Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Együtt élni az anyóssal fórum

Együtt élni az anyóssal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
35. swordgirl (válaszként erre: 33. - Fe20557d00)
2007. aug. 13. 11:32

Köszönöm!

Lassan én is oda kerülök :-) addig is megpróbálom úgy felfogni, hogy ezegy átmeneti állapot, vagy egy félresikerült kirándulás.

Ha minden igaz, max egy éven belül saját házunk lesz. Addig kibirom, a párom miatt is. Remélem megéri. Ő mellettem áll, de "ahogy mondja szegény: nem üthetem agyon" :-)

Ő van 2 tűz között, én megpróbálom könnyíteni a helyzetét. Alig vagyunk otthon, amennyi időt lehet, máshol töltünk. De hétvégén muszáj. Na, most jó' kipanaszkodtam magam Nektek.

Köszönöm a megértést, és kitartást az anyósbanyákhoz :-)!

2007. aug. 13. 11:14
Az anyós lakjon olyan messze legalább,hogy papucsba ne tudjon hozzánk átjönni!!!(Részemről 250 km-re van az anyukám!)
33. fe20557d00 (válaszként erre: 32. - Swordgirl)
2007. aug. 13. 11:08
Komolyan mondom hogy teljes és őszínte a részvétem.Én már dili dokinál lennék!!
2007. aug. 13. 10:13

Ma reggel az anyósom azzal fogadott, hogy nem találkoztam-e egérrel a szobában. Majdnem mondtam neki, hogy 'bocs, de te pakoltad át a szobánkat már kitudja hanyadszor a plafontól a padlóig, míg nem voltunk itthon, hát te biztos találkoztál volna vele :-)' de csak bámultam kómásan, és megkérdeztem, hogy miért gondolod, hogy lenne?

Azt mondja. 'A gyerek homokozós játékai benne voltak egy szatyorban, és az olyan furcsán ki van kopva'

(Aha, mindig mindent megnéz, kutakodik, vizsgálódik, jóhogy észrevette...)

Erre bejön a Kapitány, és azt mondja:

'Hát nem megmondtam neked anya, hogy azért olyan, mert a gyerek az aszfalton húzta, és azért olyan az alja? Kikopott a betonon!'

Erre majdnem felvisítottam a röhögéstől. Mire a párom hozzám fordul, és azt mondja:

'Mondjál neki inkább egeret, hátha megnyugszik! Ez már egy hetes ügy, és még nem nyugodott bele, nemigazzzz...'

Vigyorogtam, mit a vadalma. Ez tényleg nem igaz. Ez már sírvaröhögős.

2007. aug. 13. 10:12

Sziasztok, elég annyi, hogy a mosogatással állandóan b...szkurál, de a fia munkaruháit imádja mosogatni, és vasalgatni, összeszedi, összehajtja, az enyémet meg beledobálja a kosárba ahogy van. Együtt élni...

Nem akarom továáábbb!

30. Teráz
2007. aug. 10. 22:58
Brrrrrrrrrrrrrrrr...................neeeeeeeee!!!
2007. aug. 10. 22:29

Egyenlöre mi is egy fedél alatt élünk, igaz nekünk két szintes a ház, de így is vannak konfliktusok..

Én arra gondolok, hogy jövő ilyenkor már a SAJÁT lakásomba fogok lakni, és ez a tudat erőt ad a mindennapok átvészeléséhez. Tavasszal megvesszük életünk első lakását ha minden jól megy! :))))

2007. aug. 10. 21:37
inkább a halál!
27. fe20557d00 (válaszként erre: 25. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 31. 14:33
Sajnálom amit írtál...huu nehéz lehet!(így tudatlanban is a történet)Látod nekem is ez okoz fejtörést.A mostani párom elkezdte azt mondogatni hogy az anyjáék mellé építeni.Na neeeem!!Ettől én kiborulnék tuti.Annyi rosszat hallani az anyós,após kötözködésekről és tuti nem egészséges.Ráadásul ő rá az anyja nagyon rá van telepedve,bár amióta együtt vagyunk lazított már a kapcsolatukon.
26. ager-62 (válaszként erre: 20. - Mociscsaj)
2007. júl. 31. 11:31
Ezt egy percig sem kétlem hogy van olyan anyós,ill.ember is akivel nem jutsz dülőre.Itt szerintem az a teendő,hogy a pároddal együtt kell ezt megbeszélni és tenni valamit,itt mindannyiótoknak kell a cél érdekébe cselekedni,ha nagyon rossz a helyzet,a párodnak kell az édeasanyját meggyőzni arról hogy jobb ha megbékél és nem bánt téged,hisz együtt akar veled élni stb.Ezt csak Ő tudja megértetni vele,ha ezt nem igy látja akkor nem biztos hogy komolyan gondolja.Ez az én véleményem.Különben az őszinteség mindig jobban bejön,tapasztalat.Üdv
2007. júl. 30. 11:49
nekem most após...húúú..nem volt eddig bajunk és most tegnap ami történt egyelőre nem tudom leírni,de úgy néz ki a párom inkább ott hagyja a mejdnem egész házát,és megyünk albérletbe amíg vevő nem lesz rá...és amíg nem tudunk mást.Rajtam-miattam volt a vita,de nekem ad igazat,és azt mondta mi vagyunk a családja...szóval hagyjuk a sajátunkat és mennünk kell ha békét akarunk...ki vagyok borulva rendesen...
2007. júl. 30. 10:06
Én egy egész regényt tudnék nektek irni!Sajnos kénytelenek voltunk anyoshoz költözni de már tönkrementem idegileg két fia van de a férjemet egy senkinek tartja csak a másik fia aminden de az hogy eljöjjön segiteni az már luxus házfelujitás van és mindent a férjem csinál de anyosnak semmi nem jó mindig kritizálja a munkáját.Sajnos egy nagyon pénzéhes asszony és még a középkorban él.
23. Krysty (válaszként erre: 19. - Ager-62)
2007. júl. 30. 07:42

Nem hiszem hogy nálunk ez lenne a gond, hiszen a saját fiát is utálja!

Szegény párom hiába probálkozott bármivel, a kedves anyukájának ő soha nem felelt meg.

Szerinted milyen anya az, akinek a házát felújítja a gyereke ( új konyha, új fürdőszoba, padlófűtés, stb), milliókat költ a házra és utána azt kapja hogy tönkre tette az ő élete munkáját!!!

Itt szerintem csak gonoszságról beszélhetünk és nem féltékenységről!

2007. júl. 30. 07:19

Nekem tündéri anyósom van!:)

Külön laktunk anno lakásban, és onnan költöztünk hozzájuk, jobbak mint a saját szüleim:)

2007. júl. 29. 22:09

Nekem nincsenek nagy problémáim anyósommal. 3kmre lakik tőlünk,-ez egészségesnek tűnik.

Persze vannak idegesítő dolgai,de felejthetőek, és ha kibosszankodtan magam, gőz ki,....-felejtés...,és megy minden tovább. Szóval ő a jobb anyósok közé tartozik. segítőkész.

Ami nehéz, hogy teljesen más szokások uralkodnak abban a családban.

20. mociscsaj (válaszként erre: 19. - Ager-62)
2007. júl. 29. 21:55

Hidd el, van olyan, akinek nem tudsz a kedvere tenni, akarhogy probalkozol. Sot minel jobban probalkozol, annal jobban verszemet kap... mi anno 20ezer km-re koltoztunk tole, megis allandoan megprobalt beledumalni az eletunkbe. Az volt a szerencse, hogy akkoriban nem johetett ide meghivolevel nelkul :)))

Ma is csak ugy van nyugtom, hogy nem tudja a telefonszamom...

2007. júl. 29. 20:00
Lányok lányok,az anyák csak egyszerüen féltékenyek a fiacskáikra,ennyi az egész.Biztos hogy függ a jó kapcsolat az anyós természetétől,de inkább megkell nyerni őket,mint elkönyvelni őket rossznak,ezen kellene spekulálni,nem könnyü azt meg kell hagyni de a párunkat is belehet vonni, sőtt kell ebbe és meglátjátok lesz siker,nem mondom hogy felhőtlen lesz minden mert mindig van valami amibe nem értünk egyet,de ez még barátok közt is előfordul.De sok problémát megold családom belül Üdv.
18. Krysty
2007. júl. 29. 18:14

Volt "szerencsém" együtt élni az anyósommal és azzal mindent elmondok hogy soha többet egy napot nem töltenék vele, inkább mennék hajléktalan szállóra!!!

Senkit és semmit nem tud elviselni, most a párom öccsének a barátnője van toppon mert 3 hete hozzájuk költözött. Arra vagyok kiváncsi, ő meddig bírja!!!

2007. júl. 29. 14:09
Azt azért nem!
2007. júl. 29. 13:53
Biztos vannak jó anyósok is akivel öröm együtt lenni,élni de szerintem nagyon kevés.Jobb külön élni!
2007. júl. 29. 13:47

már jó megoldás nem létezik = más jó megoldás nem létezik.

Bocs

2007. júl. 29. 13:45

És azokhoz mit szóltok, akik még férjnél sincsenek, és máris olyanok, mint egy anyós?

Albérletben lakom, két másik lánnyal együtt. Az egyikkel egész jól kijövünk, de a másik pokollá teszi az életünket, főleg az enyémet, mert engem utál. Tisztasági mániás, akkor áll neki a házimunkának, amikor ő akar, és ha pl. vacsoraidőben mosta fel a konyhát, akkor kitilt onnan, amíg fel nem szárad a kő, tőle éhen is pusztulhatok. Amit ő tart helyesnek, az a helyes, már jó megoldás nem létezik. Ha elmondom, én hogy gondolom (másképp), gúnyos és cinikus mosoly vagy beszólás a válasz. Közben ő mintaszerű embernek tartja magát. Annyi összeütközés volt a hülye tisztasági mániája kapcsán (pedig nekem is igényem van rendre, de normális mértékben, és nem úgy, hogy a másiknak megkeserítsem az életét), hogy feladtam, és ha otthon van, ki se nagyon dugom az orrom a szobámból. Tudom, hogy ez nem jó megoldás, de nem tudok mást. Viszont ennek kapcsán meg tudom érteni kicsit azokat, akiknek rossz anyósuk van. Nekünk semmi közünk egymáshoz ezzel a lánnyal, egyidősek is vagyunk, és mégis megrémít az erőszakosságával, és azzal a megvetéssel, amivel felém fordul. Mi lehet akkor egy idősebb nő kapcsán, aki a családhoz tartozik, és a párom anyja… Hű! Ott még elbújni se nagyon lehet, de akkor mit? Nem is nagyon kapok kedvet a házassághoz, amikor az anyóstörténeteket olvasom a fórumon, pláne, hogy látom, hogy a férfiak legtöbb esetben nem állnak a párjuk mellé. Pedig nem véletlenül írja a Biblia sem, hogy "a férfi elhagyja apját, anyját, és feleségéhez csatlakozik." Valamit tudtak már jó pár ezer évvel ezelőtt is. Úgy látszik, mindigis a férfiak szakadtak le nehezebben az anyjukról. Nade akkor miért nem tudnak igazi férfi módjára a feleségük mellé állni? Rengeteget töröm a fejem ezen.

2007. júl. 27. 19:09
Nekem is volt már részem már ilyenbe, igaz, hogy nem kellett a párom szüleivel együtt élnem, de az is elég volt amikor pár napig ott voltam. Nálunk pl. az após volt a motor az anyós meg a benzin. Egyszerűen a falra másztam és ami a legrosszabb a páromat teljesen tudták (és még a mai napig tudják) befolyásolni. Inkább megyek albérletbe mint szülőkkel egy fedél alatt. Nehéz nagyon.
12. Bubbaboo (válaszként erre: 1. - Besi)
2007. júl. 27. 18:11
Húúúú, nálam pont a napokban aktuális baromira a téma...meg úgy 4 éve, mióta férjhezmentem :( Az Expocakos Anyukáknak már jól elsírtam a bánatomat, de majd jövök ide is, ízig-vérig sorstársak vagyunk...sajnos :((((
2007. júl. 21. 11:52

uh,,, csodijó :(((( az redeti kérdésre válaszolva (nálunk ráadásul nagyanyós, 81 éves, kétgenerációs korkülönbséggel)


bunkóság, ha azt mondom, hogy legalább látom a végét? .... :(

2007. júl. 21. 11:51
Az én anyósom 30km-re lakik tőlünk semmi bajunk egymással, most eggyütt voltunk nyaralni+ még a sógornőmék de rájöttem jobb távolabb lakni egymástól, amit kötözködtek a s.nőmékkel hát én nem tudnám elviselni, minden baj volt ,borzasztó ezt az oldalát még idáig nem mutatta.Ja s.nőmék még anyósoméknál laknak,nemsoká költöznek a saját házukba de jobban is járnak.
9. mazsi-drazsi (válaszként erre: 1. - Besi)
2007. júl. 21. 11:42

Mindenképpen határt kell szabni annak, hogy mennyire mászik bele az életetekbe. Lehet, hogy először megsértődik, de az akkor sem járja, hogy mint valami átjáróház jön-megy, és ténykedik a ti szobáitokban.

Tudatni kell vele, hogy ti külön család vagytok, szeretnétek amennyire lehetséges eszerint élni. Szeretitek őt, de inkább várja meg hogy szótok neki, mit segítsen, a ti dolgaitoknál ne önállósítsa magát. Gondolom, ti vagytok a hobbija, bennetek leli örömét. Akármilyen jó szándékkal teszi is, le kell állítani.

Kérdezd meg, az ő idejében hogy volt ez. Hátha ő is külön intézte a dolgait és ezt felelevenítve kapcsol.

8. Teráz (válaszként erre: 6. - Besi)
2007. júl. 21. 10:13
Feltétlenül beszélj vele!Ha megharagszik,már jól jártál,lesz egy pár "bejárónő" nélküli nyugodt napod.Blöffölj egy kicsit,mondd neki,ha így folytatja elköltöztök.Hátha elgondolkodik és takarékra veszi magát.Ne hagyd magad !!!
2007. júl. 20. 15:21

én éltam anyóssal,pontosan ő élt velünk.Most exuram vitte magával,velük él szintúőgy,az újasszony nekem szokott panaszkodni....lehet gonosz vagyok,de néha élvezem...:-)


Én is azt mondanám,hogy albérlet lenne a legjobb ha el tudnátok menni...

6. Besi
2007. júl. 20. 14:27
Lehet, hogy tényleg beszélni kellene vele, de ha mondok neki valamit ami nem tetszik egy-egy apróságot akkor mindíg az a vége hogy megsértődik. Nehéz természetevan.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook