Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyéni vállalkozói engedélyről tudna valaki tanácsot adni? fórum

Egyéni vállalkozói engedélyről tudna valaki tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
18. 4cb1f3a3b9 (válaszként erre: 5. - 068c3c8b2e)
2019. dec. 11. 19:03

Kedves Minimanócska! Az Önkormányzatoknál is adnak nyomtatványt, hogy vállalkozást indíts. Ott van-, egy olyan (régen vállalkozói "kód" lista) ami alapján elég sok és különböző kategóriába való vállalkozás indítható. De az is lehet, hoyg a te dolgaid elférnek az "Egyéb" rovatba.

Bözsinéninek részben van igaza. Ha van főmunkahelyed és megkéred a könyvelőt, olcsóbban (megegyeztek) és ő a munkahelyi keresetedet összerakja amagán válallkozásod bevételével. Hidd el jobban jásrz, mint külön még egy könyvelő. A NAV nál meg úgyis találkozik a bevételeid összessége. Bátran idnulhatsz.

17. Idhikai (válaszként erre: 14. - Bözsi néni)
2019. dec. 10. 15:36
Kézműves termékekre van az adószámom. Volt, hogy képzést tartottam, de azt is úgy számoltuk el, mintha terméket vásároltak volna tőlem. Nem jelentős egy évben az ilyen irányú bevételem, de mivel olyan helyen dolgozom, hogy jobb, ha szabályok mentén élem az életem, nem kockáztatok meg pénz bevételt elszámolás nélkül. :)
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Bözsi néni)
2019. dec. 10. 14:03

Feltételezem, hogy tudja. Ő sem szólt.

De mondom, az Önkormányzat sem.

15. Bözsi néni (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2019. dec. 10. 13:58

Pedig Katásnak is kell fizetnie iparűzési adót, választhat vagy évi 50 ezer átalány, évi 2 rlszletben megfizetve, vagy az ált. szabályok szerint (nem írom ide, túl hosszú).


Persze a helyi önkormányzat adhat mentességet, max. 2,5 millió árbevételig. A helyi önkormányzat iparűzési adóról szóló rendeletében kell megnézni. De gondolom a könyvelőd tudja.

14. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - Idhikai)
2019. dec. 10. 13:50

Akkor nézz utána jobban, mert ha az összeg eléri a minimálbér 30%-át, akkor a kifizetőnek vonnia kell belőle egészségbiztosítási ls nyugdíj járulékot, szja-t. Plusz a kifizetőnek a bruttó összeg után szochót kell fizetnie.


Ha a kifizető nem fizette meg a szochót, akkor neked kell.


Ha nem éri el a min.bér 30%-át, akkor csak Szja levonás van. De persze nézni kell, hogy a szerződés hogyan szól, mennyi időre jár a pénz. Ha egy hónapra jár 30 ezer, akkor nem éri el, de ha mondjuk 2 napra, akkor már igen.


Sok kifizetőnél nem kezelik jól.Ezért mondtam, hogy könyvelő kell. Mert az első ellenőrzésig oké, de az ellenőrzés vége sok százezer bünti lehet...

13. Guruljka (válaszként erre: 1. - 068c3c8b2e)
2019. dec. 10. 13:49

Bözsi néni jobban tudja, ha félállásban vagy vállalkozó, akkor kisebb a havonta fizetendő adód:


[link]


Azaz napi 8 órás munkahely mellett űzheted a vállalkozást.

Én főállású vállalkozó vagyok. Egyszerű kis iparágam van, a könyvelőt nem zargatom gyakran, az éves bevallásért 6 ezret kér. A cikkben említett kamarai tagságot fizetem, de számlázásnál nekem megfelel az ingyenes program is, az is NAV-képes. A telephelyem az íróasztalom (de az indításkor a fiam beleegyezése kellett, mert ő a ház tulajdonosa), weboldalam nincs, internetem amúgyis van. Iparűzési adóról nem szóltak, amikor az önkormányzathoz bejelentettem.


Van rendszeres megbízóm, aki kifejezetten csak vállalkozókkal dolgozik, az adószámos számlát nem tekintik komoly számlaképességnek.

2019. dec. 10. 13:23

Huh, köszönöm, tudom, hogy nagyon tudatlan vagyok, de nekem már ezek is nagyon sokat jelentenek! :)


Igen, lehet, hogy a szeméyles érdeklődés lenne a legjobb a NAV-nál, csak a héten szerintem nem tudok eljutni, lehet, hogy már a hónapban sem.

11. Idhikai (válaszként erre: 10. - Bözsi néni)
2019. dec. 10. 12:22
Nekem még nem mondták, hogy nem szeretik. :) A különféle levonások a fizetésemből már levonásra kerülnek (rendes, 40 órás munkahelyem van), ebből pedig valamennyi adót vonnak... nem akarok hülyeséget írni, nem tudom pontosan mennyit, beírom az adóbevallás valahányadik sorába, automatikusan beállítja a levonást, és tényleg ennyi.
10. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Idhikai)
2019. dec. 10. 12:14

7-es adószámot ma már nem csak az adószámos magánszemélynek adnak, ev-nek is.


Egyébként az adószámosnak is ismerni kell az adózási és járulékfizetési szabályait. Plusz a kifizetők nem szokták szeretni az afószámost, mert nekik macerásabb (levonások, szochót kell fizetniük utána, jöv.igazolás, stb.) mint az ev.

9. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - 068c3c8b2e)
2019. dec. 10. 12:11

Keress egy jó könyvelőt a környékeden. Ő elmond mindent, kitaláljátok, mi a legkedvezőbb.


Segít elindítani is a vállalkozást. Nyilván fizetned kell érte, mint bármely más szakembernek.


De szükséged is lesz könyvelőre, aki tudja, mikor, hová, milyen bevallásokat kell beadni, mit kell fizetni. Anélkül rosszabbul járhatsz, ha megbírságol az adóhatóság.

8. Idhikai (válaszként erre: 7. - Idhikai)
2019. dec. 10. 12:10
... nah jó, a művészetibe nem ;), de amúgy szerintem ezekre megkapod a 7-es adószámot. :)
7. Idhikai (válaszként erre: 5. - 068c3c8b2e)
2019. dec. 10. 12:07
... kb. bele lehet passzintani a művészeti tevékenységbe, szerintem. Bele fog férni a 7-es adószámba. Sétálj be a közeledben lévő NAV-hoz, meséld el, mit szeretnél. Nekem pár éve 5 perc volt, és megkaptam az adószámot, azzal mentem számlatömböt, nyugtatömböt venni. Minden évben az adóbevallásba beírom a megfelelő sorba a megfelelő összeget, és ennyi. Mondjuk nekem pár 100 ezres tétel évente. Nem nagy összeg.
6. Bözsi néni (válaszként erre: 3. - 0adc8842b1)
2019. dec. 10. 12:06
Ne írj már marhaságokat légy szíves, a munkahelye nem fogja intézni az egyéni vállalkozós dolgait. A könyvelését meg pláne nem.
2019. dec. 10. 11:35

Például weboldalkészítés, cikkírás, korerktúrázás, egyéb adminisztrációs tevékenység.


Nagyon szívesen megnézném, de hol nézem meg? [link] ? Itt csak gazdasági tevékenységeket látok. Pontosan emiatt nyitottam a topikot, mert én ezen nem igazodom ki, nekem nem olyan egyértelmű, mint például neked.

4. 0adc8842b1 (válaszként erre: 3. - 0adc8842b1)
2019. dec. 10. 11:34
3. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - 068c3c8b2e)
2019. dec. 10. 11:32
Ha olyan a munkád, hogy neked kellene számlát adni, akkor kötelező a vállalkozói. Kérdés, mit szeretnél a vállalkozásodban csinálni, de annak megnyitásához többféle munkalehetőséget illetve szolgáltatást célszerű beírni, hogy később ne keljen módosítani. A munkahelyed nem igazolja le a tevékenységedet, a vállalkozásodat te könyveled, ha csak nem intézed a munkahelyeddel. Hiszen a nyereség összeadódhat és más bevétel jöhet ki.
2. Idhikai (válaszként erre: 1. - 068c3c8b2e)
2019. dec. 10. 11:14

Szia,

nem tudom, mit szeretnél csinálni egyéni vállalkozóként.

Nekem is van főállásom, és mellette adószámos magánszemély vagyok, tehát számlaképes. Nézd meg, hogy milyen tevékenységek végezhetők ebben a formában, és a tiéd belepasszol-e.

2019. dec. 10. 10:59
Sziasztok! Azon gondolkodom mostanában, hogy kiváltok egy egyéni vállalkozói engedélyt, amely díjmentes, és alanyi adómentességet kérek, mert az így szerzendő jövedelmem messze nem haladja meg az előírásban szereplő évi 12 milliót. Viszont hiába olvasgatom a jogi fórumokon az előnyeit, hátrányait a dolognak, egyszerűen nem jövök rá, mi lehet a hátulütője. 8 órás, teljes munkaidős állásom van jelenleg, ahol biztosan leigazolnák a tevékenységem. Valóban ennyi lenne az egész? Sajnos nem vagyok teljesen képben, de azt tudom, hogy már többször csúsztam le pont az egyéni vállalkozói státuszom hiánya miatt olyan munkákról, amelyekre amúgy szükségem lett volna. Mit gondoltok? Van köztetek egyéni vállalkozó?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook