Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyéni vállalkozói igazolvány kiváltása...SEGÍTSÉG!!! :) fórum

Egyéni vállalkozói igazolvány kiváltása...SEGÍTSÉG!!! :) (beszélgetős fórum)

1 2
2012. nov. 29. 18:36
Biobolton gondolkozom.
56. 63f169ae4d (válaszként erre: 54. - Boldogliz)
2012. nov. 29. 01:57
A szakképesítési követelmények eltérőek. Van, amelyikhez kell; és van, amelyikhez nem. Esetleg tudod már, hogy milyen boltot szeretnél nyitni?
55. nadine81 (válaszként erre: 54. - Boldogliz)
2012. nov. 25. 22:27
Szia.Úgy tudom,nem kell hozzá képzettség.Nekem 2010-ben 30ezer körül volt a havi járulékom,most úgy tudom,50ezer körül van:( Egy könyvelőt érdemes megkérdezni,a képzettséggel kapcsolatban meg esetleg az okmányirodát.
2012. nov. 24. 11:19

Azon gondolkozom,h lehet elkezdek egy kis vállalkozást tavasz körül. ÉRdeklődnék,h ha egy bolt nyításán gondolkozom, akkro feltétlenül kell hozzá képzettség? Gyakorlat nem elég, mivel jelenleg egy fénymásoló, papir-írószer boltban tevékenykedek eladóként.

MEnnyit kell havonta maga után fizetni egy vállalkozónak, összevetve mindent?


Köszönettel: Liz

53. nadine81 (válaszként erre: 52. - 63f169ae4d)
2011. márc. 3. 22:19
Köszi a válaszodat:) És azzal kapcsolatban esetleg tudnál valamit mondani,hogy hogyha anyukám nevére szeretnénk az üzletet aki nyugdíjas,úgy minimális lenne a járulék és én szeretnék az üzletben dolgozni,akkor én lehetek segítő családtag,azaz bejelentetlenül dolgozhatok azt mondva hogy nem pénzért vagyok ott?
52. 63f169ae4d (válaszként erre: 51. - Nadine81)
2011. márc. 3. 21:53

Szia!

Korábban kellett nyilatkozni arról, hogy nincs, adó-, vám-, stb.tartozásod.

2010. 01. 01. óta nem kell ilyen nyilatkozatot tenned, tehát simán megkezdheted újra az egyéni vállalkozói tevékenységedet.

Üdv.

2011. márc. 2. 21:24
Sziasztok!Megint itt vagyok.Mi a helyzet akkor,ha valaki vállalkozó volt,de leadta-nem csak szüneteltette-és maradt fennt járulék tartozása és újra szeretné kiváltani a vállalkozóit,akkor kaphat újra?Vagy csak ha kifizette a járulékokat az előzőből?
2010. aug. 31. 07:57
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
49. 63f169ae4d (válaszként erre: 47. - IamGabor)
2010. aug. 30. 23:07
Igen, lehetsz egyéni vállalkozó.
48. nadine81 (válaszként erre: 47. - IamGabor)
2010. aug. 30. 12:05
Kérdezd meg az ügyintéződet,mert adnak támogatást(pénzt)az egyéni vállalkozóvá váláshoz.
2010. aug. 30. 09:34

Sziasztok!


Én jelenleg olyan munkaviszonyba vagyok, ahol munkanélküli központ által vagyok kiközvetítve. Lehetek egyéni vállalkozó (akár igazolással, akár igazolvánnyal)?


Köszönöm előre is!


Üdv.,

Gábor

2010. júl. 3. 00:57

Szia flasch!

A vállalkozói igazolvány szám helyett most a nyilvántartási számot célszerű használni.

Az Okmányiroda által kiállított Igazolást is el kell fogadni. Ugyanolyan egyéni vállalkozó vagy Igazolással, mint akinek vállalkozói igazolványa van. :)

A www.nyilvantarto.hu honlapon az Egyéni Vállalkozók Nyilvántartása (EVIG 3) alatt lekérdezhetőek (leellenőrizhetőek) az egyéni vállalkozások. Próbáld csak ki! :)

A nyilvántartási szám a 2000. november 1. óta nyilvántartásba vett egyéni vállalkozások sorszáma - most a 21 milliósoknál tart (véletlenül 8 számjegyből áll, mint az adószám első 8 számjegye).

45. nadine81 (válaszként erre: 41. - Flasch)
2010. jún. 29. 22:33
Hát nem tudom.Mert a nyilvántartási számot szokták ilyenkor kérni,de az 8 jegyű.Vagy az adószám,de az sokkal több jegyű.
44. puritan (válaszként erre: 43. - Flasch)
2010. jún. 29. 16:26

hát én úgy szoktam gondolkodni ilyen dolgokban, hogy lehet olyat, hogy vállalkozol vállalkozói igazolvány nélkül?

most már lehet...akkor nyomtatványon az ilyen rovatot kihúzni is lehet...ha elektronikus a nyomtatvány és emiatt visszabeszélne, hogy hibás, akkor hibásan beküldeni is lehet :)

43. flasch (válaszként erre: 42. - Puritan)
2010. jún. 29. 15:42

na mondjuk erre nem gondoltam :) ilyet lehet? mert a könyvelőtől hiába kérdeztem, azt mondta, ő sem tudja, hogy most akkor mi legyen. hát akkor nekünk honnan kellene....

áh, minden olyan bonyolúlt. a sok futkozás, mire egyáltalán kész a papír...az okmányirodai ügyintézés is egy káosz volt, de szerencsére csak meglett :)

amúgy köszönöm minden segitséget, aki ír!

42. puritan (válaszként erre: 41. - Flasch)
2010. jún. 29. 15:38
Egyszerűen húzd ki azt a rovatot, gyerekcipőben jár még ez az új szabályozás, csak idén január elsejétől nem kötelező a vállalkozói igazolvány a vállalkozás gyakorlásához, sok nyomtatvány nem követi ezt a rendelkezést.
41. flasch (válaszként erre: 40. - Nadine81)
2010. jún. 29. 15:34

szia! igen, tudom, ezért nem is lett kiválltva, csak most a vállalkozáshoz krik a váll.igazolvány számot.

ezt nem tudom megadni....gondolom valahogy lehet azt helyettesiteni, csak nem tudom, hogy ezen a papiron, ami igazolja, hogy váll. lettem, melyik egyenértékü a váll.igazolvány számával (egyébként egy 6 számjegyből álló részt kellene kitölteni, ha ez segitség, hogy akkor az mi lehet)

40. nadine81 (válaszként erre: 39. - Flasch)
2010. jún. 29. 14:53
Szia.Nekem is csak az a papírom van.Azon rajt lesz minden számod,nyilvántartási szám,adószám,statisztikai számjel,székhely,telephely...Elfogadják mindenhol.de ha ragaszkodsz az igazolvány típushoz,kiválthatod,de úgy 10ezret kell fizetned.Így ingyenes.
39. flasch
2010. jún. 29. 10:35
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy ugye már nem kötelező kiváltani a váll.igazolványt, elég egy papir, hogy azzá váltál. de akkor ha kell a váll. igazolvány száma(amit nem kell kiváltani!) akkor ilyen esetben mit kell tenni? ha érthetetlenül fogalmazatam, kérdezzetek vissza nyugodtan, csak nem értek hozzá...Előre is köszönöm!
38. 63f169ae4d (válaszként erre: 35. - Nadine81)
2010. jún. 10. 20:20

Szia nadine81!

Egyéni vagy társas vállalkozásod van?

Az is kérdés, hogy a könyvelőd kinek az ügyfélkapuját használja?

Nem tudom, hogy egy vállalkozáshoz az APEH több ügyfélkaput is hozzá tud-e rendelni.

Pl. egyéni vállalkozók kizárólag saját ügyfélkapuról küldhetnek elektronikus bejelentést az Okmányirodának.

37. 63f169ae4d (válaszként erre: 34. - Escape1975)
2010. jún. 10. 20:11

Szia Escape1975!

Azt kellene eldöntened, hogy ezt magánszemélyként vagy egyéni vállalkozóként szeretnéd végezni.

Sajnos pénzügyi dolgokban nem vagyok járatos, nem tudom, hogy melyikkel járnál jobban.

Az okmányirodai ügyintézés menetében tudok infóval, segítséggel szolgálni...

36. 63f169ae4d (válaszként erre: 33. - Eruckó)
2010. jún. 10. 20:07

Szia Eruckó!

Minden további nélkül elkezdheted az egyéni vállalkozást, - ha még nem tetted meg - nem kell ahhoz felmondani.

A GYES-esek főfoglalkozásúnak számítanak legjobb tudomásom szerint.

A könyvelők dolgában nem vagyok járatos...

2010. jún. 7. 23:24
Azt esetleg tudja valaki,hogy hogyha alkalmi munkavállalót szeretnék foglalkoztatni,azt én is le tudom jelenteni,pl.ügyfélkapun keresztül,vagy mindenképp kell a könyvelő hozzá?Maceráns mindig hívogatni.
34. Escape1975 (válaszként erre: 32. - 63f169ae4d)
2010. jún. 7. 11:53
Szia Luna, mellékállásban szeretnék forditast vallalni - ehhez számlaképesnek kellene lennem. Ez mijen költségekkel jár és mit kell tennem érte? előre is kösz ia válaszod!
2010. ápr. 23. 09:52

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem,hogy Én most jelenleg(nov.végéig) Gyes-en vagyok.Szeretném kiváltani az egyéni vállalkozóit.Ha letelik a Gyes a régi munkahelyemre nem akarok visszamenni.A kérdésem a következő:ahhoz,hogy kiválthassam a vállalkozói igazolványt,fel kell mondanom a régi munkahelyemen vagy ki lehet váltani,mert ugyebár onnan nem kapok semmit(fizetés)stb.csak oda vagyok bejelentve.De a Gyes-nek amit kapok ahhoz a munkahelyemnek semmi köze.

Köszönöm aki válaszol Nekem!

2010. márc. 18. 10:28

Sziasztok!

Ha valakinek még aktuális a kérdése az okmányirodai ügyintézéssel kapcsolatban (ügyfélkapu, egyéni vállalkozás), akkor írjon, szívesen segítek.

2010. febr. 26. 07:17
Számlaképes csak úgy lehetek, ha van egyéni vállalkozóim?
2010. febr. 26. 07:16
Szóval nem tudom, mit csináljak...
2010. febr. 26. 07:16

Sziasztok!


tegnap beszéltem egyik kolléganőmmel, akinek a főállása mellett van vállalkozóija a másodállásához (ő is nyelvsulizik) és azt mondta, h. baromira nem éri meg, mert neki az előző évben úgy kellett ismerősöktől, innen-onnan összegyűjteni számlákat és így is, h. a főállása miatt fizetnek utána mindent, vmi 30 %-ot le kellett adóznia... Plusz emiatt ugye más adósávba is került, tehát szerinte nem igazán éri meg...


Viszont úgy tűnik, feketén nem igazán vesznek föl...

2010. febr. 25. 20:19
Sziasztok.Ha én vendéglátói tevékenységi körre szeretném kiváltani az igazolványt,ahhoz is elég ez aregisztrálás,s tényleg megúszom a 10000Ft-ot+az erkölcsi árát is?Mert gondolom árurendeléseknél is kérik majd az igazolvány számát.Vagy így is adnak vmi számot,kódot?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook