Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyéni vállalkozói engedélyről tudna valaki tanácsot adni? fórum

Egyéni vállalkozói engedélyről tudna valaki tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
78. fincsi5 (válaszként erre: 77. - Fincsi5)
2020. jan. 15. 16:52
Csak annak a nevét kell feltüntetni, akitől az előző évben 1 milliótól többet kaptál.
77. fincsi5 (válaszként erre: 73. - Guruljka)
2020. jan. 15. 16:49

A KATA annyira egyszerű, hogy felesleges könyvelőt fizetni miatta.

Lehívsz egy nyomtatványt, beírod, mennyit kerestél, és ennyi. Itt nincs elszámolás, stb.


Férjem is mostanában küldi el, febr.25. a határidő.

76. forrest2010 (válaszként erre: 72. - Fincsi5)
2020. jan. 15. 01:16
... pontosan !!! fizesse + mindenki !!! ne a jónépnek kelljen fizetni a nemfizetők helyett !!!
75. Guruljka (válaszként erre: 74. - Bözsi néni)
2020. jan. 14. 23:17
Még nem kérdeztem rá. Mostanában nem vagyok ébren napközben.
74. Bözsi néni (válaszként erre: 73. - Guruljka)
2020. jan. 14. 23:06
Mi újság az iparűzési adóddal?
73. Guruljka (válaszként erre: 71. - Fincsi5)
2020. jan. 14. 16:47
Persze, azt a könyvelő intézi Ügyfélkapun át.
72. fincsi5 (válaszként erre: 68. - Forrest2010)
2020. jan. 14. 16:21

Rátehetik.

És igen, fizesse meg mindenki, ezt az egyet jól tette, hogy aláírta Áder.

(

71. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. jan. 14. 16:18
De a bevallást beadod évenként, ugye?
70. forrest2010 (válaszként erre: 69. - Napsugár8)
2020. jan. 14. 12:08
... Jézusom !!! egyik nap eszembe jutott h nem mostanába hallottam h valakinek ez volt évekkel ezelőtt a problémája , és a mai napig sem volt képes valami megoldást találni rá !!! rendezni + pláne nem :( mert ha lenne bejelentett állása / gondolom én / akkor azért legalább apránként vonhatnák is tőle , de mindenképpen az lenne a legjobb ha utána is nézne ezeknek ! a dolgoknak :( :( köszi szépen :)
69. Napsugár8 (válaszként erre: 68. - Forrest2010)
2020. jan. 14. 10:45

Igen!

Sőt: érdemes a földhivatalnál utána nézni, mert ha már régóta követeli a nav, akkor meglehet, hogy már az ingatlanra bevésette az u.n. széljegyzetet, vagyis hamarosan árverezésre bocsátja.


Másrészt: ahogy hallottuk az ünnepek alatt (már aki hallotta) Áder csak aláírta azt a törvényt, hogy a 3 hónapnál régebbi TB tartozással rendelkező betegeket is ellátják bármilyen szakrendelésen, de az összes költségről számlát kap... amik állítólag minimális kórházi ellátás esetén is több milliós tétel lehet!


Jobb mielőbb rendezni azt a TB-t!

2020. jan. 14. 10:21
... nem éppen idevaló , de hátha többen többet tudnánk :) ha valaki sok éve nem fizetett TB-t és van a nevén valami ingatlan rész ? akkor azon behajthatják a tartozást ? nem nálunk , de 1 ismerősnek van ilyen problémája :( nem igazán értettem h hogy lehet elhanyagolni ennyire valakinek a saját dolgait !!! gondolom én h állambácsi igyekszik adók módjára behajtani pénzeket ! ahogy minden más területen is :( :(
67. Napsugár8 (válaszként erre: 66. - 068c3c8b2e)
2020. jan. 14. 09:32
Értelek. Akkor viszont az ismerőseid köréből keress egy normális könyvelőt. Akit ők ajánlanak, kérd el tőlük a könyvelő nevét, telefonszámát és beszélj velük időpontot. Majd a következőt is... és annál maradj, akit a legnormálisabbnak gondolsz. :)
2020. jan. 14. 09:25

igen, a navhoz is be akartam menni, csak vagy ők nincsenek addig nyitva, vagy én nem érek éppen rá. :) meg ők szeretne elhallgatni olyan információkat, amik nekem nem egyértelműek és nem is tudom, hogy rá kell kérdeznem egyáltalán.


köszönöm!

2020. jan. 14. 09:10
Az ismerőseidet is megkérdezheted, hogy ők mennyit fizetnek havonta, mert egész biztos, hogy a te könyvelni valód totál minimális, ezért a könyvelési díj sem lesz sok.
64. Napsugár8 (válaszként erre: 63. - 068c3c8b2e)
2020. jan. 14. 09:07

De, jól érted!

Keress másikat! Keress normális könyvelőt ismerőseid között. Maszek zöldségest, boltost, hasonlókat kérdezz, hogy ők kinél, hol könyveltetnek... majd találsz ennél tisztességesebbet is.

De ha bemégy a nav legközelebbi ügyfélszolgálatára, ott is ingyenesen elmondják, amit tudnod kell, mielőbb kiváltod a vállalkozóit.

Ha sorszámot kell húzni, az "általános tájékoztatás egyéni vállalkozóknak" féle sorszámot húzzál.

Ill. ott vannak kirakva prospektusok is, ingyenesen elvihetők.

2020. jan. 14. 08:54
közben egy olyan gondom akadt, hogy felvettem a kapcsolatot egy könyvelővel, hogy mennyiért csinálná az adóbevallásom, ha egyéni vállalkozásra adom a fejem, de szerintem elbeszéltünk egymás mellett. teljes munkaidős állás mellett gondoltam elvállalni alkalmi megbízásokat, amik éves szinten 100-150 ezer Ft-ot hoznának a konyhára, szóval nem egy nagy összegről van szó... arról érdeklődtem, hogy milyen formában/hogyan adózom a tételek után, és az adóbevallásom elkészítéséről. azt felelte, hogy ő az adótanácsadásért kap havi összeget az ügyfeleitől, nem adóbevallásért évente egyszer. viszont ha egy tízest fizetek neki havonta, akkor mi marad a kezemben? :) csak én nem értem?
62. Bözsi néni (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2019. dec. 14. 19:13
Lehettek is mindketten. Reméljük, megmarad az öröme is:-)
61. Guruljka (válaszként erre: 58. - Bözsi néni)
2019. dec. 14. 18:56
Bizony többet keres, és nagyon büszke vagyok rá a tanfolyam miatt is. Nem mintha nem tudnám, hogy csak egy kis alap-tanfolyam, és nem mintha ő nem tudná, hogy nem volt az annyira komoly, de látom, hogy mégis kapott egy jó adag önbizalmat. És látom, hogy tényleg megbecsüli ezt a helyet és örömmel jár munkába, 12 órában is.
60. Napsugár8 (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2019. dec. 14. 18:22

De komolyra fordítva, jó volt az ott indulásként, megismerted az elvárásokat, a munka gyakorlati lebonyolítását, az ügyfeleiddel oda-vissza egy kicsit sikerült jobban megismernetek egymást, nem rögtön fejest ugrani a mélybe. Neked is, nekik is egy kis biztonságot adott.

Jó lesz ez a suli + program, sokat fog segíteni, megdolgoztál érte, hogy az is sikerüljön.

59. Napsugár8 (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2019. dec. 14. 18:18

Hát te voltál???

Én meg azt hittem, hogy a szentlélek látogatott meg, de minimum az angyalok lengtek itt körbe az előbb. :))

De rendes volt tőled és köszönet érte neked is.💖

58. Bözsi néni (válaszként erre: 57. - Guruljka)
2019. dec. 14. 18:10

Nagyon helyes, tanuld is meg! Szuper lesz, és ha nagyobb munkákkal több jövedelmet tudsz szerezni, skkor megéri, még ha nehéz is.


Így, hogy a fiad is jobban keres, mint közmunkásként, kicsit mégis könnyebb lesz.

57. Guruljka (válaszként erre: 52. - Napsugár8)
2019. dec. 14. 17:19

Igen, úgy indultam, írogattam a számlákat, nagy büszkén.

Aztán kiderült, hogy "amint vállalkozói számlát tud adni, rendszeresen tudunk küldeni megbízásokat"...


Küldenek is, kisebbet-nagyobbat. Sőt az egyik fordítóiroda a támogatott vállalkozóvá váláshoz a pályázatomat azzal is megtámogatta, hogy küldött erről egy nyilatkozatot.

El is nyertem a fél éves támogatottságot. Finom volt! Azóta hol fentebb, hol lentebb... de a szakfordítóin megtanulhatom a fordítástámogató szoftver használatát, és akkor már lesznek reálisabb esélyeim is nagyobb munkákra.

Meg fogom tanulni, ha különóra és szállás kell hozzá, akkor is!

A könyvelő meg hadd karácsonyozzon nyugodtan, megérdemli.

De tényleg jó, hogy szóba került!!! Köszönet érte, és puszi az okos kis fejetekre!

56. Bözsi néni (válaszként erre: 55. - Napsugár8)
2019. dec. 14. 16:02
Én is :-)
55. Napsugár8 (válaszként erre: 53. - Bözsi néni)
2019. dec. 14. 15:22
Nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen.
54. Bözsi néni (válaszként erre: 53. - Bözsi néni)
2019. dec. 14. 15:15

Viszont jó, hogy legalább szóba került.


A fórumindítótól meg bocsánat, hogy így elvittük a fórumát.

53. Bözsi néni (válaszként erre: 52. - Napsugár8)
2019. dec. 14. 15:14

Én is bízom benne, hogy így van. Azért a könyvelők nem szoktak a hipàról csak úgy megfeledkezni, szóval lehet, hogy mégis van mentesség.


Bár a bevallást mentesség esetén is be kell adni, szóval...


Na, mindegy, már ráér jövő évig:-)

52. Napsugár8 (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2019. dec. 14. 06:45
Akkor csak jól emlékeztem, hogy mikor erről beszéltünk, hogy adószámos magánszemélyként indultál. Csak a váltásról nem tudtam, de miért is kellett volna róla tudni? :) Persze szolgálhattunk volna neked így karácsony előtt ennél jobb hírrel is, de még mindig jobb későn, mint soha jelszóval. Én még abban is bízok, hogy a könyvelőd tud valamit a helyi adók ottani szabályairól, és kiderül, nem feledékenységből nem lépett ez ügyben. Bízzunk a legjobb verzióban! :)
51. Guruljka (válaszként erre: 47. - Napsugár8)
2019. dec. 13. 20:01

Napsugár, ha úgy tetszik, kényszervállalkozó vagyok, mert a legtöbb fordítóiroda csak vállalkozói számlaképes embereket foglalkoztat. Adószámos magánszemélyről váltottam, ezelőtt 3 évvel, támogatással.

Már az első adóbevalláskor kerestem könyvelőt, akit azóta is évente megbízok.

50. Guruljka (válaszként erre: 42. - Bözsi néni)
2019. dec. 13. 20:00

Persze, most nem fogom felkavarni az állóvizet.

Itt a polgármester elég normális, ha úgy szottyan kedve, esetleg adhat eseti mentességet, mit tudom én.

Jelenleg adótartozásom nincs, ha ezt fel nem keverem.És nem keverem.

A könyvelő annak idején mindenfelé intézkedett, ez valahogy nem jutott eszébe, nem is értem. Őt is majd csak januárban zaklatom, neki is év vége van.

49. unom (válaszként erre: 48. - Bözsi néni)
2019. dec. 13. 19:58
Írta, van könyvelője, csak nem szólt neki erről
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook