de attól nehezen hámlott le, és zsíros érzêst hagyott, habár teljesen illatmentes és lehet másnak beválik.

A (himalája)só fertőtleníti a sérült bőrt, a zeolit táplálja, krém hidratálja. Hamarabb elmúlnak az ujjakközi hólyagok.

Kezemre elocomot is használtam, ha gyors tünetkezelês kellett, még a mellbimbómon is volt egyszer viszkető száraz folt, ez a szintetikus varrású melltartó miatt...

Avene termálvíz spray, izzasztó melegben befújom, ha nem otthon vagyok, szárít, de olykor megfelel.

Nem mosogatok, vagy csak nagyon keveset, rövid ideig.

Protörlés, ablakmosás ecetes vízzel, ami a kezemnek se rossz, az ablaknak meg kiváló csillogást ad. Szárít.

Diétázni nem szeretnék, kenyeret imádom, és a 43 kilóm fenntartásában segít, de ha ez lesz az egyik kiváltó ok, lemondok róla. Lassan, de figyelek az életmódkialakításra, és a párom is motivál, és türelmes ezzel, mert pszichésen nagyon megterhelő tud lenni mindez. B vércsoportú vagyok, vagyis mindenevő, a dokik leráznak, pedig 3 hónapja nem múlik. Pollentől is lehet ilyen nyakviszketés? Mert az nem is érdekelt annyira, mert gondolom az az orrfolyásom és tüsszögésem okát képzi. Mellesleg elfogadok minden építő kritikát, kommentek, hozzáteszem, elolvastam az egész topikot 127 hozzászólást és még rengeteg oldalt. Allergiateszten is voltam, ami szerint nincs pollen alergiám, csak poratka, szója, tojas, f.mogyoró. Köszi, hogy megosztjattam! :)

2014. szept. 15. 00:07

Szeretném megosztani veletek saját tapasztalataim.

Nekem többfél ekcémám is van, volt, és ezekre más-más dolgok is hatnak.

Az antihisztamin tabi viszketéscsökkentőként nagyon kellemes, a szemem apszolút nem viszket tőle, a nyakamon lévő pedig attól függ betartom-e a lassan kitalalált kezelésemet. Igyekszem a napi 2 pohár víz helyett 8-10-et meginni, ami már haladás! Vitaminokat és ásványokat is szedek, nem állandóan, pl. Ca, Mg, Zn, B-vit, A és D, multivita.

Zeolit port és szódabikarbónát is ittam, de ezt még nem vettem komolyra, mert elfelejtem. Igyekszem nyugtatni magam, ha stresszelnék, este ha kattog az agyam 432 hz-es meditativ zenét hallgatok, ami nagyon beválik alváshoz.

Kevés zöldséget és gyümit eszem, ha meg is veszem, csak a frigóban áll, pedig imádom őket, csak már félelemből se ettem, mi van ha attól jön ki ez a vacak viszketés.

Tüneteim:

-arc, nyak- rózsaszín foltok, száraz, viszket, majd hámlik. Krém, sampon, tusfürdő, öblítő, szappan használatára nagyon érzékeny volt mindig. Dörzsölgettem kaparás helyett, hát úgy is terjed. Szivacs használatától is.

-Ujjak- melegtől reggelre pici hólyagok jönnek ki, viszketősen süt vagy fordítva.

Kar, kézfej, néha lábszár és hónalj is- piros, majd halványuló száradó foltocskák, néhol pöttyös foltok, viszketőek jönnek, elmúlnak, majd ugyanott kijön, ha mosogatok, tusolok, hajat mosok.

Néha szájon- eleinte mindig ott kezdődtek a bajok, de az utóbbi időben ez kimarad a viszketéses hámlásból. Ennek örülök.

Bocsátan, hogy ilyen hosszú, de még most jön, hogy mivel kezel magam. Hátha valakinek ez segít. :)

2014. szept. 14. 23:49

Sziasztok, nagyon hasznos infókat szedtem itt össze, köszi mindenkinek. Most talaltam én is egy nagyon jó oldalt az ekcémasoknak, íme: [link]

Akit érint, mint engem is érdemes elolvasni!

125. Nóra08
2014. jún. 17. 10:45

Én szelyembalzsamot használok, nekem nagyon bevált!

[link]

2014. márc. 13. 10:19

Sziasztok!

Ide is leírom a problémám, hátha valaki tud segíteni.

A problémám a következő:

5 éves a kisfiam, bőrgyógyász vett mintát a kis foltjaiból, gombára gyanakodott, de az negatív lett, így ekcéma - azt mondta, majd kinövi 14 éves korára.

Engem ez nem nyugtat meg, mert a tünetei a következőek:

Már egy éves kora óta észrevettem, hogy télen barna kis foltok lesznek a hasán, hátán. Most már sok van, elég sok, és évről évre több, már az arcocskáján is. Ami érdekes az egész történetben, hogy nyáron teljesen eltűnnek ezek a foltok, nem mondom, lehet hogy hozzá barnul a bőre, de ezt azért kétlem. Télen jönnek elő látványosan. Sajnos nem szeretném, hogy pár év múlva tiszta folt legyen a gyerek, majd elmúlik címszóval....

Akinek volt esetleg hasonlóban része, vagy megoldási javaslata van, kérem írjon!

123. akiss
2014. jan. 2. 22:35

Bátran ajánlom ekcémára,pikkelysömörre.égési sérülésekre "Selyem Balzsam"

Az egész családom immár egy éve használja,nagyon elégedettek vagyunk.

Bio boltokban kapható.

122. Ekati
2013. júl. 9. 09:41

Sziasztok!

Beszámolok a "csalánkúráról": két napja próbáltam, de sajnos nem hozta a várt eredményt, a helyzet súlyosbodott és most már minden ujjamnál begyulladt a bőr. Ma végül bőrgyógyászhoz mentem (ugyanis nálam az egész egy héttel ezelőtt kezdődött),Elocom krémet kaptam rá, és a műköröm végleges eltávolítását javasolta a doktornő. Remélem megszabadulok hamarosan az ekcémától.

121. smumika
2013. júl. 8. 09:45
Én ép most olvastam egy helyen kecsketejesszappan jó az ekcémára van is egy oldal ahonan lehet rendelni ,igaz nem probáltam nekem a fiam ekcémás és ki fogom probálni állitólag 2 hét mulva kezd csökkenni majd el is mulik egy probát megér ha valaki szintén ki akarja probálni irjon üzit elküldöm a honlap cimet !
2013. júl. 7. 23:06

Nekem nincs ekcémám, viszont a mannaszappanokat nagyon dícsérik, hogy hatásos.

Nekem a kézfejemen volt száraz a bőr, de annyira, hogy már bekeményedett és felpuhította, krémek nélkül.

119. Ekati
2013. júl. 7. 22:15
Ma én is csalánba nyúltam, nem volt annyira szörnyű. Azt gondolom egy próbálkozást megér. Majd beszámolok a hatásáról.
2013. júl. 7. 14:39

Megkérdeztem a gyereket, azt mondja, inkább kenegeti magát. :)


Nekem csak a kézfejemen szokott előjönni, ott is ritkán, hát nem tudom, talán egy laza fagyasztás után bevállalnám a csalánterápiát. Talán.

117. andi6020 (válaszként erre: 113. - Haja.baba)
2013. júl. 7. 14:32

Nem sok esélyt látok arra, hogy a 13 éves lányom önként teljes testfelülettel hemperegjen a csalánosban, erőszakkal meg nem lököm bele, szóval örülök, ha neked sikerül, de nálunk ez esélytelen.

Viszont az információ hasznos, ha tényleg beválik.

116. SF (válaszként erre: 113. - Haja.baba)
2013. júl. 7. 14:28
Ma 22 éves a kis hölgy, és még mindig nem jött vissza az ekcéma:-)
115. Ekati (válaszként erre: 113. - Haja.baba)
2013. júl. 7. 14:26
Engem is nagyon érdekelne, hogy rendbe jött-e a csalántól az ekcémád. Kérlek írd meg feltétlenül!
114. bc257fd221 (válaszként erre: 113. - Haja.baba)
2013. jún. 25. 16:21
Szia! Azért,ha később erre jársz írd meg,hogy alakult a gyógyulásod! Köszi!:)
2013. jún. 25. 15:16

Sziasztok! Gondoltam megírom az én rövid történetemet, hátha valaki hasznát veszi.

Márciusban három ujjamon kijött az ekcéma. Nem tudom mitől, de csak nem akart elmúlni. Viszketett, feldagadt, száraz volt a bőröm. Körömvirágos-, kamillás krémmel és aloe verás géllel ápoltam. Néha javult, néha pedig arra ébredtem éjjel, hogy borzalmasan viszket. Persze reggelre megint feldagadt a kisujjam, és kezdődött minden elölről. Orvosnál nem jártam vele. Aztán pár napja ezt találtam a neten: "A lányomnak 4 éves koráig az egész teste tele volt ekcémával. Egyszer beleesett egy hatalmas csalánbokorba, alig bírt kikecmeregni belőle. Borzalmasan nézett ki, alaposan össze volt marva mindenhol. Aztán másnap azt vettem észre, hogy nem vakarózik megállíthatatlanul. A következő napon megjelent rajta az első forintosnyi ép bőrfelület, és egy hét múlva teljesen elmúlt az ekcémája. Azóta is csak párszor jött elő."

Hát én kipróbáltam szombaton reggel, beleraktam a kezem a csalánba. Ezután csak zsíros krémmel (körömvirág) kentem, mert nagyon kiszáradt. Ma hétfő van, délelőtt lehámlott róla a kissé megvastagodott bőr, és most már majdnem teljesen sima a bőröm. Szóval nekem a csaláncsípés segített. Remélem, többé nem jön ki rajtam.

112. 044d76a529 (válaszként erre: 111. - E32d76b828)
2013. ápr. 8. 06:23
Ez most tényleg nem volt buta hozzászólás,valóban így van!:)
2013. ápr. 7. 20:51
butan hangzik de ha tod mitol van....nyertel...
110. cookie_petrova (válaszként erre: 108. - E4d14079fa)
2013. ápr. 7. 19:18
Szia. Születésem ota vagyok ekcémás, mostanábban sokkal intenzívebb pedig 19 vagyok. Mit tudnál ajánlani ? Előre is Köszönöm :)
2012. febr. 17. 10:28
Az a baj a szteroidokkal, hogy csak tünetet kezelnek..Ha vége a kezelésnek, idővel kiújúl.
2012. febr. 16. 11:28
Sziasztok! Én is sokat szenvedtem már tőle..kiskoromban voltam ekcémás, aztán tavaly jött elő, nagyon kellemetlen volt, mert kozmetikus vagyok, így tennem kellett ellene. Kikevertem egy krémet ami által elmúlt szerencsére. Már sokaknak tudtam vele segíteni. guruczi87@freemail.hu
2012. febr. 13. 09:37
Biorezonancia. Kb 15 évig szenvedtem az ekcémától, majd elmentem egy 10-15 alkalmas kezelésre (nem tudom pontosan, nem ma volt már :)), 99%ban elmúlt minden gondom. Minimális jön ki az ekcéma az igazán stresszes időszakban. :)
106. kugloaf
2012. febr. 5. 18:34

Sziasztok! Az ekcémát nem lehet meggyógyítani :(

És sajnos, tapasztalataim szerint, ha naggyon durva, akkor doki és szteroid... De ha nem olyan vészes, akkor simán vehetsz rá patikában krémet. Láttam, itt valaki már próbálkozott az exema krémmel, tényleg nem jók a tapasztalatok? Én hallottam róla jókat, meg hogy kisgyerekre is lehet kenni. Abban is van valami Aloe származék, szóval olyan rossz nem lehet! Vélemény?

105. Evyt
2011. aug. 15. 22:15

Nekem a kisfiamnak ekcémás a bőre, és amit most a bőrgyógyász felírt és ajánlotta mivel fürdessem azóta tünetmentes, pedig nagyon sokat kínlódtunk a bőrével.

Protopic 0,1% krém

Oilatum szappan, és testápoló nem olcsó de nagyon jó.

104. ccc8318ed3 (válaszként erre: 103. - Krisztinucika)
2011. aug. 15. 17:36
Nem segít az exxema repair... :-S
2010. nov. 8. 08:54
Ez az exxema beválik? El is túnteti, vagy csak a viszketést szünteti meg?
102. pillae
2010. okt. 26. 17:38

Sziasztok!


Bocs, hogy hosszu, de sajat tapasztalat, es remelem segit masoknak is. Masik forumba is irtam ugyanezt, mert latom sokan szenvednek tole.


Gyerekkoromban annyira durva ekcemam volt, hogy az osszes teshajlatom es a labfejem kriminalisan nezett ki. Ejjel kivakartam, reggelre pedig kaveszeru genny jott belole. Aztan anyu elkezdte kikiserletezni, hogy mire vagyok allergias. 1 hetig csak kenyer, aztan 1 hetig csak sajt (es kenyer, mert attol nem volt bajom), stb. Igy sikerul rajonnie, hogy a tojassargaja, az eper, a csoki es a kako az ellenseg. 14 eves koromig alig ehettem csokit es csak unnepekkor barmilyen tojasos etelt. Amint egy kicsit is ettem ezekbol, azonnal remesen viszkettem es fellangolt az ekcema. De ez mar nagy lepes volt, hogy tudtam mit nem ehetek!


Aztan 14 evesen (1991-ben) elmentunk a Holt-tengerhez, ahol furodtunk, viccesen bepakoltuk egymast iszappal, fogalmunk nem volt arrol, hogy mire jo, csak vicces volt. Masnapra minden panaszomat mintha letoroltek volna. Semmi nyoma nem volt!

Azota nagyon ritkan jon elo az ekcemam, pedig eszem csokit boven. Olyankor kis elocommal kezelem, de tenyleg ketevente max 1-szer. Probaltam az itthon is kaphato zacskos holttengeri iszappal kezelni, az nem hasznal.


Szerintem aki teheti, az menjen ki akar 2-3 napra is Jordaniaba, akar Izraelbe a Holt tengerhez. En tapasztaltam, hogy csodakra kepes. A viz, a levego es az iszap egyutt hat es segit.

2010. okt. 25. 07:40
Én is próbáltam már több természetes alapú krémet, sajnos a viszketés csak az ADVANTAN gyógyszertári krémre reagált, de a foltok nem múlnak el ettől sem. Lehet hogy tényleg ki kell iktassam legalább az öblítőszert. És talán megpróbálok a tejtermékekről is lemondani.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook